Kisvárda – Szolnok 1:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Gyirmót 1:1 (vége) | Kozármisleny – Balmazújváros 1:1 (vége)
Ajka – Sopron 0:0 (vége) | Dunaújváros – Cegléd 2:0 (vége) | – Nyíregyháza 1:2 (vége)
Dunaújváros PASE
2:0 (1:0)
Ceglédi VSE
vasárnap 16.03.2014, 15:00 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • Merkantil Bank Liga

képfeltöltés

A Ceglédi együttes jelenleg a tabella 13. helyén áll 20 ponttal és mind össze 2 pont választja el őket a a 10. helyen tanyázó Soprontól. A tavaszi fordulóban az első mérkőzésen idegenben 3-2-re verték a Kozármislenyt, majd a másodikban múlt héten szintén idegenben 1-0-s vereséget szenvedtek az Ajka otthonában. Kiss László tanítványai a hétvégi mérkőzésre nagyon készülnek, hisz ők is látták, hogy ellenfelük hiába áll a 2. helyen, de nem verhetetlenek. Ha sikerülne behúzni a 3 pontot és a Sopron kikapna az Ajkától, akkor akár 10-11.- hely környékére kerülnének, ami szép eredményt mutatna és mindenkinek egyértelművé tenné,hogy a kiesés elkerülése után a legjobb 8 a cél. Reméljük ez sikerülni fog.

A Dunaújváros PASE együttese a 2. helyről várta a tavaszi rajtot és egyből a NB II. rangadójával nyitottak. A Nyíregyháza elleni mérkőzésen hazai környezetben 1-0-ás vereséget szenvedtek.Majd a következő fordulóban múlt héten szintén rangadót játszottak idegenben a Zalaegerszeg ellen. Itt bár félidőben vezettek,de végül 2-2-es döntetlent játszottak egymással. A szezon kezdet tehát nem folytatódott ott ahol abba maradt ősszel,de remélhetőleg ez a kezdet a vasárnapi mérkőzésen megváltozik. A győzelem azért is lenne fontos,mert a tabellán az eddigi 3. helyen álló Siófok tegnap idegenben megverte Tatabányát ezzel 1 ponttal megelőzte a Duna partiakat és feljött a 2.helyre. Így hát a kötelező győzelem lehet csak is a cél,ha vissza akarják szerezni a feljutó helyezést.

Igazi rangadóra számíthatunk tehát vasárnap,ugyan is mind két csapat számára fontos lenne a 3 pont. A Dunaújvárosnak a 2. hely megtartásáért,a Ceglédnek pedig a tabellán való előre menetelésért.

Kövessék velünk élőből a mérkőzést itt az onlajnok.com-on!

A bemelegítés elkezdődött.

Dunaújváros PASE: Milinte (K) -Villám,Burucz,Farkas-Lázár,CSehi,Böőr,Sárközi-Urbin,Petneházi,Godslove
    Cserék: Beleuc, Samuel Ato,Jakab,Thiago,Galambos,Perovic,Dániel

Ceglédi VSE: Kovács (K)-R.De Sousa,Miklósvári-Farkas,Pesti,Makrai,Kenderes-Koncz,Markó,Koós,Lipusz
    Cserék: Miski,Szabó M,Szabó D, Kormos,Tisza,Denys,Vinczai

Játékvezetők: Szőts Gergely – Mohos Milán,Horváth Krisztián.

Eléggé szeles időben van részünk,ez jól látható azon is,hogy a magasba emelt zászlókat kicsavarta a szél és le kellett engedni őket. Reméljük,ettől jó mérkőzést láthatunk.

A csapatvezetők a játékos kijáróban szemlélgetik az időjárást,ami egyre rosszabb kezd lenni.

És megérkeztek a csapatok is,tiszta pirosban a hazai Dunaújváros PASE, tiszta fehérben pedig a Cegléd VSE.

1

A Cegléd kezdi a találkozót.

