Dinamo Moszkva – PSV Eindhoven 1:0 (vége) | FK Krasznodar – Everton FC 1:1 (vége) | Feyenoord Rotterdam – Standard Liège 2:1 (vége)
Rijeka – Sevilla 2:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Lille OSC 1:1 (vége) | AC Sparta Praha – BSC Young Boys 3:1 (vége)
SBA – SSC Napoli 0:2 (vége) | Dynamo Kijev – FCSB 3:1 (vége) | Aalborg – Rio Ave FC 1:0 (vége)
En Avant Guingamp – PAOK 2:0 (vége) | Dinamo Minszk – ACF Fiorentina 0:3 (vége) | KSC Lokeren – Metalist Harkov 1:0 (vége)
Trabzonspor – Legia 0:1 (vége) | Zürich – Borussia M'gladbach 1:1 (vége) | Villarreal – Apollon Limassol 4:0 (vége)
HJK – Club Brugge KV 0:3 (vége) | Torino FC – FC København 1:0 (vége) | Asteras – Partizan Bělehrad 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – Besiktas JK 1:1 (vége) | AFC Astra Giurgiu – Salzburg 1:2 (vége) | Celtic Glasgow – Din. Zagreb 1:0 (vége)
Estoril – Panathinaikos FC 2:0 (vége) | AS Saint-Étienne – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Internazionale – Qarabag 2:0 (vége)
FK Krasznodar
1:1 (1:0)
Everton FC
csütörtök 02.10.2014, 18:00 • Kubany Stadion, Krasznodar • Európa liga

Jó mérkőzés volt ez, amelyen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, de a második félidő felétől érezhetően ráültek az eredményre, ez megbosszulta magát, mert ugyan az Everton nem vezetett igazán veszélyes akciókat, de Samuel Eto'o csak talált egy gólt, ezzel ponttal távozik az Everton a Krasznodar otthonából. (19:53:37)

90+4

90+3
    Wanderson lőhet 20 méterről, Howard védi a középre tartó labdát.

90+3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lukaku (Everton FC), nem engedte elvégezni a szabadrúgást.

90+3
    Lukaku szabálytalankodik a hazai 16-osnál.

90+2
    Barry íveli előre a labdát a bal szélen Lukaku felé, pontatlanul.

90+2
    Gibson íveli be a szabadot, kifejelik a védők.

90+1
    Jedrzejczyk löki fel Bainest a bal szélen, szabadrúgás.

90+1
    3 perc a ráadás.

90
    Baines íveli be a szabadrúgást, Lukaku fejel a hosszú saroknál, Dikan véd bravúrral a bal sarok előtt!

89
    Szöglettel jöhet az Everton balról.

88
    Pár perc van hátra, az Everton birtokolja többet a labdát most, találnak még egy gólt?

87
    Lukakut látják szabálytalannak a hazai kapu előtt, szabadrúgás kifelé.

86
    Lukaku cselezget a 16-oson belül, elpattan tőle a labda, majd Osman elől vágják ki a védők.

85
    Osman jó labdaátvétel után ível be balról, Sigurdsson fejeli ki a rövid sarokról.

84
    Pereyra helyére Petrov érkezik.

84
    Howard húz le egy beívelt labdát.

83
    Az utóbbi 10 percben sokat támadott az Everton, de nem volt benne a gól a játékukban, mégis sikerült egyenlíteniük.
    ETO'O - 1:1

82
    Az Everton gólt szerzett!
    Baines ível be jobbról a 16-os sarkáról, SAMUEL ETO'O érkezik az ötösön, és térddel juttatja a jobb sarokba a labdát! 1:1

