Férfi Junior Válogatott – Cegléd 27:25 (vége)
Férfi Junior Válogatott
27:25 (14:12)
Ceglédi Kézilabda Klub SE
kedd 04.02.2014, 18:00 • 8630 Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ, Gaál Gaszton utca 8. • Férfi kézilabda NB1

A Ceglédi KKSE villámrajtot vett a második félidő elején, a vendégek a szünetbeli kétgólos hátrányból kilenc perc leforgása alatt négytalálatnyi előnyt kovácsoltak. A folytatásban magukhoz tértek a házigazdák, akik tudtak újítani: a Csoknyai-alakulat előbb a 44. minutumban egyenlített, majd három perccel később már három góllal (23-20) vezetett. A találkozó hajrája nagyszerű csatát hozott, s bár a vendégek közelebb lopództak a fiatalokhoz, végül sem egyenlíteniük, sem pedig fordítaniuk nem sikerült. Összességében nézve remek, elképesztő fordulatokban gazdag találkozót láthatott a szépszámú közönség.

Köszönjük, hogy ezúttal is figyeltek ránk! (19:37:05)

60
    Véget ért a mérkőzés! (27:25)

60
    Fél perc és kétgólos előnyben a Férfi Junior Válogatott! (27:25) (27:25)

60
    Kökény István időkérés 53 másodperccel vége előtt! (27:25) (27:25)

59
    Ligetvári Patrik átlövését védte Lakos László, ám a kipattanót SZEITL LÁSZLÓ a kapu közepébe vágta! (27:25) (27:25)

59
    Másfél perc a végéig! (26:25) (26:25)

58
    BÍRÓ BALÁZS szerezte önmaga tizedik, csapata huszonötödik gólját. (26:25) (26:25)

58
    57:19-nél Csoknyai István időt kért. (26:24) (26:24)

57
    HÓDI LÓRÁNT beállóból csökkentette kétgólosra a ceglédiek hátrányát. (26:24) (26:24)

56
    A megítélt hétméterest BÍRÓ BALÁZS ezúttal is higgadtan értékesítette. (26:23) (26:23)

56
    Pordán Gábor védekezett belül, így CKKSE büntető következhet. (26:22) (26:22)

55
    Négygólos hazai előnnyel kezdtük meg a találkozó utolsó öt percét. (26:22) (26:22)

54
    Törteli Koppány vitte a földre Bíró Balázst, így a kétperces kiállítás sorsára jutott. (26:22) (26:22)

53
    Ismét kapuscsere a ceglédiek oldalán: Bartucz László helyére Lakos László érkezett. (26:22) (26:22)

53
    Szeitl – ALBERT-TÓTH LÁSZLÓ volt a labda útja, utóbbi gyönyörű mozdulattal lőtte ki a bal alsót. (26:22) (26:22)

52
    Labdaszerzést követő gyors lerohanás végén BONYHÁDI TIBOR nagy erővel küldte a léc alá a labdát. (25:22) (25:22)

51
    Belül vagyunk az utolsó tíz percen. (24:22) (24:22)

50
    Egy belül védekezésért megítélt büntetőt BENKE VIKTOR értékesített. (24:22) (24:22)

49
    Folytatódik a találkozó, melyből tizenegy perc van még hátra. (24:21) (24:21)

49
    Áll az óra, ugyanis az előző esetnél Mirko Vujovic maradt lent, s szorul ápolásra. (24:21) (24:21)

49
    HORVÁTH DÁNIEL találatával 24-21-re vezet a Férfi Junior Válogatott. (24:21)

49
    BENKE VIKTOR szerezte a vendégek huszonegyedik gólját. (23:21) (23:21)

48
    Bartucz László védte a hazai átlövést, így támadhatnak a vendégek, amikor Gulyás Máté kiveszi a játékból Lepsényi Sándort. (23:20) (23:20)

