MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 2:0 (2. félidő) | Kaposvári Rákóczi FC – ZTE 4:0 (vége) | Balmazújváros – Nyíregyháza 0:0 (vége)
Békéscsaba – Szolnok 0:2 (vége) | Kozármisleny – Dunaújváros 2:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége)
Cegléd – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége) | Fehérvár – Paksi FC 1:4 (vége) | Újpest FC – KTE-Phoenix Mecano 1:2 (vége)
Győr – Sopron 1:1 (vége) | Pécsi MFC – BFC Siófok 2:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Tatabánya 2:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
4:0 (2:0)
ZTE FC
szerda 13.11.2013, 13:00 • Kaposvári Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia, Kaposvár,Cseri utca 6. • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Kaposváron a Cseri úti műfűre került át a Liga Kupa ötödik fordulójának mérkőzése. A Rákóczi három győzelemmel és egy vereséggel várja a mérkőzést, míg a ZTE pont nélkül látogat Kaposvárra. Egy kaposvári sikerrel meglehet a továbbjutás a csoportból, míg a zalaiakat ez a veszély nem fenyegeti.
    Egy pikantériája lehet a mérkőzésnek, ha Lendvai Miklós is úgy gondolja, Kulcsár Kornél ott, azon a pályán, abban a környezetben léphet pályára, ahová Nagyatádról érkezett 2005 nyarán Major Gábor invitáására. Talán a kaposvári utánpótlás nevelés, nem is talán, biztos, legnagyobb ígéretéről van szó. Nem mellesleg hétfőn 11.11-én múlt 22 éves!!
    Prukner László minden bizonnyal a fiatalokat és a kevesebbszer lehetőséghez jutott játékosait veti bele a küzdelembe, de akár a bajnoki szünet miatt még az első csapat is pályára léphet. Holnap minden kiderül.
    Nem tudni miért, az MLSZ zárt kapus meccsé nyilvánította ezt a találkozót, ellenkezve minden szurkoló gondolkodásával.
    A mérkőzés játékvezetője egy hölgy, Gaál Gyöngyi lesz.
    De mi ott leszünk élőben és ha nem is képben, de írott formában követhetik az eseményeket.

A Rákóczi egy vegyes csapattal lép pályára a szemerkélő esőben az utánpótlás műfüves pályáján. Több stabil kezdő ember is játéklehetőséget kap Prukner Lászlótól, akik az utóbbi bajnoki meccseken viszont nem. Ez a felállás azt sejteti, hogy a Rákóczi mindenképp a három pont megszerzését tűzte ki célul.

A vendégek összeállítása még nem ismert, de nemsokára arra is fény derül.

Tíz perc van még a kezdésig, de a vendégek még nem érkeztek ki a pályára,a bemelegítést sem kezdték el, így minden valószínűség szerint csúszik a kezdési időpont.

A ZTE összeállításából kiderül, hogy egy fiatal zalaegerszegi együttest hozott el Kaposvárra Lendvai Miklós. Ami minden szempontból dicséretes, hisz ez a célja az ilyen mérkőzéseknek. Nekik a hétvégén nincs bajnoki szünet.

Ami egy fontos hír, a mérkőzést nem zárt kapuk mögött játsszák az előzetes híresztelésekkel ellentétben! Tehát aki ebben a hideg esős időben szeretne kilátogatni még megeheti!!!

A ZTe kék-fehér, míg a hazai Rákóczi tiszta zöld szerelésben lép pályára

1

A hazaiak kezdik a mérkőzést.

1
    Az első hazai támadást simán kivédekezik a jobb oldalon.

1
    Szegleti próbál elmenni a jobb oldalon, de sikerül bedobásra menteni.

7
    Buzás segít ki jobbra de Holdampf elveszti a labdát.

9
    Szántó szeretné megjátszani Szegletit, de nem pontos a labdája.

10
    Szabadrúgás a ZTE javára, a ziccert Bíró lövi a bal alsó sarok mellé.

13
    A Kaposvár gólt szerzett!

Vrucina cselezte be magát a tizenhatoson belülre, odatálalt DOMINIC LUKA elé, aki kilőtte a jobb alsó sarkot.

15
    Ismét egy szöglet bal oldalról a Rákóczi javára, a kipattanó labdát Okuka bombázza fölé.

16
    Szegleti elől mentenek szögletre.

18
    Okukával szemben szabálytalan Latin a jobb oldalon a tizenhatos sarkánál, Vrucina beadása azonban nem talál kaposvárit.

20
    Okuka beadását Markus csúsztatja meg, de Vrucina nem találja el a kaput. A kipattanót Böjte rúgja rá, ami levágódik a vendégekről, szöglet.

22
    Okuka kényszerítőzik Oláhval, azonban a visszakapott labda egy kicsit hosszú, kirúgás.

24
    Luka iramodik meg a jobb oldalon, de a centerezés nem pontos.

25
    Luka beadása lecsúszik a lábáról, a beadás helyett kirúgás következik.

25
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Oláh (Kaposvári Rákóczi FC).

26
    Szántó szabadrúgását Lucas simán visszarúgja a mezőnybe.

27
    Bedi ment fejjel Okuka elől.A kontrát Addo állítja meg a félpályán szabálytalanul.

28
    Lucas íveli előre, de vaktában , a kapusnál köt ki.

Még mindig esik az eső, a játék pedig szintén elég langyos, a Rákóczi próbálkozik többet , de nem pontosak a támadások. A ZTE inkább kontrázni próbál.

