Cegléd – Dunaújváros 2:1 (vége) | Sopron – Ajka 3:4 (vége) | ZTE – Békéscsaba 3:1 (vége)
Gyirmót – Szigetszentmiklós 2:0 (vége) | Nyíregyháza – 4:0 (vége)
Gyirmót FC Győr
2:0 (1:0)
Szigetszentmiklósi TK-Erima
szombat 07.09.2013, 19:00 • Gyirmót Stadion, Győr-Gyirmót • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

A Ness-liga negyedik fordulójában a hetedik helyezett otthonába látogat a jelenleg 11. Szigetszentmiklós.

A Gyirmót tavaly a harmadik helyen végzett az akkor még két csoportos NBII nyugati csoportjában, míg a vendégek ugyanott a hetedik helyet tudták megszerezni.

A két csapat közül a hazaiak erősítettek komolyabban, hiszen Graszl Károly, vagy éppen Beliczky Gergő ezen a szinten kiváló játékosnak számítanak, nem véletlenül tartják az ellenfelek a Gyirmótról, hogy NBI-es kerettel rendelkeznek.

A Gyirmót miden eredményből egyet tud felmutatni, a Szolnokot idegenben verték, a Siófoktól odahaza kaptak ki, míg a Kisvárdáról egy ponttal távoztak.

Az SZTK odahaza győzelemmel kezdett a Cegléd ellen, de aztán kikaptak Sopronban, és odahaza a Balmazújváros ellen is.

Úgy tűnik, mindkét csapat keresi a formáját, de a hét közben a Ligakupában a vendégek megverték az NBI-es Honvédot, a Gyirmót pedig döntetlenre mentette a maga meccsét Szombathelyen a szintén első osztályú Haladás ellen.

Ha más nem, ez biztosan önbizalmat adott a két csapatnak, így jó kis mérkőzést játszanak ma este is.

A mérkőzés gyász szünettel kezdődik, melyben a csapatok a mai napon autóbusz-baleseteben elhunyt Fűzy Ákosra, valamint Tapodi Péterre az UNI Győr vezetőedzőjére, és klubigazgatójára emlékeznek.

A mérkőzés előtt a Fair play nap alkalmából a csapatok kapitányai – Balog Zoltán és Kvekveskiri Irakly – szólnak a nézőkhöz

1

7
    Papp passzolt Beliczkynek, de a hazaiak csatára nem tudott a tizenhatos vonalán lefordulni védőjéről

9
    Oross rúgott luftot, így a labda Beliczky elé került, aki nem reagált elég gyorsan a labdára, így Sántának csak fel kellett vennie a guruló labdát

13
    Balog jobb oldali beadását sikerült tisztázni a védőknek Beliczky elől

14
    Farkas bal oldali beadását Pollák tisztázta Papp elől, a labda Lázárhoz került, aki kapásból lőtt, de egy védőt trafált telibe

18
    Egy szöglet-kirúgás kérdését eldöntendő reklamációba kezdtek a vendégek. Ezt próbálta meg kihasználni Deli, aki gyorsan végezte el a kirúgást, de sajnos nem tudott veszélyes helyzetet kialakítani.

20
    Erős 40 méteres szabadrúgását fogja Sánta

22
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Egy jobb oldali beadásba csúsztatott bele Beliczky, így a labda az 5 és feles sarkánál álló PAPP KRISTÓFHOZ került, aki jobbal a kapu bal oldalába lőtt! 1:0

25
    Kardos bal oldali indítása túl hosszú volt Farkasnak

27
    Zsivóczky bal oldali, 27 méteres szabadrúgását fogta Deli

36
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Oross (Gyirmót FC Győr), mivel nyújtott lábbal csúszott rá S. Jakovljevic-re

44
    Nagy szabadrúgását Kornis fejelte kapura 6 méterről, de Deli bravúrral bele tudott még kapni a labdába

A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban. Az első perctől kezdve letámadta az ellenfelet, a Szigetszentmiklós nem nagyon tudott átjutni a másik térfélre.

A 10. perctől kezdve megélénkültek a vendégek, de nem tudták akaratukat érvényesíteni. A Gyirmót többet birtokolta a labdát, többet passzolt és előreívelésekkel is próbálkozott.

Csere a Szigetszentmiklósi TK-Erima-nél/nál: lemegy Fekete, bejön Takács.

46

47
    A bal oldalon felfutó Papp adott Farkasnak. Utóbbi középre tekerte a labdát, ahol Orosst a játékvezető megítélése szerint szabályos körülmények között eltüntették, de a labda Cserihez került, a visszagurított az üresen álló Lázárhoz, aki a kapu fölé tekert a jobb oldalról

48
    Kvekveskiri 35 méteres lövését fogta Deli

54
    Beliczky indította PAPP KRISTÓFOT, aki a félpálya felétől kezdve, labdát vezetve folyamatosan építette ki előnyét védőjével szemben, majd amikor a kapuhoz már elég közel járt higgadtan a bal alsóba lőtt! 2:0

56
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kvekveskiri (Szigetszentmiklósi TK-Erima).

60
    Kornis lő a balösszekötő helyéről 22 méterről, de mellé/fölé

61
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Cseri, bejön Magasföldi.

63
    Lázár Patrik elől fejelnek ki egy beadást az utolsó pillanatban a védők szögletre

69
    Csere a Szigetszentmiklósi TK-Erima-nél/nál: lemegy Jakovljeci, bejön Pilavdzic.

70
    Csere a Szigetszentmiklósi TK-Erima-nél/nál: lemegy Kollega, bejön Khous.

A hajrára próbál frissíteni az SZTK, rá is fér a csapatra, a Gyirmót minden téren fölébe kerekedett a vendégeknek

72
    Papp készítene le lövésre egy labdát Magasföldinek, de kicsit pontatlan, felszabadítanak a védők

73
    Beliczky megy el a bal szélen, visszajátszik Magasföldinek, akitől elpattan a labda a 16-oson belül

74
    Nagy János lépne ki a balösszekötő helyén gólhelyzetben, Erős áll be elé és szereli

75
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Oross, bejön Fejes.