Győr – Békéscsaba 35:17 (vége) | Ipress Center-Vác – Mosonmagyaróvári KCSE 21:22 (vége) | Ferencváros – MTK-Budapest 33:26 (vége)
Fehérvár – Debrecen 23:20 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Siófok 24:26 (vége)
Ipress Center-Vác
21:22 (10:11)
Mosonmagyaróvári KCSE
szerda 03.09.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Vaskos meglepetéssel indul az idei szezon, az előzetesen esélyesebbnek tartott Vác itthon szenved vereséget az újjáalakult, mosonmagyaróvári csapattól.

Nagyon sok mindenre lehet fogni ezt a vereséget a hazai oldalon, amik részben jogosak is, de alapvetően ennyi ziccert és hétméterest, amennyit a váci lányok ma kihagytak, várható volt, hogy nem lehet büntetlenül elpuskázni.

Hornyák Dóra sérülése nagy csapás volt a váci csapatnak és félő, hogy a következő hetekben is le fog csapódni ennek hatása, ha nem találnak ki sürgősen valamit a támadójáték erősítésére (a védekezés többé-kevésbé jól működött ma is, mint máskor is). Lehet fogni a vereséget a nagyon furcsa bírói felfogásra is, miszerint a vendégek számtalanszor támadhattak 1,5-2 percig is akár emberhátrányban is, a passzívnál rendszeresen belefért az 5-6, néha 8 passz is.

Lehet fogni a sok sérültre és a sok új játékosra is. De ez nem változtat azon, hogy még a kiváló kapusteljesítmény ellenére is (Bíró valóban kiemelkedően védett ma) elől meglehetősen impotensnek tűnt a csapat, különösen Hornyák kiválása után.
    Ennyi ziccert és hetest kihagyni nem szabad.
    A mosonmagyaróvári együttesből Tóth Gabi a meccs kétharmadáig tarthatatlan volt, de később Gyimesi és Dombi is szenzációs volt, Szemerey Zsófi teljesítményére pedig szinte nincsenek szavak, annyira jól védett. Ezzel az Óvár bejelentkezett a középházba egyértelműen, míg a Vácnak, ha nem kezd el sokkal-sokkal jobban játszani, akkor a középház is kérdéses lesz. Gratulálunk a Mosonmagyaróvárnak a mai győzelmükhöz!

Ipress Center-Vác – Mosonmagyaróvári KCSE: 21-22!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (19:36:33)

60
    Mérkőzés vége. (21:22)

60
    Farkasnak gyorsan kellett lőnie, Szemerey a helyén maradt, jól tette. (21:22) (21:22)

60
    Most minden pénzt megér a vendégeknek az idő ölése, Tóth Gabi is két percet kap. 3 mp hátra. (21:22) (21:22)

60
    Vajon sikerül-e az egalizálás? (21:22) (21:22)

60
    Gyimesi kapott piros lapot a harmadik két perc miatt. (21:22) (21:22)

60
    Konkoly Csaba kér időt, a hátralevő idő 8 másodperc. (21:22) (21:22)

60
    Farkast rántja le Gyimesi, kettő perc. (21:22) (21:22)

60
    Bíró véd, még 12 mp! (21:22) (21:22)

60
    Továbbra is támadhat a Mosonmagyaróvár, ügyesen ölik az időt, bár hozzá kell tenni, a bírópáros ebben rettentő jó partner. (21:22) (21:22)

60
    A passzív után még 8 passz (!) belefért, majd Sterjova kap két percet, emiatt nem passzív már, ezzel el is dőlt. (21:22) (21:22)

60
    Hosszú ideje passzív már. (21:22) (21:22)

59
    58:55-nél időt kér a Mosonmagyaróvár. (21:22) (21:22)

59
    FARKAS értékesíti a hetest, 1,5 perc hátra. (21:22) (21:22)

59
    Sterjova harcol ki büntetőt már nem először, Schneck jön a kapuba. Csak 1:46 hátra, nehéz helyzetben a hazaiak. (20:22) (20:22)

