Borussia M'gladbach – FC Schalke 04 2:1 (vége) | VfB Stuttgart – Hannover 96 4:2 (vége) | Werder Bremen – Bayern München 0:7 (vége)
Hamburger SV – FC Augsburg 0:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – 1899 Hoffenheim 1:2 (vége) | Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen 0:1 (vége)
Eintracht Frankfurt
1:2 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
szombat 07.12.2013, 15:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Bundesliga

Teljes fordulatot vett a korábbi gyenge játék a második félidőben. Kevesebb szabálytalanság (bár több lap, érdekes módon), még nagyobb iram, jóval pontosabb és veszélyesebb játék és a nézők számára örömteli módon, végre gólok is!
    Mindkét csapat támadó felfogásban játszott a második játékrészben, a Hoffenheim jött ki győztesen végül a félidő első 6-8 percében zajló adok-kapokból.
    A vendég Hoffenheim ezzel 6 pontra távolodott el a mögötte levő Frankfurt gárdájától, ideiglenesen a 10. helyre ugrottak most fel.
    A semleges néző számára remek szórakozássá vált az összecsapás, egyik csapat sem érdemelt vereséget a mutatott játék alapján.
    Köszönjük a figyelmet!
    ---- (17:24:35)

90+3
    Lakicnak nagyon hosszú a keresztlabda, Beck bedobását újabb bedobásra váltják a vendégek.

90+3
    Frankfurti labdaszerzés, talán az utolsó esélyük az egyenlítésre!

90+2
    A 3 perces hosszabbítás második perce tart, támad a Hoffenheim, ez nekik tökéletes. Most éppen bedobás a jobb oldalon a szögletzászló mellett.

90+1
    Anderson kapott sárgát, vészesen közelített egy kontrából Firmino, lerántotta.

90+1
    Modeste lökte fel Zambranot.

90
    Most már rombol a vendégvédelem, Süle vágta ki oldalra.

90
    Utolsó perc a rendes játékidőben. Szabadrúgással jöhet a középpályáról a vendégcsapat. Érthetően nem sietnek túlzottan.

89
    A szöglet után Johnson lőtt nagyon fölé.

88
    Újabb meccslabdát puskázott el a Hoffenheim! Egyedül a kapussal állt már szemben Firmino, de sikerült Trappba lőnie 4-5 méterről, szöglet!

88
    Kadlec helyett érkezett Schröck az utolsó percben.

87
    Trapp tisztázott egy hosszú indítás után oldalra.

86
    Elszúrta a meccslabdát a Hoffenheim! Labdaszerzés után kettő az egyben vihették kapura, ám Rudy beadása pár centivel Modeste mögé érkezett, így Oczipka még éppen bele tudott kotorni, végül Trapp ráhasalt.

85
    Az előbb besárgult Rode helyett érkezett Lakic a hazaiaknál.

84
    Modeste próbálkozott lövéssel, messze mellé.

83
    Ismét egy törlesztés miatt jár sárga. Polanski felrúgta Rodét, de nem fújta le a bíró, Rode felpattant és elkaszálta méregből ellenfelét!

83
    Johnson nagyon aktív, megiramodott a középpályától egy hosszú indítást követően, balról kapura lőtt, de a hosszú sarkot 1-2 méterrel elkerülte a lapos lövés!

82
    Kétszer is hatalmas helyzet lehetett volna, ám Rudy jobbra és balra szánt passzába is belelépett egy hazai védő, pedig három a kettőben vezethette kapura a vendégcsapat. Kadlec volt észnél a második esetben és bravúrosan szerzett labdát.

