Newcastle United – Sunderland AFC 0:3 (vége) | West Ham United – Swansea City 2:0 (vége) | Cardiff City FC – Norwich 2:1 (vége)
Everton FC – Aston Villa FC 2:1 (vége) | Fulham FC – Southampton FC 0:3 (vége) | Hull City – Tottenham Hotspur 1:1 (vége)
Stoke City – Manchester United 2:1 (vége)
Cardiff City FC
2:1 (0:1)
Norwich City
szombat 01.02.2014, 16:00 • Cardiff City Stadium, Cardiff • Barclays Premier League

Itt a vége! Micsoda mérkőzés volt, a Cardiff 0–1-ről felállva fordít, és begyűjti a három pontot! Hihetetlen. A hazaiak két perc alatt fordítani tudtak a második félidőben, a Norwich pedig hiába támadott apait-anyait beleadva a második játékrész végén, Marshall óriási bravúrokat bemutatva mindent védett, és ha ő nem, akkor helyette a kapufa mentette meg a hazaiakat. (17:55:58)

90+5
    Noone kiharcol egy szögletet a hazaiaknak, azt hiszem ezzel eldőlt a három pont sorsa!

90+5
    Théophile-Catherine lőtt laposan a tizenhatos bal sarkától, de Marshall fogta!

90+5
    Rettentően közel a három ponthoz a Cardiff.

90+4
    Alig egy perce van már csak a Norwichnak, a labda pedig a Cardiffnál.

90+3
    Bassong fejelt a kapu fölé Snodgrass beadását követően!

90+3
    Óriási a tömörülés a hazai tizenhatoson belül, de kipattan a labda!

90+2
    Zaha ment szögletre, jöhet az ismétlés.

90+2
    Redmond tüzelt távolról, megpattant egy hazai játékoson, jöhet a tizenharmadik hazai szöglet.

90+1
    Öt percet hosszabbít Clattenburg.

90
    Remek összjáték után bevették most a hazai kaput a vendégek, de a partjelző lest intett, jogosan.

89
    Levegővételnyi szünetet sem hagyva támad a Norwich!

87
    KAPUFA! Snodgrass fejese óriásit csattant a bal kapufán!

87
    Jones fejéről ment ki, jöhet az ismétlés.

86
    Újabb vendég szöglet jöhet, percek vannak már csak hátra.

84
    Újabb bődületes védés! Fer fejelt az ötösről, de Marshall ezúttal is vetődve mentett!

84
    Bellamy szabálytalankodott Snodgrasszal szemben, jó helyről jöhet a Norwich.

83
    Marshall most rosszul jött ki, Martin tüzelt a tizenahtos jobb széléről, de blokkolták a lövését, fölé ment a labda. Szöglet jöhet.

80
    MICSODA VÉDÉS! Mit úszott meg a Cardiff! A szöglet után kipattant a labda a tizenhatos elé, Redmond nem volt rest rögtön tüzelni, de Marshall kiszedte a bal alsóból! Ezt követően Hooper ismételt, Marshal már verve volt, de Bellamy vetődve kifejelte a gólvonal elől pár centivel!

79
    Snodgrass harcol ki egy sarokrúgást csapatának.

76
    Sorcserét vet be a vendégek mestere, Johnsont váltja Fer, Gutierrezt Redmond, van Wolfswinkel pedig Elmander helyén folytatja.

75
    Théophile-Catherine váltja Da Silvát sérülés miatt.

74
    Johnson érzésem szerint buktatta Bellamyt a tizenhatoson belül, de Clattenburg elég közel állt, higgyünk neki.

73
    Zaha szöktette Bellamyt középen, remek elgondolás volt, de a hazai játékos elesett egy vendég lábban, büntető viszont kisebb meglepetésre nincs!

73
    Snodgrass tette hosszú forgolódás után a labdát középre, de kifejelték.

72
    Hoopert szerelték, de vendég bedobás a vége.

72
    Kifejelik ezt is, de most Hooper megszerzi, és megindul a labdával.

71
    Ezt Elmander fejelte ki, újabb szöglet jöhet.

71
    Noone beadását kifejelik, a Cardiff végezhet el szögletet.

69
    Ezúttal tisztázni tudott a Cardiff, most ők támadhatnak.

68
    Jöhet a harmadik szöglet rögtön, ez is hazai játékosról ment ki.

68
    Jöhet az ismétlés, Johnson fejese megpattant egy hazai játékoson.

67
    Újabb hazai csere, Gunnarsson be, Mutch le.