82
    Baines szöglete ezúttal is veszélytelen.

81
    McGeady húzza mg a jobb szélen, Kalesin szögletre menti a beadását.

80
    Osman jó cselek után ível be balról, Lukaku csak a túloldalon, a vonal mellett éri el a labdát.

79
    Az Evertonnál a labda, de nem tudnak mit kezdeni a felállt védelemmel.

78
    Lukaku fordul le a védőjéről, elhagyja a labdát, mintha kezezés lett volna, de megy tovább a játék.

77
    Baines bal oldali szögletét kifejelik a védők a kapu elől.

77
    Lukaku ad be balról, szögletre mentenek a védők.

76
    Eto'o pontatlan passza Lukaku irányába, jöhet a Krasznodar,

76
    McGeady száll bele Jedrzejczykbe a hazai térfélen, szabadrúgás jön.

75
    Az utóbbi percekben az Everton támad nagy erőkkel, igazi helyzetbe még nem tudtak kerülni.

74
    Baines íveli be a szabadot, Sigurdsson fejeli ki a rövid sarokról.

73
    Baines szöglete veszélytelen, majd szabálytalanságot lát a bíró a hazaiaktól a jobb szélen.

72
    Lukaku vesz le egy labdát az ötös sarkánál, majd éles szögből ő ballal, Dikan védi szögletre.

71
    Laborde helyén Mamajev.

70
    Baines indítja Lukakut, lesen a cserecsatár.

70
    Eto'o adja el a 16-os előterében a labdát.

69
    Pereyra szögletét Eto'o fejeli ki a kapu elől, Laborde lövi rá, megpattan, Howard véd könnyedén.

68
    Ahmedov ível be jobbról, Hibbert kicsit kétségbeesve fejeli ki szögletre.

67
    Elakad az Everton támadása a 1-os előterében egy pontatlan passzon, utána indul Ari Jagielka mellett egy előrevágott labdára, szabálytalankodik a csatár.

66
    Wanderson szlalomozik három védő között, kis szerencsével visszapattan hozzá a labda, de 10 méterről a felső lécre emel!

65
    Bedobás után megtartja a labdát a Krasznodar.

65
    Jagielka szereli Laborde-ot a jobb szélen.

63
    Több mint egy óra eltelt a meccsből, megérdemelten vezet a Krasznodar, ha így folytatják, akkor növelhetik is az előnyüket.

62
    Pereyra szöglete jön balról, veszélytelen, majd Izmajlov ível be jobbról, Ari fejel, de gyengén, Howard véd könnyedén.

61
    Jagielka újabb hibája után előbb Izmajlov, majd Ahmedov lőhet, blokkolnak a védők.

60
    Kontrával indulhat Laborde, pontatlan az indítása.

60
    Baines szögletét Ari fejeli ki a kapu elől.

59
    Hibbert jobb oldali beadását menti szögletre a védők üggyel-bajjal.

59
    Kalesin rúgja fel McGeadyt a felezővonalnál.

58
    Lukaku löki el a védőjét miközben indul egy előreívelt labdára.

58
    Pereyra szögletét Howard húzza le a rövid saroknál.

58
    Ahmedov remek labdát ad Kalesin elé, szögletre vágják a beadását a védők.

57
    Ahmedov indítását menti oldalra Hibbert a bal szélen.

56
    Pereyra veszíti el a labdát a bal szélen, de az Everton nem jut át vele a felezővonalon.

55
    Ahmedov teszi be laposan a labdát balról, Jagielka vágja ki Ari elől.

55
    Izmajlovot szerelik a bal szélen a védők, mielőtt beadhatná a labdát.

54
    Lukaku ugratná ki Osmant a balösszekötő helyén, lesen a középpályás.

53
    Eto'o-t szerelik szabálytalanul a kezdőkörben.

52
    Laborde vesz át kézzel egy labdát a 16-os előterében.

51
    Jagielka ível előre, megelőzik Lukakut fejjel a 16-os vonalánál.

51
    Lukaku nem ér el egy előrevágott labdát a bal szélen.

50
    Ari elől ad haza Stones, előre vágja a labdát Howard.

49
    Barry indítása pontatlan McGeady felé, dobhat a Krasznodar.

48
    Pereyra szöglet után Laborde elé kerül a labda, aki nem jut lövéshez, felszabadítanak a védők.

47
    Szögletből szöglet lesz, Pereyra ível utána középre, Ari próbálkozik egy trükkel, szerelik, majd újabb szöglet jön a hazaiaknak jobbról.

