Sevilla – CA Osasuna 2:1 (vége) | Villarreal – Valencia 4:1 (vége) | Real Sociedad – UD Almería 3:0 (vége)
Atlético Madrid – Real Betis 5:0 (vége)
Atlético Madrid
5:0 (1:0)
Real Betis Balompié S.A.D.
vasárnap 27.10.2013, 21:00 • Estadio Vicente Calderón (Madrid) • Primera División

A második félidőben valósággal kivégzi ellenfelét az Atlético, a matracosok ezzel a győzelemmel egy pontra közelítik meg a Barcelonat, és öt egységes előnyre tesznek szert a városi rivális Real előtt.
    Csak egy csapat volt a pályán ezen a mérkőzésen, az hazai siker egy másodpercig sem forgott veszélyben! (22:52:48)

90+2
    Az Atlético gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Kiütés lesz a végére! Adrián egy cselt követően éles szögből lő, ezt kiüti Andersen, de éppen az érkező GABI elé, aki kapásból, a tizenhatoson kívülről lő, és a játékszer akadálytalanul suhan a hosszú alsóba! 5:0!

90+1
    Gabi sarokrúgása veszélyesen csavarodik a hosszú sarok felé, de senki nem tud beleérni!

90+1
    2 perc lesz a ráadás.

90
    Hazai kontra végén még egy szöglet a matracosok javára.

90
    Nosat választja el a labdától Godín.

89
    Courtois kirúgásával folytatódik az összecsapás.

88
    Próbálkozik a Betis, ám nagy sikerélmények nélkül teszik mindezt a vendégek.

87
    Courtois húzza le a sarokrúgást menetrendszerűen.

86
    Cedrick beadási kísérlete Mirandaról pattan szögletre.

85
    Filipe ellen a fault a félpályánál, Chuli volt az elkövető.

84
    Teljesen elképzelés nélküli a vendég csapat támadó játéka.

82
    Egészen könnyedén kifejelik a szögletet a hazaiak a rövidről.

82
    Újabb sarokrúgás a vendégek javára.

81
    Cedrick kezezése miatt a saját kapuja elől jöhet a madridi együttes.

80
    David Villa (Atlético) van lesen.

80
    Nono sarokrúgását Courtois húzza le magabiztosan.

77
    Utolsó hazai csere: Diego Costa helyére Raul Garcia áll be.

76
    Diego Costa visszatett labdáját C. Rodriguez vágja Perquisbe.

75
    C. Rodriguez beadását Adrián mellet teszi az érkező David Villa elé, akinek közeli lövését még blokkolni tudják, így védeni tud Andersen!

74
    Hazai kirúgással folytatódik az összecsapás.

73
    Szabadrúgással jöhet a Betis a félpályától.

72
    A Betis mintha már teljesen feladta volna a mérkőzést.

70
    Filipe elől mentenek az utolsó pillanatban a védők.

70
    Tartja a labdát a madridi együttes.

68
    Második hazai változtatás: Koke le, C. Rodriguez be.

67
    Adrián esik el egy nagy sprintet követően, de nagy tapsot kap a hazai játékos.

65
    GÓÓÓL! Újabb hazai találat! David Villa hozza kihagyhatatlan helyzetbe csatártársát, DIEGO COSTA az ötös csücskéről, a kivetődő Andersen mellett, ballal a hosszú alsóba gurít! 4:0!

64
    Nono rossz csele után dobhatnak a hazaiak.

62
    Utolsó vendég csere: Vadillo helyén Nono folytatja.

61
    Courtois dobja rossz helyre a labdát, de Nosa jócskán fölé lő.

60
    Első hazai csere: O. Torres le, Adrián be.

59
    Sajnos innentől kezdve nem számíthatunk túl sok izgalomra.

58
    Félelmetesek a hazai csapat kontrái.

57
    GÓÓÓL! Eldönti az Atlético a mérkőzést! A kontra végén DAVID VILLA elé kerül a labda, a spanyol játékos elfektet egy védőt, majd a tizenegyes pont közeléből, ballal, nagy gólt ragaszt Andersen kapujába! 3:0!

56
    Courtois húzza le a sarokrúgást, kontra indul!

56
    Szöglettel jöhetnek a vendégek.

55
    Cedrick (Betis) sárgul be reklamálásért.

55
    Tiago szép labdáját Figueras füleli le a tizenhatos előterében.

53
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a matracosok! Filipe megy el a bal oldalon, remekül ad középre, ahol és DAVID VILLA érkezik, és 5 méterről bevetődve, fejjel, 41 nap után újabb gólt szerez a bajnokságban! 2:0!

51
    Hazai kirúgással folytatódik a mérkőzés.

50
    Juanfran T. lő kiszorított helyzetből, a kemény kísérletet Andersen öklözi ki!

49
    Filipe elől füleli le Juanfran M. a labdát.

47
    A hazaiak nem cseréltek a félidőben.

46

Rögtön kettőt cserél a Betis a félidőben: Reyes helyére Molina áll be.

Kapuscsere a szünetben a vendégeknél: sérülés miatt lejön Sara, és Andersen jön ki a folytatásra.

Egy eléggé alacsony színvonalú, hangulattalan mérkőzés első félidejét követően vezetnek a matracosok, mindössze 13 másodperc kellett a madridiaknak mindehhez.
    A Betisnek nagyon össze kell kapnia magát, ha nem szeretnének kieső helyre csúszni a fordulót követően.

45+2
    Ezt a szögletet már nem engedi végig Martínez Munuera.

45+2
    Sarokrúgásra csúsztatnak a védők.