66
    Elmander és Da Silva marad lent a földön közben, ápolni kell.

65
    Turner védekezett jól, szöglet a vége a hazai akciónak.

63
    Elmander lőtt távolról, nem sokkal a kapu mellé!

61
    Olsson beadását Snodgrass fejelte kapura a büntetőpontról, de fél méterrel fölé ment.

60
    Jó helyen kap szabadrúgást a Norwich!

59
    Noone pedig besárgul a belépőjéért.

59
    Atya ég! Mutch lövése egy védőről Jonesra pattant, róla pedig váratlanul a kapu felé indult meg a labda, és ha Ruddyn múlik be is megy, de a kapufa ezúttal mentett helyette!

57
    Gutierrez passza után Snodgrass tüzelt a tizenhatoson kivülről, de fölé-mellé ment a lövése.

55
    Nem tudom mi történhetett a hazai öltözőben a szünetben, de az biztos, hogy egy teljesen más Cardiff jött ki a második félidőre.

54
    Kis szöglettel próbálkoztak a vendégek, de az azt követő beadás nem volt veszélyes.

53
    KAPUFA! Johnson eresztett el egy lövést a tizenhatos széléről, amibe Marshall belekapott, a labda pedig a felsőlécről fölé pattant! Szöglet jöhet!

51
    A Cardiff gólt szerzett!

KÉT PERC ALATT FORDÍT A CARDIFF! HIHETETLEN! KENWYNE JONES érkezett fejjel egy jobb szélről középre tette labdára, ez elsőre elakadt egy védőben, de visszapattant hozzá, ő pedig bekotorta a kapuba!

49

CRAIG BELLAMI egyenlít! Zaha vette észre őt középen, begurította neki a tizenhatoson belülre, ő pedig csak belepöccinteni tudott a labdába, de ez éppen elég volt ahhoz, hogy Ruddy kapus keze mellett a kapuban kössön ki a labda!

49
    A bal szélről tette közérpe a labdát egy hazai játékos az akció végén, de pontatlanul.

48
    Marshall kezében köt ki a labda a szögletet követően, indulhat a hazai kontra!

48
    Snodgrass nevéhez fűződik a második félidő első kapura lövése, mely megpattant egy hazai védőn, így szöglettel jöhet jöhet a Norwich.

46

Gyorsan megszerezte a vezetést a Norwich, öt percet kellett rá mindössze várni, ezután pedig nagyon összeszedetlenül kezdett el játszani a Cardiff. A hazaiak azonban összeszedték magukat, és nagyjából 15. perctől kezdve átvették a meccs irányítását, egyre veszélyesebb akciókat kialakítva. A hazaiak mestere, Solskjær a 38. percben még cseréhez is folyamodott, hogy fokozza a nyomást a vendégeken, és ez egyelőre be is vált – a bő 8 perc alatt amit Zaha a pályán töltött többször is nehéz helyzetbe hozta a Norwichot.

A vendégeknek én úgy érzem kelleni fog még egy gól a győzelemhez, hiszen ez a folyamatosan támadó Cardiff szinte biztos hogy be fogja venni legalább egyszer, de talán többször is a vendégek kapuját.

45+3

45+2
    Snodgrass elől tisztáznak nagy nehezen a hazaiak a tizenhatos szélénél.

45+2
    Elveszti a labdát a Cardiff, rögtön indul a vendég kontra.

45+1
    Két percet tesz rá Clattenburg az első félidőre.

45
    Jonest most sikerült kiugratniuk a hazaiaknak, azonban hosszan, így ő már visszagurítani tudta a labdát az alapvonal mellől, érkező ember azonban nem volt.

44
    Mutch próbálkozott most meg egy íveléssel, de ezt is kifejelték a vendégek.

43
    Zaha tette be Jonesnak középre a labdát, de Basong az utolsó pillanatban tisztázni tudott.

38
    Ole Gunnar Solskjær még a félidő előtt cseréhez folyamodik – Whittinghamet váltja Zaha.

38
    Whittingham tüzelt távolról, nem sokkal a bal kapufa mellett ment el a labda!

38
    Veszélytelen volt a szöglet, fordulhat a Cardiff.

37
    Remekül kontrázott most a Norwich, Snodgrass indult meg a labdával, kitette Martinnak szélre, aki Elmanderhez passzolt középen, ő pedig legurította a labdát Johnsonnak lövésre. A lövés a tizenhatos széléről érkezett, erő bőven volt benne, de megpattant egy védőn és így nem sokkal a kapu fölött suhant el! Szöglet jöhet.