47
    A sérülés szerencsére nem komoly, így Pásztor Mátéval a pályán folytatódik a mérkőzés. (23:20) (23:20)

47
    Pásztor Máté került a földre, s verte be a fejét, ápolás miatt áll a játék. (23:20) (23:20)

47
    Kökény István időkérés tizenhárom perccel a vége előtt, háromgólos vendéghátrányban. (23:20) (23:20)

47
    Lepsényi Sándor állt ki két percre. (23:20) (23:20)

46
    Ceglédi labdavesztés, majd a gyors lerohanás végén PRICZEL BENCE talált a jobb alsó sarokba. (23:20) (23:20)

46
    GULYÁS MÁTÉ megy fel a falra, majd ragaszt nagy gólt a kapu bal oldalába! (22:20) (22:20)

45
    Rózsavölgyi Gergő védett egy ceglédi átlövést, így a kétgólos előnyért támadhat a Férfi Junior Válogatott! (21:20) (21:20)

45
    MICSODA FORDULATOK!
    LIGETVÁRI PATRIK találatával ismét a házigazdáknál a vezetés! (21:20) (21:20)

44
    BONYHÁDI TIBOR találatával hosszú idő után ismét egyenlő! (20:20) (20:20)

43
    A megítélt büntetőt VIZES PATRIK értékesítette. (19:20) (19:20)

43
    Tóth Norbert szabálytalankodott kétperces kiállítást érően. (18:20) (19:20)

42
    Az ellentámadásból TÓTH NORBERT volt eredményes. (18:20) (18:20)

41
    Az előzőhöz kísértetiesen hasonlító szituáció végén VASVÁRI ÁDÁM szerezte önmaga első, csapata tizennyolcadik gólját. (18:19) (18:19)

40
    Ceglédi labdavesztés, majd hazai lerohanás, melynek végén BONYHÁDI TIBOR lőtte ki a jobb alsó sarkot. (17:19) (17:19)

39
    LIGETVÁRI PATRIK góljával háromra zárkózik a Férfi Junior Válogatott. (16:19) (16:19)

39
    Újabb hibát büntetnek meg a vendégek, ezúttal BÍRÓ BALÁZS volt eredményes. Elképesztő sorozatot produkálnak a vendégek! (15:19) (15:19)

39
    TÓTH NORBERT kapott remek labdát, majd ellenfelét lerázva kilőtte a kapu bal oldalát! (15:18) (15:18)

38
    Úgy tűnik, hogy Csoknyai István időkérése nem használt a hazaiaknak, akik továbbra is rengeteg hibával játszanak. (15:17) (15:17)

37
    Hiba hiba hátán, majd egy labdaszerzést követő gyors lerohanás végén BENKE VIKTOR volt eredményes. (15:17) (15:17)

36
    BÍRÓ BALÁZS betörésgóljával hosszú idő után vezet ismét a Ceglédi KKSE! (15:16) (15:16)

35
    Csoknyai István időt kért. (15:15) (15:15)

35
    Antal Szabolcs kapta meg a harmadik kétperces kiállítását, majd ezzel párhuzamosan a piros lapot is. (15:15) (15:15)

35
    A megítélt hétméterest BÍRÓ BALÁZS értékesítette. (15:15) (15:15)

35
    Priczel Bence védekezett belül, így ceglédi büntetővel folytatjuk a találkozót. (15:14) (15:14)

34
    Ligetvári Patrik terítette le ellenfelét, amiért kétperces kiállításban részesült. (15:14) (15:14)

34
    Hazai kapufa után a gyors ellenakció végén LEPSÉNYI SÁNDOR egygólosra csökkentette a ceglédiek hátrányát. (15:14) (15:14)

33
    BENKE VIKTOR szerezte a Pest megyeiek tizenharmadik gólját. (15:13) (15:13)

32
    Antal Szabolcs szabálytalankodott Törteli Koppánnyal szemben, így rövid idő alatt másodjára is kétperces kiállításban részesült. (15:12) (15:12)

