LACTIV-Vasas - DIAPOLO Szeged 9:10 (vége) | Debrecen - Széchenyi Bank-FTC 5:6 (vége)
LACTIV-Vasas - DIAPOLO Szeged

9:10

(4:2;2:3;3:2;0:3)

péntek 04.04.2014, 18:45 • Komjádi Uszoda, Budapest • E.ON Férfi OB I

Igazán fordulatos, jó mérkőzést láthatott a nagyszámú publikum a mai összecsapáson. A harmadik negyed közepén már szinte győztesnek lehetett hinni a Vasas gárdáját, ám a Szeged feltámadt poraiból és 9:5 után egy 5-0-ás rohamot indítva végül megfordította a találkozót és egy góllal megnyerte!
    Nagy Viktor a meccs első felében nem védett jól, ám végül az ő védései is kellettek a győzelemhez, a túloldalon Barabás is remek védéseket mutatott be, de ez végül kevésnek bizonyult. Az utolsó tíz percben képtelen volt a hálóba találni a Vasas, pedig előtte kilencszer is mattolták Nagy Viktort.
    Ezzel a Szeged közelebb lopódzott az Eger csapatához a tabellán, bár marad harmadik, a Vasas pedig marad ötödik.

32
    Kiállítás a Szegedtől, Német harcolta ki.

32
    Egy perc sincs már hátra, Földi László kért időt! Most már jó esetben is csak az X-ben reménykedhet a Vasas. Ebben a negyedben nem szereztek gólt eddig a hazaiak.

32
    Hosszan támadhatott a Szeged, de a végén megszerzi a Vasas.

31
    Szívós lőtte rá balról, a blokkról oldalra ment ki.

30
    Vincze Balázs kért időt.

30
    Szívós a vízben, de nem igazán aktív. Steinmetz közben centerből fordult kapura, de nem lett erős a lövés, Nagy könnyedén lehalássza.

30
    Kunas a támadóidő lejártakor lőtt kapura középről, a jobb kapufa mentette meg a Vasast.

30
    Steinmetz kezéről lesodorják centerben, négyen voltak körülötte. Szétesett támadásban a Vasas.

29
    Szívós Márton sérül meg, úgy tűnik a derekát kell ápolni, lehet, hogy nem tud ma már visszaállni.

29
    Micsoda fordulat, másrészről micsoda dráma! Zsinórban lőtt öt góljával a Szeged megfordítja egyelőre a találkozót!

29
    SEMAN már a vezetést szerzi meg a Szeged csapatának! Távolról lőtt középről, Barabásról becsorgott. 9:10!!

29
    Angyal remekül ejtett a bal felső irányába, de a kapufa útját állta a lövésnek, a vezetésért támad a Szeged!

28
    SZÍVÓS távolról veszi be a Vasas kapuját balról. 9:9!! Egyenlít a Szeged, ezt ki hitte volna 9:5-nél?

28
    Brguljan balról lőtt kapura, a rövid sarkot jól zárta azonban Nagy Viktor.

28
    Kontrafault, víz alá vitte Takács.

27
    Csodálatosan blokkolt Takács, oldalra nyújtott kézzel. Jöhet a Szeged.

27
    Emberelőnybe kerül a Vasas.

27
    Csapó lő kapufát, de visszaszerzi a Vasas.

27
    Katonás pontozódott ki az előző kiállításnál, komoly áldozat a Vasas számára.

26
    JUHÁSZ Zsolt ezt az ötméterest is magabiztosan vágta be fej felett! 9:8! Teljesen feljött a Szeged! 9:8!

26
    Ötméterest kap a Szeged, kissé szigorúnak tűnik az ítélet.

26
    Megint lövés nélkül fejezte be a Vasas a támadást, eladták a labdát.

26
    Hegedűs kapott középen centerbe passzt, de amikor átvette, letelt a támadóidő.

25
    Brguljan kiejti a labdát lóba közben, jöhet a Szeged.

25
    Elhozza a Vasas a labdát. 3x hozták el a hazaiak és csak 1x a vendégek.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed!

Vége a harmadik negyednek. A záró felvonás előtt 9:7 arányban vezet a Vasas együttese a Szeged ellen. Még nem dőlt el a mérkőzés!

24
    Pontatlan passzt kapott a bal oldalra Manhercz K., nagyon éles szögből volt kénytelen lőni, természetesen Nagy Viktor lehalászta.

24
    18 mp hátra.

24
    JUHÁSZ Zsolt vágja be a büntetőt a bal alsóba. 9:7, ébredezik a Szeged!

24
    Ötmétereshez jutott a Szeged, Hegedűs Gábort húzták vissza gólhelyzetben a kapu előtt.

