Ferencváros – Debrecen 32:17 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Ipress Center-Vác 27:20 (vége)
Dunaújvárosi KKA
27:20 (12:9)
Ipress Center-Vác
péntek 26.09.2014, 18:00 • Dunaújváros, sportcsarnok • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A női kézilabda bajnokság 5. fordulójához érkeztünk. A Dunaújváros fogadja a Vác gárdáját.

A nyári felkészülés során mindkét csapat komoly célokat fogalmazott meg a szezonra, a felsőházba, azaz a legjobb négy közé kerülést tűzték ki célul maguk elé.

Ettől valamelyest távolodott mindkét együttes, ugyanis négy forduló után mindössze a 6., illetve a 7. helyen tanyáznak két győzelemmel és két vereséggel, 4-4 ponttal. A dolog szépséghibája, hogy sem a Fradival, sem a Győrrel nem játszottak még, így némelyik vereség nevezhető váratlannak is.

A Dunaújváros rögtön az első fordulóban hazai pályán kapta meg a Siófokot és az azóta is rendkívül jó formában és eredményesen játszó Balaton-parti együttes el is vitte a két pontot Újvárosból. Következett két győzelem, egy véres verejtékkel kivívott egy gólos siker Mosonmagyaróváron, majd egy simább, 8 gólos a Debrecen ellen. Az igazi feketeleves Székesfehérváron érte Mátéfi Eszter lányait, ahol a két fő átlövőjét és irányítóját nélkülöző Fehérvár négy góllal elverte az Újvárost.

A Vác elsőként a Mosonmagyaróvárt fogadta és hazai pályán kapott ki az óváriaktól, majd egy kiizzadott egy gólos győzelem Debrecenben, következett egy sima, 5 gólos zakó a Fehérvártól megint csak hazai pályán, majd egy utolsó 15 perces szárnyalással kivívott győzelem a Békéscsaba ellenében.

A hazaiaknál Bulath Anita egyelőre a házi gólkirály 24 találatával, míg a váciak első számú gólfelelőse eddig az elnyűhetetlen Farkas Veronika, aki az egész bajnokság góllövőlistáját is vezeti e pillanatban 29 góljával.

Megjósolhatatlan, hogy a két, eddig csalódott csapat közül, melyiknek jön ki jobban a lépés most, de a hazai pálya segíthet a Dunaújvárosnak. Mindkét együttesben sok a sérült, de amíg az Újvárosnál Gerán kívül a többiek többé-kevésbé hadra foghatók (Bulath, Ferling is sérült, utóbbi lehet, hogy hiányozni fog a mérkőzésről), addig a Vácnak kulcsemberei biztosan nem játszhatnak még. Hornyák Dóra, Drávai Gyöngyi is gólgyárosnak számítanak, rajta kívül Tóth Eszter is még hetekig sérült lesz, Fülöp karja még közel sem 100%-os és Stefanovic térde is rakoncátlankodik.

A találkozó pénteken 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Dunaújvárosi KKA: Triffa, Víg, Nagy Éva – Ferling, Azari, Berta, Takács D., Ács, Vincze, Triscsuk, Bulath, Boldizsár, Kamper, Takács B., Ferenczy, Hosszú

Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró B. – Hámori, Farkas, Bató, Pelczéder, Sterjova, Hansághy, Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Virág, Helembai

Játékvezetők: Halász András – Tarnavölgyi Gergely.

A közvetítés plusz egy állomáson keresztül valósul meg, reméljük nem fog akadozni az adatáramlás. Ha megtörténik, előre is szíves elnézésüket kérjük, igyekszünk mindent megtenni az akadálytalan közvetítés érdekében.

Pirosban a vendég váci együttes, feketében a hazai DKKA, hamarosan kezdés.

A Dunaújváros kezdi a meccset.