31
    Alig kezdődött el a második játékrész, ám TÖRTELI KOPPÁNY góljának köszönhetően már hárommal vezet a hazai egylet. (15:12) (15:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:12)

Remek iramban kezdtek a csapatok, ám a házigazdák játékába az első tíz percben meglehetősen sok hiba csúszott, így a vendégek Bíró Balázs, valamint Bősz Dániel vezérletével 4-1-re elléptek. A folytatásban a Férfi Junior Válogatott rendezte a sorokat, így a tizenhatodik minutumban már a Csoknyai-alakulatnál volt az előny (8-7). A hazaiak ezt követően egyértelműen magukhoz ragadták az kezdeményezés és az irányítás jogát, ennek, valamint a ceglédi hibáknak köszönhetően kétgólos előnyben vannak a szünetben.

Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a hasonlóan izgalmasnak ígérkező második harminc perccel!

30
    Hölgyeim és uraim, véget ért az első félidő. (14:12)

30
    Lendületes ellentámadás végén IVAN PERISIC lőtte ki a ketrec bal oldalát. (14:12) (14:12)

30
    PÁSZTOR MÁTÉ góljával ismét hárommal vezetnek a házigazdák. (14:11) (14:11)

29
    BÍRÓ BALÁZS büntetőből szerezte a ceglédiek tizenegyedik találatát. (13:11) (13:11)

29
    Folytatjuk a mérkőzést, egy perc ötven másodperc van a játékrész végéig. (13:10) (13:10)

28
    Kökény István időkérésre szánta el magát. (13:10) (13:10)

28
    A hazai akciót VIZES PATRIK átlövésgólja zárta le. (13:10) (13:10)

28
    Kettő és fél perc az első felvonásból hátralévő idő, s támadhat a Férfi Junior Válogatott! (12:10) (12:10)

27
    A vendégek szakvezetője, Kökény István heves reklamálásért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (12:10) (12:10)

27
    Antal Szabolcs szabálytalankodott hasonlóképpen, de Ő már a kétperces kiállítás sorsára jutott. (12:10) (12:10)

27
    Lepsényi Sándor lökte meg két kézzel Priczel Bencét, a hazai kispad, illetve a szurkolók két perces kiállítást reklamáltak, ám Öcsi Tamás sípja néma maradt. (12:10) (12:10)

25
    Folytatódik a találkozó, öt perc az első felvonásból hátralévő idő. (12:10) (12:10)

25
    Csoknyai István időt kért. (12:10) (12:10)

25
    Hazai hiba után Varga Péter rohant le, ám ejtését Rózsavölgyi Gergő óriási bravúrral kikotorta a kapu torkából! (12:10) (12:10)

24
    Az előbb esetnél sértett PRICZEL BENCE jegyezte a házigazdák tizenkettedik találatát. (12:10) (12:10)

23
    Lepsényi Sándor vitte a földre Priczel Bencét, így kétperces kiállításban részesült. (11:10) (11:10)

23
    A találkozó ezen szakaszában ismét sok hiba tarkította és tarkítja a csapatok játékát. (11:10) (11:10)

22
    PÁSZTOR MÁTÉ második góljával 11-10-re vezet a Férfi Junior Válogatott. (11:10)

20
    Hazai labdavesztés után, a gyors ceglédi támadás végén VARGA PÉTER szerezte önmaga első, együttese tizedik gólját. (10:10) (10:10)

19
    IVAN PERISIC kapott remek passzt Lepsényi Sándortól, majd óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba! (10:9) (10:9)

18
    Mindhiába, ugyanis a villámgyors ellentámadásból GYENE NORBERT visszaállította a kéttalálatnyi különbséget. (10:8) (10:8)

18
    TÓTH NORBERT góljával egyre zárkózott a Ceglédi KKSE. (9:8) (9:8)

18
    Az utóbbi percekben átvette az irányítás jogát a Csoknyai-alakulat, amely a kezdeti nehézségek után úgy tűnik, magára talált. (9:7) (9:7)