35
    Továbbra is támad a Cardiff, bár egyelőre nem nagyon tudnak eljutni a vendég tizenhatosig.

33
    Nagyon rosszul találta el a hazai játékos, ha háromszor ilyen magas lenne a kapu, ez akkor is fölé ment volna.

33
    Veszélyes helyről érkezhet Whittingham szabadrúgása.

32
    Tettey buktatta Mutchot a tizenhatos vonalában, ő már a harmadik hazai játékos aki besárgul.

31
    Ez a szöglet sem veszélyes, viszont a labda még a Cardiffnál.

30
    Johnson kifejelte, jöhet az ismétlés.

30
    Bellamy szöktette Da Silvát a jobb szélen, ő pedig éles szögből, laposan próbálta középre tenni a labdát, de szögletre mentettek a vendégek.

26
    Da Silva adta be végül, de pontatlanul.

26
    A bal szélen akciózik a hazai csapat.

25
    Letámadnak a vendégek, de nagy nehezen sikerül kihozniuk a labdát a Cardiff védőinek.

24
    Pontosabban indulnának, Elmander megállította az akciót még a vendég térfél előtt – szabálytalanul. Övé a mérkőzés második sárga lapja.

24
    Kifejelték a hazaiak a szögletet, és már indulnak is.

23
    Martin harcol ki egy szögletet a jobb szélen.

21
    Mutchot próbálta laposan indítani Noone a középpályáról, de lesen volt.

18
    Nem túl eseménydús a játék az utóbbi időben, bő két percbe telt a Cardiffnak hogy kihozza a labdát a térfeléről, hogy aztán egy gyenge beívelést követően elveszítse a kapu előtt.

15
    Medel tüzelt távolról, éppen Ruddy kapus kezébe.

13
    Bennett sárgul be amiért buktatta Bellamyt.

10
    Mutch próbált szöktetni egy íveléssel az ötös mellett egy társat, az elgondolás jó volt, a kivitelezés viszont pontatlan.

9
    Nem volt ez rossz, Whittingham becsavarta a kapu elé a labdát, Caulker fejelni is tudott, de fölé ment.

9
    A kaputól nagyjából 25 méterre kap szabadrúgást a Norwich.

8
    Johnson lőtt egy legurított labdát jóval a kapu fölé a tizenhatoson kívülről.

8
    Nagyon megnyomja ezeket a perceket a Norwich, a Cardiff pedig eléggé szétesett a bekapott góltól.

6
    Elmander tüzelt a tizenhatoson kivülről, de blokkolták a kísérletet.

5
    A Norwich gólt szerzett

Olsson tette be laposan középre a labdát a bal szélről, melyre ROBERT SNODGRASS érkezett kiváló ütemben, és igazítás nélkül rögtön beverte a kapu jobb alsó sarkába.

3
    Gutierrez fejet a büntetőpontról, de nem találta el a kaput.

1
    Rögtön az első percben veszélyeztetett a Cardiff, Noone remek jobb oldali beadását követően Mutch ollózott hét méterről, de nem tudta erősen meglőni a labdát, így Ruddy védeni tudott.

1

Cardiff City FC: Marshall – John, Turner, Caulker, Da Silva – Noone, Mutch, Medel, Whittingham – Bellamy – Jones.
    Cserék: Lewis, Campbell, Daehli, Eikrem, Gunnarsson, Theophile-Catherine, Zaha.

Norwich City: Ruddy – Martin, Bassong, Bennett, Olsson – Snodgrass, Johnson, Tettey, Gutierrez – Elmander, Hooper.
    Cserék: Bunn, Becchio, Fer, Pilkington, Redmond, van Wolfswinkel, Whittaker.

Játékvezető: Mark Clattenburg.

Az angol Premier League 24. fordulójában a Cardiff fogadja a Norwichot.

A Cardiff nehéz meccseken van túl, de ennek ellenére is elég gyenge teljesítmény nyújtottak, legutóbbi hét bajnokijukon csak egyetlen pontot szereztek, így most 18 ponttal ők a sereghajtók a bajnokságban.

A Norwich mostanában kezdett el kilábalni a gödörből, hat nyeretlen meccs után nagy nehezen legyűrték a Hull Cityt, majd a Newcastle elleni ütközetet is sikerült ponttal zárniuk, úgyhogy a magabiztossággal nem lehet most gond a csapatnál.

Hazai oldalon három hiányzó várható Taylor, Hudson, és Mutch személyében, sérülés miatt, míg a vendégektől Bennett, Howson, Turner fog biztosan hiányozni sérülés miatt, valamit Johnson eltiltás miatt.

Mindenképpen érdekes mérkőzés előtt állunk, a Cardiff az életéért fog küzdeni, hiszen kieső helyen állnak, és a Norwich sem fogja "hagyni magát" hiszen mindössze öt pont fórjuk van a 18. – még kieső helyen álló West Ham előtt.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.