FC Schalke 04 – SC Freiburg 2:0 (vége) | Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt 0:1 (vége)
Bayer Leverkusen
0:1 (0:0)
Eintracht Frankfurt
vasárnap 15.12.2013, 17:30 • BayArena, Leverkusen • Bundesliga

Remek mérkőzésen mindkét csapat sokat támadott, de a második félidőben hiába volt fölényben a Leverkusen, a Frankfurt egy ziccerből megszerezte a vezetést. Ez az egy gól kitartott a végéig, mindent beleadva kivédekezték a hátralevő időt a vendégek. Az utolsó percben egy büntetőt is kihagyott Az Eintracht, de ez már nem is volt fontos, megnyerték a mérkőzést. (22:56:52)

90+5
    Joselu büntetője a felső kapufán csattant! Szerencséje volt a Leverkusennek, de a játékvezető már le is fújta a büntető után a mérkőzést.

90+4
    Tizenegyeshez jut a Frankfurt! Bakalorzt buktatta Can a tizenhatos jobb oldalán.

90+4
    Trapp remekül jött ki egy indításra és Kießling elől fogta a labdát.

90+3
    Toprak a jobb szélen ellökte Bakalorzt, szabadrúgás a vendégeknek a szögletzászló közeléből.

90+2
    Kießling lökte el Rosenthalt, szabadrúgás a vendégeknek a félpályától.

90+1
    Zambrano marad a gyepen egy fejes után, ápolást kér.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    A vendégek a szögletzászlónál tartják a labdát, nem akarnak beívelést.

88
    Szöglet a Frankfurtnak, Wollscheid rúgta ki a labdát Rosenthal elől.

87
    Wollscheid kapott sárga lapot a hazaiaknál, egy durva becsúszásért.

87
    Csere a Eintracht Frankfurtnál: lemegy Schröck, bejön Bakalorz.

86
    Djakpára csúszott rá nyújtott lábbal Rolfes, sárga lapot kapott érte.

85
    Szabadrúgás a hazaiaknak jobbról, 25 méterről. Castro beadását kifejelte a kapu elől Zambrano.

84
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Schwegler , egy durva belépőért.

83
    Csere a Bayer Leverkusennél: lemegy Donati, bejön Öztunali.

82
    Újabb beadás érkezik, de most Sontól, ám ezt is fölé fejelte 10 méterről Kießling.

81
    Kießling fejelte kapura Derdiyok beadását, de fölé ment a labda.

80
    Castro adta be a hazaiak szögletét, de Zambrano kifejelte.

79
    Catro passzolt Kießling elé, aki Sonnak tette le lövésre a labdát, de kis kavarodás után Anderson szögletre mentett.

77
    Flum kapott sárga lapot egy durva belépőért.

76
    Rolfes szögletét Kießling csúsztatta meg, de Hegeler 15 méteres lövése mellé ment.

75
    Derdiyok elől szögletre rúgta a labdát Jung a bal szélen.

74
    Csere a Eintracht Frankfurtnál: lemegy Russ, bejön Barnetta.

73
    A hazaiak szögletét Castro adta be, de kifejelte a labdát Zambrano a kapu elől.

72
    Szöglet a hazaiaknak, Anderson mentett Son elől a bal szélen.

71
    Djakpa a kapu fölé lőtte a szabadrúgást, nem volt veszélyes.

70
    Hegeler buktatta a tizenhatos előtt Russt, szabadrúgás a vendégeknek.

69
    Csere a Bayer Leverkusennél: lemegy Kruse, bejön Derdiyok.

68
    Csere a Bayer Leverkusennél: lemegy Bender, bejön Hegeler.

67
    Donati beadásáról centikkel maradt le középen Kießling.

66
    Kießling volt lesen, szabadrúgás a vendégeknek.

65
    Can beívelését a jobb oldalról fogta Trapp.

64
    Joselut szerelte a tizenhatosnál Toprak, a csatár elesett de nem történt szabálytalanság.

63
    Szögelt a hazaiaknak, Rolfes beadását azonban kifejeli Anderson.

62
    Kruse 15 méteres lövését bravúrral védte Trapp.

61
    Toprak lemaradt kicsit Russról, ezért könnyen ugrott fel fejelni a középpályás.

60
    Az Eintracht gólt szerzett!
    A Frankfurt a második félidei első helyzetéből gólt szerez! Jung jobb oldali beadását MARCO RUSS 5 méterről fejelte be a kapuba!