1

1
    Bíró Blanka védéssel kezd a jobb szélről. (0:0) (0:0)

2
    Váci támadás, Stefanovic harcolta ki. (0:0) (0:0)

2
    STERJOVA átlövésből szerez vezetést a Vácnak bal kettőből. (0:1) (0:1)

3
    Bulath harcol ki szabaddobást. (0:1) (0:1)

3
    Szépen fordult be TAKÁCS Dusmáta és beállóból eredményes. (1:1) (1:1)

3
    Vincze Melinda zavarót védekezik elől. (1:1) (1:1)

4
    Dakos ziccerét fogta Víg Vivien. (1:1) (1:1)

4
    Már hazai előny, rendezetlen védelem ellen KAMPER Olívia talál be saját volt csapata ellen. (2:1) (2:1)

4
    Sterjovára is ki-ki lépegetnek a hazaiak. (2:1) (2:1)

4
    Szép betöréssel harcol ki hetest Stefanovic és sárga Ferlingnek. (2:1) (2:1)

5
    FARKAS a bal alsóba vágja a hetest. (2:2) (2:2)

5
    Ismét egy védés Bíró Blankától a jobb oldalról. (2:2) (2:2)

5
    Kis szerencsével kapja vissza a Vác a labdát elől. (2:2) (2:2)

5
    Kamper is besárgul. (2:2) (2:2)

6
    Jól védekezik eddig a Kohász. (2:2) (2:2)

6
    Bulath kapott sárga lapot. (2:2) (2:2)

6
    A bírók egyelőre vevők a Vác igencsak passzív támadójátékára. (2:2) (2:2)

6
    Kényszerlövés Farkastól, Víg hárítja. (2:2) (2:2)

7
    Majdnem labdát szerez Szondi, de oldalt megy ki. (2:2) (2:2)

7
    Hansághy kapott sárgát. (2:2) (2:2)

7
    FERLING gyönyörű átlövésgóllal veszi be a váci kapu jobb alsó sarkát. (3:2) (3:2)

7
    Hasonló bombagól FARKAS Veronikától a túloldalon. (3:3) (3:3)

8
    Gyors újvárosi támadás végén Bíró hárít. (3:3) (3:3)

8
    A kétes ítéletek egyelőre a Vácnak kedveznek, bár ez valóban úgy tűnt, hogy fellökték Stefanovicot. (3:3) (3:3)

8
    Dakost nem hagyják egyelőre befordulni, jól őrzik a beállóst. (3:3) (3:3)

8
    DAKOS Noémihez pattant a labda beállóban, aki nem hibázta el a ziccert. Vezetnek a vendégek újfent. (3:4) (3:4)

9
    Ferling gyenge lövését fogja Bíró. (3:4) (3:4)

9
    STERJOVA rendezetlen védelem ellen középről átlövésből eredményes. (3:5) (3:5)

9
    Ferling talpról, de Bíró résen volt. (3:5) (3:5)

9
    Most viszont Stefanovic kapott egy óriásit, alighanem itt megúszott egy két percet a Kohász. (3:5) (3:5)

10
    Ami késik, nem múlik, Bulath nem engedte el Dakost, kettő perces kiállítás. (3:5) (3:5)

10
    Rossz passz Farkasnak, technikai hiba miatt labdát veszít a Vác. Az emberelőnyök nem mennek nekik idén. (3:5) (3:5)

10
    Vészkapus a Kohásznál a jobb szélen. (3:5) (3:5)

11
    Vincze ziccerét védi Bíró balról. (3:5) (3:5)

11
    Sterjova nagyon aktív, de erős őrizetet kap. (3:5) (3:5)

11
    Hámori harcol ki kettő perces kiállítás. Véleményesnek tűnt, de alighanem jól döntöttek a bírók. (3:5) (3:5)

11
    FARKAS a kapus bal lába alatt pattintja be a hetest. (3:6) (3:6)

12
    Kiegészült a Kohász, de kidobják a labdát oldalra. (3:6) (3:6)

12
    Jól fog jönni a hazaiaknak Triscsuk bekapcsolódása. (3:6) (3:6)

12
    Víg védte Szondi szélről leadott lövését, majd Bíró hárít a túloldalon Takács helyzeténél. (3:6) (3:6)

13
    Lépéshiba Farkasnál. (3:6) (3:6)

13
    Kevés gól van eddig, különösen hazai oldalon. (3:6) (3:6)

13
    Megérkezett Triscsuk ötössel középre. (3:6) (3:6)

14
    Eladta a Kohász ismét lövés nélkül. A túloldalon Hámori megy bele a falba. (3:6) (3:6)

15
    Időt kért a Dunaújváros. 14:23-nál. (3:6) (3:6)

15
    Az újvárosi védekezés egész jó, de a támadásaik igencsak csapnivalóak eddig és Bíró is úgy tűnik, jó napot fog ismét ki. (3:6) (3:6)