24
    Ütemtelenül dobta el egy hazai játékos, Kunas blokkoló kezéről megy mellé, jöhet a Szeged.

24
    Alig 50 mp hátra ebből a negyedből.

24
    Egy kiállítást 3-4 mp alatt kihasznált KUNAS, középről bombázott a kapuba két lóba után. 9:6!

24
    Elképesztően jól játszik ebben a negyedben a Vasas és most már nagyon nehéz helyzetben a Szeged ezen a meccsen. Vincze Balázs kéri ki újabb idejét.

23
    ANGYAL emberfórból ismét betalál! Középről közelített, lóbált, majd bebombázta a felső léc alá! 9:5!!

23
    Molnár, Tóth és Kiss már biztosan nem játszik a mai mérkőzésen.

23
    Másfél perc hátra a negyedből, ráadásul Kiss Csaba kiállítva, ki is pontozódik.

23
    Hegedűs Gábor tüzelt közelről centerből Kunas átadása után, Barabás ezt is komoly bravúrral hárította!

22
    Hazai támadás, ismét igazi lövés nélkül, Takács 10 méterről dobta rá a támadóidő végén.

22
    Hárman rontottak a centerre, Takács szerzi meg.

21
    Lejárt a Vasas támadóideje, a semleges sarokba dobták a labdát a végén.

21
    Ebben a negyedben eddig nem talált a kapuba a Szeged.

21
    Kunas távoli lövését Barabás bravúrral szedi ki a jobb alsóból!

20
    Tóth Márton kiállítva visszaúszás közben.

20
    NÉMET Toni használja ki az emberfórt, balról jött középre a passz, ő pedig centerből behúzta kapásból. 8:5!!

20
    Most a Szegedtől áll ki egy játékos, emberelőny a Vasasnak.

20
    Katonás kiállítását nem tudták kihasználni, kontrafault a Szeged ellen.

19
    Kiállítás a Vasastól.

19
    Remekül játszotta meg az emberelőnyt a Vasas, Brguljan nem lőtte el végül, hanem balra passzolt STEINMETZ Ádámnak, aki bebombázta! 7:5!

19
    Visszaúszás közben szabálytalanság, szegedi kiállítás következik, de Földi László erre reagálva azonnal időt kér a Vasasnak.

19
    Kiss Csaba kiejtette középen, majd lőnie kellett, a blokkról Barabás kezébe sodródott a laszti.

18
    Szívós lövését tolja fölé Barabás. Sarokdobás.

18
    Brguljan távolról kísérletezett, Nagy Viktor védte könnyedén.

17
    Barabás védett remekül, Juhász próbált a jobb felsőbe lőni.

17
    Pontatlan passz középre, a Szeged támadhat már.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed! A szegedi játékos hamarabb indult el, így a Vasas kapja meg.

A Vasas hét emberelőnyéből csak egyet váltott gólra, a Szeged ötből hármat. Ez a végén még hiányozhat a fővárosiaknak. Hamarosan indul a 3. negyed.

Vége a 2. negyednek! 6:5 arányban vezet a Vasas.

