Ferencváros – Debrecen 32:17 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Ipress Center-Vác 27:20 (vége)
Dunaújvárosi KKA
27:20 (12:9)
Ipress Center-Vác
péntek 26.09.2014, 18:00 • Dunaújváros, sportcsarnok • Női kézilabda NB1

Vácott az Ipress Kupán már összecsapott egymással egy hónappal ezelőtt a két együttes, akkor döntetlen született. Igaz, akkor még a váciaknál Hornyák Dóra nem volt sérült, az Újvárosnál pedig nem játszott Bulath és Triscsuk (utóbbi természetes, mivel nem volt még a csapat tagja).

A helyzet hatalmasat változott azóta a jelek szerint. A Vác kiválóan kezdte a mérkőzést, mert 3:6, majd 4:7 is állt az eredményjelzőn, nem találta a fogást a Kohász a Vácon.

Aztán egyszer csak megtalálta és a mínusz háromból plusz négyet hozott ki, a szünetre három gólos hazai előnnyel vonulhattak a csapatok. Ami feltűnő volt egész meccsen, sőt az összes eddigi váci mérkőzések során, hogy nincs normális emberelőnyös figurájuk, vagy nem tudják megjátszani őket, mert most is számos alkalommal kerültek előnybe, de gólt csak elvétve szereztek belőle, ahogy a Békéscsaba ellen is így volt.

A fordulás után sem változott igazán a helyzet, a Dunaújváros fokozatosan elhúzott előbb 4-5, majd 7-8 góllal is. Élen járt a gólgyártásban Azari, Vincze és Triscsuk is, Triffa nem védett rosszul, de nagyon sok támadásnál nem is kellett közbeavatkoznia.

A váciaknál Bíró Blanka dicsérhető, különösen az első félidei teljesítménye alapján, Farkas nagyot harcolt és Virág Noéminek is akadtak felvillanásai. Sterjovát kitűnően kikapcsolták a hazaiak. A váciaknak égetően szüksége van Drávai és Hornyák Dóra visszatérésére. A hét gólos különbség reálisnak tekinthető, teljesen megérdemelten győzött az Újváros.

Dunaújvárosi KKA – Ipress-Center-Vác: 27-20!
    ---- (19:29:37)

60
    Mérkőzés vége. (27:20)

60
    Sterjova szerez labdát, de már nem indít, mert lejár az idő. (27:20) (27:20)

60
    Nem igazán töri már magát egyik csapat sem. (27:20) (27:20)

59
    Kiváló a hangulat egyébként a csarnokban, nagyon kellett a hazaiaknak már ez a győzelem. Közben Virág passzívnál a blokkba dobja. (27:20) (27:20)

59
    Ünnepel a hazai közönség, ezt már nem veszítheti el a Dunaújváros. (27:20) (27:20)