58
    GYIMESI jobb kettőből ismét elképesztően hosszan hagyott támadás végén betalál a kapus lábai közt. (20:22) (20:22)

58
    A vendégek nagyon jól kihasználják azt, hogy szinte addig támadnak, ameddig csak akarnak. (20:21) (20:21)

57
    Váci segítség az Óvárnak, középről a jobb szélen kidobják a labdát. Jöhetnek a vendégek, ezek sorsdöntő hibák. (20:21) (20:21)

57
    Bíró védett egy ziccert a bal szélről. (20:21) (20:21)

57
    Stefanovic védekezett jól, de marad a fehéreknél. (20:21) (20:21)

56
    Közben a földön marad egy elég csúnya lökés után Farkas. Áll a játék. (20:21) (20:21)

56
    FARKAS Veronika hálószaggató átlövésgólja jobb kettőből a hosszú felsőbe. (20:21) (20:21)

56
    Bíró védi Kiss Kitti lövését a jobb szélről. (19:21) (19:21)

55
    Sterjovát blokkolják le és meg is szerzik a vendégek, úgy néz ki, nem sikerül a fordítás a Vácnak. (19:21) (19:21)

55
    Egyenlítés helyett mínusz kettő, DOMBI Luca rendezetlen védelem ellen középről eredményes. (19:21) (19:21)

55
    Ez sorsdöntő lehet. (19:20) (19:20)

54
    Középen labdaeladás, Hajtai volt szemfüles. (19:20) (19:20)

54
    Kurucz megy bele a falba, óriási változás a meccsen. (19:20) (19:20)

54
    Egyetlen gól a különbség. (19:20) (19:20)

53
    Rendkívül hosszú vendégtámadás végén PELCZÉDER robog el egy szerzett labdával és betalál! (19:20) (19:20)

53
    Nagyon hosszú vendégtámadás. (18:20) (18:20)

52
    Fülöp emberfogásra jött ki Tóthra. (18:20) (18:20)

52
    FARKAS a jobb felsőbe bombázza a hetest! (18:20) (18:20)

52
    Sárga lapot kapott Róth Kálmán. Későn akartak kapust cserélni és reklamál. (17:20) (17:20)

51
    Sterjova harcol ki ismét hetest, most hasznosan játszik a légiós! (17:20) (17:20)

51
    Tóth folytatja, nem kér cserét. (17:20) (17:20)

51
    Tóth Gabit kell ápolni középen, valószínűleg rosszul esett, de fájdalmai vannak. Lehet, hogy a passz után kapott egyet. (17:20) (17:20)

51
    Tóth dobja ki oldalra, talán fárad már kicsit. (17:20) (17:20)

51
    Időkérés a mosonmagyaróvári csapatnál. A csarnok kezd megélénkülni az eddigi letargiából. (17:20) (17:20)

51
    FARKAS most betalál Szemerey lába alatt, kezdenek újraéledni a váci remények. (17:20) (17:20)

50
    Sterjova harcol ki hétméterest bal kettőben, szinte lehetetlen helyen tudott betörni. (16:20) (16:20)

50
    Bíró védi Hanczvikkel lövését középről. (16:20) (16:20)

49
    Meg is oldódott a problémájuk, Fülöp Andrea kap kettő perces kiállítást. (16:20) (16:20)

49
    Konkoly Csaba kap sárga lapot. Azt nehezményezi, hogy emberhátrányban az Óvár mindig 1-1,5 percig támadhat. (16:20) (16:20)