81
    Johnson kezére pattant a játékszer, jöhet a Frankfurt.

81
    Schwegler kísérletezett lövéssel balról 20 méterről, de a bal kapufa mellé lőtt egy méterrel.

80
    A most beállt Salihovic azonnal durván szabálytalankodott, rálépett Zambrano lábára, de elmaradt a büntetés.

79
    Volland helyett érkezett a vendégeknél Salihovic, így kihasználta utolsó cseréjét is a Hoffenheim.

79
    Oczipka beadását Sebastian Roda hatalmas helyzetben zavartalanul fejelhette kapura, de kissé fölé ment!

78
    Most röpködnek a sárga lapok, Firmino követett el durva szabálytalanságot, így ő is megkapta.

78
    Az előbb büntetett Joselu is lövést eresztett meg középről, de a labda jócskán fölé szállt.

77
    Johnson veszélyeztetett balról, de Trapp szépen védett.

77
    Végül Joselu és ellenfele, Volland is megkapta a sárgát mégis!

76
    Lökdösődés a pályán, megtorlatlan maradt egy komoly szabálytalanság hazai részről, Joselu pedig törlesztett azonnal. Itt is megúszták lap nélkül.

75
    Szöglet után fejelt Rosenthal, a kapus már verve volt, de a gólvonalon álló Rudy még fel tudott szabadítani az utolsó pillanatban!

74
    Kadlec lőtt veszélyesen kapura a jobb oldalról, de Grahl nagy bravúrral szögletre ütötte!

73
    Toljan helyett Johnson folytatja a Hoffenheim együttesében.

72
    Kb 20 méterre a kaputól lökték fel Firminot, a bíró sípja néma maradt, pedig ez szabálytalannak tűnt.

71
    A csapatkapitány, Beck bedobása a jobb oldalról, de elveszti a labdát a vendégegyüttes, most a Frankfurt adogat a középpályánál.

71
    Jóval több a veszélyes helyzet is a gólokon kívül ebben a játékrészben, kiszolgálják alaposan a több, mint negyvenezer nézőt.

70
    Joselu viharzott el a bal oldalon, be is tudta adni éppen a vonal előtt, az előbb beállt Rosenthal érkezett középen, de estében néhány centivel elvétette a kaput!

68
    Frissít a vendégcsapat is, Schipplock le, Modeste pedig be.

68
    Kadlec nem tudta beadni a jobb oldalon, közben átforgatták balra és Oczipka végül a tizenhatos sarkáról egy egészen jó lövést eresztett meg, Grahl rávetődve hárított.

67
    Inui helyett Rosenthal a pályán a haziaknál.

67
    Most a hazaiak előtt nagy helyzet! Joselu verte meg a védőjét a jobb oldalon, beadása laposan és gyorsan érkezett, de középen többen is lemaradtak róla, nagy lehetőséget puskáztak el a frankfurtiak.

66
    Oczipka bal oldali beadása mindenki feje felett átszállt, de a másik oldalon begyűjti a labdát a Frankfurt.

65
    Szöglet után kifejelt labdát Jung bombázta kapura, a játékszer pedig csak centikkel zúgott el a jobb kapufa mellett! Grahl csak nézte.

65
    Szöglet közben már a túloldalon.

64
    Polanski cselezett középen, de Zambranonak sikerült szerelnie szabályosan a tizenhatos vonalánál.

64
    Ebben a mérkőzésben bizony benne van még a gól.

63
    Vestergaard bravúrosan kanalazta ki Oczipka beadását középen, mögötte tisztán a kapussal szemben állt volna egy támadó.

62
    Firmino beadása érkezett balról, Beck érkezett fejelni a jobb oldalon, de egy hajszállal mögé érkezett a labda, pedig a kapus még bőven nem ért át, ismét megúszta a Frankfurt!

62
    Jött is Inui beadása, de középen könnyedén kifejelte a védelem.

61
    Szabadrúgás, egy beadásra jó szögből jobbról a hazaiaknak.

60
    Rode szerzett labdát és próbál a szélen a védelem mögé kerülni a Frankfurt.

59
    Hatalmas helyzetet hagyott ki a Hoffenheim! Schipplock használta ki egy hazai védő hibáját, középre húzott, balról beadott, Firmino még elvétette nagy helyzetben, ám Polanski is lehetőség előtt állt, lőtt is, de a labda a bal kapufát találta telibe, a kipattanót megszerezték a hazaiak!

58
    Az őrült első 6 percet követően lenyugodott mindkét gárda. Az előbb a Frankfurt a jobb oldalon próbált megiramodni, de Toljan bravúrosan szerelt.

