Cigánd – Nyírbátori FC 1:1 (vége) | Soroksár – Orosháza FC 2:0 (vége) | Egri Fc – Putnok FC 1:0 (vége)
Budaörs – BKV Előre SC 1:2 (vége) | Csepel FC – Nagyatádi FC 2:0 (vége) | Hajdúböszörményi TE – FC Hatvan 2:1 (vége)
REAC – Létavértes SC 1:6 (vége)
Soroksár SC
2:0 (2:0)
Orosháza FC
szombat 30.11.2013, 13:00 • Haraszti út • NBIII - Nyugati csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

A téli pihenő előtt utolsó forduló következik az NB III-ban, a Közép csoportban a hat pontos előnnyel listavezető Soroksár az Orosházát fogadja. A hazaiak formájáról elég annyit mondanunk, hogy az utolsó hat körben zsinórban nyerni tudtak, nem mellesleg tizenhét rúgott és mindössze egy kapott gól mellett. A vendég Orosháza rapszodikus teljesítménye a nyolcadik helyhez elegendő, az utolsó két fordulóban alulmaradtak.
    A mérkőzés külön érdekessége, hogy a Soroksár idei 15 bajnoki mérkőzéséből egyszer talált legyőzőre, és az pont az Orosháza volt. Igaz, azóta sok víz lefolyt a Dunán, ugyanis az még az első fordulóban történt.
    Ez a hazaiak remek formájához némi plusz motivációt jelenthet.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Soroksár SC: Tárczy – Pandur, Kincses, Urbán, Farkas – Lannert, Lisztes, Nyilas, Vass – Tóbiás, Lovrencsis

Cserék: Bartos – Márkus, Dombai, Homonyik, Szabó, Mile, Antal

Orosháza FC: Bordás – Pénzváltó, Szabó, Pál, Oláh – Tóth, Ferenczi, Füredi, Nyéki – Styecz, Bálint

Cserék: Könyves – Gulyás, Miklós

Játékvezetők: Papp – Bornemissza, Baghy.

Most vonulnak ki a csapatok a pályára, hamarosan kezdődhet a találkozó.

1

1
    Az Orosháza kezdte a mérkőzést.

2
    Urbán húzta meg rögtön a mérkőzés elején a bal oldalon, beadása már nem a legjobbra sikerült.

3
    Styecz felé egy hosszú indítás, védője rutinosan kikísérte a labdát.

4
    Az egykori válogatott Lisztes tartotta meg ügyesen a kezdőkörben a labdát, de már bedobással jöhetnek a vendégek.

5
    Saját térfelére szorul vissza az Orosháza, a Soroksár letámad.

6
    Tóbiás rossz labdaszerelése, de a labda marad a hazaiaknál.

7
    Tóbiás hosszan szöktette magát a bal oldalon, bedobás az Orosháza javára.

8
    Bordás rúgja mezőnybe a labdát, Lisztes ellen szabálytalankodtak.

9
    Lisztes reklamálásért kapott sárga lapot.

10
    Az első tíz perc után hazai mezőnyfölény, de helyzetet eddig még nem láthattunk.

11
    Tóbiás kapott labdát a bal oldalon, de már lesen volt a Soroksár támadója.

12
    Lisztes próbálta bejátszani a labdát a védők mögé, a vendégek játékosa előnyösebb helyzete lévén megoldotta feladatát. Bordás rúgta mezőnybe a labdát.

13
    Bal oldalról ívelték középre a labdát a vendégek, Tárczy szépen húzta le a levegőből.

14
    Bálint kapott sárga lapot buktatásért.

15
    Farkas felé egy passz a jobb oldalon, nem érte el a labdát.

16
    Hazai mezőnyfölény a pályán. Lisztes tette ki a játékszert jobbra, Kincses azonnal továbbított középre, de ott már a vendégek létszámfölényes helyzetben voltak.

17
    Lovrencsis próbálkozott egy lövéssel 18 méterről, kísérlete jócskán mellé ment.

18
    Ferenczi kapott sárga lapot buktatásért.

19
    Lisztes ívelte középre szabadrúgásból a labdát jobbról, az ötösről Lovrencsics kevéssé pörgetett mellé.

20
    A Soroksár gólt szerzett!
    Lisztes ívelte be balról a hazaiak sarokrúgását, középen a bolyból LOVRENCSICS BALÁZS a kapu jobb sarkába fejelt.