15
    Triscsuk átlövését védi Bíró. (3:6) (3:6)

16
    Jó ideje megfagyott az eredmény. (3:6) (3:6)

16
    Farkas talpról, de Triffa védett. (3:6) (3:6)

16
    Lerohanásgól AZARI Fruzsinától. (4:6) (4:6)

17
    Nagyon szép átemeléses gól a bal szélről SZONDI Zsófiától. (4:7) (4:7)

17
    Triscsuk pihen, újra Bulath támadásban a pályán. (4:7) (4:7)

17
    Jól és keményen védekezik a Vác, most Stefanovic volt kicsit túl kemény. Sárga lap. (4:7) (4:7)

18
    Nagyon szép átlövésgól BULATH Anitától. (5:7) (5:7)

18
    Egyik csapat sem erőlteti a gyors támadásokat. (5:7) (5:7)

18
    Triscsuk találta el Sterjovát véletlenül, nincs kiállítás. (5:7) (5:7)

19
    Passzív a Vácnál. (5:7) (5:7)

19
    Elveszik a labdát a Váctól, túlkombinálták. (5:7) (5:7)

20
    Nem értek vissza a vendégek, VINCZE Melinda használja ezt ki bal szélről. (6:7) (6:7)

20
    Rossz váci bejátszás, újra VINCZE eredményes lerohanásból. (7:7) (7:7)

20
    Időt kér a Vác. 2 perc alatt elfogyott a három gólos előny. Az időkérés 19:14-nél. (7:7) (7:7)

20
    Váci támadással folytatódik a csata döntetlenről. (7:7) (7:7)

20
    Hosszú váci támadás sok faulttal. (7:7) (7:7)

21
    Valami probléma a zsűriasztalnál, Konkoly Csabát is odahívják, de úgy tűnik, rendeződik a dolog. Eltérés lehetett a papíron. (7:7) (7:7)

21
    Hámori küzd jobb kettőben. (7:7) (7:7)

21
    Elvették a Váctól, vélhetően passzív miatt. (7:7) (7:7)

22
    FERLING rendezetlen védelem ellen már a vezetést szerzi meg az Újvárosnak! (8:7) (8:7)

22
    Egy 4:0-s rohamot produkáltak most a hazaiak, a váciak szenvednek támadásban. (8:7) (8:7)

22
    Kettő perces kiállítás Triscsuk adott egyet Virág Noéminek. (8:7) (8:7)

22
    Virágot egyelőre ápolni kell, arcra kapott egyet. (8:7) (8:7)

22
    Kevés az ötlet a vendégek támadásaiban felállt fal ellen. (8:7) (8:7)

23
    Labdát szereznek a hazaiak. (8:7) (8:7)

23
    TAKÁCS Dusmáta lerohanásból eredményes. Nem érnek vissza a váciak egyszerűen. (9:7) (9:7)

23
    Belefújtak Hámori góljába, szabaddobás. (9:7) (9:7)

23
    VIRÁG Noémi átlövésből, középről eredményes. (9:8) (9:8)

24
    Ismét vészkapus a Kohásznál. (9:8) (9:8)

24
    Bíró védi Vincze ziccerét, majd hetest harcol ki Azari. (9:8) (9:8)

24
    Bíró lábbal hárítja Bulath hetesét! (9:8) (9:8)

25
    Az egyenlítésért támadhat a Vác. (9:8) (9:8)

25
    Eladta a Vác emberelőnyben, TAKÁCS a megszerzett labdával futott végig és nem hibázta el a ziccert. (10:8) (10:8)

25
    A Vác nem tud mit kezdeni emberelőnyben másodszor sem. Ki is egészültek a hazaiak. (10:8) (10:8)

25
    Háborog a hazai közönség, pedig Bulath valóban két kézzel lökte Hámorit, megint két perc. (10:8) (10:8)

26
    Szabálytalan zárás a váciaktól, jöhet előre a Dunaújváros. (10:8) (10:8)

26
    Kamper újra a pályán támadásban. (10:8) (10:8)

26
    Kamper a kapufát találja telibe. (10:8) (10:8)

27
    Megint rossz váci bejátszás, megint gyors góllal büntet a Kohász, AZARI a jobb oldalról. (11:8) (11:8)

27
    A váci emberelőny inkább a hazaiaknak előny. (11:8) (11:8)

28
    Megint eladta a Vác támadásban, előbb Sterjovát blokkolták le, majd rossz bejátszás. Most ápolás miatt áll a játék, talán Farkas maradt lent. (11:8) (11:8)