45+1
    Létszámfölényes helyzet után Diego Costa ziccerét üti szögletre Sara!

45

44
    Chuli és Godín szólalkozik össze, de nem fajul el a dolog.

43
    Diego Costa labdáját Pequis rossz helyre fejeli ki, de Koke nem tud élni a lehetőséggel, blokkolják a lövést!

42
    Bedobással jöhet a Betis a saját térfeléről.

41
    Chuli ápolása miatt áll a játék.

41
    Nosa legyinti meg Koket, nem fúj a játékvezető.

40
    Figueras rúg luftot, Diego Costa ziccerben mellé lő, de előbbi közben szabálytalankodik vele! Nincs 11-es, téves bírói ítélet!

38
    Elveszíti a labdát a félpályánál az Atlético, de nem megy ezzel sokra a Betis.

37
    Hosszú ideje javarészt mezőnyjáték zajlik a pályán.

35
    Veszélytelen a hazaiak pontrúgása.

34
    O. Torres ellen a fault, 30 méterre a Betis kapujától jöhet a madridi együttes.

32
    Nosa indul meg szépen a saját térfeléről, majd oldalra teszi a labdát, amit Vadillo végül elveszít.

31
    Szabadrúgással jöhetnek a matracosok a Betis térfeléről.

30
    A sarokrúgás egyből kapura, de Sara résen van.

29
    Diego Costa beadását fejelik kapura Villa, Sara mellé paskolja a játékszert!

27
    Továbbra is támad a Betis, az Atlético pedig nagyon fegyelmezetten védekezik.

26
    Labdabirtoklási arány az első 25 percben: 40% – 60%.

25
    Miranda vágja a mezőnybe a labdát ellentmondást nem tűrően.

23
    Többet birtokolja a labdát a sevillai csapat, de csak meddő ez a mezőnyfölényük.

22
    Visszaállnak a madridiak a saját térfelükre, és kontrákra rendezkednek be.

21
    Eléggé alacsony színvonalú a mérkőzés.

20
    Nosa (Betis) száll bele Diego Costaba, minimum sárgát ért a mozdulat.

19
    Csendesen csordogál a mérkőzés, nincs valami félelmetes hangulat a Vicente Calderónban.

17
    Diego Costa elől veszi fel a játékszert Sara.

17
    Szépen hozzák ki a labdát a zöld-fehérek.

16
    A szögletet kifejelik ám az ismétlésnél O. Torres beadását Godín fejeli ziccerben éppen csak mellé!

15
    Filipe beadása szögletre pattan.

14
    Vadillo nem tudja bent tartani a labdát, dobhat az Atlético.

12
    Sara fog egy nagyon könnyű hazai lövést.

12
    Diego Costa szép csellel játszaná magát tisztára, majd szerelik a vendégek.

11
    Courtois fogja magabiztosan a sarokrúgást.

10
    Filipe tisztáz Chuli elől, szöglet.

9
    Bedobással jöhet a Betis, közel a matracosok kapujához.

7
    Körülményesen szövögeti akcióit a zöld-fehér csapat, egyelőre nem tudnak helyzetbe kerülni.

6
    Támadásban a Betis!

5
    Bedobással jöhetnek a sevillaiak a madridi térfélről.

3
    Eléggé bekezdtek a hazaiak, nagyon nehéz dolga lesz a Betisnek.

1
    GÓÓÓL! 13 másodperc elteltével vezetnek a hazaiak! Egy kapu előtti kavarodást követően OLIVER TORRES elé kerül a labda, aki 6 méterről a kapuba lő! Koke jegyzi a gólpasszt! 1:0!

1
    A hazaiak piros-fehér csíkos mezben és kék nadrágban, míg a vendégek zöld-fehér csíkos mezben és fehér nadrágban lépnek ma pályára.

1

Atlético Madrid: Courtois – Junafran T., Miranda, Godín, Filipe – Koke, Tiago, Gabi, O. Torres – David Villa, Diego Costa

Real Betis Balompié S.A.D.: Sara – Juanfran M., Perquis, Figueras, Vilá – Reyes, Matilla – Mabwati, Nosa, Vadillo – Chuli

Játékvezetők: Martínez Munuera – Martínez Segovia, Canales Cerdá.

Az Atlético Madrid fogadja az eddig nem túl jó formát mutató Betis együttesét a spanyol bajnokság 10. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Vicente Calderonban.
    A hazaiak eddig remekelnek a bajnokságban, kilenc meccs alatt 24 pontot gyűjtöttek, nyolc győzelem mellett mindössze egyetlen vereség éktelenkedik a nevük mellett. Igaz, az előző meccsen éppen az Espanyol otthonában szencedtek vereséget, de itt az alkalom, hogy a 15. Betis ellen hazai pályán visszataláljanak a győzelem útjára.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 1. O. Torres, 53. David Villa, 57. David Villa, 65. Diego Costa, 90+2. Gabi

Lapok:   20. Nosa (RBE), 55. Cedrick (RBE)

Atlético Madrid: Courtois – Junafran T., Miranda, Godín, Filipe – Koke(C. Rodriguez, 68.), Tiago, Gabi, O. Torres(Adrián, 60.) – David Villa, Diego Costa(Raul Garcia, 77.)
    Real Betis Balompié S.A.D.: Sara(Andersen, a szünetben) – Juanfran M., Perquis, Figueras, Vilá – Reyes(Molina, a szünetben), Matilla – Cedrick, Nosa, Vadillo(Nono, 62.) – Chuli

Játékvezetők: Martínez Munuera – Martínez Segovia, Canales Cerdá

Nézőszám: 44000