1'
    Egyből elveszi a labdát az Újváros és rögtön a kapu előtt egy helyzetig jutnak.

2'
    A második perc elején Böőr szerez gólt,de belefúj a játékvezető les miatt.

3'
    Jobb szélen indul meg a Ceglédtől Lipusz,de a hazai védők tisztáznak.

4'
    Közép pályán folyik a játék,az Újvárosiak aktívabbak egyenlőre.

5'
    Most a bal szélről próbálkozott Lipusz de les miatt belefúj a beadásba a játékvezető.

6'
    Az első szöglet a vendégeké,Farkas beíveli Csehi kivágja középről.

6'
    Kicsit feléledezett a vendégek játéka Makrai indította Lipuszt,de hosszúra sikerült.

7'
    A szél most a Cegléd együttesének segít,nehezen tudja kiívelni a labdát a Dunaújváros.

8'
    Újabb szögletet Lipusz ívelte be,Sárközi kifejelte. A vissza rúgott labda elhagyja a játékteret.

9'
    Böőr veszi le Milinte labdáját,indítja Csehit,de hosszú a labda.

10'
    Lázár passzol Böőrhöz aki két ember közt próbált megindulni. Szabad rúgást harcol ki.

10'
    Petneházi kb 25-30-ról próbálkozott és nem sokkal kerülte el a kaput a lövése.

11'
    Harciasan szereznek labdát a vendégek ,de Milinténél köt ki a labda.

12'
    Kezd a Dunaújváros is újra támadásokat indítani,de a szél akadályozza őket kicsit.

13'
    Újabb vendég támadás,tisztáz az Újváros,de nem tudnak mit kezdeni a labdával. Valami hiányzik a játékból egyenlőre.

15'
    Közép pályán próbálkozik mind két együttes előre jutni.

16'
    Böőr kap labdát de nem tud vissza lépni érte.Bedobás következik.

16'
    Petneházi próbálkozott ismét egy távolival és épp hogy elkerülte ismét a kaput.

17'
    Feléled az Újváros most Villám ívelte be a labdát bal szélről. Kovács húzza le a labdát az ölébe.

18'
    Petneházi passzol fél pályáról Lázárnak,aki ellövi a labdát,de gyengére sikerült. Kovács ölében ismét a labda.

19'
    Urbin jutott be a 16-os belülre lerántják,de 11-es helyett bedobást kapnak.

20'
    Petneházi rúgja Godslove felé a labdát,de kilövik előle így szöglet következik.

21'
    Petneházi lövi be Urbin 5 métteről fejel és majdnem megszerzi a vezető gólt. Kovács nagyon szépet mentett.

22'
    Szabad rúgáshoz jut a Cegléd 25 méterről.

22'
    Koncz ívelte be a labdát Urbin fején megcsúszott,majd egy gyönyörű ollózást láthattunk. Milinte véd.

24'
    Folyamatos pörgős játékot láthatunk a pályán.

24'
    Pesti ívelte be a labdát Milinte lehúzza.

25'
    Megindul a Dunaújváros Villám a szélről beadja,de kirúgják a vendégek.

26'
    Böőr szerez labdát passzol Godslove-nak, aki lő de beleérnek a lövésébe.

27'
    Godslove kap labdát a bedobás után,Böőrnek passzol aki azonban nem tudja levenni a labdát.

28'
    Láthatóan többet támad a hazai együttes.

28'
    Csehi ívelte be a labdát jobb szélről,Urbin és Godlsove várta a labdát de Kovács ki öklözi.

29'
    Majd egy újabb támadás Petneházi bal szélről adja be a labdát Urbin fejel mellé.

30'
    Hosszan támad az Újváros,passzolgatták a labdát körbe körbe de a végén a beívelést kirúgják a vendégek.

31'
    A Dunaújváros gólt szerzett!

Petneházi szögelét Sárközi még a kapusba fejeli,de URBIN Péter már nem hibázik és megszerzi a vezetést.

32'
    Próbálkozik a Cegléd egyből de nem sikerül bejutniuk a 16-os köré.

