HDD Olimpija Ljubljana – KH Sanok 1:3 (vége) | Dab.Docler – SHK 37 Piestany 2:5 (vége)
Dab.Docler
2:5 (0:1, 1:2, 0:2)
SHK 37 Piestany
péntek 29.08.2014, 18:30 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Felkészülési mérkőzés

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

A Docler Cup 2014 után kevesebb mint egy héttel egy újabb kőkemény ellenfél ellen lép jégre a Dab.Docler alakulata augusztus 29-én, pénteken. Az SHK37 Piestany csapata tavaly a negyedik helyen végzett a szlovák Extraligában – s az idei keretüket elnézve, komoly feladat lesz legyőzni a tavalyi Docler Cup-résztvevő csapatot.
    A szlovák gárda már több felkészülési mérkőzésen túl van – legyőzték többek között a kazah Ertisz Pavlodar csapatát, s mindössze büntetőkkel kaptak ki a jó erőkből álló EBEL-es Graz csapatától.

Dab.Docler: Hajek (Sevela) – Martine, Hüffner, Somogyi, Papp, Azari – Pozsgai, Martinka,Gröschl, Kiss, Peterdi – Nagy, Mestyán, Szappanos, Galanisz, Pavuk – Hruby, Erdélyi, Magosi, Szepessy M., Szepessy B., Hardi

SHK 37 Piestany: Rybár (Kicina) – Sedivy, Skadra, Románek, Misura, Klempa – Brnák, Smec, Rapác, Holovic, Kutálek – Cuník, Valjent, Haring, Valo, Hamrák – Bucka, Hluch, Hudec, Schmidt, Lichanec

Játékvezetők: Druga Norbert, Vas Mátyás, Wolf László.

Gólszerző: HOLOVIC MARCEL, Gólpassz: Smec Michal

Holovic kap egy kiugratást a kékvonalnál, a védők lemaradnak. Holovic Hajek jobb válla felett lövi a Pöstyén vezető találatát

02:30
    Hruby kap 2 percet bottalakasztásért

02:50
    Kiütik a hazaiak a harmadból a korongot, jöhet újra a Pöstyén emberelőnyben

03:27
    Galanisz és Szappanos megy el emberhátrányban, de a kapu előtt nem értik meg egymást így oda a helyzet

03:58
    Sedivy a kékvonalról próbálkozik, Hajek hárít, de kijön róla a korong. A védők nemtudják kiütni a harmadból így újra Sedivy lő

04:30
    Hruby büntetése letelt, teljes létszámban a hazai csapat

05:22
    Brnák cselezget a kapu előtt, lövése Hajekről kipattan, de még időben rátenyerel

09:23
    Mestyánhoz kerül a korong bedobás után, egy állítás után kapura lő, de Rybár hárítja a próbálkozást

12:25
    Azari balszélről leadott lövése jön ki Rybárról, majd Hruby lövése megy el a kapu mellett

13:02
    Cuník kékvonalas lövése jön ki Hajekről, amiből indulnak a hazaiak

14:20
    Galanisz szép csel után lő kapura. A kipattanót Szappanos lövi kapura, de kijön Rybárról

15:30
    Bedobás után Azari lő kapásból, Rybárról felpattan a korong

17:04
    Martinka viszi be a korongot a harmadba, majd éles szögből leadott lövését Rybár hárítja

17:28
    Bucka kékvonalas emelését Hajek könnyedén fogja

18:10
    Peterdi teszi vissza a kapu mögül a korongot Kissnek, de a védők időben elütötték

18:52
    Azari büntetése 2 perc testreütésért

19:50
    Galanisz szerez korongot, a kapu előtt elcselezi magát így oda a helyzet

20:00

Rögtön a mérkőzés elején megszerzi a vezetést a Pöstyén csapata. Egy kiugratást követően Holovic volt eredményes. Továbbra is támadásban maradtak a vendégek, de újabb gólt nem sikerült elérniük. Majd a hazai csapat is magasabb sebességre kapcsolt és több helyzetet is kialakítottak Rybár kapuja előtt.

