Kisvárda – Szolnok 1:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Gyirmót 1:1 (vége) | Kozármisleny – Balmazújváros 1:1 (vége)
Ajka – Sopron 0:0 (vége) | Dunaújváros – Cegléd 2:0 (vége) | – Nyíregyháza 1:2 (vége)
Dunaújváros PASE
2:0 (1:0)
Ceglédi VSE
vasárnap 16.03.2014, 15:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • Merkantil Bank Liga

A második félidőt is az Újváros kezdte jobban,majd ugyan az jött mint az elsőben. Ébredezett a Cegléd,de lövésig nem nagyon jutottak. Támadásba kezdett az Újváros,folyamatosan a vendégek kapuja előtt voltak. A 71. percen Urbin szerezte meg a saját maga és csapata második gólját. A gól után a játékvezetőnek akadt dolga. Először a Ceglédi edzőt Kis Lászlót kellet elküldenie,majd a vendégek cseréi közül Kormos kapott piros lapot szövegelésért.Több gól már nem esett. Megérdemelten nyert az Újváros.

Köszönjük hogy velünk tartottak. (16:53:16)

90+2'
    Támad az Újváros,Csehi ívelte be a labdát,Sárközi azonban elcsúszik.

90+1'
    Koncz végzi el a szabadrúgást, Milintének kell védenie.

90+1'
    2 perc a hosszabbítás

90+1'
    Szabadrúgás a vendégeknek,mind két játékos lent marad.

90'
    Az rendes játékrész utolsó perce megy.

89'
    A hazaiak 2 gólját szerző Urbin helyére Perovic érkezik.

88'
    Nagyon akarják a hazaiak a harmadik gólt,de a Ceglédi védők a helyükön vannak.

87'
    Az újabb szöglet elcsúszik mindenki előtt.

86'
    Urbin cselezget a 16-on belül passzol Petneházinak aki lő. Kovács védett szépet a vendégek kapujában.

86'
    Böőr helyére Jakab érkezik.

85'
    Lipusz egymás után két szögletet végez el. A beívelt labdát a védők a gólvonalról fejelik ki.

84'
    20 méterről kap szabadrúgást a Cegléd,beleérnek a lövésbe,szöglet következik.

84'
    Villám kapott sárga lapot buktatásért.

83'
    Kenderes kontrázik de a végére elfogy az ereje és tisztáznak a hazai védők.

83'
    Csehi indul meg a labdával,beível de rövid.

82'
    Szabadrúgás a vendégeknek. A játékvezető sípol,de mégis elvégzik. Vissza fújja a játékvezető. A ismételt szabad rúgást mellé ívelik a vendégek.

81'
    Láthatóan fáradnak a vendégek,de próbálkoznak minden erejükkel a szépítő találatért.

80'
    Hatalmas lehetőség adódott a hazaiak előtt .Böőr-Thiago összjáték végére Urbin nem ért oda.

79'
    Lázár marad lent ,felsegítik de húzza a lábát kicsit.

78'
    Támad a Cegléd,de a hazai védők megakadályozzák a támadást.

77'
    Újabb szabadrúgás Petneházi íveli be de Urbin lesen van.

76'
    A szabadrúgásból nem adódott lehetőség hazai oldalon.

75'
    A vendégek csere játékosa, Kormos kap piros lapot . Valószínű valamit mondhatott a játékvezetőnek.

75'
    Miklósvári kap sárgát becsúszásért.

74'
    Folyamatosan támad az Újváros,a szélről próbálkoznak és harcolnak ki szabadrúgást.

72'
    A vendégek edzője hangosan tudatja hogy miért kell csalni majd a 4. játékvezetőnek magyaráz. Szőts játékvezető kijön és elküldi Kiss Lászlót a lelátóra.

71'
    A Dunaújváros gólt szerzett!

Azonnal vissza lövik a labdát a hazaiak és URBIN Péter szerzi meg a 2. gólját.

képfeltöltés

71'
    Petneházi íveli be Urbin elől tisztáznak.

