Dinamo Moszkva – PSV Eindhoven 1:0 (vége) | FK Krasznodar – Everton FC 1:1 (vége) | Feyenoord Rotterdam – Standard Liège 2:1 (vége)
Rijeka – Sevilla 2:2 (vége) | VfL Wolfsburg – Lille OSC 1:1 (vége) | AC Sparta Praha – BSC Young Boys 3:1 (vége)
SBA – SSC Napoli 0:2 (vége) | Dynamo Kijev – FCSB 3:1 (vége) | Aalborg – Rio Ave FC 1:0 (vége)
En Avant Guingamp – PAOK 2:0 (vége) | Dinamo Minszk – ACF Fiorentina 0:3 (vége) | KSC Lokeren – Metalist Harkov 1:0 (vége)
Trabzonspor – Legia 0:1 (vége) | Zürich – Borussia M'gladbach 1:1 (vége) | Villarreal – Apollon Limassol 4:0 (vége)
HJK – Club Brugge KV 0:3 (vége) | Torino FC – FC København 1:0 (vége) | Asteras – Partizan Bělehrad 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur – Besiktas JK 1:1 (vége) | AFC Astra Giurgiu – Salzburg 1:2 (vége) | Celtic Glasgow – Din. Zagreb 1:0 (vége)
Estoril – Panathinaikos FC 2:0 (vége) | AS Saint-Étienne – FC Dnipro Dnipropetrovsk 0:0 (vége) | Internazionale – Qarabag 2:0 (vége)
FK Krasznodar
1:1 (1:0)
Everton FC
csütörtök 02.10.2014, 18:00 • Kubany Stadion, Krasznodar • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Az Európa Liga csoportkörének második fordulójában járunk, a H jelű kvartett ma esti mérkőzésén a Krasznodar az Everton gárdáját fogadja.

Az első játéknapon az Everton 4:1-re verte a Wolfsburgot, a Krasznodar pedig idegenben játszott 1:1-es döntetlent a Lille csapatával.

A hazaiak a hatodik helyen állnak az orosz bajnokságban, az utolsó öt meccsükből hármat meg tudtak nyerni, kétszer szenvedtek vereséget, ráadásul mindkétszer hazai környezetben.

Az Everton gyengén kezdett a Premier League-ben, egyszer tudtak csak nyerni, akkor viszont idegenben, idegenben, három döntetlen és két vereséggel egészül ki a nem túl fényes mérlegük.

A két csapat még nem találkozott egymással hivatalos mérkőzésen, és a formájukat tekintve bármilyen eredmény elképzelhető ezen a mérkőzésen, bár a Krasznodar azért valamivel esélyesebb a győzelemre.

1

1
    Ari labdájával Pereyra lódul meg, 25 méterről lő jócskán fölé.

3
    Eladott labda után Pereyra ad be jobbról, Izmajlov maga mögé kapja a labdát, sarokkal emeli fölé suta mozdulattal. Ebben több volt!

4
    Letámadással próbálkozik a Krasznodar, de McGeady meg tud indulni középen, a labdája viszont pontatlan Osman felé.

5
    A pálya közepén zajlik most a játék, nincsenek helyzetek.

6
    Laborde ível be jobbról, túl mélyen, a túloldalról jöhet dobással az Everton.

7
    Laborde két jó csel után balról ad be laposan, Howard fogja a labdát.

8
    Közben Stones a gyepen marad, becsúszva próbált szerelni, fájlalja a lábát.

9
    Stones talpon, folytatódik a játék.

10
    Ari teszi le a labdát lövésre, blokkolják a védők Gazinszkij 14 méteres bombáját.

11
    Laborde laposan lövi be a labdát jobbról, lemarad róla középen Ari.

12
    Sokadik eladott labda az Evertontól, most Barry hibázik, Hibbert lép közbe utána a beadásánál, szöglet jön.

13
    Laborde szögletét a rövid sarokról kifejelik.

14
    McGeady ad középre balról, Eto'ohoz nem jut el, felszabadítanak a védők.

15
    Pereyra passza pontatlan a bal szélen, hátrakerül a labda a hazai védőkhöz.

16
    Az első negyedórában nagy fölényben játszott a Krasznodar, helyzeteik voltak, az Evertont megzavarta a hazaiak agresszív letámadása.

