Shakhter Karagandy – Hajduk 4:2 (vége) | Astana – AIK Fotboll 1:1 (vége) | Neftchi – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége)
Omonia – Met. Skopje 3:0 (vége) | AFC Astra Giurgiu – Liberec 3:0 (vége) | KS Ruch Chorzów – Esbjerg FB 0:0 (vége)
Dinamo Moszkva – Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC 1:1 (vége) | Elfsborg – FH Hafnarfjördur 4:1 (vége) | Göteborg – Rio Ave FC 0:1 (vége)
Kardemir DÇ Karabükspor – Rosenborg BK 0:0 (vége) | FK Mladá Boleslav – Olympique Lyon 1:4 (vége) | Trenčín – Hull City 0:0 (vége)
IF Brommapojkarna – Torino FC 0:3 (vége) | Dinamo Minszk – CFR Cluj 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – Molde 1:1 (vége)
BSC Young Boys – Ermis FC Aradippou 1:0 (vége) | Víkingur – Rijeka 1:5 (vége) | RNK Split – Odessa 2:0 (vége)
Zulte Waregem – Soligorsk 2:5 (vége) | Petrolul – FC Viktoria Plzen 1:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Asteras 1:0 (vége)
Diósgyőri VTK – FK Krasznodar 1:5 (vége) | FK Sarajevo – PAE APS Atromitos Athens 1:2 (vége) | Real Sociedad – Aberdeen FC 2:0 (vége)
Club Brugge KV – Brøndby IF 3:0 (vége) | St. Johnstone – FC Spartak Trnava 1:2 (vége) | SV Gröding – FC Zimbru Chişinău 1:2 (vége)
Kardemir DÇ Karabükspor
0:0 (0:0)
Rosenborg BK
csütörtök 31.07.2014, 19:00 • Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı, Karabük • Európa liga

Nem tud előnyt kiharcolni Törökországban a Karabükspor, bár a második félidőben érezhető fölénybe kerültek a hazaiak, helyzeteiket nem tudták gólra váltani. A kiegyenlített első játékrészt egy török dominanciát hozó második követte, egész pontosan a második félidő második felét uralta teljes mértékben a Karabükspor. A hazaiak Özek vezetésével számos helyzetet alakítottak ki, míg a Rosenborg erejét főleg a védekezés kötötte le. A legnagyobb helyzet Özgenc előtt adódott még az első félidőben, akkor a kapufa hárított Hansen helyett, míg az utolsó percekben Ayik került száz százalékos ziccerbe, akkor viszont már a norvég kapus bravúrja kellett. A gól nélküli döntetlennek a Rosenborg örülhet jobban, ez azonban azt is jelenti, hogy Norvégiában minden török gólra két találattal kell válaszolnia a Trollgyerekeknek. A végeredmény tehát Kardemir DÇ Karabükspor – Rosenborg BK 0:0! Köszönjük a figyelmet! (21:02:22)

90+5
    Kayhan íveli fel a norvég tizenhatosra a szabadot, kivágják a védők, ezzel vége.

90+5
    Pedersen faultja után még jár egy szabadrúgás a hazaiaknak a felezővonalról.

90+4
    Selnaes és Kas ütközött össze a középpályán, előbbi marad lent a földön. Ezzel is nyert egy percet a Rosenborg!

90+3
    Hansen rendkívül lassan végzi el a kirúgást, a cseh játékvezető egy sárga lappal igyekszik sürgetni.

90+3
    Kayhan indul meg befelé a bal szélről, végül 20 méterről vállalja el a lövést középről, jócskán célt téveszt!

90+2
    Sow reklamál sárgát Pedersennek, azonban meg kell elégednie egy szabadrúgással a félpályánál.

90+1
    Skjelvik gyenge fejesét fogta Waterman, jöhetett belőle a kontra, melynek végén Ayik fektet el két védőt is, de 14 méterről nem tud gólt szerezni, jobb alsóba tartó lövését kiszedi Hansen!

90+1
    Négy perc a ráadás!

90
    Pedersen hatalmas bedobása érkezik a tizenhatosra, a kiérkező Waterman öklözi el a támadók elől a labdát.

90
    Pedersen szögletét kifejelik a rövid oldalon, bedobással jöhet a Rosenborg.

89
    Pedersen és Mikkelsen távoli lövését is blokkolják a védők, mielőtt Pedersen újabb átlövési kísérlete egy hazai lábról szögletre vágódna.

