Nyíregyháza – Fehérvár 0:2 (vége) | MTK Budapest FC – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége) | Dunaújváros – Lombard Pápa FC 1:1 (vége)

Dobos Barna (Dunaújváros PASE):
    Sajnos elkövettünk egy pontrúgásnál egy hibát, amit aztán az ellenfél játékosa gyönyörűen kihasznált. Voltak lehetőségeink, többször kellett volna feltörnünk az ellenfelet, hiányoztak az egyéni pluszok.

Mátyus János (Lombard Pápa FC): Igazságosnak tűnhet a pontosztozkodás, a szívünk ismét a helyén volt. Sajnos nem tudtunk mit kezdeni a szituációval, hogy egy velünk hasonló erősségű csapattal találkoztunk. Nem játszottunk túlságosan jól, de az egy pont benne volt a mérkőzésben. (20:36:55)

A gyengébb színvonalú második félidőben nem tudott újabb gólt szerezni a jobban játszó Dunaújváros, mezőnyfölényük ellenére nem adódtak előttük igazán komoly helyzetek a második 45 percben, míg a Pápa erejét főleg a védekezés kötötte le, így a félidei eredmény nem változik. Dobos Barna csapata ezzel megszerzi első pontját az első osztályban, míg a Pápa tovább folytatja jó szereplését, ezzel a döntetlennel már 7 ponttal állnak Mátyus Jánosék. A végeredmény tehát Dunaújváros PASE – Lombard Pápa FC 1:1!

90+3

90+3
    Zsótér szögletét Józsi fejeli vissza a túloldalon, azt viszont már kivágják a védők.

90+2
    Böőr Zoltán szólója végén egy szögletet harcol ki a jobb oldalon.

90+2
    Jobb oldali beadás érkezik a Pápa tizenhatosára, Bogunovic kerül földre, szabadrúgás kifelé.

90+1
    Zsótér tekeri be a szabadot a tizenhatos mellől, a kapura tartó labdát Szűcs üti ki.

90+1
    Három perc a ráadás!

90
    Böőr kap szabadrúgást a jobb szélen!

90
    A rendes játékidő utolsó percébe léptünk, a Dunaújvárosnál a labda.

89
    Böröczky elől tisztáz bedobásra a bal szélen Muscat.

88
    Utolsó csere a mérkőzésen: Popin jön le, Waltner a pályán!

88
    Lázár szögletét lehúzza Szűcs, majd Szekeressel balhézik még egyet a pápai hálóőr.

87
    Bal oldali szöglet következik, Lázár áll a labda mögé!

86
    Jöhetett a kontrával a Pápa a szabadrúgást követően, Lázár hátulról akasztott be ellenfelének, sárga lap!

86
    Zsótér beadás helyett kapura tekeri, elakad a lövés a védőkben.

85
    A bal szélen kap szabadrúgást a Dunaújváros, közvetlenül a tizenhatos mellett.

84
    A kontra végén Zsótér beadása nagyon jól érkezik középre, Szűcs Lajos épphogy elüti Orosz elől.

84
    Sluka szögletét könnyedén fogja Milinte.

84
    Jöhet az első pápai szöglet a jobb szélen!

83
    Frizoni bal oldali beadását követően Gavric tisztázott nagyon fontos helyzetben, két támadó elől.

82
    A sokat dolgozó Kenesei jön le a vendégeknél, Benkő a helyén.

82
    Jakab küzdötte át magát védőjén a jobb szélen, majd tálalt a mellette érkező Orosz elé, aki 10 méterről a rövid mellé lőtt!

81
    Utolsó cseréjét is kihasználja a Dunaújváros: Lázár váltja a jól játszó Petneházit.

81
    Kenesei beadása ismét gyenge, könnyedén kifejelik a védők.

80
    Kenesei szerez labdát, majd később Csilus kap szabadrúgást a hazaiak térfelének közepén.

79
    Kenesei átadását lekapcsolják a felfutó Csilus elől.

78
    Komótosan passzolgatnak a pápaiak, a játék képe alapján jó nekik a döntetlen.

77
    Petneházi beadását kiüti Szűcs Lajos!

76
    Csehi kapja a labdát Zsótértól a bal szélen, majd Csizmadia buktatja. Szöglettel felérő szabadrúgással jöhet a Dunaújváros!