34'
    Szabad rúgásból indít a Cegléd,de Milinte felveszi a labdát.

35'
    Godslove indult volna meg Farkas állítja meg úgy,hogy oda csap egyet,de nincs sárga csak szabadrúgás.

36'
    Lázár lőtt messziről de nagyon fölé ment.

37'
    Godslove szerez szép labdát,majd robog be a 16-on belülre de a kapusba lövi a labdát.

38'
    Most közép pályán folyik a játék ismét.

39'
    Szabad rúgáshoz jut a hazai együttes, Petneházi majdnem fél pályáról próbálkozott és a kapuban Kovácsnak kellett figyelnie.

40'
    Próbálkoznak a vendégek is,de nem sikerül betörniük.

40'
    Lipusz adta be a labdát középről,Milinte lehúzza a labdát.

42'
    Indul a Cegléd Sousa elesik de kirúgást ítél a játékvezető.

44'
    Hosszan előre ívelik a labdát a vendégek,Villám felszabadítana,de rosszul,beíveli Koncz a labdát,Koós felé ível 7-ről.

45'
    Szabad rúgást kap a Cegléd, a beívelt labdát Sárközi fejeli ki.

Már egyből a 2. percben helyzet adódott a hazaiak előbb,majd feléledt a Cegléd és sokáig ők támadtak inkább. Majd ismét rákapcsolt a Dunaújváros és folyamatosan a kapuja elé szögezte a vendégeket,melynek a 31. percben meg is lett az eredménye. Petneházi szögletét Sárközi fejelése után végül Urbin jutatta a hálóba. Továbbra is a hazaiak kerültek fölénybe,próbálkoztak a vendégek is,de Milinte folyamatosan a helyén volt. A félidőben tehát 1-0.

46

Az Újváros elkezdte a második félidőt.

46'
    Ismét a hazaiak aktívabbak és rögtön egy szöglettel kezdenek.Petneházi hosszan íveli be és nincs ki levegye.

47'
    A vendégektől a 23-as Makrai kapott sárga lapot lerántásért.

48'
    Böőr ível be szélről Kovács húzza le a labdát.

49'
    A szélről próbálkozott Sousa de a védők tisztáznak.

51'
    Koós helyére érkezik Tisza

51'
    Godslove indult meg Csehi zárkózik az akcióhoz de nem sikerül tovább menni.

52'
    Csehi ismét próbálkozik 17 méterről Kovács védi a lövését.

54'
    Sousa kap sárga lapott becsúszásért.

55'
    Petneházi kap sárga lapott kakaskodásért.

56'
    Támad a Cegléd de nem tudják beívelni a labdát.

56'
    Szabad rúgást kap a Cegléd a 16-os sarkáról. Kifejelik a hazai védők.

57'
    Urbin ad hatalmas labdát Godslovenak aki nagyon lassan indult meg és így utol érték a védők. a Lövése mellé megy.

58'
    Böőr és Villám összjátéka végén kirúgás következik.

59'
    Godslove helyére érkezik Thiago.

60'
    Bedobás hazai oldalon,Böőr beadja de kiszáll a labda.

61'
    Közép pályán próbálkoznak támadni a csapatok.

62'
    Belassult a játék kicsit.Az időjárás viszont egyre rosszabbra fordul. Nagyon besötétedett a pálya felett.

62'
    Indít a Cegléd szöglet lett volna nekik,de a vendégek csatára Markó belerúg a labdába így kifelé ítél a játékvezető.

63'
    Böőr kapott szép labdát és majdnem sikerül gólt szereznie.

64'
    Petneházi szögletébe Sousa ért bele a vendégektől és majdnem ön gólt lő.

64'
    Petneházi újabb szöglete. Burucz elől mentenek.

65'
    Vendég bedobás indulnak belőle de les miatt síp szó

65'
    Makrai helyén Rebryk a vendégeknél.

66'
    Próbálkoznak a Ceglédiek az egyenlítéssel,de nem sikerül egyenlőre.