89
    Samba Sow kap sárgát! Pedersen vezette fel a labdát, a hazaiak középpályása hátulról buktatta.

88
    Özek ismét elfut a jobb szélen, azonban már az oldalvonalon kívül került a labda, így bedobással jöhet a Rosenborg.

87
    Az utolsó öt percbe lépve egyértelműen irányít a Karabükspor, a Rosenborg alig jön át a félpályán.

86
    Kas húzza meg a bal szélt, beadására a hosszún érkezik a remekül játszó Özek, megelőzi Dorsint, majd éles szögből, 10 méterről a rövid sarok mellé lő!

85
    A szöglet jól érkezik középre, a hosszú oldalon Ayik teszi kapura a labdát 6 méterről, lövése megpattan Mikkelsenen, így kerül a kapuba, azonban a játékvezető érvényteleníti a gólt, ugyanis már korábban szabálytalan volt egy hazai játékos!

84
    Kettőt is cserél a Rosenborg: Diskerud hagyja el a pályát, Berntsen váltja a végjátékra.

84
    Strandberg nem tudja folytatni, Rönning váltja.

83
    Ayik felé játsszák be a labdát a tizenhatosra, Reginiussen tisztáz szögletre.

83
    Jelenleg tíz emberrel a Rosenborg és támad a Karabükspor!

82
    Strandberget letámogatják a pályáról, folytatódik a mérkőzés.

81
    Az előző szituációnál Hansen sajnos saját csapattársát, Strandberget is eltalálta, ápolásra szorul a Rosenborg középső védője.

81
    Újabb beadás érkezik Özektől, Hansen jól jön ki a kapujából és elüti a játékszert Ayikék elől.

80
    Az utóbbi öt percben alig volt a Rosenborg birtokában a labda, jelenleg is a törökök járatják azt.

79
    Özek kap hosszú átadást a jobb szélen, még be tudja adni, azonban már csak az alapvonal mögött ér földet a labda.

78
    Magasabb fokozatba kapcsolt a Karabükspor, érzik ezt a szurkolók is.

77
    A szögletet először nem tudják kapura tenni a támadók, azonban később Özek beadása találja meg a frissen beállt Ayikot, akinek a fejese 13 méterről kis híján behullik Hansen kapujába!

76
    Özgenc végezhet el szögletet a bal szélről.

76
    Újabb csere a Karabükspornál: Kumbela helyén Ayik.

74
    Özgenc szögletét Pedersen egy hazai játékosra fejeli, szerencséjére a levágódó labdát fogja Hansen.

73
    Sow egy remek csellel indul meg a bal szélen, a beadását követően Dorsin inkább szögletre tisztáz.

72
    Özmert teszi ki a labdát Özeknek a jobb szélre, akinek a beadása jól érkezik középre, ám Reginiussen kifejeli Kumbela elől.

72
    Elkezdi járatni a labdát a Karabükspor.

71
    A rendes játékidő utolsó húsz percébe léptünk. A Karabükspornak még két, a Rosenborgnak három lehetősége van a változtatásra.

70
    Özek beadását Strandberg vágja ki a támadók elől.

69
    A mérkőzés első cseréjét a Karabükspor hajtja végre: Traoré jön le, Özmert váltja.

68
    Diskerud teszi ki a szélre a labdát Pedersennek, aki egyből visszapasszolja, az érkező Jensen pedig 22 méterről mellé-fölé lő.

67
    A török szurkolók lelkesedése továbbra is töretlen, félelmetes atmoszférát teremtenek.

67
    Özgenc íveli fel a labdát Kasnak, aki megforgatja védőjét, majd 20 méterről a bal alsó sarok felé lő laposan. Hansen fogja ezt is!

66
    Pedersen szöglete túl magasan érkezik, a hosszún Strandberg még visszafejeli, irányítani azonban már nem tudja a labdát. Kirúgás!

65
    Riski kap labdát a török tizenhatoson, kiszorított helyzetből próbál lőni, lövése Güngörről vágódik szögletre.

64
    Özek elől tisztáz bedobásra Dorsin a jobb szélen.

63
    Az utóbbi percekben inkább a norvégok akarata érvényesül, ám továbbra is kiegyenlített a találkozó.

62
    Diskerud játszik össze Riskivel, majd a visszatett labdát 24 méterről ellövi, nem sokkal kerüli el a jobb alsó sarkot!