49
    Kurucz rántotta vissza Sterjovát, ezért a két perces kiállítás. (16:20) (16:20)

49
    STERJOVÁT nem tudják lerántani sem, középen talál rést. (16:20) (16:20)

48
    Sterjova blokkol jól, Bíró indíthat. (15:20) (15:20)

48
    Farkas hiába talál a hálóba bal kettőből, középen szabálytalan zárás miatt érvénytelen a találat. (15:20) (15:20)

47
    A jobb szélről Kiss Kitty dobja mellé. (15:20) (15:20)

47
    Kopecz áll ki két percre az iménti faultért. Az utolsó reménysugár a Vácnak. (15:20) (15:20)

47
    DAKOS harcolt hatalmasat a helyzetért és középről, lerántás ellenére is betalál. (15:20) (15:20)

46
    Eldőlni látszik az összecsapás, DOMBI Luca fantasztikus mozdulattal emelte át Bírót középen beállóból. (14:20) (14:20)

45
    Stefanovic jobb kettőben besétálhatott 100%-os ziccerben, ám ezt is sikerült kihagynia a Vácnak, túl erősen pattintotta a földre, ami így jócskán fölé ment. (14:19) (14:19)

45
    Kurucz lövi fölé. (14:19) (14:19)

44
    Pelczéder belemenése a bal szélen. Ha hattal is elmegy az MKCSE, alighanem elmegy a hajó a hazaiaknak. (14:19) (14:19)

44
    Visszatért a váci háló elé Bíró. (14:19) (14:19)

44
    Mint a Siófok ellen augusztusban, amit kapura dobnak az gól. HANCZVIKKEL középről félerős lövésével is betalál, ami ráadásul középre is ment. (14:19) (14:19)

43
    Rövid pihenőt kap most Tóth. (14:18) (14:18)

43
    FARKAS bal kettőből felugrás után klasszikus átlövésgólt szerez. (14:18) (14:18)

42
    GYIMESI jobb kettőből egy védhetőnek tűnő átlövésgólt szerzett már Balogh ellenében. (13:18) (13:18)

41
    HÁMORI unta meg a tétlenséget, betört jobb kettőben és a hosszú alsóba lőtt. (13:17) (13:17)

41
    A Vác csapata kért időt, óriási változásra van szüksége a hazai csapatnak a fordításra. 41 perc alatt 12 lőtt gól a borzalmasnál egy fokkal rosszabb. (12:17) (12:17)

41
    DOMBI Luca beállóból eredményes, most már nem is kell passzívig támadniuk, megvan a helyzet. (12:17) (12:17)

40
    Tóth ellopja a labdát Sterjovától. Érik a mosonmagyaróvári győzelem. (12:16) (12:16)

40
    Kicsit hetesgyanús volt a szituáció egyébként, nem biztos, hogy nem értek hozzá Knedlikovához. Közben Tóth Gabit kell ápolni, de nincs komoly baj. (12:16) (12:16)

40
    Knedlikova a jobb szélről nem tudja átejteni Bíró Blankát. (12:16) (12:16)

39
    Alighanem nagy bajban a Vác, nem látszik a játékukon semmi ötlet. Mire leírtam, Virág ismételten belemegy a falba, az ötért támad az Óvár. (12:16) (12:16)

39
    KNEDLIKOVA a jobb szélről a hosszú felsőbe pattintja. (12:16) (12:16)

39
    Pelczéder kap kettő perces kiállítást a túloldalon, Kurucznak adott egyet. Már járt a Vácnak is a kiállítást, mert felvették a kesztyűt a védekezés stílusában. (12:15) (12:15)

38
    Ertl a jobb szélről belelövi Szemereybe, de visszamenőleg Gyimesi két perces kiállítást kap, Farkast öklelte fel a félpályánál előtte. (12:15) (12:15)

38
    Knedlikova éles szögből Bíróba lövi. (12:15) (12:15)

37
    STERJOVA középről, emberrel a nyakán is fel tud ugrani és a kapus lábai közt szerez átlövésgól. (12:15) (12:15)

37
    Hiába küldtek ki a váciak egy emberfogót TÓTH Gabira, így is átkígyózik a védelmen és bevágja. Négy a vendégek előnye. (11:15) (11:15)

36
    Ha most négyre elmegy a vendég együttes, az már egy komolyabb előny lenne, főleg a játék képe alapján. (11:14) (11:14)