21
    Nyilas adta el a labdát a középpályán, de nem sokáig tudják megtartani a vendégek.

22
    Tóbiás pörgette volna be a labdát a védők mögé, kísérletét lefülelték a védők.

24
    Lisztes ívelte be balról a hazaiak szabadrúgását, Lovrencsics fejesét magabiztosan védte Bordás.

25
    Nyilas játszotta tisztára magát a vendégek tizenhatosán belül, hat méterről lőtte kapura, Bordás nagyot mentett.

26
    A Soroksár szögletét kifejelték a védők.

27
    Hosszú labda előre az Orosházától, les miatt már a hazaiak jöhetnek kifelé.

28
    A hazaiak abszolút fölényben játszanak, az Orosháza jobbára csak a védekezéssel van elfoglalva.

29
    Lisztes rövid szöglete után Tóbiás nem jutott lövéshez, a játékvezető némileg akadályozta a labda hozzáférésében.

30
    Ismét nagy helyzet maradt ki a hazaiak részéről. Lovrencsics pörgette be a vendégvédők mögé a labdát, Nyilas ziccerben hat méterről centikkel rúgta mellé.

31
    Lisztes rúghatott szabadrúgást 24 méterről, labdája a sorfalban akadt el.

32
    Bordás rúgja ki hosszan a labdát, majd szabálytalanság után az Orosháza rúghat szabadot a középpályáról.

33
    Az Orosháza Tárczy kapujához beívelt szabadrúgását könnyedén kifejelték a hazai védők.

34
    A Soroksár passzolgat hátul, a vendégek nem igazán támadnak le.

35
    Nagy zsuga a pályán! Lisztes – Nyilas összjáték után végül Tóbiás vállalta el a lövést, 18 méterről kevéssel ment fölé.

36
    Az Orosháza végezhetett el szabadrúgást saját térfeléről, az előreívelt labda nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

37
    Egy lecsorgó labdát szed össze Tárczy, majd rúgja azonnal hosszan előre.

38
    Ezekben a percekben az Orosháza megtartja a labdát, ugyanakkor helyzetig nem jutnak.

39
    Egy védők mögé bejátszott labdát Lovrencsics rúgta a kapuba, a játékvezető azonban lesállás miatt érvénytelenítette a találatot. Érdekes közjátékot láthattunk, a partjelző nem jelzett, majd a játékvezető csak a vendégek reklamálására fújta be a lest.

41
    Bal oldalról középre bejátszott labdára Nyilas csapott volna le, hat méterre a vendégek kapujától azonban felvágták. A játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

41
    Tóth Imre buktatásért kapott sárga lapot.

42
    LOVRENCSICS BALÁZS higgadtan rúgta a kapu jobb sarkába a büntetőt, Bordásnak esélye se volt.

44
    A középpályán adogat a Soroksár, majd egy labda előre, de ebből nem lett veszélyes helyzet.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    Tárczy hosszú kirúgása az utolsó momentum a félidőben.

Meggyőző hazai fölény az első félidőben. Lisztes jól mozgatja a Soroksárt a középpályán, labdákkal szolgálja ki a támadókat. Az Orosháza jobbára csak a védekezéssel volt elfoglalva, értékelhető és veszélyes helyzetet nem tudtak kidolgozni.

48
    A vendégek beívelt szabadrúgása nem jelentett veszélyt, a hazai védők kifejelték a labdát.

49
    Lisztes rúgta hosszan előre, Bordás mozdult ki ügyesen a kapujából.

50
    A mérkőzés ott folytatódik, ahol az első játékrészben abbamaradt. Hazai fölény a pályán, saját térfelére szorul vissza az Orosháza.

51
    Oláh cselezgetett a bal oldalon, bedobást harcolt ki.

52
    Bedobás után Olág vállalkozott lövésre 20 méterről, csúnyán mellédurrantott.

53
    Lannert kapott sárga lapot buktatásért.

54
    Az Orosháza ívelte be a hazai kapuhoz a labdát, végül Lisztes vágja ki.

55
    A hazaiak járatják a labdát a középpályán, veszélyes területre nem sikerül bejátszaniuk.

56
    Homonyik jött be Urbán helyett.

57
    Lisztes pörgette be a védők mögé a labdát, helyzet most nem alakult ki a hazaiak támadásából.

58
    Kényelmes passzolgatás a pályán a hazaiak részéről, az Orosháza játéka ugyan javult a második félidőben, de helyzetig még mindig nem jutottak.

