BFC Siófok – Lombard Pápa FC 1:2 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Győr 1:2 (vége) | Nyíregyháza – Szombathelyi Haladás 0:1 (vége)
Fehérvár – Diósgyőri VTK 0:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Újpest FC 0:0 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
0:0 (0:0)
Újpest FC
szerda 27.11.2013, 18:00 • Puskás Ferenc Stadion, Budapest • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A magyar foci szerelmeseinek nem hiszem, hogy kellene nagyobb csemege, mint egy Fradi-Újpest futballmérkőzés!
    Ezúttal a magyar kupa nyolcaddöntőjében hozta össze ezen két csapatot a sorsolás, a tét a negyeddöntőbe jutás lesz két mérkőzésen (a visszavágó 1 héttel később, december 4-én Újpesten kerül megrendezésre). Mindkét gárda egy-egy NB III-as ellenfél ellen vívta ki a nyolcaddöntőbe jutást.
    A bajnokságban idén már találkoztak egymással egyszer, akkor az FTC 3-1-es sikert könyvelhetett el. A tabellán a Fradi jelenleg az 5. helyet foglalja el, míg az Újpest a 10. pozícióban van. De ez a kupában nem sokat jelent, két mérkőzésen kell kivívni a továbbjutást. Tartsanak velünk szerdán 18 órától!
    ----

1

1
    Azonnal az első percben Leanardo kap szabadrúgást.

2
    Balogh szerelte Diallot, most hátul adogat az Újpest.

3
    Somalia kapcsolta le a Simon felé lőtt indítást a jobb oldalon.

3
    Többnyire az ÚFC tartja a labdát.

3
    Bal oldali beadás után a rövid saroknál Kabát Péter perdített mellé, megelőzte a védőjét.

4
    Gyömbér próbálta elvinni Balajcza mellett fejjel, de végül az újpesti kapusnak sikerült mentenie.

5
    Sztaniszavljevics hozta fel a labdát a jobb oldalon, majd a középpályánál Leonardo szabálytalan.

6
    Simon Krisztián próbálkozott meglépni a jobb oldalon, de az indítás felé túl hosszúra sikeredett. Egyelőre tapogatózó a játék, néhány kemény belépővel fűszerezve.

7
    Most a Ferencváros adogatott hátul, majd Jenner felé egy indítás, kifejelik az újpestiek.

8
    Balogh hozza fel a bal oldalon, majd Suljic cselezget a Fradi tizenhatosánál, de szerelik.

9
    Bedobás után továbbra is az Újpest kevergetett a bal oldalon, aztán a Fradi próbál egy ellentámadást vezetni, de ismét vissza a középpályán való adogatáshoz.

10
    Jenner beadását Litauszki kifejelte az oldalvonalon túlra.

11
    Jenner szerez labdát a középpályán, indítani próbált, ám ott éppen nem volt FTC játékos.

11
    Eninful maradt lent egy összecsapás után, most már talpon szerencsére.

12
    Az ápolás után a Ferencváros sportszerűen visszarúgja a labdát az Újpestnek.

12
    A jobb oldalon érkezett egy hosszú indítás a Fraditól, Diallo pár centivel lemaradt a labdáról.

13
    Somalia beadásszerű lövését védte Balajcza.

13
    Mateos hosszú indítása sem elég pontos, a saját tizenhatosánál Eninful vágta ki a hazaiak elől.

14
    Eninful keresztlabdáját Somalia kapcsolta le a bal oldalon, támad a Fradi.

15
    Eddig elég lassan csordogál a mérkőzés, mindkét csapat inkább a védekezéssel törődik.

16
    Most a Fradi szövögeti a támadását, hosszú indítás Gerson felé, ki is harcol egy szögletet a jobb oldalon.

16
    Leonardo bal oldali beadása egy pár centivel magas Diallonak, az égbe fejeli, majd Balajcza megfogja. A mögötte álló Jenner teljesen tisztán állt volna a kapussal szemben védő nélkül, de nem láthatta őt Diallo. Nagy helyzet lehetett volna.