36
    Előtte sem volt acélos a Vác, de Hornyák sérülése óta kimondottan nem megy a támadás. Most ismét egy belemenés. (11:14) (11:14)

35
    Bíró bravúrja után HAJTAI a bal szélről belövi az ismétlést. (11:14) (11:14)

35
    FARKAS talpról a bal alsóba lő, Szemerey ehhez is hozzáért azért. (11:13) (11:13)

34
    Farkas góljába fújnak bele, marad a Vácnál. (10:13) (10:13)

34
    Ellépte Filipovic. (10:13) (10:13)

33
    Sterjova nem jó helyre lőtte, Szemereynek meg sem kellett mozdulnia. (10:13) (10:13)

33
    KURUCZ emberrel a nyakán is bedobja középről, hárommal megy az Óvár. (10:13) (10:13)

32
    Hámori adta oda az ellenfél kezébe, támadnak a fehér mezesek a plusz háromért. (10:12) (10:12)

32
    FILIPOVIC átlövésből eredményes passzívnál, nem az első ilyen gólja a vendégeknek. (10:12) (10:12)

31
    Passzív. (10:11) (10:11)

31
    A második játékrészt a Mosonmagyaróvár kezdte. (10:11) (10:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:11)

Sokáig nagyon gólszegény volt az összecsapás, 5 gól körül igencsak sokáig megakadtak a felek. A Vác Hornyák sérülése után kicsit előbb ébredt a sokkból és több gólos vezetésre tett szert. Az emberhátrányokat és a kettős emberhátrányt is képtelen egyelőre kihasználni a hazai csapat, a Mosonmagyaróvár azonban remekül él a hazaiak hibáival.

A Vácnak még hetesből is csak ritkán sikerül betalálnia.
    Időközben megtudtuk, hogy Hornyák Dóra könyöke kiugrott, rögzíteni fogják és várhatóan három hét kényszerpihenő vár a kiváló átlövőre, nagy csapás ez a Vácnak főleg, hogy Drávai is egyelőre harcképtelen.

Egyelőre Vác – Mosonmagyaróvár: 10-11!
    A szünet után folytatjuk, bőven várhatók még izgalmak.
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:11)

30
    Az utolsó mp-ben Tóth még telibe lövi szegény Farkast. (10:11) (10:11)

30
    FÜLÖP Andrea vált le jól az emberéről és beállóból gólt szerez. (10:11) (10:11)

30
    Még fél perc. (9:11) (9:11)

30
    Gyimesi lőtte a jobb kapufára, a váciaké. (9:11) (9:11)

30
    Ismét eladja a Vác elől, ha nem változik a játék képe, akár zakózhat is a váci együttes. (9:11) (9:11)

29
    GYIMESI Kitti lő gólt Tóth passza után, már kettővel mennek a vendégek, fordulat a javából! (9:11) (9:11)

29
    Egyelőre a Vác képtelen kikapcsolni Tóth Gabriellát, az igazi húzóerőt támadásban az óváriaknál. (9:10) (9:10)

28
    Hámori lépi el, de már passzív is volt. (9:10) (9:10)

28
    Időt kért a Vác együttese. Alighanem már jóval korábban is rájuk fért volna. Büntetlenül ennyi ziccert kihagyni egyszerűen nem lehet. (9:10) (9:10)

28
    KURUCZ Ivett a hosszú támadás végén jobb kettőben betört, be is talál, ezzel vezetést szerez a vendégeknek! (9:10) (9:10)

27
    Ez szinte törvényszerű volt, Ertl a jobb szélről nagyon jó szögből a kapus kezébe lövi a ziccert kettős emberelőnyben (!). (9:9) (9:9)

26
    Hajtai nagyon durván szó szerint leüti Hámorit, érthetetlenül brutális most a vendégcsapat, ez is kettő perc. (9:9) (9:9)