46
    Jedrzejczyk beadását mentik szögletre a védők.

46
    Atsu helyére Lukaku jön ki a második félidőre.

46

Az első negyedóra a Krasznodaré volt, nagy fölényben játszottak, majd magára talált az Everton, pár szép lövéssel jelezték, hogy ők is a három pontra hajtanak.

A félidő vége felé ismét a Krasznodar támadott többet, Ari meg is szerezte a vezetést Jagielka hibája után, ezzel került megérdemelten előnybe a hazai csapat.

45+2

45+1
    Stones mögé ívelnek egy labdát, Howard jön ki a kapujából, fejjel tisztáz Izmajlov elől.

45
    1 perc a ráadás.

44
    Az előbbi kérdést megválaszolta a Krasznodar, lélektanilag nagyon jó pillanatban szerezték meg a vezetést.
    ARI - 1:0

43
    Az FK KRasznodar gólt szerzett!
    Ahmedov emel a védők mögé, Jagielka ér bele szerencsétlenül a labdába, amely így kerül a középen üresen érkező ARI elé, aki higgadtan lő a jobb sarokba 10 méterről! 1:0

42
    Jedrzejczyk ad be jobbról, a védők szerzik meg a labdát, Baines hozza ki, de csak a felezővonalig jut az Everton.

42
    Eto'o passzol pontatlanul Atsu felé, jöhet a Krasznodar.

41
    Laborde húz el a bal szélen, jó a visszacsel, a következő azonban felesleges, Barry szereli.

41
    Hibbert lép oda csúnyán Pereyrának, szabadrúgással jön a hazai csapat.

40
    A félidő hajrájához érkezünk, látunk vajon gólt a szünet előtt?

39
    Talpon Kalesin, folytatódik a játék.

38
    Kalesin fejel össze Atsuval, lenn marad a védő.

38
    Kis szöglet után Laborde ível be a kapu elé, Howard gyűjti be a labdát.

37
    Hazai szöglet következik balról.

36
    Atsu indul meg a jobb szélen, a lövésre visszatett labdája pontatlan, visszakapná, de lesen állítják meg.

36
    Az újabb szöglet után Ari lábbal próbálkozik, Howard fogja a labdát.

35
    Pereyra szöglete jön jobbról, Ari csúsztat a rövid saroknál, blokkolják a védők.

35
    Pereyra kerül lövőhelyzetbe, Stones lé közbe jó ütemben.

34
    Ari vezeti a labdát a védőkre, de nem tud kinek passzolni, hátrafelé cselez.

33
    Barry blokkol egy jobbról érkező beadást, dobhat a Krasznodar.

32
    Az első negyedóra a Krasznodaré volt, utána inkább az Everton kezdeményezett, helyzeteik, lövéseik is voltak már.

32
    Pereyra szöglete veszélytelen, de marad a labda a hazaiaknál.

31
    Ari kap vissza egy labdát a 16-os előterében, a lövése megpattan, szöglet jön.

30
    Ari indul középen, jobbra teszi, de nem kapja vissza Izmajlovtól.

29
    Laborde buktatja Baines-t a pálya közepén, szabadrúgás jön.

28
    McGeady ível be balról, Stones fejel kevéssel a jobb felső fölé!

27
    Atsuval szabálytalankodnak a védők a jobb szélen, szabadrúgás jön.

27
    Atsu indul a jobb szélen, Kalesin szereli oldalra.

26
    Barry teker a jobb sarok irányába 20 méterről, Dikan véd nagyot ismét!

25
    Magára talált az Everton, már ők birtokolják többet a labdát.

24
    Talpon a kapuvédő, folytatódik a játék.

23
    A szöglet után Dikan szerzi meg a labdát Stones elől, de ütköznek, lenn marad a kapus.

23
    McGeady lő 22 méterről középről, Dikan tolja szögletre a jobb sarok előtt.

22
    Szöglet az Evertonnak balról, Osman fejeli vissza a hosszú sarokról, kivágják a védők.

21
    A jobbról beívelt szöglet veszélytelen, Howard fogja a labdát.

20
