Borussia M'gladbach – FC Schalke 04 2:1 (vége) | VfB Stuttgart – Hannover 96 4:2 (vége) | Werder Bremen – Bayern München 0:7 (vége)
Hamburger SV – FC Augsburg 0:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – 1899 Hoffenheim 1:2 (vége) | Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen 0:1 (vége)
Eintracht Frankfurt
1:2 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
szombat 07.12.2013, 15:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Bundesliga

Teljes fordulatot vett a korábbi gyenge játék a második félidőben. Kevesebb szabálytalanság (bár több lap, érdekes módon), még nagyobb iram, jóval pontosabb és veszélyesebb játék és a nézők számára örömteli módon, végre gólok is!
    Mindkét csapat támadó felfogásban játszott a második játékrészben, a Hoffenheim jött ki győztesen végül a félidő első 6-8 percében zajló adok-kapokból.
    A vendég Hoffenheim ezzel 6 pontra távolodott el a mögötte levő Frankfurt gárdájától, ideiglenesen a 10. helyre ugrottak most fel.
    A semleges néző számára remek szórakozássá vált az összecsapás, egyik csapat sem érdemelt vereséget a mutatott játék alapján.
    Köszönjük a figyelmet!
    ---- (17:24:35)

90+3
    Lakicnak nagyon hosszú a keresztlabda, Beck bedobását újabb bedobásra váltják a vendégek.

90+3
    Frankfurti labdaszerzés, talán az utolsó esélyük az egyenlítésre!

90+2
    A 3 perces hosszabbítás második perce tart, támad a Hoffenheim, ez nekik tökéletes. Most éppen bedobás a jobb oldalon a szögletzászló mellett.

90+1
    Anderson kapott sárgát, vészesen közelített egy kontrából Firmino, lerántotta.

90+1
    Modeste lökte fel Zambranot.

90
    Most már rombol a vendégvédelem, Süle vágta ki oldalra.

90
    Utolsó perc a rendes játékidőben. Szabadrúgással jöhet a középpályáról a vendégcsapat. Érthetően nem sietnek túlzottan.

89
    A szöglet után Johnson lőtt nagyon fölé.

88
    Újabb meccslabdát puskázott el a Hoffenheim! Egyedül a kapussal állt már szemben Firmino, de sikerült Trappba lőnie 4-5 méterről, szöglet!

88
    Kadlec helyett érkezett Schröck az utolsó percben.

87
    Trapp tisztázott egy hosszú indítás után oldalra.

86
    Elszúrta a meccslabdát a Hoffenheim! Labdaszerzés után kettő az egyben vihették kapura, ám Rudy beadása pár centivel Modeste mögé érkezett, így Oczipka még éppen bele tudott kotorni, végül Trapp ráhasalt.

85
    Az előbb besárgult Rode helyett érkezett Lakic a hazaiaknál.

84
    Modeste próbálkozott lövéssel, messze mellé.

83
    Ismét egy törlesztés miatt jár sárga. Polanski felrúgta Rodét, de nem fújta le a bíró, Rode felpattant és elkaszálta méregből ellenfelét!

83
    Johnson nagyon aktív, megiramodott a középpályától egy hosszú indítást követően, balról kapura lőtt, de a hosszú sarkot 1-2 méterrel elkerülte a lapos lövés!

82
    Kétszer is hatalmas helyzet lehetett volna, ám Rudy jobbra és balra szánt passzába is belelépett egy hazai védő, pedig három a kettőben vezethette kapura a vendégcsapat. Kadlec volt észnél a második esetben és bravúrosan szerzett labdát.

Gólok: 48. Joselu – 46. Schipplock, 51. Firmino

Lapok:   32. Flum (FRN), 36. Schwegler (FRN), 77. Joselu (FRN), 83. Rode (FRN), 90+1. Anderson (FRN) – 77. Volland (HOF), 78. Firmino (HOF)

Eintracht Frankfurt: Trapp – Zambrano, Oczipka, Inui, Joselu – Kadlec, Flum, Rode – Anderson, Jung – Schwegler
    Cserék: Wiedwald – Rosenthal, Lakic, Djakpa, Scröck, Barnetta, Kempf

TSG 1899 Hoffenheim: Grahl – Beck, Rudy, Polanski – Schipplock, Firmino, Süle – Vestergaard, Vallard, Toljan – Herdling
    Cserék: Casteels – Strobl, Elyounoussi, Johnson, Abraham, Salihovic, Modeste

Játékvezetők: P. Sippel – C. Leicher, M. Schüller (4. = S. Stegemann)

Nézőszám: 41000