75
    Frizoni oszt ki egy kötényt, majd Jakab borítja fel hátulról. Sárga lap!

74
    Böröczky jut túl a bal szélen Oroszon, a beadása viszont nagyon pontatlan.

72
    Itt a második Dunaújváros csere: Pascua jön le, Böőr váltja a támadót.

71
    Kenesei cselezget a bal szélen, a beadását Szekeres fejeli el a támadók elől.

70
    Zsótér egy lövőcsellel elfekteti Böröczkyt a vendégek tizenhatosának jobb oldalán, majd éles szögből, 7 méterről a rövid sarok fölé lő!

69
    Kenesei passzát Józsi kapcsolja le Popin elől.

69
    Zsótér forgolódik a pápai tizenhatos előtt, majd kissé jobbról, 24 méterről a rövid sarok mellé lő.

67
    A bal oldali beadás pontatlan, kirúgással jöhet a Lombard.

66
    Zsótér jutott túl az emberén, a hosszan megtolt labdára érkezett Szűcs is, aki bedobásra tisztázott.

66
    Frizoni és Kenesei összjátéka nem kamatozik a bal szélen, az Újváros jöhet a labdával.

65
    Cserél a Pápa is: Zulevs jön le, Böröczky Bálint a helyén.

64
    Kenesei forgatja meg védőjét a bal szélen, beadása elszáll Popin előtt, majd Csilus is csak kevéssel marad le róla!

63
    A szögletet követően Popin tisztáz, majd Petneházi újabb beadását is kivágja a pápai támadó.

62
    Petneházi beadása az ötösre érkezik, ahol egy pápai játékos ér bele balszerencsésen, épphogy elszáll a labda Szűcs kapuja előtt!

61
    Jakab kapja a labdát a jobb szélen, Bogunovic száll bele a tizenhatos mellett. Szabadrúgás!

60
    Frizoni húzott el a bal szélen, egészen bevitte a tizenhatosig, éles centerezését a kapu torkánál Gavric vágta ki bravúrral.

59
    Kenesei került földre a kezdőkörnél, szabadrúgás.

59
    Frizoni beadását elüti Milinte, azonban Popin már szabálytalan volt vele szemben.

58
    Az újvárosi térfélről jöhet szabadrúgással a Lombard Pápa.

58
    Első csere az Újvárosnál: Godslove hagyja el a pályát, Zsótér Donát váltja.

57
    Szép újvárosi támadás végén Pascua centerezését vágják ki a pápaiak.

57

56
    Popin felé érkezik az átadás a hazai tizenhatosra, Szekeres mellett nem tud fejelni, Milinte fogja a labdát.

55
    Pascua jöhet a labdával Csizmadia és Jagodics ügyetlenkedése után a bal szélen, passzát Sluka füleli le az érkező Godslove elől.

54
    Zulevs dobja fel magát Muscat mellett, műesését nem kajálja meg a játékvezető.

54
    A szabadrúgást követő beadás Szűcs Lajosnál köt ki.

53
    Nagy Tamás buktatta ellenfelét a középpályán, taktikai faultjáért sárga lapot ad Fábián.

52
    Kenesei beadásáról Zulevs centikkel marad le centikkel!

52
    Orosz két védőt ver meg a jobb szélen, viszont a beadását kifejeli Bogunovic.

51
    Labdaszerzés után Orosz jöhet a támadással, öt a négyben jöhettek az újvárosiak, az első gól szerzője viszont nem passzolt, 17 méterről a jobb felső sarok fölé lőtt!

50
    Orosz kapja a labdát a jobb szélen, befelé cselez, majd a passza elakad Slukában.

49
    Csehi kap szabadrúgást a félpályánál.

48
    Godslove fűzi túl magát Jagodicson, beadását Szűcs fogja.

48
    Jakab jöhet a labdával a pápai tizenhatos előtt, belevezeti Slukába, így nincs lövés.

47
    Hátul passzolgatnak az újvárosi védők.

46
    Pascua és Bogunovic versenyfutását a pápai védő nyeri.

46
    Az újvárosiak kezdték a másodikat.

46

Nem cserélnek a csapatok a szünetben.

Fábián Mihály nem hosszabbít, véget vet az élvezetes első félidőnek. A Dunaújváros dominált az első 45 perc során, több nagy helyzetet is kidolgozott az újonc. A fölényük a 34. percben érett góllá, amikor is a Szűcs Lajos kapuja előtti kavarodás végén Orosz Márk szerezte meg a Dunaújváros első találatát az új idényben. Nem sokáig örülhettek azonban a piros mezesek, mivel három perccel később Nagy Tamás gyönyörű fejesével egalizált a Lombard Pápa. Az egyenlítő gólt követően még az Újvárosnak adódtak helyzetei, az eredmény azonban már nem változott. A félidőben tehát Dunaújváros PASE – Lombard Pápa FC 1:1! Maradjanak velünk a második félidőre is!

