Cigánd – Nyírbátori FC 1:1 (vége) | Soroksár – Orosháza FC 2:0 (vége) | Egri Fc – Putnok FC 1:0 (vége)
Budaörs – BKV Előre SC 1:2 (vége) | Csepel FC – Nagyatádi FC 2:0 (vége) | Hajdúböszörményi TE – FC Hatvan 2:1 (vége)
REAC – Létavértes SC 1:6 (vége)
Soroksár SC
2:0 (2:0)
Orosháza FC
szombat 30.11.2013, 13:00 • Haraszti út • NBIII - Nyugati csoport

Az első félidőben megszerzett kétgólos előnyét okosan őrizte a Soroksár a második játékrészben. A vendégek játéka valamicskét ugyan javult a második 45 percben, de ma nem volt kétséges, hogy melyik csapat zsebeli be a három pontot.
    A Soroksár megérdemelt győzelmével listavezetőként zárta az őszi idényt.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (14:52:01)

90+2
    Lagymatag iramban pörögnek az utolsó másodpercek. Sok érdemleges dolog nem történik a pályán.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90
    Hosszan előreívelték a hazaiak a labdát, Bordás a végállomás.

89
    Miklós jött be Oláh helyett.

88
    Les miatt szabaddal jöhet kifelé az Orosháza.

87
    Már csak az idővel játszik a Soroksár, okosan megbecsülik a labdát.

86
    Könyves jött be a végére Nyéki helyett.

85
    Hátul passzolgatnak a hazaiak, finoman szólva már nem erőltetik a támadásokat.

84
    Kincses kapott egy jó labdát a jobb oldalon, beadását középen kivágták a védők.

83
    Antal jött be Lisztes helyett.

82
    Nyilas kapott egy nagyot a lábára, szabadrúgás a hazaiak javára a kezdőkörből.

81
    Szabó passzolt Pénzváltóhoz, aki 18 méterről bikázta mellé.

80
    Lisztes passzolt Nyilashoz, ő azonban már eladta a labdát.

79
    A vendégek feljebb tolták a játékukat, a fegyelmezett hazai védekezéssel szemben ugyanakkor tanácstalanok.

78
    Nyilas felé egy hosszú indítás előre, Bordás épphogy menteni tudott előle.

77
    A Soroksár dominálja továbbra is a találkozót, igaz olyan fölényben már nem játszanak mint az első játékrészben.

75
    Bal oldalról ívelték be a hazaiak a labdát, Márkus rossz labdakezelése miatt oda az akció.

74
    Homonyik harcolt nagyot a kezdőkörben, építkezhet a Soroksár.

73
    Jobb oldali hazai beadásra második hullámban érkezett Nyilas, középen 15 méterről nagyon fölé vágta.

72
    Az Orosháza rúghatott szabadrúgást, Tárczy kapujához beívelt labdát Lannert vágja ki.

71
    Húsz perc maradt hátra a találkozóból, a játék kiegyenlítetté vált.

70
    Lovrencsis helyett Márkus a pályán.

69
    Vass fedezte ügyesen a labdát hátul, jutalma egy bedobás.

68
    A vezetés birtokában a Soroksár már nem feltétlenül erőlteti a játékot, inkább gondosan megbecsülik a labdát.

67
    A hazai kapuhoz beívelt szabadrúgást középen fölé fejelték.

66
    A hazai tizenhatos előtt keresik a rést a vendégek, Homonyik szabálytalansága után szabaddal jöhetnek.

65
    Az első félidőhöz képest javult az Orosháza játéka, kapura azonban nem veszélyesek.

64
    Tóth Imre ívelte be balról a vendégek szabadrúgását, Tárczy kiöklözte a labdát.

63
    Homonyik – Tóbiás összjáték, a védők tisztáztak végül.

62
    Vass kapott egyet a lábára, szabadrúgás a hazaiak javára.

61
    Tárczy hosszú labdája senkinek nem jó, építkezhet a Soroksár.

60
    Lisztes ívelte be a vendégek kapujához a szabadrúgást, a bolyból végül kivágták a labdát a védők.

59
    Pénzváltó buktatás miatt kapott sárga lapot.

58
    Kényelmes passzolgatás a pályán a hazaiak részéről, az Orosháza játéka ugyan javult a második félidőben, de helyzetig még mindig nem jutottak.