26
    A váciakkal ellentétben TÓTH Gabi bebombázza a büntetőt, a 9-ből 6 gólt lőtt eddig Tóth. (9:9) (9:9)

26
    Kétes szituáció, belemenés, vagy hetes. Hetes belülvédekezésért a vendégek javára. (9:8) (9:8)

25
    Szemerey jobb lábbal védi Virág hetesét, sokat segít a Vác a vendégeknek az eddigi három kihagyott hetessel. (9:8) (9:8)

25
    Hanczvikkel húzta vissza Ertl lövőkezét ziccerben, ez is két perc és hetes jogosan. (9:8) (9:8)

25
    Passzívnál Tóth kétszer a blokkba lőtte, majd még három passz belefért, TÓTH végül hatalmas gólt ragasztott a léc alá. (9:8) (9:8)

24
    Bíró ismét nagyot véd, de még mindig a vendégeké a játékszer. (9:7) (9:7)

24
    Bíró védi kiválóan Hajtai beállóból leadott ziccerlövését, de marad a fehéreknél. (9:7) (9:7)

23
    ERTL a jobb szélről kimondottan nehéz szögből a rövid sarokba lő! (9:7) (9:7)

23
    Dakos kapott Hámoritól kiváló bejátszást, Szemerey szépen rúgta ki lábbal, de marad a Vácnál. (8:7) (8:7)

22
    TÓTH Gabi ezúttal vállmagasságban lőtte el passzívnál talpról bal kettőből, ez is gól. Egyszemélyes támadósor egyelőre. (8:7) (8:7)

22
    Nagyon hosszú vendégtámadás. (8:6) (8:6)

22
    Ertl Rebeka kapott sárga lapot. (8:6) (8:6)

21
    Kiegészült a Vác időközben. (8:6) (8:6)

21
    20:27-nél időt kért a Mosonmagyaróvár, Róth Kálmánnak adódott mondandója. (8:6) (8:6)

21
    DAKOS remekül blokkolt, majd végig is vitte a lerohanást középen! (8:6) (8:6)

21
    Pelczéder próbálkozott bal egyből, de Szemerey lábbal hárít. (7:6) (7:6)

20
    Bíró Blanka bravúrral ért le Gyimesi bal alsó sarkos lövéséhez lábbal. (7:6) (7:6)

20
    Farkas ellen ítélnek támadófaultot. (7:6) (7:6)

20
    Knedlikova lövését védte Bíró Blanka. (7:6) (7:6)

19
    Vajon felül tud-e emelkedni a Vác legnagyobb gólzsákja hiányán, Hornyák ugye ma már biztosan nem játszik és vélhetően még néhány hétig. (7:6) (7:6)

19
    Sterjova kap két perces kiállítást, pár mp-cel előtte Fülöp megúszott egyet, de igazából mindkét együttes hasonlóan brutálisan védekezik. (7:6) (7:6)

19
    STERJOVA bombázza szét a hálót bal kettőből. (7:6) (7:6)

18
    Hihetetlen, TÓTH Gabi harmadszor is eladja ugyanazt a talpról, test mellett, laposan lőtt gólját! (6:6) (6:6)

18
    Kisebb ápolásra szorult Dombi is, de szerencsére tudja folytatni. (6:5) (6:5)

18
    Gyimesi Kitti kapott két perces kiállítást. (6:5) (6:5)

18
    HÁMORI Konszuéla visszarántás ellenére is óriási gólt lő bal kettőből, betörésből. (6:5) (6:5)

17
    Gyimesi átlövését védi Bíró, jól véd egyelőre a váci kapus is. (5:5) (5:5)

17
    Elképesztően megállt a Vác támadásban vagy 12 perce. (5:5) (5:5)

16
    Hámori megy bele a falba, belemenést ítélnek, de úgy tűnt innen, hogy volt benne színjáték is jócskán. (5:5) (5:5)