60
    Jensen három Karabük játékoson is túljut a hazai tizenhatos előtt, ám Güngör megállítja, mielőtt passzolhatna.

59
    Riski kapott remek kiugratást a leshatáron, kicsit hosszú, így a kapujából remekül kijövő Waterman becsúszva vágja ki a támadó elől a labdát!

58
    Diskerud passza pontatlan, ráadásul még faultolja is Sowt a hazai tizenhatos előtt.

57
    A vendégeknél a játékszer, azonban nehezen jutnak vele előre, remekül zár a törökök védelme.

56
    Mike Jensen kapja a labdát, majd próbálkozik meg egy gyenge átlövéssel 40 méterre a kaputól. Jócskán mellé, kirúgással jöhet Waterman.

55
    A Rosenborg jöhet a labdával, azonban Özgenc remekül állítja meg Skjelviket a bal szélen.

54
    Özek tett középre fejjel egy átadást a tizenhatos jobb oldaláról, a kapujából kiérkező Hansen húzza magához a labdát.

53
    Traoré kisszögletét követően Incedemir pörgeti tovább a labdát Sow felé, akit viszont lesen állít meg az asszisztens.

52
    Másfél perces török labdabirtoklás végén Özek beadása érkezik a jobb szélről, középen Kumbela fejel a rövid sarok felé 10 méterről, Hansen hatalmas bravúrral véd! Szöglet!

51
    Ismét hátul kezdik el járatni a játékszert a törökök.

50
    Kas kapja a labdát a jobb oldalon, a beadására nincs érkező ember, Hansen húzza le.

49
    Selnaes kapott egyet a tarkójára Traorétól a félpályánál, szabadrúgással jöhet a Rosenborg.

48
    Özek veszi át hosszan a labdát a jobb szélen, jöhetnek azzal a norvégok.

48
    Hátul kezdenek el passzolgatni a hazaiak.

47
    Riski a lövését követően a földön maradt, ápolás miatt áll a játék. Meghúzódhatott a finn támadó.

46
    Egy távoli Riski lövéssel kezdődik a mérkőzés, laposan lőtt a jobb sarok felé 27 méterről, Waterman fogja.

Sárga lapok: 0:1

Kiegyenlített első félidőt láthattunk kevés helyzettel, az utolsó perceket azonban nagyon megnyomta a Karabükspor, egy esetben a kapufa mentett Hansen helyett, de végül marad a gól nélküli döntetlen a szünetben. Egyik csapat sem futballozott fölényben, azt a pár helyzetet is testvériesen elosztották a felek. Összességében mégis a török csapat állt közelebb a gólhoz, amit centik híján meg is szereztek Özgenc jóvoltából. Mindkét együttes keményen, de sportszerűen játszik, a látványosabb megoldásokat inkább a törökök mutatták be.

45+1

45+1
    Özgenc szögletét követően Traoré fejesébe elakad egy norvégban, felszabadul a Rosenborg kapuja.

45
    Egy perc lesz a ráadás az első félidő végén.

45
    Kas indul meg a labdával a bal szélről, majd adja le azt Kumbelanak, a támadó pedig 23 méterről célba veszi a jobb felső sarkot. Hansen nagy bravúrral paskolja szögletre a lövést!

44
    Diskerud passzát követően Skjelvik teszi tovább a labdát a török tizenhatos vonalánál, ám három vendég játékos közül egyik sem éri el.

43
    Hatalmas összjáték végén Özgenc cselez befelé a jobb szélről, majd 25 méterről rápörköli a bal alsó sarok felé. Hansen csak nézte a lövést, ami a kapufáról vágódik ki, a kipattanót Kayhan teszi középre balról, azonban nem talál embert. A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete!

42
    Erkan Kas kapja a labdát a bal szélen, lapos beadását Strandberg vágja ki becsúszva a rövid oldalon.

41
    A hazaiak járatják a labdát, ám előre nem jutnak vele.

40
    Skjelvik nem ér el egy hosszú átadást a bal szélen, Waterman jöhet kirúgással.

40
    Özek ajándékozza oda a labdát Jensennek a bal szélen, akinek a beadása viszont magas Pedersennek.

39
    Pedersen íveli fel a tizenhatosra a szabadrúgást, ám kifejelik azt a szervezett török védők. A labda marad a vendégeknél!

39
    Diskerud kerül földre a török térfélen, Incedemir volt a vétkes.

38
    Özek beadása túl mély a társaknak, kirúgással jöhetnek a norvégok.

