Nyíregyháza – Fehérvár 0:2 (vége) | MTK Budapest FC – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége) | Dunaújváros – Lombard Pápa FC 1:1 (vége)
Újpest FC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Dunaújváros PASE
1:1 (1:1)
Lombard Pápa FC
szombat 16.08.2014, 18:30 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Az eddig pont és rúgott gól nélkül álló Dunaújváros PASE csapata a vártnál jobban rajtoló Lombard Pápa FC együttesét fogadja az NB I 4. fordulójában, Székesfehérváron.
    Az újvárosiak eddig két mérkőzésen vannak túl, Kispesten és a Videoton vendégeként egyaránt 3-0-ás vereséget szenvedtek. A Fradi elleni összecsapást pedig a stadionavató miatt későbbre halasztották.
    A Pápa a fehérvári zakó után (0-3) hazai környezetben a Ferencvárost (1-0) és a Kecskemétet (3-2) is két vállra fektette, így Mátyus János tanítványai a tabella első felében tartózkodnak.

A héten mindkét csapat pályára lépett a Magyar Kupa 1. fordulójában, és meglepetésre ki is estek az alacsonyabb osztályban játszó ellenfeleikkel szemben:

Orosháza – Dunaújváros PASE 1-0
    Soroksár – Lombard Pápa FC 2-0

Dunaújváros PASE: Milinte – Muscat, Gavric, Szekeres, Csehi – Godslove, Petneházi, Józsi, Jakab, Orosz – Pascua

Vezetőedző: Dobos Barna

Lombard Pápa FC: Szűcs – Nagy T., Csizmadia, Bogunovic, Jagodics – Frizoni, Zulevs, Csilus, Sluka – Kenesei, Popin

Vezetőedző: Mátyus János

Játékvezetők: Fábián Mihály – Varga Zsolt, Oláh Gábor.

Érkeznek a csapatok a pályára. A Dunaújváros tiszta piros, a vendég Pápa fehér szerelésben játszik.

1

1
    A Lombard kezdte a mérkőzést.

1
    Csilus kapott pontatlan passzt a bal szélen, Muscat kapcsolta le előle a labdát.

2
    Zulevs szerez labdát Csehitől, ám nem tudja kihozni térfeléről a játékszert a Pápa.

3
    Csehi beadása akad el egy pápai játékosban.

3
    Jakab viszi rá a védőkre a labdát, Jagodics szereli a bal oldalon.

4
    Godslove tolja meg egy kicsit hosszan a labdát a vendég tizenhatos előtt, odaérnek a hátvédek.

4
    Jagodics nem tudja átvenni a keresztpasszt a bal szélen, jöhet a labdával a Dunaújváros.

5
    Az első lövés Kenesei Krisztián nevéhez fűződik, a Pápa támadója középről, 26 méterről tüzelt a kapu fölé.

6
    Bogunovics fejel ki egy beadást, a labda marad az újvárosiaknál.

7
    Csizmadia hatástalanít egy újabb beadást Pascua elől.

7
    A piros mezes Dunaújváros birtokolja többet a labdát.

8
    Orosz lapos centerezését Nagy Tamás vágja ki.

8
    Józsi passza után Orosz Márk lövését blokkolja Csilus.

9
    Keneseit buktatja Jakab Dávid a középpályán, szabadrúgással jöhet a Pápa.

10
    Godslove rángatja Zulevs mezét, az újvárosi térfélről jöhet a vendég szabadrúgás.

10
    Kenesei íveli fel a tizenhatosra a szabadot, amit bedobásra tisztáznak a védők.

10
    Egy nagy bedobást követően Popin csúsztat kapura balról, 9 méterről, Milintének nem okoz gondot.

11
    Orosz kap hatalmas labdát Jakabtól, jobbról befelé cselez, majd 14 méterről ellövi a rövid sarok felé, Szűcs bravúrral véd!

12
    A szöglet nem okoz veszélyt a pápaiaknak.

12
    Zulevs íveli fel a labdát Popin felé, a kiérkező Milinte szépen gyűjti be a játékszert a hórihorgas támadó elől.

13
    Csehi Tamás bal oldali beadását Bogunovics fejeli ki.

14
    Jakab kapja a kiugratást Csehitől a bal szélen, beadását Nagy Tamás fejeli ki.

14
    Orosz szabálytalan Nagy Tamással szemben a pápai térfélen.

15
    Szépen járatja a labdát a Dunaújváros.

15
    Muscat elől tisztáz bedobásra Frizoni a jobb szélen, majd később Jakab beadását blokkolja Jagodics.

16
    Csehi bedobását követően Bogunovics tisztáz szögletre.

16
    Csehi szögletét a hátrahúzódó Popin fejeli ki.

17
    Nehezen tudja felhozni a labdát a Pápa, az erőszakos Pascua meg is szerzi azt Bogunovictól.

18
    Újabb Csehi beadás érkezik a bal szélről, Csizmadia vágja ki.