    Jedrzejczyk lő ballal a 16-os sarkáról, Howard tolja szögletre a bal alsó elől.

19
    Ahmedov is megcélozza a kaput 20 méterről, nem talál célba a labdája.

19
    Arin indul meg Jagielka mellett középen, elveszíti a labdát.

18
    McGeady jó cselei a bal szélen, a beadása már nem sikerül, kirúgás a hazaiaknak.

17
    Izmajlov lő 20 méterről középről, Howard bravúrral védi a jobb alsó sarokra tartó bombát!

16
    Laborde menne el a bal szélen, Stones szereli becsúszva, jó ütemben.

16
    Az első negyedórában nagy fölényben játszott a Krasznodar, helyzeteik voltak, az Evertont megzavarta a hazaiak agresszív letámadása.

15
    Pereyra passza pontatlan a bal szélen, hátrakerül a labda a hazai védőkhöz.

14
    McGeady ad középre balról, Eto'ohoz nem jut el, felszabadítanak a védők.

13
    Laborde szögletét a rövid sarokról kifejelik.

12
    Sokadik eladott labda az Evertontól, most Barry hibázik, Hibbert lép közbe utána a beadásánál, szöglet jön.

11
    Laborde laposan lövi be a labdát jobbról, lemarad róla középen Ari.

10
    Ari teszi le a labdát lövésre, blokkolják a védők Gazinszkij 14 méteres bombáját.

9
    Stones talpon, folytatódik a játék.

8
    Közben Stones a gyepen marad, becsúszva próbált szerelni, fájlalja a lábát.

7
    Laborde két jó csel után balról ad be laposan, Howard fogja a labdát.

6
    Laborde ível be jobbról, túl mélyen, a túloldalról jöhet dobással az Everton.

5
    A pálya közepén zajlik most a játék, nincsenek helyzetek.

4
    Letámadással próbálkozik a Krasznodar, de McGeady meg tud indulni középen, a labdája viszont pontatlan Osman felé.

3
    Eladott labda után Pereyra ad be jobbról, Izmajlov maga mögé kapja a labdát, sarokkal emeli fölé suta mozdulattal. Ebben több volt!

1
    Ari labdájával Pereyra lódul meg, 25 méterről lő jócskán fölé.

1

Az Európa Liga csoportkörének második fordulójában járunk, a H jelű kvartett ma esti mérkőzésén a Krasznodar az Everton gárdáját fogadja.

Az első játéknapon az Everton 4:1-re verte a Wolfsburgot, a Krasznodar pedig idegenben játszott 1:1-es döntetlent a Lille csapatával.

A hazaiak a hatodik helyen állnak az orosz bajnokságban, az utolsó öt meccsükből hármat meg tudtak nyerni, kétszer szenvedtek vereséget, ráadásul mindkétszer hazai környezetben.

Az Everton gyengén kezdett a Premier League-ben, egyszer tudtak csak nyerni, akkor viszont idegenben, idegenben, három döntetlen és két vereséggel egészül ki a nem túl fényes mérlegük.

A két csapat még nem találkozott egymással hivatalos mérkőzésen, és a formájukat tekintve bármilyen eredmény elképzelhető ezen a mérkőzésen, bár a Krasznodar azért valamivel esélyesebb a győzelemre.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Gólok: 43. Ari – 82. Eto'o

Lapok:   90+3. Lukaku (EVE)

FK Krasznodar: Dikan – Jedrzejczyk, Sigurdsson, Granquist, Kalesin – Gazinszkij – Izmajlov (64' Wanderson), Ahmedov, Pereyra (84' Petrov), Laborde (71' Mamajev) – Ari

Cserék: Szinisztyin – Adzsindzsal, Burmisztrov, Mamajev, Martinovics, Petrov, Wanderson

Everton FC: Howard – Hibbert, Stones, Jagielka, Baines – Gibson, Barry – McGeady, Atsu (46' Lukaku), Osman – Eto'o

Cserék: Robles – Alcaraz, Besics, Browning, Lukaku, Naisimith, Oviedo

Játékvezetők: Huseyin Göcek – Mustafa Eyisoy, Orkun Aktas (törökök)