37
    Traoré és Özgenc figuráját követően utóbbi ad be az alapvonalról, kifejeli a rövid oldalon egy rosenborgi védő.

37
    A jobb szélről jöhet szabadrúgással a Karabükspor, tömörülés a norvég tizenhatoson!

36
    Dorsin és Özek mentek csínybe egy kósza labdáért, utóbbi csúnyán odacsúszott a hazaiak 9-esének. Itt a mérkőzés első sárga lapja!

36
    Özgenc játssza be a labdát a védők mögé Özek felé, azonban Strandberg nagyon határozottan lép be a támadó elé.

35
    Diskerud keresi egy nyesett passzal Pedersent a török tizenhatoson belül, Kayhan füleli le az átadást.

33
    Hátul kezd el passzolgatni a török csapat.

32
    Traoré szerez labdát a saját térfelén, azonban Sow lent marad a földön, áll egy kicsit a játék.

32
    Sow egyedül vezeti fel a labdát, szerelik is a norvégok.

31
    Mikkelsen beadását fejelik ki a védők, jöhet a labdával a Karabükspor.

30
    Skjelvik kapja a labdát a bal oldalon, beadás helyett megpróbálja átemelni Watermant, ám nem jár túl a hálóőr eszén, magabiztosan húzza magához a játékszert.

29
    Incedemir majd 40 méterről ereszt el egy lövést, Strandberg lép bele.

29
    Szépen járatják a törökök a labdát.

28
    Mikkelsen vinné el Kas mellett a labdát a jobb szélen, ám helyén van az esze a hazaiak szélsőjének.

27
    Pedersen adja be ezt is, ezúttal nincs helyzet, viszont Selnaes a földön marad, miután Traoré odapakolt neki egyet.

26
    Újabb szöglettel jöhetnek a vendégek.

25
    Pedersen szögletét követően Selnaes elé kerül a labda, 16 méteres lövését nagy bravúrral védi Waterman. Az ellentámadás végén pedig Özek lő kapura kiszorított helyzetből, a tizenhatos jobb sarkáról, Hansen magabiztosan fogja a lapos lövést.

24
    Strandberg felívelt labdáját Riski veszi át jól, majd az alapvonali beadását Göngür vágja szögletre az érkező Diskerud elől!

23
    Diskerud és Kumbela találkozott a középpályán, utóbbi fájlalja egy kicsit a hasát, de folytatja a játékot.

22
    Kas lövésszerű beadása érkezik a bal szélről, nem jó a társaknak, kaput sem talál, kirúgás.

22
    A félpályánál szerez labdát a Rosenborg, ám megállítják a hazaiak a gyors támadást. Később Reginiussen távoli lövését blokkolják a védők.

21
    Özgenc beadását követően Sow helyezkedik lesre, jelzi is az asszisztens.

20
    Kayhan kerül földre a bal szélen, ezúttal Mikkelsen volt a vétkes. Szabadrúgás!

20
    Güngör fekteti el Diskerudot egy lövőcsellel, szépen hozza ki a labdát a Karabükspor.

19
    Dorsin átadása után Güngör tisztáz bedobásra Diskerud elől.

18
    Hátul kezdi el járatni a labdát a Rosenborg.

17
    Ezt sem tudják kapura tenni a törökök, végül pedig felszabadul a Rosenborg tizenhatosa.

17
    Özgenc első szögletét kifejelik a védők, újabb sarokrúgás következhet.

17
    Özgenc tekeri kapura 24 méterről a szabadrúgást, a középre érkező lövést Hansen szögletre üti!

16
    Kayhan vinné el a védők mellett a labdát, Diskerud utánarúg a norvég tizenhatostól nem messze. Szabadrúgás jó helyről!

15
    Riski bal oldali beadását követően Güngör szabadít fel fejjel, jöhet a támadással a Karabükspor.

14
    Sow ugratná ki Kumbelat egy védők mögé felívelt labdával, ám a partjelző zászlaja már a magasban.

14
    Mabiala hatástalanít egy felívelt labdát Riski elől.

13
    Pontatlan keresztpasszt követően Dorsin jöhet bedobással.

13
    A várakozásoknak megfelelően a török szurkolók remek hangulatot varázsolnak.

12
    Riski kerül földre Güngör mellett a tizenhatos bal sarkánál, a játékvezető sípja néma marad, Waterman szedi össze a játékszert.