17
    GYENE NORBERT értékesített hétméteresének köszönhetően már két góllal vezet a Férfi Junior Válogatott! (9:7) (9:7)

16
    Belemenés a vendégek oldalán, majd a gyors ellenakció végén ALBERT-TÓTH LÁSZLÓ gyönyörű átlövésből juttatta előnyhöz a hazaiakat! (8:7) (8:7)

15
    Ceglédi labdavesztést követő hazai akció végén ALBERT-TÓTH LÁSZLÓ átlövésből egyenlített. (7:7) (7:7)

14
    A megítélt büntetőből VIZES PATRIK önmaga harmadik, csapata hatodik találatát jegyezte. (6:7) (6:7)

14
    Ivan Perisic rántotta le Törteli Koppányt. Sárga lap és hétméteres. (5:7) (5:7)

14
    A gyors ellentámadásból TÓTH NORBERT volt eredményes. (5:7) (5:7)

13
    VIZES PATRIK büntetőből szerezte a Férfi Junior Válogatott ötödik gólját. (5:6) (5:6)

13
    Újabb hazai hiba után BÍRÓ BALÁZS szerzett labdát, majd a lerohanás végén kilőtte a bal alsó sarkot. (4:6) (4:6)

12
    Az előző esetnél Szeitl László keményebb volt a kelleténél, így sárga lapos figyelmeztetésben részesült. (4:5) (4:5)

12
    Az ellenakcióból LEPSÉNYI SÁNDOR ismét vezetéshez juttatta a vendégeket. (4:5) (4:5)

11
    Gyors lerohanás végén PÁSZTOR MÁTÉ egyenlített! (4:4) (4:4)

10
    Az iramra nem lehet panaszunk, ám mindkét fél játékába sok hiba csúszik, s valamivel a Férfi Junior Válogatott ront többször. (3:4) (3:4)

9
    A büntetőt VIZES PATRIK magabiztosan értékesítette, így a házigazdák egy gólra zárkóztak. (3:4) (3:4)

9
    Tóth Norbert rántotta le Törteli Koppányt. Sárga lap és hétméteres. (2:4) (2:4)

8
    Gyene Norbert vitte a földre sárga lapot érően Tóth Norbertet. (2:4) (2:4)

7
    GYENE NORBERT kapott remek labdát a jobbszélen, majd megszerezte a Férfi Junior Válogatott második találatát. (2:4) (2:4)

6
    Pordán Gábor szabálytalankodott büntetőt érően Lepsényi Sándorral szemben. A megítélt hétméterest BÍRÓ BALÁZS váltotta gólra. (1:4) (1:4)

6
    A hazaiak oldalán Pordán Gábor lőtt kapufát, majd a gyors lerohanást BÍRÓ BALÁZS fejezte be góllal, miután kilőtte a bal alsó sarkot. (1:3) (1:3)

5
    A vendégek kapusa, Bősz Dániel remekül kezdi a mérkőzést, ugyanis néhány pillanat leforgása alatt három védést is bemutatott! (1:2) (1:2)

4
    Bonyhádi Tiboré az összecsapás második sárga lapja, miután földre vitte Endrédi Dezsőt. (1:2) (1:2)

3
    LEPSÉNYI SÁNDOR ment fel a falra, s szerezte meg a vendégek vezetőgólját. (1:2) (1:2)

2
    Lepsényi Sándoré a mérkőzés első sárga lapja, majd Pordán Gábor átlövését védi lábbal Bősz Dániel. (1:1) (1:1)

2
    LIGETVÁRI PATRIK engedett el egy lövést talpról, s egyenlítette ki az állást. (1:1) (1:1)

1
    BÍRÓ BALÁZS betörésből jegyzett gólja nyitja a találkozót. (0:1) (0:1)

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

A Férfi Junior Válogatott kezdőcsapata: Kisék – Bonyhádi, Ligetvári, Szeitl, Törteli, Pordán, Gyene

A Ceglédi KKSE kezdőcsapata: Bősz – Varga P., Lepsényi, Tóth N., Bíró B., Perisic, Endrédi (0:0)

A találkozó egy perces gyásszünettel kezdődik, a vasárnap elhunyt Karl Erik Bøhn tiszteletére.