19
    Muscat felívelt labdáját Szűcs húzza le.

19
    Orosz cselezget jobbösszekotőben, kiugratását követően Godslove éles, lapos lövését fogja Szűcs Lajos.

20
    Csilus labdaszerzését követően jöhet a vendég támadás, melynek végén a bal oldali beadást Szekeres fejeli ki.

21
    Zulevs adja be laposan a labdát a tizenhatos jobb sarkáról, Szekeres szabadít fel szépen.

21
    Popin fordul le a védőjéről, majd kerül földre Petneházi mellett. Szabadrúgás!

22
    Zulevs fut el a jobb szélen, Petneházi éri utol, majd rúgja rá a labdát a pápai szélsőre. Kirúgással jöhet Milinte Árpád.

23
    Hátul járatja a labdát a Lombard.

24
    Szép passzjátékot követően Sluka kap szabadrúgást az újvárosi térfél közepén.

25
    Kenesei beadását kifejelik, jöhet a kontra, melynek végén Orosz nem passzol Jakabnak, 16 méteres lövése Slukában akad el!

25
    Petneházi távoli lövése elkerüli Szűcs kapuját.

26
    Petneházi játssza be magasan a labdát Jakab felé, kicsit pontatlan, ennyi elég is Szűcsnek, aki begyűjti a játékszert.

28
    Csehi csinálja meg szépen a cselt Jagodiccsal szemben a bal szélen, ám a beadása magas az érkező társaknak.

29
    Józsi passzát követően Pascua sarokkal indítaná saját magát, ám hosszan tolja meg a labdát, amit Szűcs szed fel.

30
    Popin kerül földre, ápolása miatt áll egy kicsit a játék.

31
    Kenesei íveli fel a szabadot, a kiérkező Milinte magabiztosan húzza magához a labdát.

31
    Jakab beadása Jagodics Bencéről vágódik szögletre.

32
    A kisszöglet utáni figurát követően Petneházi beadását kifejelik a védők.

33
    Az újvárosi térfélről jöhet szabadrúgással a Lombard.

34
    Kenesei beadása gyenge, később Csilus ugratná ki Csizmadiát, akit viszont lesen állít meg az asszisztens.

34
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Jobb oldali lapos beadás érkezik a szellős pápai védelem mögé Orosztól, a hosszún érkező Jakab 8 méterről a keresztlécet találja el, a kipattanót pedig OROSZ MÁRK gyötri be nagy nehezen. Itt az újonc első gólja az új idényben! 1:0!

35
    Jakabot szerelik a pápai tizenhatos előtt.

36
    Sluka átadását kapcsolják le a védők, marad a labda a vendégeknél.

37
    A Pápa gólt szerzett!
    Az újvárosi térfélről jöhetett szabaddal a Lombard, Frizoni beadása jól érkezik a tizenhatosra, elaludtak a védők, NAGY TAMÁS pedig 11 méterről gyönyörűen fejel a jobb felső sarokba. Milinte tehetetlen volt, 1:1!

38
    Zulevs jobb oldali beadását Muscat fejeli ki.

39
    Kifejezetten jó lett a mérkőzés az utóbbi tíz percben, a pápai egyenlítés nem volt benne a játékban.

40
    Csehi nagyon aktív a bal szélen, most is ő tekeri középre a labdát, amit Orosz Márk 9 méterről fejel a kapu mellé nem sokkal!

42
    Csehi és Godslove összjátéka után előbbi adja be a labdát a bal szélről, Frizoni tisztáz Pascua elől.

43
    Beszorul kapuja elé a Pápa, támad az Újváros!

43
    Muscat beadását Jagodics csúsztatja meg Godslove előtt, róla megy szögletre a labda.

44
    A kisszöglet után kifejelik a beadást, a pápai kontrával Kenesei jöhet, ám hamar szerelik a védők.

44
    Pascua tör be a tizenhatosra, balról adja be laposan, Szűcs másodjára tudja csak fogni a labdát!

45
    Kenesei felé játsszák be a labdát a társak, a kiérkező Milinte megelőzi a veterán támadót.

45

Fábián Mihály nem hosszabbít, véget vet az élvezetes első félidőnek. A Dunaújváros dominált az első 45 perc során, több nagy helyzetet is kidolgozott az újonc. A fölényük a 34. percben érett góllá, amikor is a Szűcs Lajos kapuja előtti kavarodás végén Orosz Márk szerezte meg a Dunaújváros első találatát az új idényben. Nem sokáig örülhettek azonban a piros mezesek, mivel három perccel később Nagy Tamás gyönyörű fejesével egalizált a Lombard Pápa. Az egyenlítő gólt követően még az Újvárosnak adódtak helyzetei, az eredmény azonban már nem változott. A félidőben tehát Dunaújváros PASE – Lombard Pápa FC 1:1! Maradjanak velünk a második félidőre is!

Nem cserélnek a csapatok a szünetben.

46

46
    Az újvárosiak kezdték a másodikat.

46
    Pascua és Bogunovic versenyfutását a pápai védő nyeri.

47
    Hátul passzolgatnak az újvárosi védők.

48
    Jakab jöhet a labdával a pápai tizenhatos előtt, belevezeti Slukába, így nincs lövés.

48
    Godslove fűzi túl magát Jagodicson, beadását Szűcs fogja.

49
    Csehi kap szabadrúgást a félpályánál.

50
    Orosz kapja a labdát a jobb szélen, befelé cselez, majd a passza elakad Slukában.

51
    Labdaszerzés után Orosz jöhet a támadással, öt a négyben jöhettek az újvárosiak, az első gól szerzője viszont nem passzolt, 17 méterről a jobb felső sarok fölé lőtt!

52
    Orosz két védőt ver meg a jobb szélen, viszont a beadását kifejeli Bogunovic.

52
    Kenesei beadásáról Zulevs centikkel marad le centikkel!

53
    Nagy Tamás buktatta ellenfelét a középpályán, taktikai faultjáért sárga lapot ad Fábián.

54
    A szabadrúgást követő beadás Szűcs Lajosnál köt ki.

54
    Zulevs dobja fel magát Muscat mellett, műesését nem kajálja meg a játékvezető.

55
    Pascua jöhet a labdával Csizmadia és Jagodics ügyetlenkedése után a bal szélen, passzát Sluka füleli le az érkező Godslove elől.

56
    Popin felé érkezik az átadás a hazai tizenhatosra, Szekeres mellett nem tud fejelni, Milinte fogja a labdát.

57

57
    Szép újvárosi támadás végén Pascua centerezését vágják ki a pápaiak.

58
    Első csere az Újvárosnál: Godslove hagyja el a pályát, Zsótér Donát váltja.

58
    Az újvárosi térfélről jöhet szabadrúgással a Lombard Pápa.

59
    Frizoni beadását elüti Milinte, azonban Popin már szabálytalan volt vele szemben.

59
    Kenesei került földre a kezdőkörnél, szabadrúgás.

60
    Frizoni húzott el a bal szélen, egészen bevitte a tizenhatosig, éles centerezését a kapu torkánál Gavric vágta ki bravúrral.

61
    Jakab kapja a labdát a jobb szélen, Bogunovic száll bele a tizenhatos mellett. Szabadrúgás!

62
    Petneházi beadása az ötösre érkezik, ahol egy pápai játékos ér bele balszerencsésen, épphogy elszáll a labda Szűcs kapuja előtt!

63
    A szögletet követően Popin tisztáz, majd Petneházi újabb beadását is kivágja a pápai támadó.

64
    Kenesei forgatja meg védőjét a bal szélen, beadása elszáll Popin előtt, majd Csilus is csak kevéssel marad le róla!

65
    Cserél a Pápa is: Zulevs jön le, Böröczky Bálint a helyén.

66
    Frizoni és Kenesei összjátéka nem kamatozik a bal szélen, az Újváros jöhet a labdával.

66
    Zsótér jutott túl az emberén, a hosszan megtolt labdára érkezett Szűcs is, aki bedobásra tisztázott.

67
    A bal oldali beadás pontatlan, kirúgással jöhet a Lombard.

69
    Zsótér forgolódik a pápai tizenhatos előtt, majd kissé jobbról, 24 méterről a rövid sarok mellé lő.

69
    Kenesei passzát Józsi kapcsolja le Popin elől.

70
    Zsótér egy lövőcsellel elfekteti Böröczkyt a vendégek tizenhatosának jobb oldalán, majd éles szögből, 7 méterről a rövid sarok fölé lő!