16
    Bíró védi Filipovic átlövését bal kettőből. (5:5) (5:5)

15
    Bíró védi Filipovic próbálkozását a bal szélről, de oldalt ment ki. (5:5) (5:5)

15
    VIRÁG Noémi a kapus lábai közt lágyan lövi be a hetest. (5:5) (5:5)

14
    Dakos hetest harcol ki, Kopecz feszítette hátra a karját kissé sérülésveszélyesen, két perc is Kopecznek. (4:5) (4:5)

14
    Farkas Veronika ezt a hetest is Szemereybe vágja, marad a Vácnál azonban. (4:5) (4:5)

14
    Belülvédekezés Knedlikovától, Pelczéder harcol ki büntetőt. (4:5) (4:5)

14
    Hornyák könyöke látványra is súlyosan sérült, mielőbbi gyógyulást a váci játékosnak! (4:5) (4:5)

14
    Óriási fájdalmai vannak Hornyák Dórának, de nem a lövő keze az. Nagy valószínűséggel Hornyák nem fog ma már játszani, nagy csapás a Vácnak. (4:5) (4:5)

14
    Hornyák Dóra egy betörésnél megsérült, úgy tűnik súlyosabb a baj, talán kifordult a könyöke Dórának. (4:5) (4:5)

13
    Sterjova átlövését blokkolják, de marad a hazaiaknál. (4:5) (4:5)

13
    Kopecz kap sárga lapot. (4:5) (4:5)

12
    Hosszú lefolyású váci támadás, még törlés is van. (4:5) (4:5)

12
    Kuruczot találta el egy továbblendülő kéz, kisebb ápolásra szorul. (4:5) (4:5)

12
    Filipovic átlövését védi Bíró. (4:5) (4:5)

11
    Sterjova zúgó kapufát lő középről, még szerencséje sincs a Vácnak most. (4:5) (4:5)

11
    DOMBI Luca beállóból eredményes és a mosoniak hálásak is lehetnek Stefanovicnak, mert még ki is állíttatja magát két percre. (4:5) (4:5)

10
    4-1 után vezethet is akár a mosoni csapat. (4:4) (4:4)

10
    Farkas Veronika kihagyja a hétméterest, Szemerey kiválóan védett lábbal. (4:4) (4:4)

9
    Hajtai kap sárgát, mert visszarántotta ziccerben Ertlt. Hetes is. (4:4) (4:4)

9
    KNEDLIKOVA eredményes szélről, emberhátrányból egalizál a Mosonmagyaróvár remek játékkal. (4:4) (4:4)

8
    Ertl szinte középre kanyarodhatott fel, de a bal kapufára lövi a ziccert a jobb "szélről". (4:3) (4:3)

8
    Kurucz teljesen feleslegesen ment nyakra Hornyák ellen, kettő perc. (4:3) (4:3)

8
    GYIMESI Kitt átlövésből eredményes jobb kettőből. (4:3) (4:3)

8
    Lépéshiba Stefanovictól. (4:2) (4:2)

7
    Bíró másodszor is megeszi TÓTH Gabi trükkjét, középről, laposan nagyon szép gólt lő talpról. (4:2) (4:2)

6
    Fülöp is takarított, ő is sárga lapot kap. (4:1) (4:1)

6
    Stefanovic lökte a levegőben Tóthot, sárga lap. (4:1) (4:1)

5
    STERJOVA egyéni játék után kissé belemenésgyanús helyzetből lövi ki a jobb alsót balról. (4:1) (4:1)

5
    TÓTH Gabi talpról laposan szépségdíjas gólt lő a jobb alsóba. (3:1) (3:1)

4
    Lépéshiba után HORNYÁK Dóra lerohanásból eredményes. (3:0) (3:0)

4
    Ezúttal Sterjova bejátszását váltotta gólra FÜLÖP középen. (2:0) (2:0)

3
    Tóth Gabi lövését védte bravúrral Bíró Blanka. (1:0) (1:0)

3
    Hornyák bejátszásából FÜLÖP lő a kapuba beállóból. (1:0) (1:0)

2
    Kurucz Ivett kapott sárga lapot. (0:0) (0:0)

2
    Filipovic lőtt át középről, fölé. (0:0) (0:0)

2
    Előbb Ertl, majd Szondi lőhetett jó helyzetből, de mindkét esetben bravúrral hárított Szemerey. (0:0) (0:0)

1
    Bíró, illetve Szemerey kezdenek a kapuban. (0:0) (0:0)

1

Piros-fekete mezben a váciak, fehérben az óváriak. Az első támadás a Vácé lesz.

