SK Slovan Bratislava
2:1 (1:0)
FC Sheriff Tiraspol
kedd 29.07.2014, 20:15 • Pasienky • Bajnokok Ligája

Egygólos hazai vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok, a fordulást követően a Sheriff ragadta magához a kezdeményezést. A jogosan megítélt büntetőből könnyen egyenlíthettek volna a vendégek, Cadu lövését azonban Perniš kapus védte. A 61. perctől emberhátrányba került Slovan többnyire védekezésre kényszerült, a vendégek pedig hajtottak az egyenlítésért.
    Ami nem sikerült büntetőből, az összejött akcióból Ricardinho a 74. percben egyenlített. Ezt követően is a Sheriffnek voltak lehetőségei, mégis a pozsonyiak szereztek gólt Mészáros révén.
    Hazai pályán tehet győzött a Slovan, de az egygólos hátrány közel nem ledolgozhatatlan.
    Izgalmas visszavágó várható. Köszönöm a megtisztelő figyelmüket! (22:14:01)

90+3

90+3
    A mérkőzés utolsó támadását a Sheriff vezette, végül nem sikerült lövéssel befejezni az akciót.

90+1
    Perniš időhúzásért kapott sárga lapot.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90
    Cadu ívelte be a vendégek sarokrúgását jobbról, középen Perniš kapus öklözéssel mentett, végül Ricardinho 20 méterről mellé lőtt.

89
    A Sheriff vezetett támadást, szögletet harcoltak ki a vendégek.

88
    Potiguar buktatásért kapott sárga lapot.

87
    Potiguar buktatott, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.

86
    Cadu ívelhetett be szögletet, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.
    Karol MESZÁROS - 2 : 1

85
    A Slovan gólt szerzett!
    Milinković vágta hosszan előre a labdát, a vendégek védője elmérte a távolságot, ezért nem tudta elfejelni a labdát, MÉSZÁROS KÁROLY pedig a kapujából rosszul kifutó Degra kapus mellett mintegy 12 méterről elrúgta a labdát.

84
    Potiguar jött be a lecserélt Isa helyére.

83
    A Sheriff járatta a labdát, a mélységi indítás előre már pontatlan, a Slovan jöhet bedobással.

81
    Fořt helyére Peltier érkezett.

80
    Gînsari kapott sárga lapot buktatásért.

79
    A vendégek labdát veszítettek a középpályán, kontrából megindult volna a Slovan, Gînsari taktikai szabálytalanságot követett el.

78
    A vendégek birtokolják a labdát, türelmesen passzolgatnak.

77
    Emberelőnyben a Sheriff könnyen előnyt is szerezhetne a hazai visszavágóra.

75
    A gól után Ginsari került helyzetbe, tíz méterről szembe a kapuval azonban mellé lőtte a labdát.
    Ricardinho - 1 : 1

74
    A Sheriff gólt szerzett!
    Gînsari kapott nagy labdát a jobb oldalon, félmagasan centerezett, középen még megcsúsztatták a labdát, majd a hosszún RICARDINHO már két méterről a kapuba pofozta a játékszert.

74
    Mészáros szabálytalankodott a középpályán, szabadrúgás a vendégek javára.

72
    Luvannor helyett Ricardinho érkezett.

71
    Balról sikerült középre kanalazni a labdát a vendégeknek, az ötösön Benson lőhetett kapura, sikerült kihagynia az ordító helyzetet.

70
    A játék képe semmit nem változott, a Slovan teljesen visszaszorul saját térfelére.

69
    Emberhátrányban nem sokáig tudja megtartani a labdát a Slovan, a vendégek támadnak.

68
    A Sheriff passzolgatott, majd a mélységi indítás előre pontatlan, bedobással jöhetnek a hazaiak.

67
    Perniš rúgta hosszan előre a labdát, a vendégek kapcsolták le, építkezhetnek.

65
    Soumah helyére Halenár állt be.

64
    Jó huszonöt percet emberhátrányban kell játszani a Slovan-nak, ugyanakkor a kimaradt büntető a hazaiakat tüzelheti.

63
    Cadu vállalta el a vendégek büntetőjét, Perniš lábbal hárított.

61
    Lásik gólhelyzetben szabálytalankodott, a játékvezető azonnal kiállította.

61
    Gînsari kapott nagy labdát a hazaiak tizenhatosán belül, ziccerben vezette volna kapura, Lásik hátulról elkaszálta. A játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

59
    A hazaiak vágták hosszan előre a labdát, csapattárs arra nincs, kirúgással jöhet a Sheriff.

58
    Žofčák helyére Mészáros érkezett.