17
    Kabát rúghat szögletet már a túloldalon.

17
    Veszélyesen pattogott a labda az FTC ötösénél, Józsi tud végül felszabadítani, de újra jön az Újpest.

18
    Vasziljevicstől egy gyenge lecsorgó lövés, de legalább kapura ment. Jova szedte fel a fordulás utáni jobb lábas lövést.

19
    Ismét ÚFC szöglet.

19
    Sztaniszavljevics jött a bal oldalon rövidre a szögletre, ám pár centivel lemaradt. Nem volt veszélytelen. Mellé fejelte a labdát.

20
    Juanan szabadít fel Diallo elől a büntetőterületen belül.

20
    Most az Újpest szorul be, a tizenhatos környékén ostromol jelenleg a Fradi, de nem volt igazi gólveszély. Bedobás a jobb oldalról, megszerzi az Újpest.

20
    Gyömbér Gábor kap sárga lapot, lerántotta a megiramodó Suljicot.

21
    Besic szállt bele hátulról Baloghba, ez is sárga.

22
    Az ÚFC adogat hátul, közben vélhetően csere fog következni sérülés miatt, Jovanovics készül beállni.

23
    Még nincs csere, nem áll a játék, bár elég csapkodó.

23
    Leonardo kisebb sérülése a jelek szerint kiújult, Jovanovics érkezett helyette a pályára.

24
    Somaliát tolja előrébb Moniz edző a csere után, a helyén játszik Jovanovics bal bekkben.

25
    Somalia hámozta át magát a jobb oldalon, beadását Böde fejelte kapura, de egy védőről szögletre került.

26
    A szöglet veszélytelen, a vendég védők könnyedén kivágták. Bedobás a jobb oldalról, majd szabadrúgást harcol ki Somalia a tizenhatos sarkánál.

27
    A szabadrúgást kivágták, Jenner azonnal próbálta újra kapura rúgni, de bal lábas lövése messze fölé-mellé szállt.

28
    Somalia újra a jobb szélen elől tűnik fel, de a neki szánt labda nagyon pontatlan.

28
    Könyöklésért kapott sárga kártyát Kabát Péter.

28
    Ngawa szabadított fel egy, a tizenhatos előtt pattogó labda miatt.

29
    Most inkább a Fradi támad többet az utóbbi percekben. Somalia pedig szinte mindig jobb oldali támadóként tűnik fel, időnként veszélyt teremtve, de eddig Suljic eszén nemigen tudott túljárni. Jól játszik az újpesti játékos.

30
    Kabát állt lesen egy jobb oldali előreívelés közben.

31
    Gyömbér próbált bevetődve menteni egy labdát a középpályán, de szabadrúgás, mert ez inkább volt hokis mozdulat.

32
    Somalia adta középre, középen elsuhant, majd Jenner balról újra beadta, Somalia egyből rálőtte, de a védők lábáról kipattant. A mérkőzés legnagyobb helyzete eddig! Balogh tudott menteni!

33
    Iványi játékvezető volt útban Kabátnak, de végül maradt az újpesti támadónál.

34
    Balogh beadását Simon vette át rosszul 6 méteren, ebből is nagy helyzet lehetett volna, ugyanis a védője megcsúszott és jócskán lemaradt róla, így azonban sikerült a Fradinak felszabadítania.

35
    Simon kap szabadrúgást a vendég térfélen, már el is végezték, de továbbra is a középpályán folyik a csata.

36
    Gyors szabadrúgás, de Simont lesen találja. A lassítás alapján vélhetően nem volt leshelyzet.

36
    Böde szúrta rá 30 méterről, ami csak centikkel süvített el a bal kapufa mellett, Balajcza ezt bizony csak nézte!

38
    Böde próbálta játékba hozni Diallot, kifejelik a védők.

38
    Újra nagy Fradi helyzet! Somalia és Böde teremtett veszélyt, de a fejes nem ment kapura, Somalia lövésébe pedig beleléptek.