66'
    Támadnak a hazaiak Villám próbálkozott.

67'
    Thiago Urbin összjátékba egy kicsi hiba csúszik,pedig Böőr középen várta a labdát.

68'
    Petneházi szöglete laposan megy be,kirúgják a vendégek.

69'
    Böőr szerzett labdát 16-on belül de mellé megy a lövése.

70'
    Bedobás után indulna az Újváros és egy szabad rúgást harcolnak ki.

71'
    Petneházi íveli be Urbin elől tisztáznak.

71'

Azonnal vissza lövik a labdát a hazaiak és URBIN Péter szerzi meg a 2. gólját.

72'
    A vendégek edzője hangosan tudatja hogy miért kell csalni majd a 4. játékvezetőnek magyaráz. Szőts játékvezető kijön és elküldi Kiss Lászlót a lelátóra.

74'
    Folyamatosan támad az Újváros,a szélről próbálkoznak és harcolnak ki szabadrúgást.

75'
    Miklósvári kap sárgát becsúszásért.

75'
    A vendégek csere játékosa, Kormos kap piros lapot . Valószínű valamit mondhatott a játékvezetőnek.

76'
    A szabadrúgásból nem adódott lehetőség hazai oldalon.

77'
    Újabb szabadrúgás Petneházi íveli be de Urbin lesen van.

78'
    Támad a Cegléd,de a hazai védők megakadályozzák a támadást.

79'
    Lázár marad lent ,felsegítik de húzza a lábát kicsit.

80'
    Hatalmas lehetőség adódott a hazaiak előtt .Böőr-Thiago összjáték végére Urbin nem ért oda.

81'
    Láthatóan fáradnak a vendégek,de próbálkoznak minden erejükkel a szépítő találatért.

82'
    Szabadrúgás a vendégeknek. A játékvezető sípol,de mégis elvégzik. Vissza fújja a játékvezető. A ismételt szabad rúgást mellé ívelik a vendégek.

83'
    Csehi indul meg a labdával,beível de rövid.

83'
    Kenderes kontrázik de a végére elfogy az ereje és tisztáznak a hazai védők.

84'
    Villám kapott sárga lapot buktatásért.

84'
    20 méterről kap szabadrúgást a Cegléd,beleérnek a lövésbe,szöglet következik.

85'
    Lipusz egymás után két szögletet végez el. A beívelt labdát a védők a gólvonalról fejelik ki.

86'
    Böőr helyére Jakab érkezik.

86'
    Urbin cselezget a 16-on belül passzol Petneházinak aki lő. Kovács védett szépet a vendégek kapujában.

87'
    Az újabb szöglet elcsúszik mindenki előtt.

88'
    Nagyon akarják a hazaiak a harmadik gólt,de a Ceglédi védők a helyükön vannak.

89'
    A hazaiak 2 gólját szerző Urbin helyére Perovic érkezik.

90'
    Az rendes játékrész utolsó perce megy.

90+1'
    Szabadrúgás a vendégeknek,mind két játékos lent marad.

90+1'
    2 perc a hosszabbítás

90+1'
    Koncz végzi el a szabadrúgást, Milintének kell védenie.

90+2'
    Támad az Újváros,Csehi ívelte be a labdát,Sárközi azonban elcsúszik.

A második félidőt is az Újváros kezdte jobban,majd ugyan az jött mint az elsőben. Ébredezett a Cegléd,de lövésig nem nagyon jutottak. Támadásba kezdett az Újváros,folyamatosan a vendégek kapuja előtt voltak. A 71. percen Urbin szerezte meg a saját maga és csapata második gólját. A gól után a játékvezetőnek akadt dolga. Először a Ceglédi edzőt Kis Lászlót kellet elküldenie,majd a vendégek cseréi közül Kormos kapott piros lapot szövegelésért.Több gól már nem esett. Megérdemelten nyert az Újváros.

Köszönjük hogy velünk tartottak. (16:53:16)