58
    A Firmino felé tartó bal oldali indítást Flum kapcsolta le sikerrel.

57
    Kadlec kapott labdát középen, tolt rajta egyet, majd tizenhat méterről veszélyes löketet eresztett meg, Grahl vetődve hárított.

56
    Igen nehezen tudja kihozni a labdát a Frankfurt, mert a Hoffenheim újra elkezd már a középkörnél letámadni.

55
    Mindkét csapat felpörgette a ritmusát és veszélyesebb játékkal rukkoltak elő eddig. Remélem nem esik vissza a színvonal, mert eddig igen élvezetes ez a játékrész.

55
    Zambrano és Schipplock csapott össze, előbbi kapott szabadrúgást a saját tizenhatosának sarkáról.

54
    Rode beadását Grahl magabiztosan lehúzta.

53
    A lesgól óta paprikásabb a hangulat, de egyelőre nem szabadultak el az indulatok.

52
    A Frankfurt is újra a kapuba talált, ám Inui középen valóban lesen kapta a labdát! Csodálatos eddig a második félidő!

51
    A Hoffenheim gólt szerzett!

Elképesztő, újabb gól!
    Schipplock jobb oldali beadását ajtó-ablak helyzetből ROBERTO FIRMINO nem is hibázta el két lépésről bepasszolva a kapuba! Öt perc alatt három gól, újra előny a vendégcsapatnál!

50
    Támadásban az 1899, de kontrázik Inui révén a Frankfurt. Oczipka adta be balról, de kifejelik, aztán Inui próbálkozott, ismét felszabadítanak!

49
    Azonnal 3 perc leforgása alatt gyors gólváltás! A lassítás alapján inkább pár centivel kintnek tűnt Kadlec mentése, ezt nyilván sérelmezni fogják a vendégek, mert így szabálytalan (lenne) a gól.

48
    Az Eintracht gólt szerzett!

Kadlec beadása után, amit bravúrral mentett meg a vonalon még öt méterről JOSELU passzolt a kapuba! Azonnal egyenlített a Frankfurt!

47
    Beck az utolsó pillanatban ment a kapu elől, Zambrano próbált beadni jobbról! Sarokrúgás.

46

A szerzett labda után egy szép keresztlabda SVEN SCHIPPLOCK irányába aki tolt egyet és a bal oldalról tíz méterről gyönyörűen kilőtte a hosszú alsót!
    Vezet a vendég Hoffenheim!

46
    Máris Inui próbált kilépni a bal oldalon, de sikeresen szerelték.

46
    A második félidőt a vendég Hoffenheim kezdte.

46

Már érkeznek a csapatok a második félidőre, reméljük a nézők és a jelen levő 41 ezer néző egy jobb játékot kap a folytatásra.

Sippel egy percet sem hosszabbított, azonnal lefújta a 45 perc lejártával a játékrészt.
    28 szabálytalanság az első félidőben, kevés helyzet, sok durvaság, nagy iram. Egyelőre ez jellemzi az összecsapást 45 perc játék után. Remélhetőleg a második félidőben jobb színvonalú játékot láthatunk. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de igazán komoly csak 1-1 mindkét részről.
    A Hoffenheim egy kezezés, a Frankfurt egy lökés miatt reklamált egy elmaradt tizenegyes miatt, egyik eset sem tűnt egyértelműnek.
    Nemsokára folytatjuk a második félidővel, maradjanak velünk!
    ----

45
    Úgy tűnik a szünetet várja mindkét csapat, mert most már az iram is lejjebb csökkent. Bedobással hozta játékba a labdát Oliveira.

45
    Hátul adogat nyugodtan most a hazai csapat, még Trappot is bevonják.

44
    Fejpárbaj a jobb oldalon, de Firmino végül győztesen jön ki belőle Kadleccel szemben.

43
    Az iramra nem lehet panasz, de a színvonal egyelőre nem eget verő.

43
    Inui elől Süle szerzett labdát hátul a bal oldalon.

42
    Grahl egy hosszú indítás után kapujából messze kifutva az utolsó pillanatban mentett a meglépő Schwegler elől!

42
    Oczipka mentése oldalt majdnem indításnak is megfelelt Inui felé, de hosszúra sikerült.

41
    Mivel ennyire letámad a Hoffenheim, hosszú indításokkal próbál operálni a Frankfurt, azokat viszont általában lekapcsolják a vendégek.