58
    Castro kézzel is hozzá ért a labdához, szabadrúgás a vendégeknek a félpálya közeléből.

57
    Talán a döntetlen is jó a Frankfurtnak idegeneben, a Leverkusen most már nyerni szeretne.

56
    A kaput eltaláló lövésekben kezd felzárkózni a Leverkusen, már csak 5:3 a Frankfurt javára az arány.

55
    Toprak húzta vissza Schröcköt, de megúszta a sárga lapot.

54
    A második félidőben belehúzott eddig a Leverkusen, beszorították a Frankfurtot a térfelére.

53
    Bender szögeltét Trapp lehúzta a levegőből.

52
    Zambrano most szépen mentett Kießling elől, szögelt a hazaiaknak.

51
    Castro beadását Kruse csúsztatta mellé 5 méterről.

50
    Zabrano kaszálta el Sont a bal szélen, most már sárga lapot kapott érte.

49
    Castro adta be a a labdát 25 méterről, a bal szélről, de Trapp kiütötte a labdát a kapu elől.

48
    Zambrano buktatta Sont a bal szélen.

47
    Gyors labdaszerzés után Kruse lőtt kapura 20 méterről, de kicsivel a kapu fölé ment a labda.

46
    Az Eintarcht Frankfurt kezdte a második félidőt.

Rekül kezdett a Frakfurt, akadt is pár helyzetük, de eddig nem sikerült betalálniuk. A Leverkusen a félidő derekára kezdte komolyan venni a meccset és ők is elkezdtek játszani. egyelőre 0:0-nál tartunk, de reméljük nem fogunk gól nélkül maradni!

45
    A játékvezető nem hosszabbít az első félidőben. A Leverkusen tartja a labdát az utolsó percben.

44
    A Leverkusen járatja hátul a labdát,nincs kit indítani.

43
    Kruse igyekezett a jobb szélen, de a beadása Trapp kapus kezében landolt.

42
    Schröck adta be jobbról a vendégek szögletét, de kifejelte a kapu elől a labdát Toprak.

41
    Szöglet a Frankfurtnak, Can mentése után.

40
    Russ buktatta Son , szabadrúgás a Leverkusennek a kezdőkörből.

39
    Castro beadását Kießling fejelte vissza a bal szélről, de Zambarano felszabadított az érkező Kruse elől.

38
    Son volt lesen, szabadrúgás a vendégeknek.

37
    Castro eltekerte a labdát a sorfal mellett, de mellé ment két méterrel.

36
    Kießlinget buktatta Scwegler 23 méterre a kaputól.

35
    Djakpa vágta előre a labdát, Kruse elől, Lenohoz került a labda.

34
    Bender ívelte fel a labdát, de Zambrano jóvá tette a hibáját, kifejelte a labdát.

33
    Kruse került ismét a földre, Zamrano talpalta le, 30 méterre a kaputól.

32
    Donati ívelte előre a szabadrúgást, de Anderson visszafejelte a mezőnybe.

31
    Kießlinget lökte el a középpályán Flum, szabadrúgás a jobb szélről a hazaiaknak.

29
    A kaput eltaláló lövésekben nagy a fölénye a vendégcsapatnak, eddig 5:0.

28
    Rolfes passza hosszú lett a jobb szélen Kruse felé, Djakpa szabadított fel.

27
    Bender szögletét kifejelte a kapu elől Zambrano, Kruse pedig fölé rúgja a labdát 20 méterről.

26
    Szöglet a hazaiaknak, Anderson rúgta ki a labdát Kruse elől.

25
    Djakpa szerelte jól Kruset, visszapattant a labda a támadóra, bedobás a bal szélen a térfelük közepéről a vendégeknek.