58
    HOSSZÚ Boglárka büntet a túloldalon jobb szélről. (27:20) (27:20)

58
    Helembai ziccerét fogja Triffa beállóból. (26:20) (26:20)

57
    Hát mögötti passz VINCZE Melindának, aki középen betörve hátrányból is betalál! (26:20) (26:20)

57
    Ismét vészkapus a Kohásznál, Takács Dusmáta. (25:20) (25:20)

57
    Időt kér a Dunaújváros, Mátéfi Eszter. (25:20) (25:20)

57
    Virág az utóbbi hetekben egyre több átlövésgólt szerez, javul a játéka. (25:20) (25:20)

57
    VIRÁG Noémi jobb kettőből, átlövésből talál a kapuba. (25:20) (25:20)

56
    Nagyon feltűnő, mennyire nem tudnak mit kezdeni az emberelőnyökkel a váciak. (25:19) (25:19)

56
    Triscsuk talpról pár centivel mellé bombáz. (25:19) (25:19)

56
    A mérkőzés hajrájában vagyunk, szinte biztos a Kohász győzelme. (25:19) (25:19)

55
    FARKAS Veronika a jobb alsóba veri a hetest. (25:19) (25:19)

55
    Azari kap kettő perces büntetést, hetes a Vác javára. A kapuba érkezik Nagy Éva. (25:18) (25:18)

55
    Innentől alighanem már nem kérdés a két pont sorsa. (25:18) (25:18)

55
    VINCZE Melinda egy szerzett labdával lerohanásból becunderezi Bíró lába mellett. (25:18) (25:18)

54
    Sterjovára nagyon figyelnek, teljesen kikapcsolják az egyetlen klasszikus váci átlövőt. (24:18) (24:18)

54
    BULATH újra hatra növeli a hazai előnyt bal kettőből, átlövésből. (24:18) (24:18)

54
    VIRÁG Noémi jobb kettőből szépségdíjas átlövésgólt szerez talpról. (23:18) (23:18)

53
    Szabálytalan zárás, még marad esélye a Vácnak. (23:17) (23:17)

53
    Ha ezt belövi a Kohász, alighanem megvan a meccs. (23:17) (23:17)

52
    Elszórja a Vác elől, jöhetnek a fekete mezesek. (23:17) (23:17)

52
    Takács Bianka védekezett jól. (23:17) (23:17)

52
    BULATH talpról középről bombagólt szerez. (23:17) (23:17)

52
    Bíró védi Bulath lövését, de szabaddobás. (22:17) (22:17)

51
    Kipattanó labdát szerzett meg HELEMBAI és beállóból ki is lőtte vele a bal alsót. (22:17) (22:17)

51
    Virág ment meg bravúrral egy labdát. (22:16) (22:16)

51
    Ez AZARI napja ma, a jobb szélről már a negyedik gólját szerzi öt helyzetből. (22:16) (22:16)

50
    Triscsuk kezét megütik, így dobja ki mellé, de nem fújnak a bírók. Eladja azonban a Vác is a túloldalon gyorsan. (21:16) (21:16)

50
    Hámoritól csenik el a labdát a fekete mezesek. Nagyon jól felkészültek az újvárosiak Hámori játékából. (21:16) (21:16)

49
    Megint nem sikerült a lerohanás, de a vendégeknél marad. (21:16) (21:16)

49
    Bulath átlövését védi Bíró, majd Dakos bravúrosan megmenti. (21:16) (21:16)

48
    Törlés miatt áll a játék. Nem dőlt még el, de igen jó helyzetben a Dunaújváros. (21:16) (21:16)

48
    VIRÁG átlövése Triffa lábát is érintve kerül a hálóba. (21:16) (21:16)

48
    TRISCSUK tör be középen kis helyen is és újra hat a különbség, eldőlni látszik. (21:15) (21:15)

47
    Labdát halászott hátul Ferling. (20:15) (20:15)

47
    FERLING nem teketóriázott, középen betörve harmadik gólját szerzi az év végén sajnos visszavonuló kiváló játékos. (20:15) (20:15)

47
    Pontatlan volt az indítás, PELCZÉDER mégis bevetődve gólt tud szerezni lerohanásból! (19:15) (19:15)

46
    Hihetetlen, hogy Triscsuk milyen szép labdákat osztogat egyébként, pedig alig 2 napja edzenek együtt a csapattal. (19:14) (19:14)

46
    Farkas lő közbe, Triffán nem fogott ki ezzel, jöhetnek újra a hazaiak. (19:14) (19:14)

46
    Emberhátrányban még nehezebb a Vác dolga felállt fal ellen. (19:14) (19:14)

45
    AZARI megszórja magát, szerzett labdával iramodott meg egy pontos passz után és lerohanásból veszi be Bíró kapuját. (19:14) (19:14)

45
    Bulath dobja ki a labdát a bal oldalon, háromra is felzárkózhat a Vác. (18:14) (18:14)

44
    Igen hosszú támadás a hazaiaktól. (18:14) (18:14)

44
    Triscsukot tépték meg a vendégek, Virág Noémi kap kettő percet. (18:14) (18:14)

44
    Ferlinget találják arcon vétlenül, nincs sérülés szerencsére, törlés után lehet is folytatni. (18:14) (18:14)

43
    Újvárosi támadás következik 17,5 perccel a vége előtt. (18:14) (18:14)

43
    Időt is kér azonnal a Dunaújváros. (18:14) (18:14)

42
    Érthetetlenül kapkodni kezdett a hazai csapat, PELCZÉDER Orsolya lerohanásból négyre csökkenti az imént még hét gólos hátrányt! (18:14) (18:14)