41
    Süle hosszú labdája Beck felé a jobb oldalon, nem értették meg egymást.

40
    Herdling végezte el, de beívelését Polanski elől kifejelték, bedobás a bal oldalról a vendégeknek.

40
    Jó negyven méter a távolság.

39
    Most már jobban megbecsüli a labdát a Hoffenheim. Szabadrúgást harcol ki Inuival szemben Beck.

39
    Az utóbbi pár percben a Frankfurt együttese is feljebb tolta védekezését és igyekszik megzavarni már a középpályán is a vendégeket.

38
    Összefutott két játékos, Herdling és Joselu. Mindketten talpon azóta egy rövid ápolás után.

38
    Szépen hozták ki a vendégek, Inui keverget a bal oldalon, de egyelőre képtelen megverni a védőjét egy az egyben.

37
    A Hoffenheim már szinte a saját tizenhatosánál letámadja a frankfurti védelmet is, kis híján sikerült a labdaszerzés.

36
    Schwegler hátulról csúszott rá ellenfelére, így ő is sárga kártyát kapott.

35
    5-6 másodpercnél tovább nem birtokolja egyik csapat sem a labdát, amikor kicsit is támadásba lendülnének. Grahlig került hátra a játékszer.

33
    Már az ellenfél térfelének közepén letámad a Hoffenheim és meg is zavarják sokszor a hazaiakat. Bedobás a jutalmuk.

33
    Firmino lesen, szabadrúgás kifelé.

32
    Flum hátulról elkaszálta Polanskit, így a hazai játékos sárga lapot kapott. Az első lap.

32
    Fél óra játék után továbbra is 0-0 az állás, nagy harc folyik a pályán kevés helyzettel.

31
    Hosszú indítással próbálkozott a Hoffenheim, de pár centivel lesen állt elől Polanski.

30
    Veszélyesen pattogott a labda a hazai tizenhatoson belül, Schipplock keveredett a védők mögé, de végül nem tudta átvenni és Oczipka felszabadított.

29
    Az utolsó passzokba csúszik mindig hiba. Most Flum lépett oda a végén már szabálytalanul, mert túl röviden kapta.

28
    Támadásba lendült a Frankfurt, de nem tudják egyelőre feltörni a vendégek védelmét, leszámítva a 4-5 perccel ezelőtti nagy helyzetet.

27
    Eredménytelen, szinte eseménytelen adogatás középtájon.

26
    A középpályán most Joselu terült el.

25
    A szögletet követően Zambrano került a földre, de nem történt semmi.

25
    Hatalmas helyzet a Frankfurt előtt! A bal oldalon szép kényszerítő után Inui adott be, de középen mindenki előtt elsuhant, az ismétlést már szögletre mentik a vendégek!

24
    Herdling végezte el jobb lábbal, megakadt a sorfalon, kezezést reklamált, de a bíró továbbot int.

23
    Veszélyes helyről szabadrúgás a Hoffenheim javára! Kb 19-20 méterről egészen középről, Zambrano hibázott.

23
    Polanski lökte fel Rodét.

22
    Trappnál a játékszer újra, a Frankfurt átadja a területet a Hoffenheimnek és most ideiglenesen a labdát is, de végül visszaszerzik.

22
    A vendégek hosszú indítása is túl hosszú, egyelőre igazi veszélyben csak egyszer forogtak a kapuk.

21
    Zambrano szép passzát követően már a büntetőterületen belül járt a Frankfurt, ám Joselu passza már pontatlan.

20
    Beck vágja fel Inuit.

20
    Jung szerzett szépen labdát, már Inui hozza a bal oldalon, de visszakerült a középpályára. Sőt, egy rossz passz miatt oldalt ki is megy a játékszer, ám a Hoffenheim is eladja szinte azonnal a bedobás után.