70'
    Bedobás után indulna az Újváros és egy szabad rúgást harcolnak ki.

69'
    Böőr szerzett labdát 16-on belül de mellé megy a lövése.

68'
    Petneházi szöglete laposan megy be,kirúgják a vendégek.

67'
    Thiago Urbin összjátékba egy kicsi hiba csúszik,pedig Böőr középen várta a labdát.

66'
    Támadnak a hazaiak Villám próbálkozott.

66'
    Próbálkoznak a Ceglédiek az egyenlítéssel,de nem sikerül egyenlőre.

65'
    Makrai helyén Rebryk a vendégeknél.

65'
    Vendég bedobás indulnak belőle de les miatt síp szó

64'
    Petneházi újabb szöglete. Burucz elől mentenek.

64'
    Petneházi szögletébe Sousa ért bele a vendégektől és majdnem ön gólt lő.

63'
    Böőr kapott szép labdát és majdnem sikerül gólt szereznie.

62'
    Indít a Cegléd szöglet lett volna nekik,de a vendégek csatára Markó belerúg a labdába így kifelé ítél a játékvezető.

62'
    Belassult a játék kicsit.Az időjárás viszont egyre rosszabbra fordul. Nagyon besötétedett a pálya felett.

61'
    Közép pályán próbálkoznak támadni a csapatok.

60'
    Bedobás hazai oldalon,Böőr beadja de kiszáll a labda.

59'
    Godslove helyére érkezik Thiago.

58'
    Böőr és Villám összjátéka végén kirúgás következik.

57'
    Urbin ad hatalmas labdát Godslovenak aki nagyon lassan indult meg és így utol érték a védők. a Lövése mellé megy.

56'
    Szabad rúgást kap a Cegléd a 16-os sarkáról. Kifejelik a hazai védők.

56'
    Támad a Cegléd de nem tudják beívelni a labdát.

55'
    Petneházi kap sárga lapott kakaskodásért.

54'
    Sousa kap sárga lapott becsúszásért.

52'
    Csehi ismét próbálkozik 17 méterről Kovács védi a lövését.

51'
    Godslove indult meg Csehi zárkózik az akcióhoz de nem sikerül tovább menni.

51'
    Koós helyére érkezik Tisza

49'
    A szélről próbálkozott Sousa de a védők tisztáznak.

48'
    Böőr ível be szélről Kovács húzza le a labdát.

47'
    A vendégektől a 23-as Makrai kapott sárga lapot lerántásért.

46'
    Ismét a hazaiak aktívabbak és rögtön egy szöglettel kezdenek.Petneházi hosszan íveli be és nincs ki levegye.

Az Újváros elkezdte a második félidőt.

46

Már egyből a 2. percben helyzet adódott a hazaiak előbb,majd feléledt a Cegléd és sokáig ők támadtak inkább. Majd ismét rákapcsolt a Dunaújváros és folyamatosan a kapuja elé szögezte a vendégeket,melynek a 31. percben meg is lett az eredménye. Petneházi szögletét Sárközi fejelése után végül Urbin jutatta a hálóba. Továbbra is a hazaiak kerültek fölénybe,próbálkoztak a vendégek is,de Milinte folyamatosan a helyén volt. A félidőben tehát 1-0.

45'
    Szabad rúgást kap a Cegléd, a beívelt labdát Sárközi fejeli ki.

44'
    Hosszan előre ívelik a labdát a vendégek,Villám felszabadítana,de rosszul,beíveli Koncz a labdát,Koós felé ível 7-ről.

42'
    Indul a Cegléd Sousa elesik de kirúgást ítél a játékvezető.

40'
    Lipusz adta be a labdát középről,Milinte lehúzza a labdát.

40'
    Próbálkoznak a vendégek is,de nem sikerül betörniük.

39'
    Szabad rúgáshoz jut a hazai együttes, Petneházi majdnem fél pályáról próbálkozott és a kapuban Kovácsnak kellett figyelnie.