57
    Lisztes pörgette be a védők mögé a labdát, helyzet most nem alakult ki a hazaiak támadásából.

56
    Homonyik jött be Urbán helyett.

55
    A hazaiak járatják a labdát a középpályán, veszélyes területre nem sikerül bejátszaniuk.

54
    Az Orosháza ívelte be a hazai kapuhoz a labdát, végül Lisztes vágja ki.

53
    Lannert kapott sárga lapot buktatásért.

52
    Bedobás után Olág vállalkozott lövésre 20 méterről, csúnyán mellédurrantott.

51
    Oláh cselezgetett a bal oldalon, bedobást harcolt ki.

50
    A mérkőzés ott folytatódik, ahol az első játékrészben abbamaradt. Hazai fölény a pályán, saját térfelére szorul vissza az Orosháza.

49
    Lisztes rúgta hosszan előre, Bordás mozdult ki ügyesen a kapujából.

48
    A vendégek beívelt szabadrúgása nem jelentett veszélyt, a hazai védők kifejelték a labdát.

46

Meggyőző hazai fölény az első félidőben. Lisztes jól mozgatja a Soroksárt a középpályán, labdákkal szolgálja ki a támadókat. Az Orosháza jobbára csak a védekezéssel volt elfoglalva, értékelhető és veszélyes helyzetet nem tudtak kidolgozni.

45+1
    Tárczy hosszú kirúgása az utolsó momentum a félidőben.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

44
    A középpályán adogat a Soroksár, majd egy labda előre, de ebből nem lett veszélyes helyzet.

42
    A Soroksár gólt szerzett!
    LOVRENCSICS BALÁZS higgadtan rúgta a kapu jobb sarkába a büntetőt, Bordásnak esélye se volt.

41
    Tóth Imre buktatásért kapott sárga lapot.

41
    Bal oldalról középre bejátszott labdára Nyilas csapott volna le, hat méterre a vendégek kapujától azonban felvágták. A játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

39
    Egy védők mögé bejátszott labdát Lovrencsics rúgta a kapuba, a játékvezető azonban lesállás miatt érvénytelenítette a találatot. Érdekes közjátékot láthattunk, a partjelző nem jelzett, majd a játékvezető csak a vendégek reklamálására fújta be a lest.

38
    Ezekben a percekben az Orosháza megtartja a labdát, ugyanakkor helyzetig nem jutnak.

37
    Egy lecsorgó labdát szed össze Tárczy, majd rúgja azonnal hosszan előre.

36
    Az Orosháza végezhetett el szabadrúgást saját térfeléről, az előreívelt labda nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

35
    Nagy zsuga a pályán! Lisztes – Nyilas összjáték után végül Tóbiás vállalta el a lövést, 18 méterről kevéssel ment fölé.

34
    A Soroksár passzolgat hátul, a vendégek nem igazán támadnak le.

33
    Az Orosháza Tárczy kapujához beívelt szabadrúgását könnyedén kifejelték a hazai védők.

32
    Bordás rúgja ki hosszan a labdát, majd szabálytalanság után az Orosháza rúghat szabadot a középpályáról.

31
    Lisztes rúghatott szabadrúgást 24 méterről, labdája a sorfalban akadt el.

30
    Ismét nagy helyzet maradt ki a hazaiak részéről. Lovrencsics pörgette be a vendégvédők mögé a labdát, Nyilas ziccerben hat méterről centikkel rúgta mellé.

29
    Lisztes rövid szöglete után Tóbiás nem jutott lövéshez, a játékvezető némileg akadályozta a labda hozzáférésében.

28
    A hazaiak abszolút fölényben játszanak, az Orosháza jobbára csak a védekezéssel van elfoglalva.

27
    Hosszú labda előre az Orosházától, les miatt már a hazaiak jöhetnek kifelé.

26
    A Soroksár szögletét kifejelték a védők.

25
    Nyilas játszotta tisztára magát a vendégek tizenhatosán belül, hat méterről lőtte kapura, Bordás nagyot mentett.

24
    Lisztes ívelte be balról a hazaiak szabadrúgását, Lovrencsics fejesét magabiztosan védte Bordás.

22
    Tóbiás pörgette volna be a labdát a védők mögé, kísérletét lefülelték a védők.

21
    Nyilas adta el a labdát a középpályán, de nem sokáig tudják megtartani a vendégek.

20
    Lisztes ívelte be balról a hazaiak sarokrúgását, középen a bolyból LOVRENCSICS BALÁZS a kapu jobb sarkába fejelt.

19
    Lisztes ívelte középre szabadrúgásból a labdát jobbról, az ötösről Lovrencsics kevéssé pörgetett mellé.

18
    Ferenczi kapott sárga lapot buktatásért.

17
    Lovrencsis próbálkozott egy lövéssel 18 méterről, kísérlete jócskán mellé ment.

16
    Hazai mezőnyfölény a pályán. Lisztes tette ki a játékszert jobbra, Kincses azonnal továbbított középre, de ott már a vendégek létszámfölényes helyzetben voltak.

