KTE-Phoenix Mecano – MTK Budapest FC 0:3 (vége) | Budapest Honvéd FC – Pécsi MFC 1:1 (vége)
Budapest Honvéd FC
1:1 (0:0)
Pécsi MFC
kedd 26.11.2013, 18:00 • Bozsik Stadion, Budapest • Magyar Kupa

Az eredménnyel egyértelműen a vendég Pécs lehet elégedettebb, főleg, hogy a Honvéd többet támadott, bár a nagy helyzetek alapján jogos az X.
    A második félidő jobb játékot és két gólt hozott tehát, és a Pécs számára kedvező helyzetet a visszavágóra, ami jövő szerdán lesz. Köszönjük a figyelmet! (19:50:23)

90+2
    A szögletből nem lett semmi, de így is jó az eredmény a Pécsnek.

90+1
    A Pécs támad, és ők is elvégezhetnek ma egy szögletet.

90
    2 perc a hosszabbítás.

90
    Ignjatovic vágta előre a labdát, nem talált embert.

89
    Mohl fejelhetett tisztán 10 méterről, mellé.

88
    Tartja a labdát a Pécs.

87
    Alcibiade messziről és rosszul lőtt kapásból, kirúgás.

86
    A szöglet után kontrázhatott a Pécs, Pölöskei egyedül mehetett a kapura, ám sikerült túl hosszan szöktetnie magát, Kemenes nagyot védett így is!

85
    85 percet kellett várni az első szögletre! Ezt a Honvéd végezheti el.

84
    Bedobással jön a Honvéd, mindenki elől!

83
    Emberhátrányban is próbálkozik a hazai csapat, de kevés sikerrel, a Pécs egyelőre rutinosan él a lehetőséggel.

81
    Marco Rossi is kihasználja harmadik cseréjét, King helyére a fiatal Vernes Richárd állt be.

80
    Szépen járatja a labdát a Pécs, jó nekik az 1-1 idegenben, a Honvéd emberhátrányban meg nem tud ezzel mit kezdeni.

79
    Kihasználta az utolsó csere lehetőségét a Pécs, Wittrédi helyén Frőhlich Roland folytatja.

79
    Pölöskei volt lesen.

78
    Hátul passzolgat most a Honvéd, ezzel sokra nem mennek.

77
    Perea helyén Csábi folytatja a hazaiaknál.

76
    Nehéz helyzetben a Kispest, meg is jött a szurkolók hangja, szükség is van rá!

75
    Ignjatovic nagyot mentett fejjel Pölöskei elől.

74
    Hidi Patrik csúnyán felrúgta Romicot, jogosan kapta meg a második sárgáját, és ezzel a pirosat is.

73
    Minden mezőnyjátékos a Pécs térfelén.

72
    King most jól adta be a labdát, nagyot mentett a vendég védelem.

71
    Egyre inkább a hazaiaknál a labda, de betömörült a Pécs.

70
    King nagyon gyengén adta be a labdát jobbról, Gőcze könnyen felszedte.

69
    Baráth fejelt haza egy beadást.

68
    A maroknyi vendég drukkerek hangja hallatszik most a stadionban, a játék pedig csendesen zajlik.

66
    Közben a Pécs is támad, de ez sem volt veszélyes, kivágták a védők.

65
    King szépen tört be a 16-oson belülre, majd feldobta magát, nem kapott lapot, de nem is ette meg a bíró.

64
    Most ez szép támadás volt, Daud próbált betörni a 16-oson belülre, úgy tűnt, szabálytalanak voltak a pécsiek, ám néma maradt a játékvezető sípja.

63
    Tanácstalan a Honvéd, lassan vezetik csak fel a labdát.

62
    Daud maradt lent, nincs szabadrúgás, nagy a reklamálás.

61
    Mohl passzolt Pölöskeihez, aki ha jobban adja be, akkor akár gólpasszt is adhatott volna, ám ezt most megúszta a Honvéd.

