Balmazújváros – Debreceni VSC 1:5 (vége) | Kozármisleny – Fehérvár 0:4 (vége) | BFC Siófok – ZTE 3:1 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC – Pécsi MFC 2:1 (vége) | Diósgyőri VTK – 4:2 (vége) | Újpest FC – Békéscsaba 2:2 (vége)
Győr – Ferencvárosi Torna Club 4:1 (vége)
Diósgyőri VTK
4:2 (0:0)
szerda 16.10.2013, 17:00 • DVTK-stadion, Miskolc • Magyar Ligakupa

Vége a találkozónak. Gólgazdag második félidőt láthattak a szakadó esőben a nézők, a diósgyőriek félidei cseréi beváltak, ennek köszönhetően megélénkült a játékuk és Tisza vezérletével négyet számoltak a becsülettel küzdő Vasasra, amely szintén szerzett két gólt. Ezzel az eredménnyel a DVTK átvette a vezetést a csoportban, a Vasas pedig a második helyre csúszott. Érdekes kérdés lesz az is, kik nyújtottak olyan teljesítményt, amivel a hétvégén is szerepet kaphatnak bajnoki mérkőzésen.
    Köszönjük a figyelmet, viszontlátásra! (18:50:42)

91
    Kontra végén Kostic adhatott volna be veszélyesen, de nem tette. Azért egy szögletet kiharcolt

91
    Ádám került helyzetbe Remili szabadrúgása után, de csak az oldalhálót rezegtette meg. A hosszabbítás pedig egy perc lesz

90
    Hohmann kapott nagyot Alvestől, lap nincs, szabadrúgás viszont van, amit be lehet adni

88
    A Vasas gólt szerzett!
    Szépít megint a Vasas! BOKA lopta a távolságot Gelei kapuja felé, majd huszonhárom méterről kilőtte a jobb felső sarkot. Szépségdíjas találat, ám alighanem már hiába.

86
    Debreceni szabadított fel egy bikázással. Majdnem eltalálta a partjelzőt is, a szurkolók tapsát váltva ki ezzel

80
    Kostic cselezte be magát balról lövőhelyzetig, de rosszul találta el a labdát, mellé-fölé szállt

80
    Előbb Boka, majd Ádám próbálta lövésig verekedni magát a diósgyőri tizenhatos vonalánál, utóbbinak sikerült, de rosszul célzott

79
    Vági hosszú indítása lett mély Tiszának

78
    Kissé megnyugodott a játék, a Vasas játékosain nem látni, hogy reménykednének még a pontszerzésben. Az eső viszont továbbra is szakad, ennél jobban már valószínűleg nem is szakadhatna

77
    Tisza átadta a lehetőséget Husicnak, aki kapura küldte a szabadrúgást, vagy legalábbis próbálta, de egy jó fél méterrel fölé szállt

76
    Tisza adhat be egy szabadrúgást jobbról

74
    A "napos" oldalról felcsendült a "diósgyőriek vagyunk, sportszerűen szurkolunk..." kezdetű rigmus. A folytatást inkább nem írom le.

73
    Remili próbált beadni, ahogy a Vasas szabadult egy kicsit a szorításból, de hosszú ívelését nem érhette el senki

71
    A DVTK gólt szerzett!
    Beindult a diósgyőri gólhenger! Tisza kapott labdát a jobb szélen Kostictól, átívelte a hosszúra, ahol BOROS Gábor érkezett, aki kapásból laposan bevágta. 4-1!

70
    Ismét kettővel vezet a DVTK! Tisza verekedett meg egy labdáért a jobb szélen, majd a tizenhatos sarkáról nagy erővel kilőtte a hosszú felsőt! 3-1.

69
    Hohmann közeli lövését csapattársa, Boka blokkolta, így nem lett veszélyes Gelei kapujára

68
    Csere a Vasas FC-nél/nál: lemegy Horváth, bejön Boda.

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Horia (Vasas FC).

67
    Szinte a semmiből szépítettek a vendégek, Hohmann lövése valószínűleg megpattant, ezért hagyhatta állva Geleit. Ezzel ismét nyíltabbá vált a meccs, de továbbra is a piros-kékek számára sürgetőbb a játék

65
    Szépít a Vasas, némileg váratlanul, HOHMANN kapott labdát középen, majd huszonkét méterről a jobb sarokba lőtt. 2-1.