41
    HELEMBAI Fanni kapott remek bejátszást és beállóból, kissé jobbra sodródva is eredményes. (18:13) (18:13)

40
    Bíró hárítja a bal szélső hazai próbálkozást. (18:12) (18:12)

39
    Nagyra duzzadt a hazai előny, nem tudom, van-e innen visszaút a vendégeknek. (18:12) (18:12)

39
    KATONA Flóra kiválóan lövi ki a hosszú alsót a jobb szélről. (18:12) (18:12)

39
    Lassan beláthatatlan messzeségbe kerül az Újváros. (18:11) (18:11)

39
    HOSSZÚ szerzett labdát középen, végig is vitte a lerohanást sikerrel. (18:11) (18:11)

39
    Pelczéder érkezett a bal szélre a Vácnál. (17:11) (17:11)

38
    Időt kér a Vác csapata. Hattal elhúzott a Dunaújváros, innen igencsak nehéz lesz fordítani a vendégeknek. (17:11) (17:11)

38
    Átlövésből eredményes TRISCSUK. (17:11) (17:11)

38
    Most Triscsuk középen, Bulath a jobblövő. (16:11) (16:11)

38
    Ferling inkább megáll és megfontolt akciót vezet. (16:11) (16:11)

37
    Sterjova cselez, majd pontatlanul passzol. (16:11) (16:11)

37
    VINCZE Melinda a bal szélről szinte lehetetlen szögből bombáz a kapuba! (16:11) (16:11)

37
    A plusz ötért támad a Kohász, az már komoly előny lenne. (15:11) (15:11)

36
    Triffa védi Farkas talpról elengedett lövését. (15:11) (15:11)

36
    Nem tudta Szondi összeszedni, de a túloldalon Bíró véd egy ziccert beállóból. (15:11) (15:11)

36
    BULATH klasszikus átlövésgólja középről. (15:11) (15:11)

35
    Törlés miatt áll a játék. (14:11) (14:11)

35
    STEFANOVIC talált a hálóba jobb kettőből. (14:11) (14:11)

35
    Elnézést a technikai hibáért, két percig nem volt vonalunk. (13:10) (13:10)

33
    Kamper átlövését védi Bíró Blanka. (13:10) (13:10)

33

33
    Sterjova találja telibe a jobb kapufát. (13:10) (13:10)

33
    Triffa védi Farkas lövését, de fault volt közben. (13:10) (13:10)

32
    Jobb kettőben tör be TRISCSUK Krisztina és első újvárosi gólját szerzi. (13:10) (13:10)

32
    Stefanovic esik el a hatoson belül, ám ő kap két perces kiállítást. Nem látszott, pontosan, mi történt. (12:10) (12:10)

31
    Eladott labda után KATONA Flóra a jobb szélről szinte nulla szögből talál be! (12:10) (12:10)

31
    Nehéz szögből nem talál be Triffának a váci balszélső. (12:9) (12:9)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:9)

A Vác fogja kezdeni hamarosan a 2. félidőt.

Kevés góllal kezdtek a csapatok, különösen a Kohász volt óriási gólínségben az első 10-12 percben, mindössze háromszor találtak a kapuban. Ekkor a Vác jó rajtot véve 6:3-ra, majd 7:4-re is vezetett.

Itt azonban az időkérés után hatalmasat változott a játék képe, összeállt a védekezése a hazai csapatnak és produkáltak egy 8-1-es rohamost a mínusz háromból plusz négy lett hirtelen. Felállt fal ellen nehezen boldogul mindkét csapat, de a Dunaújváros gyors góljai hozzák egyelőre a különbséget.

Dunaújváros – Vác: 12-9, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:9)

30
    DAKOS egy szerzett labdát értékesít rendezetlen védelem ellen. (12:9) (12:9)

30
    Farkas bejátszása nem jó Dakosnak. (12:8) (12:8)

30
    Triscsuk védekezik jól. (12:8) (12:8)

30
    BULATH Anita védhetetlen bombagólja a bal felső sarokban. (12:8) (12:8)

30
    A félidő hajrájában járunk már. (11:8) (11:8)

29
    Dakos hiába fordul be, már elvették a Váctól. (11:8) (11:8)

29
    Nagy harc folyik a falban, egyelőre váltakozó sikerrel. (11:8) (11:8)

29
    Nem tudta gyorsan végigvinni a Vác, jól zár vissza az Újváros. (11:8) (11:8)

29
    Takács szabálytalan zárása. (11:8) (11:8)

28
    Felállt fal ellen a Kohász se sok mindent tud kezdeni, de a gyors góljaik miatt 3 gólos előnyben. (11:8) (11:8)

28
    Elképesztő, hogy egyetlen egy gólt sem tudott lőni a Vác, pedig 2x is emberelőnyben voltak az elmúlt percekben. Sterjova maradt lenn, de már újra talpon szerencsére. (11:8) (11:8)