11
    Kumbela kap pontatlan átadást, Reginiussen kíséri ki kirúgásra.

10
    Pedersen szöglete jól érkezik a kapu elé, Strandberg ugrik fel fejelni Sow mellett 10 méterről, ám a kapu fölé bólint!

9
    Dorsin forgatja meg Özgencet a bal szélen, majd beadása a török játékosról vágódik az alapvonal mögé. Sarokrúgás!

8
    Strandberg kapcsol le egy gyenge bal oldali beadást.

7
    A volt braunschweigi támadó, Kumbela küzd Reginiussennel, ám szabálytalanul szerzi meg a labdát a Rosenborg térfelén.

7
    Traorét állítja meg lesen az asszisztens a bal szélen.

6
    Pedersen szögletét követően Strandberget látta szabálytalannak a játékvezető, Sownak támasztott be.

5
    Riski tör be a Karabük tizenhatosára Skjelvik passzát követően, Kayhan tisztáz előle szögletre.

5
    Nagy iramban kezdik a mérkőzést a törökök.

4
    Özgenc szögletét kivágják a norvégok.

3
    Ismét Özek szalad el a jobb szélen, lapos beadását ezúttal Reginiussen vágja szögletre.

2
    Özek jobb oldali centerezését könnyedén szedi le Hansen kapus.

2
    Egy bal oldali beadás Mikkelsenben akad el.

1
    Kas kap rögtön szabadrúgást a kezdőkörnél, Selnaes akasztott be neki.

1
    A Rosenborg kezdte a találkozót.

1

Kardemir DÇ Karabükspor: Waterman – Özgenc, Mabiala, Güngör, Kayhan – Özek, Incedemir, Sow, Kas – Traoré – Kumbela

Cserék: Özer (K), Akca, Özkan, Cenik, Özmert, Ayik, Garhan

Vezetőedző: Tolunay Kafkas

Rosenborg BK: Hansen – Mikkelsen, Strandberg, Reginiussen, Dorsin – Selnaes – Jensen, Diskerud – Pedersen, Riski, Skjelvik

Cserék: Örlund (K), Rönning, Berntsen, Sörmo, Söderlund, Helland, Sörloth

Vezetőedző: Kåre Ingebrigtsen

Játékvezetők: L. Kovarik – J. Molacek, K. Mencl – K. Hrubes (CZE).

Új debütáns csatlakozik az Európa-liga harmadik selejtezőköréhez, a török Kardemir Karabükspor ugyanis először merészkedik ki a nemzetközi színtérre. A klubot 1969-ben alapították, 2010-ben kerültek fel a Süper Lig-be, miután megnyerték a török másodosztályt. Tavaly történetük egyik legjobb szezonját futották, melynek végén hetedikek lettek a pontvadászatban. Ez a pozíció még nem jelentett volna indulást, azonban a Sivasspor és az Eskisehirspor bundabotrányát, valamint a Fenerbahce kizárásával mégis jogot nyertek a szereplésre Európa második számú kupasorozatában. Az odavágón a fanatikus török szurkolók is a Karabükspor segítségére lesznek, ráadásul láthattuk korábban, hogy az ellenfelet egy ír kiscsapat szorongatta meg, így jó előjelekkel vágnak neki a piros-kékek a nemzetközi idénynek!
    Az ellenfél Rosenborg csapata kalandos úton jutott el a harmadik selejtezőkörig. A tavaszi-őszi rendszerű norvég bajnokságot 2013-ban a második helyen zárták az északiak, amivel rögtön az első selejtezőkörben kezdtek. A "Trollgyerekek" magabiztosan, kettős győzelemmel ütötték ki a lett Jelgava együttesét, majd az előző körben az ír Sligo Rovers igencsak megnehezítette a norvég rekordbajnok dolgát. Hazai pályán 2:1-es vereséget szenvedtek, majd Írországban is sokáig kiesésre álltak, azonban végül meg tudták fordítani a találkozót és 4:3-as összesítéssel beküzdötték magukat a harmadik selejtezőkörbe. Papíron erősebbnek tűnnek a norvégok, ráadásul a nemzetközi tapasztalat is az ő kezükre játszik. Két éve az EL főtáblájáig jutott a Rosenborg, ennek újbóli eléréséhez azonban nagyon kemény ellenfelet kell legyűrniük a fekete-fehéreknek. A gólokat elsősorban Mike Jensentől várhatják a vendégek, aki négy meccs alatt négyszer volt eredményes az idei kiírásban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.