Mosonyi József közreműködésével zajlik a csapatok bemutatása. Jelenleg nagyjából 300 néző van jelen az Urányi János Sport és Szabadidő Központ lelátóin.

Férfi Junior Válogatott: (12) Kisék Máté, (16) Rózsavölgyi Gergő – (3) Bonyhádi Tibor, (4) Gulyás Máté, (5) Pásztor Máté, (6) Bujdosó Bendegúz, (7) Törteli Koppány, (8) Vizes Patrik, (9) Ligetvári Patrik, (10) Albert-Tóth László, (11) Vasvári Ádám, (13) Priczel Bence, (15) Gyene Norbert, (17) Horváth Dániel, (18) Pordán Gábor, (19) Szeitl László

Szövetségi edző: Csoknyai István

Ceglédi Kézilabda Klub SE: (16) Bősz Dániel, (25) Lakos László, (26) Bartucz László – (3) Endrédi Dezső, (4) Varga Péter, (5) Tóth Norbert, (6) Dengi Zoltán, (8) Hódi Lóránd, (9) Benke Viktor, (10) Mirko Vujovic, (14) Csőke Roland, (18) Bányai Viktor, (20) Lepsényi Sándor, (33) Ivan Perisic, (77) Antal Szabolcs, (88) Bíró Balázs

Vezetőedző: Kökény István

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

Harmincöt perccel a kezdősípszó előtt már mindkét együttes melegít. Ezen a napon a hazaiak tiszta fehérben játszanak majd, míg a ceglédi együttes tiszta kék szerelésben szerepel.

Köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központból! A csapatok az öltözők mélyén már javában készülnek a hamarosan kezdődő találkozóra. Időközben a felek utánpótlás együtteseinek találkozója már lezajlott, s 50-20-s hazai sikerrel ért véget.

Provident Junior Válogatott – Hazai pályán
    - 8 mérkőzés
    - 2 győzelem (PLER Budapest, Mezőkövesdi KC
    - 1 döntetlen (Orosházi FKSE-Linamar)
    - 5 vereség (MKB-MVM Veszprém KC, Balatonfüredi KSE, Csurgói KK, ETO-SZESE Győr, B.Braun Gyöngyös)
    - 196 lőtt – 224 kapott gól
    - 5 szerzett pont

Ceglédi KKSE – Idegenben
    - 2 győzelem (ETO-SZESE Győr, Mezőkövesdi KC)
    - 6 vereség (Pick Szeged, MKB-MVM Veszprém KC, B.Braun Gyöngyös, Orosházi FKSE-Linamar, PLER Budapest, Grundfos Tatabánya KC)
    - 184 lőtt – 241 kapott gól
    - 4 szerzett pont

Három hét után ismét a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központban lép pályára a kilenc ponttal tizenegyedik helyen álló Férfi Junior Válogatott, amely a tizenkét egységgel nyolcadik pozícióban található Ceglédi KKSE együttesét fogadja.

A felek legutóbb 2013. október 15-én találkoztak egymással, akkor Cegléden 13-13-s félidőt követően 28-23-s hazai siker született. Az azóta eltelt időszakban mindkét együttes az előzetes esélyeknek, s a papírformának megfelelő eredményeket szállított, így a két alakulatot a tizennyolcadik forduló mérkőzése előtt három hely, s három pont választja el egymástól.

Az előzetes tények tükrében izgalmasnak ígérkező találkozón a veszprémi Felhő Ferenc, Öcsi Tamás páros fújja majd a sípot, míg a versenybírói teendőket a balatonföldvári Andorka Sándor, illetve a Marcaliból érkező Markhard Zsolt látja majd el.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik.