Szlovákia – Magyarország 5:3 (vége) | Lengyelország – Ausztria 2:5 (vége) | Szlovákia – Lengyelország 4:3 (vége)
Magyarország – Ausztria 3:1 (vége)
Lengyelország
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Ausztria
péntek 22.08.2014, 12:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Olimpiai Reménységek Versenye

Ebben a harmadban is voltak lengyel feltámadások, voltak olyan szakaszai a harmadnak, amikor a levegőben lőgott egy újabb lengyel gól, de a végén az osztrákok magabiztosan nyertek!
    Két forduló után tehát az ORV tornán Ausztria 6 pontos, Magyarországnak és Szlovákiának 3-3, Lengyelországnak 0 pontja van!
    Ma még további két meccs vár ránk, 17.10-kor szlovák-lengyel, 20.10-től pedig magyar-osztrák csata, nem pihenhetnek tehát sokat a fiúk!
    Önök viszont pihenjenek most egyet, aztán mintegy 3 óra múlva ismét jelentekzünk innen, a Jégpalotából!
    Egyelőre köszönjük a figyelmet, tartsanak velünk délután,kora este is! (14:08:29)

57:35
    Ausztria gólt szerzett!
    Gólszerző KUCHER. Assziszt: Ostermann.Végleg eldőlt a meccs, Ostermann középre játszott korongját FLORIAN KUCHER lőtte a jobb sarokba! 5-2 az osztrákok javára!

56:34
    Jeziorski most egyedül oldotta meg a helyzetet, kapura vitte a korongot, de a lövését Wieser hárítani tudta!

55:22
    Jarosz elől a kapujából messzire kikorcsolyázva, vetődve mentett Wieser!

54:38
    Kamil Filip korongjára tenyerelt rá az osztrák kapus Wieser!

53:01
    Lengyelország gólt szerzett!
    Gólszerző JEZIORSKI. Assziszt: Jarosz. Jarosz szépen tisztára játszotta magát, beadott és az érkező BARTKOMIEJ JEZIORSKI ügyesen a kapuba emelt! 2-4

52:00
    Kiegészültek a lengyelek!

51:21
    Wilhelmer lövését a lengyel kapus és a védelem közös erővel mentette.

50:00
    Kemény összecsapás a felezőnél, Podlipni volt szabálytalan, Ő megy ki 2 percre, megint egy osztrák emberelőny!

49:21
    Jennes nagy helyzetben a lengyel kapu fölé emelte a korongot.

47:41
    Jarosz lövését védte a botossal Wieser!

47:15
    Kapuralövés nélkül ért véget ez az osztrák emberelőny!

45:15
    Zielinski kapott egy 2 perces büntetést, megint fórban az osztrákok!

43:21
    A túloldalon viszont Wohlfahrt lövését kellett védenie Studzinskinek!

41:33
    Most Emil Sztatecsny kísérletezett messziről, de ez a korong is elhalt Studzinski ölében!

41:08
    Kragl távoli bombáját fogta szépen a lengyel kapus!

Vajon tudnak -e a lengyelek valami meglepetést okozni, vagy magabiztos osztrák siker születik ezen a mérkőzésen?
    Tartsanak velünk a harmadik harmadban, amely mindjárt kezdődik és megtudhatják!

Tovább növelte előnyét a középső játékrészben az osztrák válogatott, így most három góllal vezetnek.
    Volt olyan szakasz a második 20 percben, amikor a lengyelek rá tudták eröltetni az akaratukat az ellenfelükre, de ez rövid ideig tartott, így az osztrákok, akik sokkal többet kezdeményeznek, megérdemelten vezetnek három góllal!
    Tartsanak velünk a folytatásban is!

39:44
    Wolf lövésébe Habernig szúrt bele, de ebből a helyzetből nem lett újabb osztrák gól!

37:46
    Gozdziewicz távolról lőtt, de Wieser simán védte ezt a korongot!

36:25
    A túloldalon Wieser tenyerelt rá a korongra Jarosz elől!

36:09
    Waldner középről küldött korongját tudta védeni Studzinski!

34:19
    Gólszerző WACHTER. Assziszt: Jennes. Jennes passzát DANIEL WACHTER vágta be a lengyel kapuba, már 4-1 Ausztria javára!

32:19
    Gólszerző P. SZTATECSNY. Assziszt: Haas. Szépen játszották meg az osztrákok az emberelőnyt, Haas tette át a korongot a másik oldalra és PAUL SZTATECSNY lövése épp', hogy befért a kapus és a jobb kapuvas mellett! 3-1 Ausztria javára!

30:03
    Most lép életbe tehát a kiállítás, Krok kapta a 2 percet.

27:45
    Gyönyörű lengyel akció végén, Jeziorski közeli lövését védte bravúrral Wieser!

26:21
    Krezolek bombája zúgott el az osztrák kapu mellett!

24:49
    Gólszerző RAJSKI. Assziszt: Musiol. Szépítettek a lengyelek, szépen kijátszott támadás végén Musiol korongját ADAM RAJSKI lőtte a kapuba! 1-2

23:54
    Kucher lövését védte szépen a lengyel kapus.

