MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 2:0 (2. félidő) | Kaposvári Rákóczi FC – ZTE 4:0 (vége) | Balmazújváros – Nyíregyháza 0:0 (vége)
Békéscsaba – Szolnok 0:2 (vége) | Kozármisleny – Dunaújváros 2:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége)
Cegléd – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége) | Fehérvár – Paksi FC 1:4 (vége) | Újpest FC – KTE-Phoenix Mecano 1:2 (vége)
Győr – Sopron 1:1 (vége) | Pécsi MFC – BFC Siófok 2:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Tatabánya 2:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
4:0 (2:0)
ZTE FC
szerda 13.11.2013, 13:00 • Kaposvári Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia, Kaposvár,Cseri utca 6. • Magyar Ligakupa

Vége a mérkőzésnek, a Rákóczi a második félidőben uralta a játékot, így simán szerezte meg a továbbjutást. A Zalaegerszeg egy fiatal csapattal érkezett, de nem tudta kérdésessé tenni a három pont sorsát. (14:50:27)

89
    Babic íveli be a kimozduló védők mögé a labdát, de nem pontos a bejátszás, mentenek a védők. Szöglet.

85
    Prukner mester kiabál Böjtével sokkalpontosabb labdákat vár el az irányítótól.

84
    Négyen együttes erővel szerelik a vendégeket, de nem tud veszélyes támadást kialakítani a bal oldalon a Rákóczi.

80
    Jánvári szerez labdát a bal oldalon a keresztlabdáját Böjte készíti le Vrucina elé, de nem jó a lövése.

Elkezdte sokkal többet birtokolni a labdát a Rákóczi, szinte nincs is hosszabb ideig a vendégeknél a labda. A vendég edző a szünetben és most is a pontos játékra hívta fel a srácok figyelmét.

75
    Oláh ugratta ki a jobb oldalon Pavlovicot, aki beadta de a kapáslövést Murai nem találta el rendesen.

74
    Csere a ZTE FC-nél/nál: lemegy Bedi, bejön Dufka.

72
    Oláh próbált meg egy kényszerítőt , de Böjte visszatett labdája nem pontos.

70
    Jánvári cselezgetett a bal oldalon, a beadását Böjte készítette le Oláhnak, aki eltalálja vendég védőt.

69
    Jánvári tett be egy labdát balról, de a Oláh kapáslövésébe Czirjék bele tudott piszkálni, szöglet.

68
    A Kaposvár gólt szerzett!

BOJAN VRUCINA kapott egy kiugratást a bal oldalon, belőtték neki a labdát a védők mögé, ő pedig a kijövő Czirjék mellett elgurította a labdát a bal alsó sarokba.

66
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Lucas, bejön Babic.

65
    Szántó kényszerítőzik Kováccsal, de nem jó a visszapassz

64
    Próbálja tartani a labdát a ZTE egy kísérletet tesznek a bal oldalon a támadásra, de szerelnek a hazai védők.

62
    Oláh ugratta ki Vrucinát, aki 16-ról rálövi a kipattanót ismét Oláh lövi el, de nem talál kaput a lövése.

61
    Jánvári próbált elmenni a baloldalon, de a felpassza után visszakerül a labda a védőkhöz

58
    Csere a ZTE FC-nél/nál: lemegy Szegleti, bejön Pajor.

57
    Kovács eresztett el egy távoli lövést 30 méterről, de Ranilovic szögletre üti a labdát.

55
    Szegleti cselezgetett a bal oldalon de nem tudtak a védők mögé kerülni.

54
    Csere a ZTE FC-nél/nál: lemegy Buzás, bejön Kalamár.

53

Böjte ugratta ki MARKUS ADRIAN-ALEXANDRU-t aki a kapus mellett ellőtte a labdát, megszerezte a román játékos a második gólját.

52
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Okuka, bejön Pavlovic.

50
    Böjte középre tett labdáját Markus nem érheti el egy védő láb közbenyúl, szöglet.

49
    Oláh ad egy kiugratást Böjtének, aki visszateszi neki lövésre de egy védő belelép a perdítésbe.

48
    Murai mentése után kirúgás a hazaiaknak.

47
    Szabadrúgás a vendégek javára Kovács lövését könnyedén fogja Ranilovic.

46
    A ZTE kezdte a második félidőt

46
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Luka, bejön Murai.

46

43
    Szabadrúgás a vendégek részére a jobb oldalon, Pál beadását kifejelik a védők

43
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Böjte (Kaposvári Rákóczi FC).

40
    Oláht szerelik szabálytalanul egy kontra támadás kezdetén.

39

MARKUS ADRIAN-ALEXANDRU kap egy kiugratást a bal oldalon, a kifutó Czirjék fölött aláböki a labdát, egy szép gól a félidő hajrájában.

37
    Oláh lövését üti ki Czirjék, a kipattanóra nem ér oda Markus

36
    Nem jó Vrucina beadása, lecsúszik a lábáról.

33
    Lucas szabálytalan a félpályán egy kontrát akaszt meg .

32
    Egy eladott vendég labda után Markus harcol ki szögletet. A szöglet után Gaál Gyöngyi hazai faultot látott-

31
    Luka harcol ki egy szögletet, de a kis szöglet után kirúgással folytatódik a játék.

30
    Vrucinát talál meg egy beadás, de a ZTE védői szerelik.

Még mindig esik az eső, a játék pedig szintén elég langyos, a Rákóczi próbálkozik többet , de nem pontosak a támadások. A ZTE inkább kontrázni próbál.