28
    Megint eladta a Vác támadásban, előbb Sterjovát blokkolták le, majd rossz bejátszás. Most ápolás miatt áll a játék, talán Farkas maradt lent. (11:8) (11:8)

27
    A váci emberelőny inkább a hazaiaknak előny. (11:8) (11:8)

27
    Megint rossz váci bejátszás, megint gyors góllal büntet a Kohász, AZARI a jobb oldalról. (11:8) (11:8)

26
    Kamper a kapufát találja telibe. (10:8) (10:8)

26
    Kamper újra a pályán támadásban. (10:8) (10:8)

26
    Szabálytalan zárás a váciaktól, jöhet előre a Dunaújváros. (10:8) (10:8)

25
    Háborog a hazai közönség, pedig Bulath valóban két kézzel lökte Hámorit, megint két perc. (10:8) (10:8)

25
    A Vác nem tud mit kezdeni emberelőnyben másodszor sem. Ki is egészültek a hazaiak. (10:8) (10:8)

25
    Eladta a Vác emberelőnyben, TAKÁCS a megszerzett labdával futott végig és nem hibázta el a ziccert. (10:8) (10:8)

25
    Az egyenlítésért támadhat a Vác. (9:8) (9:8)

24
    Bíró lábbal hárítja Bulath hetesét! (9:8) (9:8)

24
    Bíró védi Vincze ziccerét, majd hetest harcol ki Azari. (9:8) (9:8)

24
    Ismét vészkapus a Kohásznál. (9:8) (9:8)

23
    VIRÁG Noémi átlövésből, középről eredményes. (9:8) (9:8)

23
    Belefújtak Hámori góljába, szabaddobás. (9:7) (9:7)

23
    TAKÁCS Dusmáta lerohanásból eredményes. Nem érnek vissza a váciak egyszerűen. (9:7) (9:7)

23
    Labdát szereznek a hazaiak. (8:7) (8:7)

22
    Kevés az ötlet a vendégek támadásaiban felállt fal ellen. (8:7) (8:7)

22
    Virágot egyelőre ápolni kell, arcra kapott egyet. (8:7) (8:7)

22
    Kettő perces kiállítás Triscsuk adott egyet Virág Noéminek. (8:7) (8:7)

22
    Egy 4:0-s rohamot produkáltak most a hazaiak, a váciak szenvednek támadásban. (8:7) (8:7)

22
    FERLING rendezetlen védelem ellen már a vezetést szerzi meg az Újvárosnak! (8:7) (8:7)

21
    Elvették a Váctól, vélhetően passzív miatt. (7:7) (7:7)

21
    Hámori küzd jobb kettőben. (7:7) (7:7)

21
    Valami probléma a zsűriasztalnál, Konkoly Csabát is odahívják, de úgy tűnik, rendeződik a dolog. Eltérés lehetett a papíron. (7:7) (7:7)

20
    Hosszú váci támadás sok faulttal. (7:7) (7:7)

20
    Váci támadással folytatódik a csata döntetlenről. (7:7) (7:7)

20
    Időt kér a Vác. 2 perc alatt elfogyott a három gólos előny. Az időkérés 19:14-nél. (7:7) (7:7)

20
    Rossz váci bejátszás, újra VINCZE eredményes lerohanásból. (7:7) (7:7)

20
    Nem értek vissza a vendégek, VINCZE Melinda használja ezt ki bal szélről. (6:7) (6:7)

19
    Elveszik a labdát a Váctól, túlkombinálták. (5:7) (5:7)

19
    Passzív a Vácnál. (5:7) (5:7)

18
    Triscsuk találta el Sterjovát véletlenül, nincs kiállítás. (5:7) (5:7)

18
    Egyik csapat sem erőlteti a gyors támadásokat. (5:7) (5:7)

18
    Nagyon szép átlövésgól BULATH Anitától. (5:7) (5:7)

17
    Jól és keményen védekezik a Vác, most Stefanovic volt kicsit túl kemény. Sárga lap. (4:7) (4:7)

17
    Triscsuk pihen, újra Bulath támadásban a pályán. (4:7) (4:7)

17
    Nagyon szép átemeléses gól a bal szélről SZONDI Zsófiától. (4:7) (4:7)

16
    Lerohanásgól AZARI Fruzsinától. (4:6) (4:6)

16
    Farkas talpról, de Triffa védett. (3:6) (3:6)

16
    Jó ideje megfagyott az eredmény. (3:6) (3:6)

15
    Triscsuk átlövését védi Bíró. (3:6) (3:6)

15
    Az újvárosi védekezés egész jó, de a támadásaik igencsak csapnivalóak eddig és Bíró is úgy tűnik, jó napot fog ismét ki. (3:6) (3:6)