57
    A középpályán csatáznak a játékosok, egyelőre egyik kapunál sem sikerül veszélyt kialakítani.

56
    Galvão helyett Ginsari érkezett.

55
    Jobbról veszélyesen érkezett a vendégek beadása, Perniš nagyon rosszul mozdult ki, Luvannor nem sokkal maradt le a labdáról.

54
    A Sheriff birtokolja a labdát, a hazaiak most saját térfelükre szorulnak vissza.

53
    Soumah maradt lent a gyepen, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

52
    A Sheriff támad többet, de egyelőre ez komoly helyzetekben nem mutatkozik meg.

51
    Milinković gyenge lövési kísérlete, Degra kapusnak nem okozott gondot.

50
    Luvannor vállalta el a vendégek szabadrúgását, 26 méterről csúnyán fölé lőtte.

49
    Cadu kapott nagyot a lábára, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást mintegy 26 méterről.

48
    A vendégek kezdték aktívabban a második félidőt. A jobbról beívelt labdájukra középről érkezett is a fejes, viszont jócskán mellé ment.

47
    A Sheriff tartja a labdát, majd Joãozinho hosszú labdája előre már pontatlan. A hazaiak építkezhetnek.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Sokáig méregették egymást a csapatok, leginkább az óvatosság volt jellemző. Aztán a félidő végéhez közeledve valamelyest megélénkült a mérkőzés, majd büntetőből a Slovan a vezetést is megszerezte. A 45. percben aztán egyenlíthetett volna a Sheriff, Galvão viszont lövésénél nem találta el a kaput.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45+1

45+1
    Fořt szabálytalansága után a Sheriff végezhetett el szabadrúgást, ezt követően a játékvezető lefújta az első játékrészt.

45
    Galvão egyenlíthetett volna még az első félidőben, a büntetőterületen belülről lőtt kapura, kísérlete mellé ment.

44
    Milinković próbálkozott meg egy lövéssel, kísérlete a blokkban elhalt.
    Igor ŽOFČÁK (p) - 1 : 0

42
    IGOR ŽOFČÁK vállalta el a hazaiak büntetőjét, nem remegett meg a lába. Góljával a félidő hajrájában a Slovan megszerzi a vezetést.

41
    Blanco kezezés miatt kapott sárga lapot.

40
    A hazaiak ívelhettek be szögletet, Blanco kezezése miatt a játékvezető azonnal büntetőt ítélt.

38
    Az első félidő hajrájára megélénkült a találkozó, a csapatok kijjebb jöttek sündisznóállásukból.

36
    Cadu ívelte be a vendégek szabadrúgását, középen Mureşan tette kapura, Perniš védett.

35
    Galvão került a földre, a Sheriff ívelhet be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé.

34
    Jobbról ívelhettek be sarokrúgást a hazaiak, középen kivágták a labdát a védők.

33
    Jobbról ívelték be a szabadrúgást a hazaiak, a Sheriff kapujánál nagy nehezen sikerült felszabadítani.

32
    A Slovan végezhet el szabadrúgást ellenfele térfeléről.

31
    Bedobással jöhettek a vendégek, majd balról középre adott labdát Isa fejelte hét méterről jócskán fölé.

30
    Benson maradt lent a gyepen, ápolni kell.

29
    A Slovan most jól megkavarta a vendégek védelmét, végül Fořt lőtt tíz méterről kapura, Degra ezúttal is védett.

28
    Sokat hibázik most mindkét csapat, figyelmetlenül eladták a labdát.

27
    A hazaiak keresték a rést a Sheriff védelmén, végül a bal oldalra kiemelt labda pontatlan.

26
    Degra kirúgása után a vendégek passzolgattak hátul, a Slovan letámadt és sikerült is labdát szereznie.

25
    Valamelyest megélénkült a találkozó, a hazaiak elkezdtek futballozni.

23
    Fořt kapott jó labdát a jobb oldalon, mintegy 10 méterről rúgta kapura, az éles szögből leadott löketet Degra védte.

22
    Továbbra is inkább az óvatosság jellemző a csapatokra, egyikük sem megy fejetlenül előre.

21
    A Sheriff adogat, majd bal oldalról belőtt labdát a hazai védelem kivágja.

20
    Degra rúgta ki hosszan a labdát, majd egy belépő után a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

19
    Ezekben a percekben enyhe vendégfölény van a pályán, igaz komoly gólhelyzetet nem tudtak kidolgozni.

18
    A Sheriff járatta a labdát a hazaiak tizenhatosa előtt, majd a védelem mögé belőtt labda már hosszú, kirúgással jöhetnek a szomszédok.

17
    Óvatosak a csapatok, érezhetően a biztonságot tekintik az elsődleges célnak.