28
    Elképesztő, hogy egyetlen egy gólt sem tudott lőni a Vác, pedig 2x is emberelőnyben voltak az elmúlt percekben. Sterjova maradt lenn, de már újra talpon szerencsére. (11:8) (11:8)

28
    Felállt fal ellen a Kohász se sok mindent tud kezdeni, de a gyors góljaik miatt 3 gólos előnyben. (11:8) (11:8)

29
    Takács szabálytalan zárása. (11:8) (11:8)

29
    Nem tudta gyorsan végigvinni a Vác, jól zár vissza az Újváros. (11:8) (11:8)

29
    Nagy harc folyik a falban, egyelőre váltakozó sikerrel. (11:8) (11:8)

29
    Dakos hiába fordul be, már elvették a Váctól. (11:8) (11:8)

30
    A félidő hajrájában járunk már. (11:8) (11:8)

30
    BULATH Anita védhetetlen bombagólja a bal felső sarokban. (12:8) (12:8)

30
    Triscsuk védekezik jól. (12:8) (12:8)

30
    Farkas bejátszása nem jó Dakosnak. (12:8) (12:8)

30
    DAKOS egy szerzett labdát értékesít rendezetlen védelem ellen. (12:9) (12:9)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:9)

Kevés góllal kezdtek a csapatok, különösen a Kohász volt óriási gólínségben az első 10-12 percben, mindössze háromszor találtak a kapuban. Ekkor a Vác jó rajtot véve 6:3-ra, majd 7:4-re is vezetett.

Itt azonban az időkérés után hatalmasat változott a játék képe, összeállt a védekezése a hazai csapatnak és produkáltak egy 8-1-es rohamost a mínusz háromból plusz négy lett hirtelen. Felállt fal ellen nehezen boldogul mindkét csapat, de a Dunaújváros gyors góljai hozzák egyelőre a különbséget.

Dunaújváros – Vác: 12-9, a szünet után folytatjuk!
    ----

A Vác fogja kezdeni hamarosan a 2. félidőt.

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:9)

31
    Nehéz szögből nem talál be Triffának a váci balszélső. (12:9) (12:9)

31
    Eladott labda után KATONA Flóra a jobb szélről szinte nulla szögből talál be! (12:10) (12:10)

32
    Stefanovic esik el a hatoson belül, ám ő kap két perces kiállítást. Nem látszott, pontosan, mi történt. (12:10) (12:10)

32
    Jobb kettőben tör be TRISCSUK Krisztina és első újvárosi gólját szerzi. (13:10) (13:10)

33
    Triffa védi Farkas lövését, de fault volt közben. (13:10) (13:10)

33
    Sterjova találja telibe a jobb kapufát. (13:10) (13:10)

33
    Kamper átlövését védi Bíró Blanka. (13:10) (13:10)

33

35
    Elnézést a technikai hibáért, két percig nem volt vonalunk. (13:10) (13:10)

35
    STEFANOVIC talált a hálóba jobb kettőből. (14:11) (14:11)

35
    Törlés miatt áll a játék. (14:11) (14:11)

36
    BULATH klasszikus átlövésgólja középről. (15:11) (15:11)

36
    Nem tudta Szondi összeszedni, de a túloldalon Bíró véd egy ziccert beállóból. (15:11) (15:11)

36
    Triffa védi Farkas talpról elengedett lövését. (15:11) (15:11)

37
    A plusz ötért támad a Kohász, az már komoly előny lenne. (15:11) (15:11)

37
    VINCZE Melinda a bal szélről szinte lehetetlen szögből bombáz a kapuba! (16:11) (16:11)

37
    Sterjova cselez, majd pontatlanul passzol. (16:11) (16:11)

38
    Ferling inkább megáll és megfontolt akciót vezet. (16:11) (16:11)

38
    Most Triscsuk középen, Bulath a jobblövő. (16:11) (16:11)

38
    Átlövésből eredményes TRISCSUK. (17:11) (17:11)

38
    Időt kér a Vác csapata. Hattal elhúzott a Dunaújváros, innen igencsak nehéz lesz fordítani a vendégeknek. (17:11) (17:11)