20:01

20:27
    Martine büntetése 2 perc testreütésért és 10 perc fegyelmi büntetés sportszerűtlen magatartásért

20:52
    Hajek védi Misura lövését, közben Azari büntetése letelt

21:06
    Misura marad egyedül Hajekkal szemben, de hasbalövi a kapust

21:47

Gólszerző: BRNÁK TOMÁS, gólpassz: Holovic Marcel

Brnák kap egy keresztpasszt a kapu elé Holovictól, és a felső kapuvas segítségével üti a Pöstyén második gólját.

A gól közbeni szabálytalanságot követően még Martinka kap 2 perces büntetést.

22:46

Gólszerző: HARING JOZEF, Gólpassz: Cuník Matej

Cuník korongja teljesen üresen találja a kapu előtt Haringot, aki két állítás után Hajek lábai közt lő a kapuba

23:49
    Klempa megy el a balszélen, lövését Hajek hárítja

24:41
    Martinka passzába még Gröschl ért bele, Rybárról kijön, a kipattanó Somogyi elé kerül, aki a fekvő Rybárba lövi a korongot

25:05
    A Dunaújváros gólt szerzett!

Gólszerző: SZAPPANOS DÁVID, gólpassz: Erdélyi Tamás

Erdélyi kékvonalas lövésébe Szappanos ért bele a kapu előtt, ami így Rybár mellett a kapuba csorgott

40:30
    Pozsgai lőtte be a kapu elé Galanisznak, kicselezte Rybárt, de kapu mellé emelte a korongot

42:31
    Somogyi üti ki a korongot a harmadból

43:34

Gólszerző: AZARI ZSOLT, Gólpassz: Szappanos Dávid

Szappanos lőtt kapura, a nagy tömörülésben Azari elé került a korong, aki az üres kapuba lőtt

44:16
    Peterdi lövése megy el a kapu felett

44:50
    Hamrák lövése megy el keresztbe Hajek kapuja előtt, majd a másik oldalon Hüffner kékvonalas lövését védi Rybár

51:20
    Emberhátrányban korongot szereznek a vendégek, Románek lövése elmegy a kapu mellett

Gólszerző: ROMÁNEK JAN, Gólpassz: Smec Michal

Smec lőtt kapura, a korong kijött Hajekről, a kipattanó Románek elé került aki egy állítás után Hajek mellett lőtt kapuba

58:16
    A hazaiak lehozták a kapusukat

59:50

Gólszerző: KLEMPA TOMÁS

Klempa egy bedobás után az üres kapuba lő

60:00

A harmad elején több kiállítást is kiosztottak a bírók a hazai csapatnak, így kettős előnyben is játszottak a vendégek, aminek hatására 3 perc alatt két gólt is ütve, három gólosra növelték az előnyüket. Majd egy hazai támadást követően Erdélyi kékvonalas lövésébe Szappanos ért bele, ami Rybár kapujába kötött ki. Ebben az időben a bírók több értelmetlen kiállítást is kiosztottak, ami a hazaiak idegeit borzolta. Több helyzetet kialakítottak a harmad végén a hazaiak, de újabb gólt nem sikerült elérniük.
    Rögtön a harmad elején gólt szerezhetne a hazai csapat, de Galanisz kapu mellé emelte a korongot. A negyedik percben egy kapu előtti tömörülést követően, Azari csapott le a korongra, aki az üres kapuba lőtt. Továbbra is támadásba maradt a hazai csapat, és több nagy helyzetet alakítottak ki a harmad feléhez közeledvén. Több kakaskodás is volt a harmadban. A harmad vége előtt nemsokkal Smec lövése jött ki Hajekről, a kipattanót Románek lőtte a kapuba. A végén a hazaiak lehozták kapusukat, de gólt nem sikerült elérniük. A vége előtt 10 másodperccel még Klempa lő az üres kapuba (20:35:20)

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 26. Szappanos (Erdélyi), 44. Azari (Szappanos) – 2. Holovic (Smec), 22. Brnák (Holovic), 23. Haring (Cuník), 58. Románek (Smec), 60. Klempa

Játékvezetők: Druga Norbert, Vas Mátyás, Wolf László