59
    Pénzváltó buktatás miatt kapott sárga lapot.

60
    Lisztes ívelte be a vendégek kapujához a szabadrúgást, a bolyból végül kivágták a labdát a védők.

61
    Tárczy hosszú labdája senkinek nem jó, építkezhet a Soroksár.

62
    Vass kapott egyet a lábára, szabadrúgás a hazaiak javára.

63
    Homonyik – Tóbiás összjáték, a védők tisztáztak végül.

64
    Tóth Imre ívelte be balról a vendégek szabadrúgását, Tárczy kiöklözte a labdát.

65
    Az első félidőhöz képest javult az Orosháza játéka, kapura azonban nem veszélyesek.

66
    A hazai tizenhatos előtt keresik a rést a vendégek, Homonyik szabálytalansága után szabaddal jöhetnek.

67
    A hazai kapuhoz beívelt szabadrúgást középen fölé fejelték.

68
    A vezetés birtokában a Soroksár már nem feltétlenül erőlteti a játékot, inkább gondosan megbecsülik a labdát.

69
    Vass fedezte ügyesen a labdát hátul, jutalma egy bedobás.

70
    Lovrencsis helyett Márkus a pályán.

71
    Húsz perc maradt hátra a találkozóból, a játék kiegyenlítetté vált.

72
    Az Orosháza rúghatott szabadrúgást, Tárczy kapujához beívelt labdát Lannert vágja ki.

73
    Jobb oldali hazai beadásra második hullámban érkezett Nyilas, középen 15 méterről nagyon fölé vágta.

74
    Homonyik harcolt nagyot a kezdőkörben, építkezhet a Soroksár.

75
    Bal oldalról ívelték be a hazaiak a labdát, Márkus rossz labdakezelése miatt oda az akció.

77
    A Soroksár dominálja továbbra is a találkozót, igaz olyan fölényben már nem játszanak mint az első játékrészben.

78
    Nyilas felé egy hosszú indítás előre, Bordás épphogy menteni tudott előle.

79
    A vendégek feljebb tolták a játékukat, a fegyelmezett hazai védekezéssel szemben ugyanakkor tanácstalanok.

80
    Lisztes passzolt Nyilashoz, ő azonban már eladta a labdát.

81
    Szabó passzolt Pénzváltóhoz, aki 18 méterről bikázta mellé.

82
    Nyilas kapott egy nagyot a lábára, szabadrúgás a hazaiak javára a kezdőkörből.

83
    Antal jött be Lisztes helyett.

84
    Kincses kapott egy jó labdát a jobb oldalon, beadását középen kivágták a védők.

85
    Hátul passzolgatnak a hazaiak, finoman szólva már nem erőltetik a támadásokat.

86
    Könyves jött be a végére Nyéki helyett.

87
    Már csak az idővel játszik a Soroksár, okosan megbecsülik a labdát.

88
    Les miatt szabaddal jöhet kifelé az Orosháza.

89
    Miklós jött be Oláh helyett.

90
    Hosszan előreívelték a hazaiak a labdát, Bordás a végállomás.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90+2
    Lagymatag iramban pörögnek az utolsó másodpercek. Sok érdemleges dolog nem történik a pályán.

Az első félidőben megszerzett kétgólos előnyét okosan őrizte a Soroksár a második játékrészben. A vendégek játéka valamicskét ugyan javult a második 45 percben, de ma nem volt kétséges, hogy melyik csapat zsebeli be a három pontot.
    A Soroksár megérdemelt győzelmével listavezetőként zárta az őszi idényt.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (14:52:01)

Gólok: 20. Lovrencsics, 42. Lovrencsics

Lapok:   9. Lisztes (SSC), 47. Urbán (SSC), 53. Lannert (SSC) – 14. Bálint (OFC), 18. Ferenczi (OFC), 41. Tóth (OFC), 59. Pénzváltó (OFC)

Soroksár SC: Tárczy – Pandur, Kincses, Urbán (56. Homonyik), Farkas – Lannert, Lisztes (83. Antal), Nyilas, Vass – Tóbiás, Lovrencsis (70. Márkus)

Orosháza FC: Bordás – Pénzváltó, Szabó, Pál, Oláh (89. Miklós) – Tóth, Ferenczi, Füredi, Nyéki (86. Könyves) – Styecz, Bálint (46. Gulyás)

Játékvezetők: Papp – Bornemissza, Baghy