39
    Pelczéder érkezett a bal szélre a Vácnál. (17:11) (17:11)

39
    HOSSZÚ szerzett labdát középen, végig is vitte a lerohanást sikerrel. (18:11) (18:11)

39
    Lassan beláthatatlan messzeségbe kerül az Újváros. (18:11) (18:11)

39
    KATONA Flóra kiválóan lövi ki a hosszú alsót a jobb szélről. (18:12) (18:12)

39
    Nagyra duzzadt a hazai előny, nem tudom, van-e innen visszaút a vendégeknek. (18:12) (18:12)

40
    Bíró hárítja a bal szélső hazai próbálkozást. (18:12) (18:12)

41
    HELEMBAI Fanni kapott remek bejátszást és beállóból, kissé jobbra sodródva is eredményes. (18:13) (18:13)

42
    Érthetetlenül kapkodni kezdett a hazai csapat, PELCZÉDER Orsolya lerohanásból négyre csökkenti az imént még hét gólos hátrányt! (18:14) (18:14)

43
    Időt is kér azonnal a Dunaújváros. (18:14) (18:14)

43
    Újvárosi támadás következik 17,5 perccel a vége előtt. (18:14) (18:14)

44
    Ferlinget találják arcon vétlenül, nincs sérülés szerencsére, törlés után lehet is folytatni. (18:14) (18:14)

44
    Triscsukot tépték meg a vendégek, Virág Noémi kap kettő percet. (18:14) (18:14)

44
    Igen hosszú támadás a hazaiaktól. (18:14) (18:14)

45
    Bulath dobja ki a labdát a bal oldalon, háromra is felzárkózhat a Vác. (18:14) (18:14)

45
    AZARI megszórja magát, szerzett labdával iramodott meg egy pontos passz után és lerohanásból veszi be Bíró kapuját. (19:14) (19:14)

46
    Emberhátrányban még nehezebb a Vác dolga felállt fal ellen. (19:14) (19:14)

46
    Farkas lő közbe, Triffán nem fogott ki ezzel, jöhetnek újra a hazaiak. (19:14) (19:14)

46
    Hihetetlen, hogy Triscsuk milyen szép labdákat osztogat egyébként, pedig alig 2 napja edzenek együtt a csapattal. (19:14) (19:14)

47
    Pontatlan volt az indítás, PELCZÉDER mégis bevetődve gólt tud szerezni lerohanásból! (19:15) (19:15)

47
    FERLING nem teketóriázott, középen betörve harmadik gólját szerzi az év végén sajnos visszavonuló kiváló játékos. (20:15) (20:15)

47
    Labdát halászott hátul Ferling. (20:15) (20:15)

48
    TRISCSUK tör be középen kis helyen is és újra hat a különbség, eldőlni látszik. (21:15) (21:15)

48
    VIRÁG átlövése Triffa lábát is érintve kerül a hálóba. (21:16) (21:16)

48
    Törlés miatt áll a játék. Nem dőlt még el, de igen jó helyzetben a Dunaújváros. (21:16) (21:16)

49
    Bulath átlövését védi Bíró, majd Dakos bravúrosan megmenti. (21:16) (21:16)

49
    Megint nem sikerült a lerohanás, de a vendégeknél marad. (21:16) (21:16)

50
    Hámoritól csenik el a labdát a fekete mezesek. Nagyon jól felkészültek az újvárosiak Hámori játékából. (21:16) (21:16)

50
    Triscsuk kezét megütik, így dobja ki mellé, de nem fújnak a bírók. Eladja azonban a Vác is a túloldalon gyorsan. (21:16) (21:16)