15
    Időt kért a Dunaújváros. 14:23-nál. (3:6) (3:6)

14
    Eladta a Kohász ismét lövés nélkül. A túloldalon Hámori megy bele a falba. (3:6) (3:6)

13
    Megérkezett Triscsuk ötössel középre. (3:6) (3:6)

13
    Kevés gól van eddig, különösen hazai oldalon. (3:6) (3:6)

13
    Lépéshiba Farkasnál. (3:6) (3:6)

12
    Víg védte Szondi szélről leadott lövését, majd Bíró hárít a túloldalon Takács helyzeténél. (3:6) (3:6)

12
    Jól fog jönni a hazaiaknak Triscsuk bekapcsolódása. (3:6) (3:6)

12
    Kiegészült a Kohász, de kidobják a labdát oldalra. (3:6) (3:6)

11
    FARKAS a kapus bal lába alatt pattintja be a hetest. (3:6) (3:6)

11
    Hámori harcol ki kettő perces kiállítás. Véleményesnek tűnt, de alighanem jól döntöttek a bírók. (3:5) (3:5)

11
    Sterjova nagyon aktív, de erős őrizetet kap. (3:5) (3:5)

11
    Vincze ziccerét védi Bíró balról. (3:5) (3:5)

10
    Vészkapus a Kohásznál a jobb szélen. (3:5) (3:5)

10
    Rossz passz Farkasnak, technikai hiba miatt labdát veszít a Vác. Az emberelőnyök nem mennek nekik idén. (3:5) (3:5)