22:43
    Nissner egészen közeli lövésénél jól zérta a szöget Studzinski.

22:30
    Kiegészültek a lengyelek.

20:30
    Gorzicki kapott 2 perces büntetést, újabb osztrák emberelőny!

Itt eddig nincs túl sok vita, Ausztria sokkal jobb, többet korcsolyáznak az osztrák játékosok és kapura is sokkal veszélyesebbek. Teljesen megérdemelt a kétgólos előnyük!
    Várjuk a folytatást a szünet után, tartsanak akkor is velünk!

19:50
    Wappis lopott korongot, egyedül vihette azt a lengyel kapura, de a bal sarokmellé lőtt!

19:09
    Wolf középre tartó lövését biztosan védte Studzinski.

18:27
    Jeziorski közeli korongjánál mentett szépen Wieser az osztrák kapus.

15:04
    Gólszerző MAXA. Assziszt: Habernig. Gyors osztrák emberelőnykihasználás; Habernig visszatett korongját FELIX MAXA vágta a lengyel kapuba! 2-0 az osztrákok javára!

14:52
    Kiállítás a lengyelektől, Kamil kapta a 2 percet, újabb osztrák emberelőny!

13:19
    Nissner közeli lövésénél védett megint Studzinski.

11:43
    Maxa szólójánál tudott belenyúlni a korongba Studzinski, így nincs meg a második osztrák gól!

9:27
    Haas találta el balról a jobb oldali kapuvasat.

7:24
    Gólszerző WACHTER. Haas tette a korongot DANIEL WACHTER felé, aki belőtte azt a lengyel kapuba! Gólt kapott tehát az éppen kiegészülő lengyel csapat! 1-0 Ausztria javára!

7:10
    Kiegészült a lengyel együttes!

5:54
    Nissner közelről emelt a lengyel kapu fölé!

5:10
    Gozdziewicz kapott 2 percet, emberelőnyben az osztrákok!

3:53
    Megint Jennes, de lövését Studzinski hárította!

3:10
    A túloldalon Jeziorski próbálkozott, de Wieser a helyén volt.

2:07
    Kernberger jó lövését hárította Studzinski.

0:45
    Jennes középre tartó lövését védte a lengyel kapus Studzinski.

Egyelőre a hivatalos oldalaon nincs megadva a bírók neve, de ha meglesz közöljük Önökkel!

Piros mezben a lengyelek, fehérben az osztrákok!

Nyilván a lengyelek lesznek fáradtabbak a most kezdődő meccsen, hiszen Ők tegnap este velünk csatáztak egy nagyot, az osztrákok pedig délután játszottak a szlovákokkal!
    Meglátjuk, mi sül ki ebből ma délben!
    Tartsanak velünk!

Szinte pont a déli harangszóra mérkőzik meg egymással pénteken a káposztásmegyeri ORV tornán, a lengyel és az osztrák U18-as fiú jégkorong válogatott!
    Az osztrákok, akik a divízió1/B. világbajnoki osztály tagjai, remek második harmadot produkálva verték 5-3-ra a torna nyitómeccsén a szlovák U17-es együttest, míg a divízió2-höz tartozó lengyelek egy sok kiállítást hozó, kemény meccsen, a végén üres kapus góllal kaptak ki 3-1-re a mieinktől!
    A képlet tehát az osztrákok számára egyértelmű; egy újabb három ponttal már akár bebiztosíthatják helyüket az ORV szombati fináléjában.
    A lengyelek – akik az osztrákokhoz képest kevesebbet pihenhettek az esti magyar meccs után, persze még mindig többet mint a reggel már újra jégre lépő Williamson-csapat – vajon tudnak -e javítani előző napi eredményükön vagy Ausztriától is kikapnak péntek délben?
    Ha Önök is kíváncsiak a válaszra, kövessék figyelemmel ezt a meccset is itt, nálunk!
    Nagyon jó kikapcsolódást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 25. Rajski (Musiol), 54. Jeziorski (Jarosz) – 8. Wachter (Haas), 16. Maxa (Habernig), 33. P. Sztatecsny (Haas), 35. Wachter (Jennes), 58. Kucher (Ostermann)

Lengyelország: Studzinski (Lewartowski) – Skokan, Goscinski, Skrodziuk, Rajski, Musiol – Michalowski, Choraziczewski, Jarosz, Gorzicki, Jeziorski – Krok, Gozdziewicz, Podlipni, Nowak, Dvzy – Zyviolek, Zieliinski, Szoltysz, Krezolek. Szövetségi edző: Jaroslaw Morawiecki.
    Ausztria: Wieser (Simair) – Kragl, P. Sztatecsny, Wachter, Haas, Jennes, E. Sztatecsny, Wolf, Maxa, Zwerger, Habernig – Koudelka, Wilhelmer, Wappis, Waldner, Nissner – Kernberger, Kucher, Ostermann, Wohlfahrt. Szövetségi edző: Dieter Werfring

Játékvezetők: Halassy György (Ozsváth Ádám, Muzsik Norbert)