24
    Zambarano lökte el Rolfest a középpályán, szabadrúgás a hazaiaknak.

23
    Most már igyekszik előre a Leverkusen, a vendégek a térfelükön várnak.

22
    A labdabirtoklás 58-42 %-ban a Frankfurté.

21
    Castro szabadrúgása elszállt a társak lába mellett, Jung szerezte meg a vendégeknek.

20
    Russ rántotta le Kruset; szabadrúgás a hazaiaknak, jobbról, 35 méterről.

19
    Jung lőtt kapura 23 méterről, de kicsivel fölé ment a labda. Kirúgás a hazaiaknak.

18
    Most már össze kell kapja magát a Leverkusen, eddig gyengén játszanak hazai pályán.

17
    Szöglet a vendégeknek, de Schwegler beadását fölé fejelte a tizenegyespontról Anderson.

16
    Joselu 12 méterről jobbról kapura tűzte a labdát, Lenonak kellett védenie a rövid saroknál.

15
    Djakpa csapott össze Benderrel, a vége bedobás a hazaiaknak a bal szélről.

14
    Kruse felé szállt egy indítás, de Trapp fogta a labdát.

12
    Flum lőtte el a labdát 24 méterről, de Leno fogta a játékszert, a hazaiaké a labda.

11
    Rosenthal helyzete könnyen beakadhatott volna, a Frankfurt már vezetheten.

10
    Kießlinget szerelte keményen a tizenhatos előtt Anderson, nem történt szabálytalanságn, hiába esett nagyot a hazaiak csatára.

9
    Szabadrúgás a vendégeknek, Kießling megmozdulása után, de Rosenthal 6 méterről a kapufára fejelte a labdát!

8
    Kießling kapott sárga lapot mert durván csúszott be Zambaranonak a félpályánál.

7
    Kießling próbálkozott egy lövéssel, de fölé ment 20 méterről a labda.

6
    Joselu tartott rá Rolfes lábára, szabadrúgás a hazaiaknak a felezővonalól.

5
    Bátran jön előre most a Frankfurt, tényleg fáradtnak tűnik a Leverkusen.

4
    Djakpa bal oldali beadását fogta a hazaiak kapusa, Leno.

3
    Flum próbált kapura lőni balról, 15 méterről, de blokkolta a lövést Donati.

2
    Az Eintracht hátul passzolgat, egyelőre ismerkednek a hazaiak erejével.

Schweglert lökte el a félpályánál Rolfes, szabadrúgás vendégeknek.

1
    A Bayer Leverkusen kezdte a mérkőzést.

1

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Wollscheid, Toprak, Can – R. Kruse, L. Bender, Rolfes, Castro, Son – Kießling

Eintracht Frankfurt: Trapp – Jung, Zambrano, Anderson, Djakpa – Schröck, Schwegler, Flum, Russ, Rosenthal – Joselu

Játékvezetők: Stark – Salver, Pickel.

A Bundesliga 16 fordulójának zárónapján a Bayer Leverkusen fogadja az Eintracht Frankfurtot. A Leverkusen jelenleg a második a tabellán, a Frankfurt pedig a 15. helyen szerénykedik. A Bayer az utóbbi héten két kemény csatán van túl, az előző fordulóban a Dortmundot verték meg 1:0-ra, majd pedig a Bajnokok Ligájában a Real Sociedad otthonában nyertek 1:0-ra. Ezzel szemben a Frankfurt a legutóbbi öt bajnokiján négyszer kikapott és egyszer játszott döntetlent.
    A Leverkusen mai mérkőzésen lehet, hogy kicsit fáradtabban játszik majd mint eddig, de hazai pályán így is ők az esélyesei a mérkőzésnek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.