38'
    Most közép pályán folyik a játék ismét.

37'
    Godslove szerez szép labdát,majd robog be a 16-on belülre de a kapusba lövi a labdát.

36'
    Lázár lőtt messziről de nagyon fölé ment.

35'
    Godslove indult volna meg Farkas állítja meg úgy,hogy oda csap egyet,de nincs sárga csak szabadrúgás.

34'
    Szabad rúgásból indít a Cegléd,de Milinte felveszi a labdát.

32'
    Próbálkozik a Cegléd egyből de nem sikerül bejutniuk a 16-os köré.

31'

Petneházi szögelét Sárközi még a kapusba fejeli,de URBIN Péter már nem hibázik és megszerzi a vezetést.

30'
    Hosszan támad az Újváros,passzolgatták a labdát körbe körbe de a végén a beívelést kirúgják a vendégek.

29'
    Majd egy újabb támadás Petneházi bal szélről adja be a labdát Urbin fejel mellé.

28'
    Csehi ívelte be a labdát jobb szélről,Urbin és Godlsove várta a labdát de Kovács ki öklözi.

28'
    Láthatóan többet támad a hazai együttes.

27'
    Godslove kap labdát a bedobás után,Böőrnek passzol aki azonban nem tudja levenni a labdát.

26'
    Böőr szerez labdát passzol Godslove-nak, aki lő de beleérnek a lövésébe.

25'
    Megindul a Dunaújváros Villám a szélről beadja,de kirúgják a vendégek.

24'
    Pesti ívelte be a labdát Milinte lehúzza.

24'
    Folyamatos pörgős játékot láthatunk a pályán.

22'
    Koncz ívelte be a labdát Urbin fején megcsúszott,majd egy gyönyörű ollózást láthattunk. Milinte véd.

22'
    Szabad rúgáshoz jut a Cegléd 25 méterről.

21'
    Petneházi lövi be Urbin 5 métteről fejel és majdnem megszerzi a vezető gólt. Kovács nagyon szépet mentett.

20'
    Petneházi rúgja Godslove felé a labdát,de kilövik előle így szöglet következik.

19'
    Urbin jutott be a 16-os belülre lerántják,de 11-es helyett bedobást kapnak.

18'
    Petneházi passzol fél pályáról Lázárnak,aki ellövi a labdát,de gyengére sikerült. Kovács ölében ismét a labda.

17'
    Feléled az Újváros most Villám ívelte be a labdát bal szélről. Kovács húzza le a labdát az ölébe.

16'
    Petneházi próbálkozott ismét egy távolival és épp hogy elkerülte ismét a kaput.

16'
    Böőr kap labdát de nem tud vissza lépni érte.Bedobás következik.

15'
    Közép pályán próbálkozik mind két együttes előre jutni.

13'
    Újabb vendég támadás,tisztáz az Újváros,de nem tudnak mit kezdeni a labdával. Valami hiányzik a játékból egyenlőre.

12'
    Kezd a Dunaújváros is újra támadásokat indítani,de a szél akadályozza őket kicsit.

11'
    Harciasan szereznek labdát a vendégek ,de Milinténél köt ki a labda.

10'
    Petneházi kb 25-30-ról próbálkozott és nem sokkal kerülte el a kaput a lövése.

10'
    Lázár passzol Böőrhöz aki két ember közt próbált megindulni. Szabad rúgást harcol ki.

9'
    Böőr veszi le Milinte labdáját,indítja Csehit,de hosszú a labda.

8'
    Újabb szögletet Lipusz ívelte be,Sárközi kifejelte. A vissza rúgott labda elhagyja a játékteret.

7'
    A szél most a Cegléd együttesének segít,nehezen tudja kiívelni a labdát a Dunaújváros.

6'
    Kicsit feléledezett a vendégek játéka Makrai indította Lipuszt,de hosszúra sikerült.

6'
    Az első szöglet a vendégeké,Farkas beíveli Csehi kivágja középről.