30
    Vrucinát talál meg egy beadás, de a ZTE védői szerelik.

31
    Luka harcol ki egy szögletet, de a kis szöglet után kirúgással folytatódik a játék.

32
    Egy eladott vendég labda után Markus harcol ki szögletet. A szöglet után Gaál Gyöngyi hazai faultot látott-

33
    Lucas szabálytalan a félpályán egy kontrát akaszt meg .

36
    Nem jó Vrucina beadása, lecsúszik a lábáról.

37
    Oláh lövését üti ki Czirjék, a kipattanóra nem ér oda Markus

39

MARKUS ADRIAN-ALEXANDRU kap egy kiugratást a bal oldalon, a kifutó Czirjék fölött aláböki a labdát, egy szép gól a félidő hajrájában.

40
    Oláht szerelik szabálytalanul egy kontra támadás kezdetén.

43
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Böjte (Kaposvári Rákóczi FC).

43
    Szabadrúgás a vendégek részére a jobb oldalon, Pál beadását kifejelik a védők

46

46
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Luka, bejön Murai.

46
    A ZTE kezdte a második félidőt

47
    Szabadrúgás a vendégek javára Kovács lövését könnyedén fogja Ranilovic.

48
    Murai mentése után kirúgás a hazaiaknak.

49
    Oláh ad egy kiugratást Böjtének, aki visszateszi neki lövésre de egy védő belelép a perdítésbe.

50
    Böjte középre tett labdáját Markus nem érheti el egy védő láb közbenyúl, szöglet.

52
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Okuka, bejön Pavlovic.

53

Böjte ugratta ki MARKUS ADRIAN-ALEXANDRU-t aki a kapus mellett ellőtte a labdát, megszerezte a román játékos a második gólját.

54
    Csere a ZTE FC-nél/nál: lemegy Buzás, bejön Kalamár.

55
    Szegleti cselezgetett a bal oldalon de nem tudtak a védők mögé kerülni.

57
    Kovács eresztett el egy távoli lövést 30 méterről, de Ranilovic szögletre üti a labdát.

58
    Csere a ZTE FC-nél/nál: lemegy Szegleti, bejön Pajor.

61
    Jánvári próbált elmenni a baloldalon, de a felpassza után visszakerül a labda a védőkhöz

62
    Oláh ugratta ki Vrucinát, aki 16-ról rálövi a kipattanót ismét Oláh lövi el, de nem talál kaput a lövése.

64
    Próbálja tartani a labdát a ZTE egy kísérletet tesznek a bal oldalon a támadásra, de szerelnek a hazai védők.

65
    Szántó kényszerítőzik Kováccsal, de nem jó a visszapassz

66
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Lucas, bejön Babic.

68

BOJAN VRUCINA kapott egy kiugratást a bal oldalon, belőtték neki a labdát a védők mögé, ő pedig a kijövő Czirjék mellett elgurította a labdát a bal alsó sarokba.

69
    Jánvári tett be egy labdát balról, de a Oláh kapáslövésébe Czirjék bele tudott piszkálni, szöglet.

70
    Jánvári cselezgetett a bal oldalon, a beadását Böjte készítette le Oláhnak, aki eltalálja vendég védőt.

72
    Oláh próbált meg egy kényszerítőt , de Böjte visszatett labdája nem pontos.

74
    Csere a ZTE FC-nél/nál: lemegy Bedi, bejön Dufka.

75
    Oláh ugratta ki a jobb oldalon Pavlovicot, aki beadta de a kapáslövést Murai nem találta el rendesen.

Elkezdte sokkal többet birtokolni a labdát a Rákóczi, szinte nincs is hosszabb ideig a vendégeknél a labda. A vendég edző a szünetben és most is a pontos játékra hívta fel a srácok figyelmét.

80
    Jánvári szerez labdát a bal oldalon a keresztlabdáját Böjte készíti le Vrucina elé, de nem jó a lövése.

84
    Négyen együttes erővel szerelik a vendégeket, de nem tud veszélyes támadást kialakítani a bal oldalon a Rákóczi.

85
    Prukner mester kiabál Böjtével sokkalpontosabb labdákat vár el az irányítótól.

89
    Babic íveli be a kimozduló védők mögé a labdát, de nem pontos a bejátszás, mentenek a védők. Szöglet.

Vége a mérkőzésnek, a Rákóczi a második félidőben uralta a játékot, így simán szerezte meg a továbbjutást. A Zalaegerszeg egy fiatal csapattal érkezett, de nem tudta kérdésessé tenni a három pont sorsát. (14:50:27)

Törzsök Tamás

Gólok: 13. Luka, 39. Markus, 53. Markus, 68. Vrucina

Lapok:   25. Oláh (KAP), 43. Böjte (KAP)

Kaposvári Rákóczi FC: Ranilovic- Okuka (Pavlovic 52.p), Lucas (Babic 66.p),Luka (Murai 46.p), Albert, Jánvári, Addo, Böjte, Markus, Oláh, Vrucina
    Vezetőedző: Prukner László
    Cserék: Rusák, Petrache, Babic, Pavlovic, Murai

ZTE FC: Czirjék- Kovács, Latin, Szántó, Bedi (Dufka 74.p), Bíró, Pál, Búzás (Kalamár 54.p), Szegleti( Pajor 58.p), Holdampf, Vágó
    Vezetőedző: Lendvai Miklós
    Cserék: Kalmár, Baráth, Kalamár,Dufka, Varga, Pajor, Ferencz

Játékvezetők: Gaál Gyöngyi- ifj Tóth II Vencel, Szalai Dániel