Már zajlik a csapatok bemutatása, néhány percen belül megkezdődik a 2014-15-ös bajnoki szezon!

Ipress Center-Vác: Balogh J., Bíró B. – Hámori, Farkas, Pelczéder, Sterjova, Hansághy, Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Virág, Helembai

Mosonmagyaróvári KCSE: Szemerey, Schneck R. – Knedlikova, Hajtai, Kiss K., Kurucz I., Marincsák, Dombi, Filipovic, Gyimesi, Csala, Tóth G., Bardi, Puhalák, Kopecz, Hanczvikkel

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

Hosszú várakozás után végre megkezdődik a női kézilabda NB1 2014-2015-s szezonja. Szeptember harmadika nagy nap a női kézilabda rajongói számára.
    Az első fordulóban a tavalyi 7. helyezett Vác együttese fogadja az előző két szezont még Veszprémben töltő, ám azóta Mosonmagyaróvárra átköltöző MKCSE csapatát.

(fotó: vacinkse.hu, mkcse.hu)

Mindkét gárda nagy változásokon ment keresztül a holtszezon alatt, nagy volt a jövés-menés a nyári szünetben.
    A vendég Mosonmagyaróvári KC Róth Kálmán vezetésével jócskán átalakult, idén több idegenlégiós is erősíti csapatukat, Knedlikova, Pejovic és Filipovic személyében. A mosoniak kerete telis tele van tehetséges fiatalokkal, akik időnként máris megvillantották oroszlánkörmeiket. Az együttes húzóemberei ebben a szezonban jó eséllyel főként a kapus, Szemerey Zsófi, Kurucz Ivett és a már címeres mezt is kiérdemlő Tóth Gabriella lehetnek.

Az Ipress Center-Vác csapata is óriási vérfrissítésen ment keresztül a nyáron. Triffa Ágnes, Szádvári Krisztina, Ana Niksic, Kamper Olívia, Ivanics Dóra, Kaiser Melitta, valamint Sandra Nikcevic távoztak, Pelczéder Orsolya, Hornyák Dóra, Tóth Eszter, Balogh Judit és Maria Sterjova pedig érkeztek erre a szezonra.

A felkészülési mérkőzések alapján átlövőerőben feltűnően erősödött a váci együttes és a védőfal magasságára sem lehet panaszuk, Egyelőre gondok adódtak a széleken mutatott játékkal, de még bőven van lehetősége javulni az újjáalakuló hölgykoszorúnak az idő elteltével, a megfelelő játékosok feltétlenül megvannak hozzá: Pelczéder, Szondi, Ertl és Hansághy is igen jók a szélsőjátékban.

Egyelőre sérülések sújtják a hazai csapatot, a felkészülés során a már egyébként is maródi Tóth Eszter mellett kisebb-nagyobb sérülést szenvedett Drávai Gyöngyi, Hornyák Dóra is, nem teljesen jött még rendbe Marja Stefanovic lába sem.

A felkészülés során már háromszor is találkozott egymással a Vác és az Óvár. Kétszer találkoztak a nyugat-magyarországi városban, ahol is egy hazai és egy váci győzelem született, míg az egyetlen Dunakanyarban rendezett összecsapáson a Váci NKSE győzött három góllal.

Valamivel esélyesebbnek tűnik a Vác a szerdai meccsen, de láthattuk, hogy az Óvár már képes volt meglepni a hazaiakat, a váci mérkőzés is igencsak szorosan alakult, a VNKSE ráadásul igencsak ingadozó formát mutat eddig a felkészülési összecsapások alapján.

A meccs szerdán 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!