Sevilla – CA Osasuna 2:1 (vége) | Villarreal – Valencia 4:1 (vége) | Real Sociedad – UD Almería 3:0 (vége)
Atlético Madrid – Real Betis 5:0 (vége)
Atlético Madrid
5:0 (1:0)
Real Betis Balompié S.A.D.
vasárnap 27.10.2013, 21:00 • Estadio Vicente Calderón (Madrid) • Primera División

90+2
    Az Atlético gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Kiütés lesz a végére! Adrián egy cselt követően éles szögből lő, ezt kiüti Andersen, de éppen az érkező GABI elé, aki kapásból, a tizenhatoson kívülről lő, és a játékszer akadálytalanul suhan a hosszú alsóba! 5:0!

90+1
    Gabi sarokrúgása veszélyesen csavarodik a hosszú sarok felé, de senki nem tud beleérni!

77
    Utolsó hazai csere: Diego Costa helyére Raul Garcia áll be.

75
    C. Rodriguez beadását Adrián mellet teszi az érkező David Villa elé, akinek közeli lövését még blokkolni tudják, így védeni tud Andersen!

68
    Második hazai változtatás: Koke le, C. Rodriguez be.

65
    GÓÓÓL! Újabb hazai találat! David Villa hozza kihagyhatatlan helyzetbe csatártársát, DIEGO COSTA az ötös csücskéről, a kivetődő Andersen mellett, ballal a hosszú alsóba gurít! 4:0!

62
    Utolsó vendég csere: Vadillo helyén Nono folytatja.

60
    Első hazai csere: O. Torres le, Adrián be.

57
    GÓÓÓL! Eldönti az Atlético a mérkőzést! A kontra végén DAVID VILLA elé kerül a labda, a spanyol játékos elfektet egy védőt, majd a tizenegyes pont közeléből, ballal, nagy gólt ragaszt Andersen kapujába! 3:0!

55
    Cedrick (Betis) sárgul be reklamálásért.

53
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a matracosok! Filipe megy el a bal oldalon, remekül ad középre, ahol és DAVID VILLA érkezik, és 5 méterről bevetődve, fejjel, 41 nap után újabb gólt szerez a bajnokságban! 2:0!

50
    Juanfran T. lő kiszorított helyzetből, a kemény kísérletet Andersen öklözi ki!

Rögtön kettőt cserél a Betis a félidőben: Reyes helyére Molina áll be.

Kapuscsere a szünetben a vendégeknél: sérülés miatt lejön Sara, és Andersen jön ki a folytatásra.

45+1
    Létszámfölényes helyzet után Diego Costa ziccerét üti szögletre Sara!

43
    Diego Costa labdáját Pequis rossz helyre fejeli ki, de Koke nem tud élni a lehetőséggel, blokkolják a lövést!

40
    Figueras rúg luftot, Diego Costa ziccerben mellé lő, de előbbi közben szabálytalankodik vele! Nincs 11-es, téves bírói ítélet!

29
    Diego Costa beadását fejelik kapura Villa, Sara mellé paskolja a játékszert!

20
    Nosa (Betis) száll bele Diego Costaba, minimum sárgát ért a mozdulat.

16
    A szögletet kifejelik ám az ismétlésnél O. Torres beadását Godín fejeli ziccerben éppen csak mellé!

1
    GÓÓÓL! 13 másodperc elteltével vezetnek a hazaiak! Egy kapu előtti kavarodást követően OLIVER TORRES elé kerül a labda, aki 6 méterről a kapuba lő! Koke jegyzi a gólpasszt! 1:0!

Nagy Zalán

Gólok: 1. O. Torres, 53. David Villa, 57. David Villa, 65. Diego Costa, 90+2. Gabi

Lapok:   20. Nosa (RBE), 55. Cedrick (RBE)

Atlético Madrid: Courtois – Junafran T., Miranda, Godín, Filipe – Koke(C. Rodriguez, 68.), Tiago, Gabi, O. Torres(Adrián, 60.) – David Villa, Diego Costa(Raul Garcia, 77.)
    Real Betis Balompié S.A.D.: Sara(Andersen, a szünetben) – Juanfran M., Perquis, Figueras, Vilá – Reyes(Molina, a szünetben), Matilla – Cedrick, Nosa, Vadillo(Nono, 62.) – Chuli

Játékvezetők: Martínez Munuera – Martínez Segovia, Canales Cerdá

Nézőszám: 44000