16
    Angyal a kiállított játékos, majd Barabás védi Szívós lövését középről.

16
    Angyalt támadják le, megszerzi a labdát a Szeged, az utolsó támadás jöhet.

16
    Angyal középről tüzelt, Nagy Viktor üti fölé, sarokdobás!

16
    Egy perccel a második negyed vége előtt Földi László kér időt.

16
    Decker Ádám kiállítva.

15
    Kunas felé a hosszú indítás túl hosszú, Barabás veszi kézbe a labdát.

15
    Brguljan jobbról lőtt kapura, de pár centivel mellé durrantott.

14
    Manhercz próbálta megint kilőni a rövid sarkot balról, Nagy most hárítani tudott, de marad a Vasasnál.

14
    Vasas emberelőny következik.

14
    DECKER centerből félfordulat után vágja a hálóba a labdát! 6:5!

13
    Vincze Balázs újabb időkérése a Szegedtől.

13
    Katonás is kiáll, szegedi emberelőny.

13
    MANHERCZ Krisztián passzt imitált balról, közben kilőtte a rövid felsőt! 6:4!!

13
    Jansik Szilárd áll ki középről, emberelőnyben a Vasas.

12
    Barabás Botond nagy védése, egy közeli jobb oldali lövést hárít, Juhász tüzelt. Jöhet a Vasas.

12
    Hőna kiállítva 20 mp-re.

11
    MANHERCZ Krisztián is egy távoli átlövésgóllal veszi be a Szeged kapuját! 5:4!

11
    KUNAC lő óriási átlövésgólt távolról középről! 4:4!

11
    Barabás védte a felső léc alól Szívós lövését.

10
    Brguljan lövését hárítja a bal alsóból Nagy Viktor.

10
    Kiss Csaba áll ki 20 mp-re.

10
    Kiss kapott közeli szabaddobást, de nem dobhatta volna rá azonnal, hiába talált tehát a hálóba, a Vasas jöhet.

10
    Kontrafault belül, a Szeged kapja meg a játékszert.

9
    SZÍVÓS nagyon magányos volt a bal oldalon, nem támadták, ő pedig be is vágta a rövid sarokba! 4-3!

9
    Sedlmayer kezéből perdült ki centerben.

9
    A Vasas hozta el a labdát, elkezdődött a második negyed!

Mind a négy Vasas gól akcióból született, mindkét szegedi találat emberelőnyből.

Vége az első negyednek! 4-2 a Vasas javára a Szeged ellen 8 perc játék után.

8
    Nagy Viktor védett remekül, középről érkezett Német lövése.

8
    Tóth Márton kiállítva, emberelőnyben támadhat a Vasas.

7
    Most Földi László kért időt.

7
    Szívós felé fejelt vissza a megúszó Brguljan, a szegedi játékos visszahúzta ellenfelét, de Brguljan ellen ítélnek.

7
    CSAPÓ jobbról kisodródva tüzelt éles szögből, Nagy Viktor ezt bizony bevédte a rövid saroknál. 4-2!

6
    Brguljan középről leadott lövését blokkolják remekül, jöhet a Szeged, majd el is adják elől gyorsan.

6
    Mindkét szegedi gól emberfórból született. Most kiállítás a szegedieknél közben. Hegedűs megy ki.

6
    SZÍVÓS szerez nagyon szép átlövésgólt balról. 3:2!

6
    Újabb kiállítás a Vasasnál.

6
    Német vitte víz alá a labdát centerben, kontrafault.

5
    KISS Csaba a blokk mellett gyors mozdulattal lő kapura a jobb oldalról a rövid felsőbe pattintva. 3:1!

5
    Hazai kiállítás, emberelőnyben a Szeged.

5
    Időt kért Vincze Balázs, eddig a Szeged akarata érvényesült.

5
    Brguljan jobb oldali, közeli passzából NÉMET a hosszú saroknál behúzta a hálóba! 3:0 a Vasas javára!!

4
    Kontrafault középen Seman ellen.

4
    Megint lejárt a Vasas támadóideje, nem figyelték az órát, jöhet a Szeged.

4
    Kunac lökte el magától az emberét, de közeli lövését egyébként is fogta Barabás!

3
    Kiállítás, Takács megy ki 20 mp-re.

3
    Nagy Viktor mellett HŐNA vágja be 8 méterről a bal felsőbe! 2:0!

3
    Eladja a labdát a Szeged elől, megint jöhetnek a hazaiak.

2
    Lejárt a támadóidő, Brguljan eldobja, de sikertelen.

2
    Decker lövését a felső léc hárítja, ismét jöhet a Vasas.

2
    Angyal Dániel szemöldöke felrepedt, erősen vérzik, kint a medencéből természetesen.

2
    BRGULJAN a reklamáló vendég védők között kilövi a jobb felsőt! 1:0!

2
    Tóth Márton lövése a felső lécről vágódott a vízre, nem volt bent a labda teljesen, balszerencse!

1
    Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged hozta el a labdát.

Hamarosan kezdődik az első félidő.

Lactiv-Vasas: Barabás, Bendes – Brguljan, Csapó, Katonás, Fazekas, Angyal, Sedlmayer, Manhercz Á., Hőna, Manhercz K., Takács, Német, Steinmetz Á. – Edző: Földi László

Szeged: Nagy Viktor – Decker Ádám – Jansik Szilárd, Sánta Dániel, Vincze Márk, Kiss Csaba, Szívós Márton, Molnár Tamás, Juhász Zsolt, Aljosa Kunac, Tóth Márton, Lukas Seman, Molnár Dávid – Edző: Dr. Vincze Balázs

Az ötödik helyezett Vasas fogadja a harmadik helyen álló Szeged együttesét a férfi vízilabda nb1 25. fordulójában.
    Igaz, csak két helyezés, ellenben 13 pont választja el egymástól a két csapatot, ennek megfelelően a meccs esélyese a Szeged. De ne feledjük, hogy a hazai pálya előnye sokat számíthat a Vasasnak, megjósolhatatlan a végeredmény.
    A tabella első két helyezettje már jócskán meglépett mindenkitől, a Szolnok és az Eger már 8, illetve 6 egységnyire van a szegediek előtt.
    A mérkőzés pénteken 18:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!