39
    Diallot tizenegyespont körül elsodorták, nincs tizenegyes. Nem állapítható meg első látásra, hogy jogosan reklamál-e.

40
    Ismét az ÚFC támad, de Suljic elől az utolsó pillanatban becsúszva szögletre mentenek a bal oldalon.

41
    A beívelt szögletet Jova kiütötte oldalra, ismét az újpestiek gyűjtötték be a labdát.

42
    Suljicot nehezen tudják csak tartani, most is a tizenhatosig eljutott, de Besic végül szerelte. Egyértelműen a legveszélyesebb újpesti eddig.

43
    Simon felé egy előreívelt labda, de Gyömbér az oldalvonalnál megoldja és bedobást harcol ki.

43
    Kabát lökte el Mateost, szabadrúgás a középpálya közeléből.

44
    Juanan fejeli ki a beívelési kísérletet, a Fradi hátul adogat most.

45
    Balogh szerelte veszélyes helyzetben Diallot szabályosan.

45
    Simon rágta át magát Jovanovicson, de szabálytalanság történt közben.

45+1
    1 perc a hosszabbítás, ezért a félidőért nem nagyon kár, hogy nem tart tovább.

45+1
    Még egy bedobás jobbról az ötössel egy vonalban a Fradi javára.

A Fraditól négy kapu felé tartó lövés történt, az Újpestiektől pedig kettő. Ez a félidei mérleg
    Eddig igen alacsony színvonalú a mérkőzés, veszélyes támadást ritkán alakítanak ki a csapatok. Remélhetőleg a második félidőre felpörögnek és a játékon is sokat gyorsítanak.
    Mindkét csapat a labdatartásra törekszik, kockázatot ritkán vállalnak. A Ferencvárosnál Diallo és Somalia a legveszélyesebb, míg az Újpestnél Suljic hozza gyakran nehéz helyzetbe az FTC védelmét.
    Nem valószínű, hogy a két gárda belenyugodna egy csendes nulla-nullába, ezért a második félidőben feltétlenül jobb játékra számíthatunk.

8-6 a szabálytalanságok aránya, 2-1 a sárga lapoké. A Ferencváros egyszer sem találta el a kaput, az Újpest egyszer. Van hova javítani, hamarosan kezdődik a második félidő, tartsanak velünk.

Már a pályán a csapatok.

46
    Józsi György helyett Busai Attila állt be a szünetben.

46

46
    A Ferencváros kezdte ezt a játékrészt.

47
    A Fradi szektorban pirotechnikai bemutató, vörösen izzó görögtűz és zöld füst, a szektor szinte teljesen füstbe borult.

47
    Mateos tud szögletre menteni Vasiljevic elől, veszélyesen kilépett az újpesti játékos a tizenhatoson belül.

48
    Sztaniszavljevics próbálta középre lőni jobbról, de újabb szöglet, Busainak sikerült szögletre mentenie ismét.

49
    Balogh beadását Jova Levente húzta le magabiztosan.

49
    Simon beadását Mateos tudta blokkolni, most az Újpest szorongat ezekben a percekben. Mateos közben ismét tisztáz, ezúttal a bal oldalról.

50
    Diallo szerez labdát, Somalia pedig szögletet harcol ki a bal oldalról az indítást követően.

51
    Suljic húzza kissé a lábát, remélhetőleg nincs komoly sérülés.

51
    Most a jobb oldalról végezhet el szögletet a Fradi.

52
    A beívelés után Mateos fejelt középről, de jócskán fölé.

53
    Eninful szabálytalansága Gersonnal szemben, a vendég térfél közepéről szabadrúgás a hazaiaknak.

54
    Mateos fejesét Diallo próbálta a kapuba továbbítani, de már lesen állt. Jöhet az ÚFC.

55
    Juanan nyer csatát Diallo ellen a jobb oldalon. Ismét többnyire mezőnyjáték folyik a pályán.

55
    Ngawa magasra emelte a lábát Somaliával szemben, kecsegtető helyről rúghat szabadot a Fradi a bal oldalról kb 16 méterről.