15
    Isa veszélyeztetett a vendégektől. Egyelőre többé-kevésbé kiegyenlített a mérkőzés.

14
    A hazaiak mélységi indítását még a jobb oldalon benntartották a pozsonyiak, majd a beadás már elakadt a blokkban.

13
    A vendégek lőtték be a labdát a Slovan tizenhatosára, Perniš jött a kapuból és rúgta messzire.

12
    Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, komoly helyzet egyelőre egyik csapat sem adódott.

11
    Luvannor kapott nagyot a lábára, szabadrúgással jöhetnek a vendégek. A hazai védelem mögé belőtt labdát Perniš kapus szedi össze.

10
    A vendégek most megtartják a labdát a középpályán, előre viszont nem igazán jutnak.

8
    Jablonský cselezgetett a Sheriff tizenhatosa előtt, végül bedobással vigasztalódhat. bedobás után a Slovan hamar elveszítette a labdát.

7
    A vendégek próbálkoztak egy mélységi indítással, a labda hosszú, a Slovan építkezhet.

6
    Kisebb szabálytalanság után a pozsonyiak ívelhettek be szabadrúgást ellenfelük tizenhatosára, Degra jött a kapujából és magabiztosan húzta le a labdát.

5
    A Slovan járatta a középpályán a labdát, a bal oldalon a passz már pontatlan, a vendégek jöhetnek kirúgással.

4
    Fořt szabálytalankodott, szabadrúgással jöhet saját térfeléről a Sheriff.

3
    Čikoš cselezgetett a jobb oldalon, veszélyt nem sikerült kialakítani a Slovannak. Kirúgással jöhetnek a vendégek.

2
    Hazai labdaszerzés után egy hosszú előreívelt labda előre, a moldovai védő bedobásra mentett.

1
    A Sheriff kezdte a mérkőzést.

1

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Čikoš, Hudák, Ňinaj, Jablonský – Milinkovič, Lásik, Soumah, Grendel, Žofčák – Fořt

Cserék: Poláček – Halenár, Mészáros, Matejka, Sipľak, Jakúbek, Peltier

FC Sheriff Tiraspol: Degra – Balima, Metoua, Mureşan, Joãozinho – Isa, Blanco, Cadu, Luvannor – Galvão, Benson

Cserék: Pascenko – Ginsari, Juninho, Ricardinho, Ernandes, Moreira

Játékvezetők: Stephan Studer – Sandro Pozzi, Jean-Yves Wicht.

Folytatódnak a Bajnokok Ligája selejtezői, a héten a harmadik forduló első mérkőzéseit rendezik meg, és többek között Slovan Bratislava (szlovák)–Sheriff (moldovai) összecsapást láthatunk.

Mindkét együttes a selejtezősorozat második körében kapcsolódott be a küzdelmekbe, a Slovan egy walesi csapaton lépett át kettős győzelemmel, míg a Sheriff montenegrói együttest búcsúztatott szintén kettős győzelemmel.

Szlovákiában már elkezdődött a bajnokság, igaz a pozsonyiak még csak egy fordulót játszottak, de azt hazai pályán megnyerték a Podbrezová ellenében. Ezenkívül a Szuperkupát is megnyerték ebben a hónapban, a Kassát verték 1:0 arányban.
    A moldovai bajnokság a hétvégén rajtolt, a Sheriff hazai környezetben tudott nyerni.

Nagyjából két hasonló erejű együttesről van szó, nem vállalkoznánk arra, hogy a továbbjutó csapatot megtippeljük. Hazai pályán azért a pozsonyiak számítanak inkább esélyesnek, de a vendégek is jól tudják hogy az idegenben lőtt gólnak milyen nagy jelentősége van.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Gólok: 42. Žofčák, 85. Mészáros – 74. Ricardinho

Lapok:   90+1. Perniš (SKS) – 41. Blanco (STI), 80. Gînsari (STI), 88. Potiguar (STI)   61. Lásik (SKS)

kimaradt büntető: 63. Cadu (STI), kapus Perniš hatástalanítva

SK Slovan Bratislava: Perniš – Čikoš, Hudák, Ňinaj, Jablonský – Milinkovič, Lásik, Soumah (65. Halenár), Grendel, Žofčák (58. Mészáros) – Fořt (81. Peltier)

FC Sheriff Tiraspol: Degra – Balima, Metoua, Mureşan, Joãozinho – Isa (84. Potiguar), Blanco, Cadu, Luvannor (72. Ricardinho) – Galvão (56. Ginsari), Benson

Játékvezetők: Stephan Studer – Sandro Pozzi, Jean-Yves Wicht