60
    Ezzel a góllal bajban a Honvéd, elcsendesült a közönség most, és támad a Pécs.

59
    A Pécs gólt szerzett!
    GÓÓL! Végül MOHL DÁVID rúgta el, és be a labdát, szépen lőtt a jobb felsőbe a pécsi játékos, 1-1!

59
    Mohl és Wittrédi a labda mögött, 17 méter a távolság, szemben a kapuval.

58
    Pölöskeivel szemben volt szabálytalan Alcibiade 16-17 méterre a kaputól, ez veszélyes lehet.

57
    Daudot az alapvonalnál szerelték a pécsiek.

56
    Letámad a Pécs, de les miatt megakad a támadásuk.

55
    Kettős csere a vendégeknél! Horváth helyett Kővári, Grumic helyén pedig Pölöskei.

53
    Szépen játszott össze Perea és Daud, Romic szabálytalankodott azonban saját térfelének közepén, ezzel megúszta a Pécs, és lap sincs.

52
    Uzoma adta be a labdát balról, a védelem tette a dolgát, kifejelték a mezőnybe a beadást.

50
    A Honvéd gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Óriási gólt lőtt DAUD AYUB! Jobbról elindult középre, és kb. 20 méterről, a kapuval szembe a jobb felsőt kilőtte bal lábbal, nagy gól, 1-0!

49
    Nagy helyzet lehetett volna, ha Márkvárt jól adja be, de nem sikerült.

47
    Nagyot mentett a hazai védelem Grumic elől.

46
    Nem volt csere a félidőben.

46

Közben most ért véget egy másik közvetítésünk (és a megemlékezés is), az MTK simán, 3-0-ra nyert Kecskeméten, ezzel valószínűleg továbbjutnak majd a legjobb 8 közé. Az első félidő alapján itt nem várható ilyen sima eredmény, de az a meccs is 0-0 volt a félidőben, bármi megtörténhet itt is a második félidőben, érdemes velünk tartani!

A szünetben a tegnapi jeles évfordulóra, az angol-magyar 3-6-ra, a legendás magyar sikerre emlékezik a hazai csapat, és persze mindenki, aki a stadionban van. A 6 magyar gólt hallhatjuk.

Vége a félidőnek, az utolsó percekben már nem történt nagyobb esemény, hosszabbítás pedig nem volt.
    Az első 20-25 percben lagymatag játék folyt a pályán, majd a Honvéd egy jobb negyedórát produkált, a félidő végén pedig nem volt igazán folyamatos játék. Nem sokára folytatjuk!

43
    Nagyot hibázott a pécsi védelem, ám Perea ismét kihagyott egy nagy ziccert. 13 méterről üresen, a kapsuba, Gőczébe lőtte a labdát.

43
    Lovric ívelte be a labdát, rosszul.

42
    Kinget szerelték a 16-oson belül.

41
    Most Grumic sérült meg, húzza lábát, de folytatódhat a játék.

40
    A kispestiek sportszerűen visszaadják a labdát, folytatódhat a meccs, Mohl is visszatért.

39
    Mohl ápolása miatt áll a játék.

38
    Perea elől mentett nagyot a vendég védelem.

36
    Megélénkült a meccs, Baráth lőtt messziről, Gőcze fogta.

34
    Daud vezette tisztán a labdát, jó támadás volt, ám Daud passz helyett gyengén lőtt.

32
    Job rúgta fel csúnyán Mohlt, ezúttal még a hazai közönség sem reklamált a sárga miatt, egyértelműen lap volt!

31
    Vécsei elől mentett nagyot a hazai védelem, a Honvéd játékosához az ötösnél került a labda.

30
    Perea óriási helyzetben lőtt bal kapufát! Vécseitől jött a passz, Perea pedig 12-13 méterről a bal alsót célozta meg, kapufa!

28
    Nagy volt szabálytalan az ellenfél 16-osánál, vagy azért, vagy műesésért kapta a sárgát, látványosan dobta el magát az ütközés után.