56
    Beívelés, Balajcza kiütötte a mezőnybe. Mateos birkózott elöl jobb oldalt, de védője jól fedezte a labdát, kirúgás.

58
    Kabát tartja meg jól a labdát elől, de Ngawának hosszú az átadás. Ismét csapkodó a játék, gólveszély jó ideje nincs.

59
    Busai jobb oldali beadását Jenner a rövid sarokra fejelte 5 méterről, de a kapufa sarkát találta el, majd kipattant a labda az alapvonalon. A félidő eddigi legnagyobb helyzete.

60
    Kisebb lökdösődés a pályán Diallo és Litauszki között, az újpesti kapott szabadrúgást a saját büntetőterületének környékén.

61
    Gyömbér rúgja rá egy újpesti játékosra, Simon Krisztiánra, kirúgással jöhet a Ferencváros.

62
    Busai ívelt Böde elé, maga elé engedte a labdát a Fradi támadója, de túl sokat várt és kipattogott a labda az alapvonalon. Kétszer is lőhetett volna előtte Böde, alig pár méterre volt a kaputól.

64
    Balogh beadása veszélytelen, Jova könnyedén magához öleli.

65
    Suljic próbálkozott középre adással balról, de Jovanovicsnak sikerül közbelépnie. Szöglet az Újpestnek.

66
    Mateos fejéről újra szöglet, Kabát ismételhet.

67
    Újra tisztáznak a védők, megszerzi a Fradi, majd Kabáté ismét.

67
    Kihozza az FTC védelem. Busai ellen szabadrúgás a középpályán.

67
    Mateos percei a védelemben, most Kabát beadását fejeli ki messzire.

68
    Somalia maradt a földön, ahogy elesett, véletlenül megrúgta őt egy újpesti játékos.

68
    Ngawa fejeli ki szögletre már a másik oldalon. FTC szöglet következik, kissé megélénkült végre a mérkőzés!

69
    Jenner szöglete után Böde 8 méterről fejelt veszélyesen, ám a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

69
    Böde 20 méterről lőtt a jobb oldalról, Juanan lábán megpattant, de Balajcza jól hárította az alattomosan megpattanó lövést.

70
    Böde egy az egyben vezethette rá Litauszkira a tizenhatos környékén, ám az újpesti védő jobb lábbal kiválóan szerelt, pedig már közben érkezett egy másik Fradi támadó is balról. Hatalmas lehetőséget szalasztott el!

71
    Jenner beadását szögletre mentették a védők.

72
    Jovanovics egy kipattanó labdát begyűjtött és 30 méterről lövésre szánta el magát, de alaposan mellé szállt a löket.

73
    Somalia futja le a védőjét a bal oldalon, de beadása nagyon mély, az újpesti kapus könnyedén megszerzi.

74
    Gyömbért váltja Cukic a Ferencvárosnál a maradék bő negyedórára.

75
    Gerson hátulról felvágja a veszélyesen megiramodó Suljicot, sárga lap a következménye.

76
    Diallo próbálta elvinni a labdát a bal oldalon, de ellökik, szabadrúgás a hazaiaknak 30 méterről.

77
    Jenner próbálta beívelni a kapu elé, Balajcza lehúzza.

78
    Suljic elfáradt, Tshibuabua érkezik a helyére az Újpest csapatába.

79
    Nem könnyíti meg a cserejátékos neve a dolgunkat, mivel Tshibuabua mezén Bavon szerepel.

80
    Bő tíz perc van a mérkőzésből, most a Fradi támad a bal oldalon.

81
    Cukic próbálkozott 25 méterről középről egy lapos lövéssel, jó alaposan mellé megy.

82
    Ebben a félidőben az Újpest nem lőtt kapura még. 10-2 a lövések aránya a mérkőzésen.

82
    Besic a kiugró Simon Krisztiánt húzza vissza sárgát érően. De mivel már volt ilyen színű lapja, előkerült a piros is. Emberelőnyben az Újpest.