15
    Farkas felé egy passz a jobb oldalon, nem érte el a labdát.

14
    Bálint kapott sárga lapot buktatásért.

13
    Bal oldalról ívelték középre a labdát a vendégek, Tárczy szépen húzta le a levegőből.

12
    Lisztes próbálta bejátszani a labdát a védők mögé, a vendégek játékosa előnyösebb helyzete lévén megoldotta feladatát. Bordás rúgta mezőnybe a labdát.

11
    Tóbiás kapott labdát a bal oldalon, de már lesen volt a Soroksár támadója.

10
    Az első tíz perc után hazai mezőnyfölény, de helyzetet eddig még nem láthattunk.

9
    Lisztes reklamálásért kapott sárga lapot.

8
    Bordás rúgja mezőnybe a labdát, Lisztes ellen szabálytalankodtak.

7
    Tóbiás hosszan szöktette magát a bal oldalon, bedobás az Orosháza javára.

6
    Tóbiás rossz labdaszerelése, de a labda marad a hazaiaknál.

5
    Saját térfelére szorul vissza az Orosháza, a Soroksár letámad.

4
    Az egykori válogatott Lisztes tartotta meg ügyesen a kezdőkörben a labdát, de már bedobással jöhetnek a vendégek.

3
    Styecz felé egy hosszú indítás, védője rutinosan kikísérte a labdát.

2
    Urbán húzta meg rögtön a mérkőzés elején a bal oldalon, beadása már nem a legjobbra sikerült.

1
    Az Orosháza kezdte a mérkőzést.

1

Most vonulnak ki a csapatok a pályára, hamarosan kezdődhet a találkozó.

Soroksár SC: Tárczy – Pandur, Kincses, Urbán, Farkas – Lannert, Lisztes, Nyilas, Vass – Tóbiás, Lovrencsis

Cserék: Bartos – Márkus, Dombai, Homonyik, Szabó, Mile, Antal

Orosháza FC: Bordás – Pénzváltó, Szabó, Pál, Oláh – Tóth, Ferenczi, Füredi, Nyéki – Styecz, Bálint

Cserék: Könyves – Gulyás, Miklós

Játékvezetők: Papp – Bornemissza, Baghy.

A téli pihenő előtt utolsó forduló következik az NB III-ban, a Közép csoportban a hat pontos előnnyel listavezető Soroksár az Orosházát fogadja. A hazaiak formájáról elég annyit mondanunk, hogy az utolsó hat körben zsinórban nyerni tudtak, nem mellesleg tizenhét rúgott és mindössze egy kapott gól mellett. A vendég Orosháza rapszodikus teljesítménye a nyolcadik helyhez elegendő, az utolsó két fordulóban alulmaradtak.
    A mérkőzés külön érdekessége, hogy a Soroksár idei 15 bajnoki mérkőzéséből egyszer talált legyőzőre, és az pont az Orosháza volt. Igaz, azóta sok víz lefolyt a Dunán, ugyanis az még az első fordulóban történt.
    Ez a hazaiak remek formájához némi plusz motivációt jelenthet.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Gólok: 20. Lovrencsics, 42. Lovrencsics

Lapok:   9. Lisztes (SSC), 47. Urbán (SSC), 53. Lannert (SSC) – 14. Bálint (OFC), 18. Ferenczi (OFC), 41. Tóth (OFC), 59. Pénzváltó (OFC)

Soroksár SC: Tárczy – Pandur, Kincses, Urbán (56. Homonyik), Farkas – Lannert, Lisztes (83. Antal), Nyilas, Vass – Tóbiás, Lovrencsis (70. Márkus)

Orosháza FC: Bordás – Pénzváltó, Szabó, Pál, Oláh (89. Miklós) – Tóth, Ferenczi, Füredi, Nyéki (86. Könyves) – Styecz, Bálint (46. Gulyás)

Játékvezetők: Papp – Bornemissza, Baghy