5'
    Most a bal szélről próbálkozott Lipusz de les miatt belefúj a beadásba a játékvezető.

4'
    Közép pályán folyik a játék,az Újvárosiak aktívabbak egyenlőre.

3'
    Jobb szélen indul meg a Ceglédtől Lipusz,de a hazai védők tisztáznak.

2'
    A második perc elején Böőr szerez gólt,de belefúj a játékvezető les miatt.

1'
    Egyből elveszi a labdát az Újváros és rögtön a kapu előtt egy helyzetig jutnak.

A Cegléd kezdi a találkozót.

1

És megérkeztek a csapatok is,tiszta pirosban a hazai Dunaújváros PASE, tiszta fehérben pedig a Cegléd VSE.

A csapatvezetők a játékos kijáróban szemlélgetik az időjárást,ami egyre rosszabb kezd lenni.

Eléggé szeles időben van részünk,ez jól látható azon is,hogy a magasba emelt zászlókat kicsavarta a szél és le kellett engedni őket. Reméljük,ettől jó mérkőzést láthatunk.

Dunaújváros PASE: Milinte (K) -Villám,Burucz,Farkas-Lázár,CSehi,Böőr,Sárközi-Urbin,Petneházi,Godslove
    Cserék: Beleuc, Samuel Ato,Jakab,Thiago,Galambos,Perovic,Dániel

Ceglédi VSE: Kovács (K)-R.De Sousa,Miklósvári-Farkas,Pesti,Makrai,Kenderes-Koncz,Markó,Koós,Lipusz
    Cserék: Miski,Szabó M,Szabó D, Kormos,Tisza,Denys,Vinczai

Játékvezetők: Szőts Gergely – Mohos Milán,Horváth Krisztián.

A bemelegítés elkezdődött.

Igazi rangadóra számíthatunk tehát vasárnap,ugyan is mind két csapat számára fontos lenne a 3 pont. A Dunaújvárosnak a 2. hely megtartásáért,a Ceglédnek pedig a tabellán való előre menetelésért.

Kövessék velünk élőből a mérkőzést itt az onlajnok.com-on!

A Dunaújváros PASE együttese a 2. helyről várta a tavaszi rajtot és egyből a NB II. rangadójával nyitottak. A Nyíregyháza elleni mérkőzésen hazai környezetben 1-0-ás vereséget szenvedtek.Majd a következő fordulóban múlt héten szintén rangadót játszottak idegenben a Zalaegerszeg ellen. Itt bár félidőben vezettek,de végül 2-2-es döntetlent játszottak egymással. A szezon kezdet tehát nem folytatódott ott ahol abba maradt ősszel,de remélhetőleg ez a kezdet a vasárnapi mérkőzésen megváltozik. A győzelem azért is lenne fontos,mert a tabellán az eddigi 3. helyen álló Siófok tegnap idegenben megverte Tatabányát ezzel 1 ponttal megelőzte a Duna partiakat és feljött a 2.helyre. Így hát a kötelező győzelem lehet csak is a cél,ha vissza akarják szerezni a feljutó helyezést.

A Ceglédi együttes jelenleg a tabella 13. helyén áll 20 ponttal és mind össze 2 pont választja el őket a a 10. helyen tanyázó Soprontól. A tavaszi fordulóban az első mérkőzésen idegenben 3-2-re verték a Kozármislenyt, majd a másodikban múlt héten szintén idegenben 1-0-s vereséget szenvedtek az Ajka otthonában. Kiss László tanítványai a hétvégi mérkőzésre nagyon készülnek, hisz ők is látták, hogy ellenfelük hiába áll a 2. helyen, de nem verhetetlenek. Ha sikerülne behúzni a 3 pontot és a Sopron kikapna az Ajkától, akkor akár 10-11.- hely környékére kerülnének, ami szép eredményt mutatna és mindenkinek egyértelművé tenné,hogy a kiesés elkerülése után a legjobb 8 a cél. Reméljük ez sikerülni fog.