45

45
    Kenesei felé játsszák be a labdát a társak, a kiérkező Milinte megelőzi a veterán támadót.

44
    Pascua tör be a tizenhatosra, balról adja be laposan, Szűcs másodjára tudja csak fogni a labdát!

44
    A kisszöglet után kifejelik a beadást, a pápai kontrával Kenesei jöhet, ám hamar szerelik a védők.

43
    Muscat beadását Jagodics csúsztatja meg Godslove előtt, róla megy szögletre a labda.

43
    Beszorul kapuja elé a Pápa, támad az Újváros!

42
    Csehi és Godslove összjátéka után előbbi adja be a labdát a bal szélről, Frizoni tisztáz Pascua elől.

40
    Csehi nagyon aktív a bal szélen, most is ő tekeri középre a labdát, amit Orosz Márk 9 méterről fejel a kapu mellé nem sokkal!

39
    Kifejezetten jó lett a mérkőzés az utóbbi tíz percben, a pápai egyenlítés nem volt benne a játékban.

38
    Zulevs jobb oldali beadását Muscat fejeli ki.

37
    A Pápa gólt szerzett!
    Az újvárosi térfélről jöhetett szabaddal a Lombard, Frizoni beadása jól érkezik a tizenhatosra, elaludtak a védők, NAGY TAMÁS pedig 11 méterről gyönyörűen fejel a jobb felső sarokba. Milinte tehetetlen volt, 1:1!

36
    Sluka átadását kapcsolják le a védők, marad a labda a vendégeknél.

35
    Jakabot szerelik a pápai tizenhatos előtt.

34
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Jobb oldali lapos beadás érkezik a szellős pápai védelem mögé Orosztól, a hosszún érkező Jakab 8 méterről a keresztlécet találja el, a kipattanót pedig OROSZ MÁRK gyötri be nagy nehezen. Itt az újonc első gólja az új idényben! 1:0!

34
    Kenesei beadása gyenge, később Csilus ugratná ki Csizmadiát, akit viszont lesen állít meg az asszisztens.

33
    Az újvárosi térfélről jöhet szabadrúgással a Lombard.

32
    A kisszöglet utáni figurát követően Petneházi beadását kifejelik a védők.

31
    Jakab beadása Jagodics Bencéről vágódik szögletre.

31
    Kenesei íveli fel a szabadot, a kiérkező Milinte magabiztosan húzza magához a labdát.

30
    Popin kerül földre, ápolása miatt áll egy kicsit a játék.

29
    Józsi passzát követően Pascua sarokkal indítaná saját magát, ám hosszan tolja meg a labdát, amit Szűcs szed fel.

28
    Csehi csinálja meg szépen a cselt Jagodiccsal szemben a bal szélen, ám a beadása magas az érkező társaknak.

26
    Petneházi játssza be magasan a labdát Jakab felé, kicsit pontatlan, ennyi elég is Szűcsnek, aki begyűjti a játékszert.

25
    Petneházi távoli lövése elkerüli Szűcs kapuját.

25
    Kenesei beadását kifejelik, jöhet a kontra, melynek végén Orosz nem passzol Jakabnak, 16 méteres lövése Slukában akad el!

24
    Szép passzjátékot követően Sluka kap szabadrúgást az újvárosi térfél közepén.

23
    Hátul járatja a labdát a Lombard.

22
    Zulevs fut el a jobb szélen, Petneházi éri utol, majd rúgja rá a labdát a pápai szélsőre. Kirúgással jöhet Milinte Árpád.

21
    Popin fordul le a védőjéről, majd kerül földre Petneházi mellett. Szabadrúgás!

21
    Zulevs adja be laposan a labdát a tizenhatos jobb sarkáról, Szekeres szabadít fel szépen.

20
    Csilus labdaszerzését követően jöhet a vendég támadás, melynek végén a bal oldali beadást Szekeres fejeli ki.

19
    Orosz cselezget jobbösszekotőben, kiugratását követően Godslove éles, lapos lövését fogja Szűcs Lajos.

19
    Muscat felívelt labdáját Szűcs húzza le.

18
    Újabb Csehi beadás érkezik a bal szélről, Csizmadia vágja ki.

