Lombard Pápa FC – BFC Siófok 1:1 (vége) | Szombathelyi Haladás – Nyíregyháza 0:2 (vége) | Pécsi MFC – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége)
Győr – Kaposvári Rákóczi FC 2:1 (vége) | Újpest FC – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége) | Diósgyőri VTK – Fehérvár 1:0 (vége)
Újpest FC
1:0 (0:0)
Ferencvárosi Torna Club
szerda 04.12.2013, 18:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • Magyar Kupa

Máté Csaba (FTC): Igazi kupameccs volt, az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést, sajnos ez nem sikerült!
    Nehéz egy ilyen meccs után arról beszélni, hogy tisztességgel helytálltunk!
    Ezek után számunkra csak a bajnokság maradt!

Nebojsa Vignjevics (Újpest FC): Nagyon örülök a továbbjutásnak és roppant boldog vagyok, hogy ez épp egy Ferencváros ellen sikerült! A két meccsen született egyetlen gól szerencsére a mi javunkra döntött.
    Összességében ez egy nagyon nehéz párharc volt és a mai meccs második félidejében nyújtott agresszív támadójátékunknak köszönhetjük a sikert, a továbbjutást!

Hamarosan jelentkezünk az edzői értékelésekkel!

Egy hallatlanul izgalmas, de nem túl magas színvonalú "kupaderbyn" az érezhetően nagyon mély kútban lévő Ferencváros nem tudott 180 perc alatt sem betalálni az Újpest kapujába, míg a liláknak ez egyszer sikerült Dusan Vasziljevics révén, így 1-0-ás összessítéssel az Újpest FC jutott a Magyar kupában a legjobb 8 közé és várhatja a sorsolást!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét és tartsanak továbbra is velünk!

90+3
    Balajcza még kirúghatja a labdát!

90+3
    Azért van még sansza a Fradinak; Busai egészen közeli lövését védte Balajcza!

90+2
    A lila tábor már ünnepli csapatát!

90+1
    Lázár Bence még beállt Suljic helyére!

90+1
    Suljic még megkavarta Gersont, de a Fradi jöhet előre.

90
    3 perc a hosszabbítás a végére!

89
    Balajcza hasalt rá a labdára.

88
    Az egyetlen gólt szerző Vasziljevics helyére állt be az Újpestbe Szankovics!

87
    Vasziljevics lőtt fölé 23 méterről!

86
    Egyelőre nincs benne a Fradi játékában a gól!

85
    Kabát beadását tisztázta a Fradi védelme.

85
    Tshibuabua jobb oldali beadása után Mateos lábáról pattant szögletre a labda.

84
    A már lövéshez készülődő Sztaniszavljevics elől rúgta el a labdát Ionescu.

83
    Böde, Busai felé visszatett labdája volt pontatlan.

Juhász Attila

Gólok: 72. Vasziljevics

Lapok:   45+3. Kabát (UTE), 76. Simon K. (UTE) – 45. Busai (FTC), 45+3. Jovanovic (FTC), 69. Gerson (FTC)

Újpest FC: Balajcza – Ngawa, Litauszki, Juanan, Balogh B. – Simon K.(Tshibuabua 78.), Sztaniszavljevics, Vasziljevics(Szankovics 88.), Nego, Suljic(Lázár B. 90+1), – Kabát. Vezetőedző: Nebojsza Vignjevics.
    Ferencvárosi Torna Club: Jova – Jovanovic, Mateos, Gyömbér – Busai, Csukics, – Somalia(Gerson 31.), Ionescu – Jenner, Böde, Diallo. Megbízott edző: Máté Csaba

Játékvezetők: Kassai Viktor (Erős Gábor, Ring György)