19
    Többnyire mezőnyjáték folyik néhány ígéretes megiramodással.

19
    Indítás kísérlet Kadlectől, de nagyon hosszú, jönnek a vendégek.

18
    A szöglet nagyon mély, Trapp könnyedén öleli magához a játékszert.

18
    Polanski veszélyes megpattanó lövése alig fölé. Szöglet!

17
    Lenyugodtak a kedélyek jelen állás szerint, az utóbbi 6-8 percben abbahagyták a rugdosódást, szerencsére nem fajult el a dolog.

16
    Beck jobb oldali beadását Schipplock fejelte középről pont a kapus kezébe, nagy lehetőséget puskázott el a Hoffenheim!

16
    Visszaszerezte, majd veszélyesen támadtak már az ötös környékén a vendégek, de Schipplockot testtel elsodorták és felszabadítottak.

16
    Toljan hibája, ezzel a saját térfélen vesztett labdát az 1899.

15
    Kijött a szorításból a Frankfurt, de Oczipkát szerelték a bal szélen, már a vendégeké.

15
    Schipplock szépen adott be balról, de a kapu torkából kifejelték az érkező Polanski elől. Ez bizony helyzet volt!

14
    Zambrano kifejeli.

13
    Egyelőre úgy tűnik, a Frankfurt kissé átadja a területet a vendégeknek és egyelőre kontrákra épít. Most azonban Schipplock hibája után sarokrúgással jöhet a Hoffenheim.

13
    Toljan harcol ki egy újabb taccsdobást.

13
    Bedobás a Hoffenheim javára az ötössel egy magasságban balról. Kifejelik a védők.

12
    Schwegler a szabadrúgás közben hanyatt esett, így megszerzi a vendégcsapat!

11
    Zambrano iramodott meg, felvágják. Szabadrúgás.

9
    Vestergaard mentett az utolsó pillanatban egy belépővel, Inui készült kilépni.

8
    Firmino szabálytalan Schweglerrel szemben, folytatódik a sok játékmegszakítás.

8
    Schipplock passzából Firmino egy az egyben a kapussal szemben, de leshelyzetben kapta már.

7
    Kadlec iramodott meg, Inuihoz passzolt, aki balról lövéssel próbálkozott, egy pattanás után Grahl magabiztosan fogta!

7
    Eddig nem volt gólveszély, csak durva belemenések.

7
    Joselu faultja Polanski ellen, jöhet a Hoffenheim.

6
    Inui próbált kilépni a bal oldalon, de Beck sikeresen megállította.

5
    Most a középpályán egy újabb ütemtévesztés, Vestergaard volt a ludas.

5
    Zambranot sodorta el erősen Schipplock

4
    Schwegler nyert meg egy párharcot, majd újra szabálytalanság. Idáig legalább 7 fault. Most a jobb oldalon is egy újabb felrúgás. Vajon meddig ússzák meg sárga nélkül?

4
    Megúszták lap nélkül, elsőre nem úgy tűnt pedig. Szabadrúgás a Hoffenheim javára.

3
    Nagyon ronda szabálytalanságok már a harmadik percben.
    Herdling és Jung csapott össze, előbb hosszasan a földön is maradt.

2
    Flum szerzett labdát, Jungot hozta játékba, de oldalbedobás a hazaiaknak.

2
    A játékvezetőt is bevonták, Sippelről pattant tovább a labda!

1
    A fehér mezes Hoffenheim már a kezdés után igyekezett letámadni ellenfelét a középpályán.

1

Két, szebb napokat is látott csapat összecsapását közvetítjük szombaton. Mindkét csapat sajnálatos módon a kiesés elől menekül. A frankfurti együttes mindössze a 15. helyen áll a Bundesligában 11 szerzett ponttal, de a vendég Hoffenheim sem lehet túl büszke a 14 pontjára és 14. helyezésére.
    Mindkét gárda lendületben van, a hétközi fordulóban győzelmet arattak a Sandhausen, illetve a Schalke ellenében.
    Igazi hatpontos mérkőzést láthatunk majd, tartsanak velünk szombaton 15 óra 30 perctől!