65
    A szöglet maga viszont ezúttal nem volt jó semmire

64
    Batioja és Kostic összjátéka egy szögletre volt jó

63
    Csirszki passzolta be erősen balról a labdát, Némethet meglepte a kapura menő passz-lövés, de megfogta

62
    Futács Márkó kocog a diósgyőri kispadhoz, lehet, hogy ő is beszáll szűk fél órára

62
    Két cserével frissít Dirk Berger, Ádám Martin és Remili Mohamed a pályán

61
    Csere a Vasas FC-nél/nál: lemegy Gál, bejön Ádám.

61
    Csere a Vasas FC-nél/nál: lemegy Cseke, bejön Remili.

55
    Kostic indít, Boros ziccerben, Németh véd bravúrosan. Nyom a Diósgyőr!

55
    Kostic vállalkozott huszonkettőről egy balos löketre, kevéssel fölé

54
    Két-két játékos melegít az alapvonalak mögött, meglehet, hogy hamarosan Dirk Berger is cserére szánja el magát

53
    A tizenegyes – visszajelzések szerint – véleményes volt, innen is annak tűnt. Közben Tisza veszélytelen szögletét figyelhettük meg

52
    Változhat a mérkőzés képe, a kontrákra berendezkedő és eddig jól védekező Vasasnak ki kell támadnia az egyenlítésért

51
    Boros kapott remek labdát máris a másodikhoz, de elizgulta, elhagyta a játékszert, odalett a helyzet

50
    TISZA Tibor magabiztosan lőtte a kapuba a büntetőt, Németh jobbra vetődött, nem védhetett

50
    Tizenegyes, Horváth csúszott be rossz ütemben Váginak!

49
    Debreceni vétette észre magát látványos becsúszó szereléssel, Takács pedig erőszakosan tartotta meg a labdát

48
    Tisza szöglete megy ki érintés nélkül a hosszún

47
    Husic ad be balról, Schulz előzi meg Batioját

46
    Valóban lejött a középpálya két szürkén teljesítő hazai játékosa, Gosztonyi és Szabó, helyükön Boros és Csirszki bizonyíthat

46

45
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Szabó, bejön Csirszki.

45
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Gosztonyi, bejön Boros.

Közben már Boros is mezben a pályán, kettős csere lesz diósgyőri oldalon, a vendégeknél egyelőre nincs előjele a váltásnak

A csoport másik mérkőzésén egyébként – némi meglepetésre – a Kisvárda 3-1-re verte az MTK csapatát, így jelen állás szerint a második helyen áll a szabolcsi csapat, a DVTK előtt.

Csirszki mezben melegít már, ő valószínűleg beáll a szünetben

Pont a negyvenöt perc lejártakor Veizer lefújja a félidőt. Az ítéletidőben 0-0 az állás, gyűrik egymást a csapatok, meddő diósgyőri fölény tapasztalható, de a pontatlanságok megölik a hazai támadásokat. Gosztonyi különösen indiszponált játékot mutatott be, az ő cseréje nem lenne meglepő. A Vasas fegyelmezett, lelkes védekezést mutat be, amelyből kontrákra is nyílik esélye, ám a hazai kapu előtt eddig mindig elfogyott a tudomány. Hamarosan kezdődik a második félidő, maradjanak velünk!

44
    Batioja cselezett, beadott, a blokkról Kostic elé került, de az ő lövését is blokkolták, Izing volt megint

38
    Tisza, Kostic, Tisza a labda útja, a kényszerítő végén Tisza ígéretes helyzetben eltörte a labdát

37
    Husic adta el a félpályánál sarkazva a labdát, és bár veszély nem alakult ki belőle, de aligha ez az út vezet vissza a bosnyák védő számára a kezdőcsapatba bajnoki meccsen

35
    A Vasas már a középpályán nagyon jól védekezik és néha kontrákat is megpróbál, a diósgyőri középpályások csak sokkal pontosabb játékkal reménykedhetnek gólhelyzetek kialakításában

28
    Mezőnybeli birkózás és egy-két pontatlan ívelés. Ez történik mostanában. Az eső szakad, mintha dézsából öntenék, az átlövésekre lehetne építeni a csúszós talajon

22
    Kostic adott be jobbról az agilisan a labda felé törő Batioja felé, akit Izing előzött meg. Szöglet

17
    Batioja szöktette magát a jobb szélen, bepasszolt labdáját Schulz lőtte szögletre