83
    Kabát szabadrúgásába beleérnek, de még így is veszélyesen csapódott a kapu felé, éppenhogy mellé.

84
    Kontrát vezetett a Ferencváros a jobb oldalon, de Jennert lerántotta Juanan, ez is sárga lap.

85
    Busai fejelt veszélyesen 7 méterről az újpesti kapu előtt, de a szabadrúgás pillanatában lesen helyezkedett a ferencvárosi játékos.

86
    Vasziljevics helyett Sankovics a pályán az utolsó 5 percre az ÚFC-ben.

87
    Gerson lágyan ívelte a tizenhatoson belülre jobbról, de mindenki lekésett róla, kirúgás az Újpestnek.

88
    A középpályán adogatott az Újpest, Diallo majdnem labdát szerzett Eninfultól a bal oldalon, de végül megoldotta az újpesti játékos.

89
    Nemigen érezni átütő erőt egyik csapatban sem, kevés idejük maradt arra, hogy sikerüljön gólt szerezni. Újpesti szöglet következik jobbról. Kabát végzi el.

89
    Ngawa csúsztatta meg a labdát, veszélytelen, jöhet a Fradi.

90
    Nem tudja feltörni a Fradi védelmét a vendégcsapat. Ngawa kap átadást, de késlekedik a labdalevétellel, így pont kicsúszik az alapvonalon.

90+1
    Diallo lép oda Sztaniszavljevicsnek a középpályán, szabadrúgás.

90+2
    Kabát bal oldali beadását kivágja az FTC.

Jenner kapufáján kívül nagy gólhelyzet nélkül telt el ez a 90 perc.
    10-3-as lövésarány, ám ebből nagyon kevés találta el valójában a kaput is. Az Újpest nem tudta kihasználni az emberelőny lehetőségét, mindkét csapat jól összerakta a védelmét a mai napra. A támadásokból hiányzott az ötlet, főként ívelgettek a csapatok. A találkozó igen alacsony színvonalúra sikeredett, a jövő szerdai visszavágó előtt egyik csapat sem került előnybe. A Ferencvárosnak hazai pályán nem sikerült a gólszerzés, igaz idegenben viszont egy góllal hatalmas fórt szerezhetnének, mivel az ÚFC nem talált ma be.
    Semmi sem dőlt el, december 4-én este folytatás, már a Szusza Ferenc stadionból, tartsanak akkor is velünk egy remélhetőleg sokkal jobb mérkőzésen, ahol eldől, hogy az Újpest, vagy a Fradi jut a Magyar Kupa negyeddöntőjébe! Köszönjük a figyelmet!
    ---- (20:01:43)

Gólok:

Lapok:   20. Gyömbér (FTC), 21. Besic (FTC), 75. Gerson (FTC) – 28. Kabát (UTE), 84. Juanan (UTE)   82. Besic (FTC)

Ferencvárosi Torna Club: Jova – Somalia, Besic, Mateos, Gyömbér – Gerson, Józsi – Jenner, Böde, Leonardo – Diallo
    Cserék: Kunsági – Bönig, Jovanovic, Ionescu, Valpoort, Busai, Cukic

Újpest FC: Balajcza – Ngawa, Litauszki, Juanan, Balogh B. – Suljic, Vasziljevics, Eninful, Sztaniszavljevics, Simon K. – Kabát
    Cserék: Dmitrovic – Nego, Abdallah, Lázár, Sankovic, Ligot, Tshibuabua

Játékvezetők: Iványi Zoltán – Medovarszki János, Buzás Balázs (4. = Becséri Dániel)