17
    Nehezen tudja felhozni a labdát a Pápa, az erőszakos Pascua meg is szerzi azt Bogunovictól.

16
    Csehi szögletét a hátrahúzódó Popin fejeli ki.

16
    Csehi bedobását követően Bogunovics tisztáz szögletre.

15
    Muscat elől tisztáz bedobásra Frizoni a jobb szélen, majd később Jakab beadását blokkolja Jagodics.

15
    Szépen járatja a labdát a Dunaújváros.

14
    Orosz szabálytalan Nagy Tamással szemben a pápai térfélen.

14
    Jakab kapja a kiugratást Csehitől a bal szélen, beadását Nagy Tamás fejeli ki.

13
    Csehi Tamás bal oldali beadását Bogunovics fejeli ki.

12
    Zulevs íveli fel a labdát Popin felé, a kiérkező Milinte szépen gyűjti be a játékszert a hórihorgas támadó elől.

12
    A szöglet nem okoz veszélyt a pápaiaknak.

11
    Orosz kap hatalmas labdát Jakabtól, jobbról befelé cselez, majd 14 méterről ellövi a rövid sarok felé, Szűcs bravúrral véd!

10
    Egy nagy bedobást követően Popin csúsztat kapura balról, 9 méterről, Milintének nem okoz gondot.

10
    Kenesei íveli fel a tizenhatosra a szabadot, amit bedobásra tisztáznak a védők.

10
    Godslove rángatja Zulevs mezét, az újvárosi térfélről jöhet a vendég szabadrúgás.

9
    Keneseit buktatja Jakab Dávid a középpályán, szabadrúgással jöhet a Pápa.

8
    Józsi passza után Orosz Márk lövését blokkolja Csilus.

8
    Orosz lapos centerezését Nagy Tamás vágja ki.

7
    A piros mezes Dunaújváros birtokolja többet a labdát.

7
    Csizmadia hatástalanít egy újabb beadást Pascua elől.

6
    Bogunovics fejel ki egy beadást, a labda marad az újvárosiaknál.

5
    Az első lövés Kenesei Krisztián nevéhez fűződik, a Pápa támadója középről, 26 méterről tüzelt a kapu fölé.

4
    Jagodics nem tudja átvenni a keresztpasszt a bal szélen, jöhet a labdával a Dunaújváros.

4
    Godslove tolja meg egy kicsit hosszan a labdát a vendég tizenhatos előtt, odaérnek a hátvédek.

3
    Jakab viszi rá a védőkre a labdát, Jagodics szereli a bal oldalon.

3
    Csehi beadása akad el egy pápai játékosban.

2
    Zulevs szerez labdát Csehitől, ám nem tudja kihozni térfeléről a játékszert a Pápa.

1
    Csilus kapott pontatlan passzt a bal szélen, Muscat kapcsolta le előle a labdát.

1
    A Lombard kezdte a mérkőzést.

1

Érkeznek a csapatok a pályára. A Dunaújváros tiszta piros, a vendég Pápa fehér szerelésben játszik.

Dunaújváros PASE: Milinte – Muscat, Gavric, Szekeres, Csehi – Godslove, Petneházi, Józsi, Jakab, Orosz – Pascua

Vezetőedző: Dobos Barna

Lombard Pápa FC: Szűcs – Nagy T., Csizmadia, Bogunovic, Jagodics – Frizoni, Zulevs, Csilus, Sluka – Kenesei, Popin

Vezetőedző: Mátyus János

Játékvezetők: Fábián Mihály – Varga Zsolt, Oláh Gábor.

A héten mindkét csapat pályára lépett a Magyar Kupa 1. fordulójában, és meglepetésre ki is estek az alacsonyabb osztályban játszó ellenfeleikkel szemben:

Orosháza – Dunaújváros PASE 1-0
    Soroksár – Lombard Pápa FC 2-0

Az eddig pont és rúgott gól nélkül álló Dunaújváros PASE csapata a vártnál jobban rajtoló Lombard Pápa FC együttesét fogadja az NB I 4. fordulójában, Székesfehérváron.
    Az újvárosiak eddig két mérkőzésen vannak túl, Kispesten és a Videoton vendégeként egyaránt 3-0-ás vereséget szenvedtek. A Fradi elleni összecsapást pedig a stadionavató miatt későbbre halasztották.
    A Pápa a fehérvári zakó után (0-3) hazai környezetben a Ferencvárost (1-0) és a Kecskemétet (3-2) is két vállra fektette, így Mátyus János tanítványai a tabella első felében tartózkodnak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.