51
    Ez AZARI napja ma, a jobb szélről már a negyedik gólját szerzi öt helyzetből. (22:16) (22:16)

51
    Virág ment meg bravúrral egy labdát. (22:16) (22:16)

51
    Kipattanó labdát szerzett meg HELEMBAI és beállóból ki is lőtte vele a bal alsót. (22:17) (22:17)

52
    Bíró védi Bulath lövését, de szabaddobás. (22:17) (22:17)

52
    BULATH talpról középről bombagólt szerez. (23:17) (23:17)

52
    Takács Bianka védekezett jól. (23:17) (23:17)

52
    Elszórja a Vác elől, jöhetnek a fekete mezesek. (23:17) (23:17)

53
    Ha ezt belövi a Kohász, alighanem megvan a meccs. (23:17) (23:17)

53
    Szabálytalan zárás, még marad esélye a Vácnak. (23:17) (23:17)

54
    VIRÁG Noémi jobb kettőből szépségdíjas átlövésgólt szerez talpról. (23:18) (23:18)

54
    BULATH újra hatra növeli a hazai előnyt bal kettőből, átlövésből. (24:18) (24:18)

54
    Sterjovára nagyon figyelnek, teljesen kikapcsolják az egyetlen klasszikus váci átlövőt. (24:18) (24:18)

55
    VINCZE Melinda egy szerzett labdával lerohanásból becunderezi Bíró lába mellett. (25:18) (25:18)

55
    Innentől alighanem már nem kérdés a két pont sorsa. (25:18) (25:18)

55
    Azari kap kettő perces büntetést, hetes a Vác javára. A kapuba érkezik Nagy Éva. (25:18) (25:18)

55
    FARKAS Veronika a jobb alsóba veri a hetest. (25:19) (25:19)

56
    A mérkőzés hajrájában vagyunk, szinte biztos a Kohász győzelme. (25:19) (25:19)

56
    Triscsuk talpról pár centivel mellé bombáz. (25:19) (25:19)

56
    Nagyon feltűnő, mennyire nem tudnak mit kezdeni az emberelőnyökkel a váciak. (25:19) (25:19)

57
    VIRÁG Noémi jobb kettőből, átlövésből talál a kapuba. (25:20) (25:20)

57
    Virág az utóbbi hetekben egyre több átlövésgólt szerez, javul a játéka. (25:20) (25:20)

57
    Időt kér a Dunaújváros, Mátéfi Eszter. (25:20) (25:20)

57
    Ismét vészkapus a Kohásznál, Takács Dusmáta. (25:20) (25:20)

57
    Hát mögötti passz VINCZE Melindának, aki középen betörve hátrányból is betalál! (26:20) (26:20)

58
    Helembai ziccerét fogja Triffa beállóból. (26:20) (26:20)

58
    HOSSZÚ Boglárka büntet a túloldalon jobb szélről. (27:20) (27:20)

59
    Ünnepel a hazai közönség, ezt már nem veszítheti el a Dunaújváros. (27:20) (27:20)

59
    Kiváló a hangulat egyébként a csarnokban, nagyon kellett a hazaiaknak már ez a győzelem. Közben Virág passzívnál a blokkba dobja. (27:20) (27:20)

60
    Nem igazán töri már magát egyik csapat sem. (27:20) (27:20)

60
    Sterjova szerez labdát, de már nem indít, mert lejár az idő. (27:20) (27:20)

60
    Mérkőzés vége. (27:20)

Vácott az Ipress Kupán már összecsapott egymással egy hónappal ezelőtt a két együttes, akkor döntetlen született. Igaz, akkor még a váciaknál Hornyák Dóra nem volt sérült, az Újvárosnál pedig nem játszott Bulath és Triscsuk (utóbbi természetes, mivel nem volt még a csapat tagja).

A helyzet hatalmasat változott azóta a jelek szerint. A Vác kiválóan kezdte a mérkőzést, mert 3:6, majd 4:7 is állt az eredményjelzőn, nem találta a fogást a Kohász a Vácon.

Aztán egyszer csak megtalálta és a mínusz háromból plusz négyet hozott ki, a szünetre három gólos hazai előnnyel vonulhattak a csapatok. Ami feltűnő volt egész meccsen, sőt az összes eddigi váci mérkőzések során, hogy nincs normális emberelőnyös figurájuk, vagy nem tudják megjátszani őket, mert most is számos alkalommal kerültek előnybe, de gólt csak elvétve szereztek belőle, ahogy a Békéscsaba ellen is így volt.

A fordulás után sem változott igazán a helyzet, a Dunaújváros fokozatosan elhúzott előbb 4-5, majd 7-8 góllal is. Élen járt a gólgyártásban Azari, Vincze és Triscsuk is, Triffa nem védett rosszul, de nagyon sok támadásnál nem is kellett közbeavatkoznia.

A váciaknál Bíró Blanka dicsérhető, különösen az első félidei teljesítménye alapján, Farkas nagyot harcolt és Virág Noéminek is akadtak felvillanásai. Sterjovát kitűnően kikapcsolták a hazaiak. A váciaknak égetően szüksége van Drávai és Hornyák Dóra visszatérésére. A hét gólos különbség reálisnak tekinthető, teljesen megérdemelten győzött az Újváros.

Dunaújvárosi KKA – Ipress-Center-Vác: 27-20!
    ---- (19:29:37)

Dunaújvárosi KKA: Triffa, Víg, Nagy Éva – Ferling, Azari, Triscsuk, Berta, Takács D., Ács, Vincze, Bulath, Boldizsár, Kamper, Takács B., Ferenczy, Hosszú

Játékvezetők: Halász András – Tarnavölgyi Gergely