28
    Lucas íveli előre, de vaktában , a kapusnál köt ki.

27
    Bedi ment fejjel Okuka elől.A kontrát Addo állítja meg a félpályán szabálytalanul.

26
    Szántó szabadrúgását Lucas simán visszarúgja a mezőnybe.

25
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Oláh (Kaposvári Rákóczi FC).

25
    Luka beadása lecsúszik a lábáról, a beadás helyett kirúgás következik.

24
    Luka iramodik meg a jobb oldalon, de a centerezés nem pontos.

22
    Okuka kényszerítőzik Oláhval, azonban a visszakapott labda egy kicsit hosszú, kirúgás.

20
    Okuka beadását Markus csúsztatja meg, de Vrucina nem találja el a kaput. A kipattanót Böjte rúgja rá, ami levágódik a vendégekről, szöglet.

18
    Okukával szemben szabálytalan Latin a jobb oldalon a tizenhatos sarkánál, Vrucina beadása azonban nem talál kaposvárit.

16
    Szegleti elől mentenek szögletre.

15
    Ismét egy szöglet bal oldalról a Rákóczi javára, a kipattanó labdát Okuka bombázza fölé.

13

Vrucina cselezte be magát a tizenhatoson belülre, odatálalt DOMINIC LUKA elé, aki kilőtte a jobb alsó sarkot.

10
    Szabadrúgás a ZTE javára, a ziccert Bíró lövi a bal alsó sarok mellé.

9
    Szántó szeretné megjátszani Szegletit, de nem pontos a labdája.

7
    Buzás segít ki jobbra de Holdampf elveszti a labdát.

1
    Szegleti próbál elmenni a jobb oldalon, de sikerül bedobásra menteni.

1
    Az első hazai támadást simán kivédekezik a jobb oldalon.

A hazaiak kezdik a mérkőzést.

1

A ZTe kék-fehér, míg a hazai Rákóczi tiszta zöld szerelésben lép pályára

Ami egy fontos hír, a mérkőzést nem zárt kapuk mögött játsszák az előzetes híresztelésekkel ellentétben! Tehát aki ebben a hideg esős időben szeretne kilátogatni még megeheti!!!

A ZTE összeállításából kiderül, hogy egy fiatal zalaegerszegi együttest hozott el Kaposvárra Lendvai Miklós. Ami minden szempontból dicséretes, hisz ez a célja az ilyen mérkőzéseknek. Nekik a hétvégén nincs bajnoki szünet.

Tíz perc van még a kezdésig, de a vendégek még nem érkeztek ki a pályára,a bemelegítést sem kezdték el, így minden valószínűség szerint csúszik a kezdési időpont.

A vendégek összeállítása még nem ismert, de nemsokára arra is fény derül.

A Rákóczi egy vegyes csapattal lép pályára a szemerkélő esőben az utánpótlás műfüves pályáján. Több stabil kezdő ember is játéklehetőséget kap Prukner Lászlótól, akik az utóbbi bajnoki meccseken viszont nem. Ez a felállás azt sejteti, hogy a Rákóczi mindenképp a három pont megszerzését tűzte ki célul.

Kaposváron a Cseri úti műfűre került át a Liga Kupa ötödik fordulójának mérkőzése. A Rákóczi három győzelemmel és egy vereséggel várja a mérkőzést, míg a ZTE pont nélkül látogat Kaposvárra. Egy kaposvári sikerrel meglehet a továbbjutás a csoportból, míg a zalaiakat ez a veszély nem fenyegeti.
    Egy pikantériája lehet a mérkőzésnek, ha Lendvai Miklós is úgy gondolja, Kulcsár Kornél ott, azon a pályán, abban a környezetben léphet pályára, ahová Nagyatádról érkezett 2005 nyarán Major Gábor invitáására. Talán a kaposvári utánpótlás nevelés, nem is talán, biztos, legnagyobb ígéretéről van szó. Nem mellesleg hétfőn 11.11-én múlt 22 éves!!
    Prukner László minden bizonnyal a fiatalokat és a kevesebbszer lehetőséghez jutott játékosait veti bele a küzdelembe, de akár a bajnoki szünet miatt még az első csapat is pályára léphet. Holnap minden kiderül.
    Nem tudni miért, az MLSZ zárt kapus meccsé nyilvánította ezt a találkozót, ellenkezve minden szurkoló gondolkodásával.
    A mérkőzés játékvezetője egy hölgy, Gaál Gyöngyi lesz.
    De mi ott leszünk élőben és ha nem is képben, de írott formában követhetik az eseményeket.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Törzsök Tamás

Gólok: 13. Luka, 39. Markus, 53. Markus, 68. Vrucina

Lapok:   25. Oláh (KAP), 43. Böjte (KAP)

Kaposvári Rákóczi FC: Ranilovic- Okuka (Pavlovic 52.p), Lucas (Babic 66.p),Luka (Murai 46.p), Albert, Jánvári, Addo, Böjte, Markus, Oláh, Vrucina
    Vezetőedző: Prukner László
    Cserék: Rusák, Petrache, Babic, Pavlovic, Murai

ZTE FC: Czirjék- Kovács, Latin, Szántó, Bedi (Dufka 74.p), Bíró, Pál, Búzás (Kalamár 54.p), Szegleti( Pajor 58.p), Holdampf, Vágó
    Vezetőedző: Lendvai Miklós
    Cserék: Kalmár, Baráth, Kalamár,Dufka, Varga, Pajor, Ferencz

Játékvezetők: Gaál Gyöngyi- ifj Tóth II Vencel, Szalai Dániel