71
    Kenesei cselezget a bal szélen, a beadását Szekeres fejeli el a támadók elől.

72
    Itt a második Dunaújváros csere: Pascua jön le, Böőr váltja a támadót.

74
    Böröczky jut túl a bal szélen Oroszon, a beadása viszont nagyon pontatlan.

75
    Frizoni oszt ki egy kötényt, majd Jakab borítja fel hátulról. Sárga lap!

76
    Csehi kapja a labdát Zsótértól a bal szélen, majd Csizmadia buktatja. Szöglettel felérő szabadrúgással jöhet a Dunaújváros!

77
    Petneházi beadását kiüti Szűcs Lajos!

78
    Komótosan passzolgatnak a pápaiak, a játék képe alapján jó nekik a döntetlen.

79
    Kenesei átadását lekapcsolják a felfutó Csilus elől.

80
    Kenesei szerez labdát, majd később Csilus kap szabadrúgást a hazaiak térfelének közepén.

81
    Kenesei beadása ismét gyenge, könnyedén kifejelik a védők.

81
    Utolsó cseréjét is kihasználja a Dunaújváros: Lázár váltja a jól játszó Petneházit.

82
    Jakab küzdötte át magát védőjén a jobb szélen, majd tálalt a mellette érkező Orosz elé, aki 10 méterről a rövid mellé lőtt!

82
    A sokat dolgozó Kenesei jön le a vendégeknél, Benkő a helyén.

83
    Frizoni bal oldali beadását követően Gavric tisztázott nagyon fontos helyzetben, két támadó elől.

84
    Jöhet az első pápai szöglet a jobb szélen!

84
    Sluka szögletét könnyedén fogja Milinte.

84
    A kontra végén Zsótér beadása nagyon jól érkezik középre, Szűcs Lajos épphogy elüti Orosz elől.

85
    A bal szélen kap szabadrúgást a Dunaújváros, közvetlenül a tizenhatos mellett.

86
    Zsótér beadás helyett kapura tekeri, elakad a lövés a védőkben.

86
    Jöhetett a kontrával a Pápa a szabadrúgást követően, Lázár hátulról akasztott be ellenfelének, sárga lap!

87
    Bal oldali szöglet következik, Lázár áll a labda mögé!

88
    Lázár szögletét lehúzza Szűcs, majd Szekeressel balhézik még egyet a pápai hálóőr.

88
    Utolsó csere a mérkőzésen: Popin jön le, Waltner a pályán!

89
    Böröczky elől tisztáz bedobásra a bal szélen Muscat.

90
    A rendes játékidő utolsó percébe léptünk, a Dunaújvárosnál a labda.

90
    Böőr kap szabadrúgást a jobb szélen!

90+1
    Három perc a ráadás!

90+1
    Zsótér tekeri be a szabadot a tizenhatos mellől, a kapura tartó labdát Szűcs üti ki.

90+2
    Jobb oldali beadás érkezik a Pápa tizenhatosára, Bogunovic kerül földre, szabadrúgás kifelé.

90+2
    Böőr Zoltán szólója végén egy szögletet harcol ki a jobb oldalon.

90+3
    Zsótér szögletét Józsi fejeli vissza a túloldalon, azt viszont már kivágják a védők.

90+3

A gyengébb színvonalú második félidőben nem tudott újabb gólt szerezni a jobban játszó Dunaújváros, mezőnyfölényük ellenére nem adódtak előttük igazán komoly helyzetek a második 45 percben, míg a Pápa erejét főleg a védekezés kötötte le, így a félidei eredmény nem változik. Dobos Barna csapata ezzel megszerzi első pontját az első osztályban, míg a Pápa tovább folytatja jó szereplését, ezzel a döntetlennel már 7 ponttal állnak Mátyus Jánosék. A végeredmény tehát Dunaújváros PASE – Lombard Pápa FC 1:1!

Sajtótájékoztató:

Dobos Barna (Dunaújváros PASE):
    Sajnos elkövettünk egy pontrúgásnál egy hibát, amit aztán az ellenfél játékosa gyönyörűen kihasznált. Voltak lehetőségeink, többször kellett volna feltörnünk az ellenfelet, hiányoztak az egyéni pluszok.

Mátyus János (Lombard Pápa FC): Igazságosnak tűnhet a pontosztozkodás, a szívünk ismét a helyén volt. Sajnos nem tudtunk mit kezdeni a szituációval, hogy egy velünk hasonló erősségű csapattal találkoztunk. Nem játszottunk túlságosan jól, de az egy pont benne volt a mérkőzésben. (20:36:55)