10
    Ami késik, nem múlik, Bulath nem engedte el Dakost, kettő perces kiállítás. (3:5) (3:5)

9
    Most viszont Stefanovic kapott egy óriásit, alighanem itt megúszott egy két percet a Kohász. (3:5) (3:5)

9
    Ferling talpról, de Bíró résen volt. (3:5) (3:5)

9
    STERJOVA rendezetlen védelem ellen középről átlövésből eredményes. (3:5) (3:5)

9
    Ferling gyenge lövését fogja Bíró. (3:4) (3:4)

8
    DAKOS Noémihez pattant a labda beállóban, aki nem hibázta el a ziccert. Vezetnek a vendégek újfent. (3:4) (3:4)

8
    Dakost nem hagyják egyelőre befordulni, jól őrzik a beállóst. (3:3) (3:3)

8
    A kétes ítéletek egyelőre a Vácnak kedveznek, bár ez valóban úgy tűnt, hogy fellökték Stefanovicot. (3:3) (3:3)

8
    Gyors újvárosi támadás végén Bíró hárít. (3:3) (3:3)

7
    Hasonló bombagól FARKAS Veronikától a túloldalon. (3:3) (3:3)

7
    FERLING gyönyörű átlövésgóllal veszi be a váci kapu jobb alsó sarkát. (3:2) (3:2)

7
    Hansághy kapott sárgát. (2:2) (2:2)

7
    Majdnem labdát szerez Szondi, de oldalt megy ki. (2:2) (2:2)

6
    Kényszerlövés Farkastól, Víg hárítja. (2:2) (2:2)

6
    A bírók egyelőre vevők a Vác igencsak passzív támadójátékára. (2:2) (2:2)

6
    Bulath kapott sárga lapot. (2:2) (2:2)

6
    Jól védekezik eddig a Kohász. (2:2) (2:2)

5
    Kamper is besárgul. (2:2) (2:2)

5
    Kis szerencsével kapja vissza a Vác a labdát elől. (2:2) (2:2)

5
    Ismét egy védés Bíró Blankától a jobb oldalról. (2:2) (2:2)

5
    FARKAS a bal alsóba vágja a hetest. (2:2) (2:2)

4
    Szép betöréssel harcol ki hetest Stefanovic és sárga Ferlingnek. (2:1) (2:1)

4
    Sterjovára is ki-ki lépegetnek a hazaiak. (2:1) (2:1)

4
    Már hazai előny, rendezetlen védelem ellen KAMPER Olívia talál be saját volt csapata ellen. (2:1) (2:1)

4
    Dakos ziccerét fogta Víg Vivien. (1:1) (1:1)

3
    Vincze Melinda zavarót védekezik elől. (1:1) (1:1)

3
    Szépen fordult be TAKÁCS Dusmáta és beállóból eredményes. (1:1) (1:1)

3
    Bulath harcol ki szabaddobást. (0:1) (0:1)

2
    STERJOVA átlövésből szerez vezetést a Vácnak bal kettőből. (0:1) (0:1)

2
    Váci támadás, Stefanovic harcolta ki. (0:0) (0:0)

1
    Bíró Blanka védéssel kezd a jobb szélről. (0:0) (0:0)

1

A Dunaújváros kezdi a meccset.

Pirosban a vendég váci együttes, feketében a hazai DKKA, hamarosan kezdés.

A közvetítés plusz egy állomáson keresztül valósul meg, reméljük nem fog akadozni az adatáramlás. Ha megtörténik, előre is szíves elnézésüket kérjük, igyekszünk mindent megtenni az akadálytalan közvetítés érdekében.

Dunaújvárosi KKA: Triffa, Víg, Nagy Éva – Ferling, Azari, Berta, Takács D., Ács, Vincze, Triscsuk, Bulath, Boldizsár, Kamper, Takács B., Ferenczy, Hosszú

Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró B. – Hámori, Farkas, Bató, Pelczéder, Sterjova, Hansághy, Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Virág, Helembai

Játékvezetők: Halász András – Tarnavölgyi Gergely.

A női kézilabda bajnokság 5. fordulójához érkeztünk. A Dunaújváros fogadja a Vác gárdáját.

A nyári felkészülés során mindkét csapat komoly célokat fogalmazott meg a szezonra, a felsőházba, azaz a legjobb négy közé kerülést tűzték ki célul maguk elé.

Ettől valamelyest távolodott mindkét együttes, ugyanis négy forduló után mindössze a 6., illetve a 7. helyen tanyáznak két győzelemmel és két vereséggel, 4-4 ponttal. A dolog szépséghibája, hogy sem a Fradival, sem a Győrrel nem játszottak még, így némelyik vereség nevezhető váratlannak is.

A Dunaújváros rögtön az első fordulóban hazai pályán kapta meg a Siófokot és az azóta is rendkívül jó formában és eredményesen játszó Balaton-parti együttes el is vitte a két pontot Újvárosból. Következett két győzelem, egy véres verejtékkel kivívott egy gólos siker Mosonmagyaróváron, majd egy simább, 8 gólos a Debrecen ellen. Az igazi feketeleves Székesfehérváron érte Mátéfi Eszter lányait, ahol a két fő átlövőjét és irányítóját nélkülöző Fehérvár négy góllal elverte az Újvárost.

A Vác elsőként a Mosonmagyaróvárt fogadta és hazai pályán kapott ki az óváriaktól, majd egy kiizzadott egy gólos győzelem Debrecenben, következett egy sima, 5 gólos zakó a Fehérvártól megint csak hazai pályán, majd egy utolsó 15 perces szárnyalással kivívott győzelem a Békéscsaba ellenében.

A hazaiaknál Bulath Anita egyelőre a házi gólkirály 24 találatával, míg a váciak első számú gólfelelőse eddig az elnyűhetetlen Farkas Veronika, aki az egész bajnokság góllövőlistáját is vezeti e pillanatban 29 góljával.

Megjósolhatatlan, hogy a két, eddig csalódott csapat közül, melyiknek jön ki jobban a lépés most, de a hazai pálya segíthet a Dunaújvárosnak. Mindkét együttesben sok a sérült, de amíg az Újvárosnál Gerán kívül a többiek többé-kevésbé hadra foghatók (Bulath, Ferling is sérült, utóbbi lehet, hogy hiányozni fog a mérkőzésről), addig a Vácnak kulcsemberei biztosan nem játszhatnak még. Hornyák Dóra, Drávai Gyöngyi is gólgyárosnak számítanak, rajta kívül Tóth Eszter is még hetekig sérült lesz, Fülöp karja még közel sem 100%-os és Stefanovic térde is rakoncátlankodik.

A találkozó pénteken 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!