28
    Hidi lőtt mellé 22 méterről, középről.

27
    Daud lőtt gyengén 21-22 méterről.

25
    Némileg idegesen játszik a Honvéd, nem mernek nagy erővel támadni.

22
    Holender helyén tehát Daud folytatja a Honvédban.

22
    Sajnos újabb sérülés miatt áll a játék, közben jöhet a csere.

21
    Holender nem tudja folytatni, percek óta emberhátrányban a Kispest, Daud fog majd beállni.

21
    Vécsei fejelte középre a labdát, Gőcze volt résen.

20
    Grumic elé pattant egy ívelés, óriási helyzetben fölé emelt, de les volt.

19
    Grumic elől mentett Kemenes, hosszú volt Nagy labdája.

18
    Ápolni is kell a hazai játékost, közben a nézőtéren paprikásabb a hangulat.

17
    Holender maradt lent, nagy felzördülés, de nem fújt a bíró semmit.

16
    A szabadrúgás nem okozott komoly veszélyt.

15
    Hidi elütötte a kiugró Nagyot, jogos a sárga.

14
    Holender szerzett labdát 25 méterre a kaputól, azonban elhamarkodottan ellőtte, így nem volt nagy helyzet most sem.

12
    A hideg ellenére eljött pár száz drukker hangja többször is bezengi a stadiont, egész jó hangulatot teremtve.

10
    Egyelőre helyzetek nélkül zajlik a meccs.

7
    Egy túl hosszan előrevágott labda után kispesti kirúgás jöhet.

5
    A játékvezető szabálytalanságot fújt, szabadrúgás kifelé.

4
    Az oldalvonaltól jöhet szabadrúgással a Pécs, az ívelést azonban kiütötte Kemenes.

3
    Alcibiade ívelését vágta ki a pécsi védelem.

2
    Az első másodpercekben csak a hazaiaknál a labda.

1
    A vendég Pécs pedig fehérben lépett pályára.

1
    A Honvéd kezdte a mérkőzést, a hazaiak fekete mezben játszanak ma.

1

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Baráth, Ignjatovic, Lovric, Alcibiade – King, Hidi, Vécsei – Job, Perea, Holender
    Cserék: Czuczi – Vernes, Mancini, Bobál, Csábi, Lőrinczy, Daud

Pécsi MFC: Gőcze – Nagy, Fodor, Romic, Uzoma – Deutsch, Mohl, Horváth, Márkvárt – Wittrédi, Grumic
    Cserék: Dibusz – Frőhlich, Lantos, Rácz, Pölöskei, Kővári, Városi

Játékvezetők: Bognár Tamás; Tóth, Szalay, Radványi.

Kedden a Magyar Kupa legjobb 16 csapata között, a 8 közé jutásért három meccset rendeznek, egyik ezek közül a Honvéd-Pécs lesz. A Kupa ezen szakaszában már két mérkőzésen dől el a továbbjutás, a visszavágó jövő hét szerdán, Pécsett lesz majd.
    A kispestiek az előző körben a Kemecsét búcsúztatták, a Pécs pedig a Mezőkövesdet, ez utóbbi azért nagyobb falat volt. A bajnokságban a fővárosi csapat szerepel jobban, bár csak 1 ponttal és ugyanannyi helyezéssel előzik meg a Pécset, akik 3-1-re győztek Szombathelyen, míg a Honvéd ugyanilyen arányban kapott ki otthon a Debrecentől.
    A Pécs eddig egyszer, 1990-ben nyerte meg a Magyar Kupát, legutóbb nagy meglepetésre a 3. fordulóban a Tiszaújváros ejtette ki őket. A Honvéd 7-szeres kupagyőztes, 2009-ben nyertek utoljára, tavaly a negyeddöntőben a későbbi ezüstérmes (és bajnok) Győr ejtette ki őket.
    Az első mérkőzésen talán óvatosabb játékra számíthatunk, hiszen a hazai csapatnak nagyon fontos lenne, hogy ne kapjanak gólt, viszont az első meccsen otthon illene nyerni, így semmiképpen sem várható unalmas meccs, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.