16
    Laborde menne el a bal szélen, Stones szereli becsúszva, jó ütemben.

17
    Izmajlov lő 20 méterről középről, Howard bravúrral védi a jobb alsó sarokra tartó bombát!

18
    McGeady jó cselei a bal szélen, a beadása már nem sikerül, kirúgás a hazaiaknak.

19
    Arin indul meg Jagielka mellett középen, elveszíti a labdát.

19
    Ahmedov is megcélozza a kaput 20 méterről, nem talál célba a labdája.

20
    Jedrzejczyk lő ballal a 16-os sarkáról, Howard tolja szögletre a bal alsó elől.

21
    A jobbról beívelt szöglet veszélytelen, Howard fogja a labdát.

22
    Szöglet az Evertonnak balról, Osman fejeli vissza a hosszú sarokról, kivágják a védők.

23
    McGeady lő 22 méterről középről, Dikan tolja szögletre a jobb sarok előtt.

23
    A szöglet után Dikan szerzi meg a labdát Stones elől, de ütköznek, lenn marad a kapus.

24
    Talpon a kapuvédő, folytatódik a játék.

25
    Magára talált az Everton, már ők birtokolják többet a labdát.

26
    Barry teker a jobb sarok irányába 20 méterről, Dikan véd nagyot ismét!

27
    Atsu indul a jobb szélen, Kalesin szereli oldalra.

27
    Atsuval szabálytalankodnak a védők a jobb szélen, szabadrúgás jön.

28
    McGeady ível be balról, Stones fejel kevéssel a jobb felső fölé!

29
    Laborde buktatja Baines-t a pálya közepén, szabadrúgás jön.

30
    Ari indul középen, jobbra teszi, de nem kapja vissza Izmajlovtól.

31
    Ari kap vissza egy labdát a 16-os előterében, a lövése megpattan, szöglet jön.

32
    Pereyra szöglete veszélytelen, de marad a labda a hazaiaknál.

32
    Az első negyedóra a Krasznodaré volt, utána inkább az Everton kezdeményezett, helyzeteik, lövéseik is voltak már.

33
    Barry blokkol egy jobbról érkező beadást, dobhat a Krasznodar.

34
    Ari vezeti a labdát a védőkre, de nem tud kinek passzolni, hátrafelé cselez.

35
    Pereyra kerül lövőhelyzetbe, Stones lé közbe jó ütemben.

35
    Pereyra szöglete jön jobbról, Ari csúsztat a rövid saroknál, blokkolják a védők.

36
    Az újabb szöglet után Ari lábbal próbálkozik, Howard fogja a labdát.

36
    Atsu indul meg a jobb szélen, a lövésre visszatett labdája pontatlan, visszakapná, de lesen állítják meg.

37
    Hazai szöglet következik balról.

38
    Kis szöglet után Laborde ível be a kapu elé, Howard gyűjti be a labdát.

38
    Kalesin fejel össze Atsuval, lenn marad a védő.

39
    Talpon Kalesin, folytatódik a játék.

40
    A félidő hajrájához érkezünk, látunk vajon gólt a szünet előtt?

41
    Hibbert lép oda csúnyán Pereyrának, szabadrúgással jön a hazai csapat.

41
    Laborde húz el a bal szélen, jó a visszacsel, a következő azonban felesleges, Barry szereli.

42
    Eto'o passzol pontatlanul Atsu felé, jöhet a Krasznodar.

42
    Jedrzejczyk ad be jobbról, a védők szerzik meg a labdát, Baines hozza ki, de csak a felezővonalig jut az Everton.

43
    Az FK KRasznodar gólt szerzett!
    Ahmedov emel a védők mögé, Jagielka ér bele szerencsétlenül a labdába, amely így kerül a középen üresen érkező ARI elé, aki higgadtan lő a jobb sarokba 10 méterről! 1:0
    ARI - 1:0

44
    Az előbbi kérdést megválaszolta a Krasznodar, lélektanilag nagyon jó pillanatban szerezték meg a vezetést.

45
    1 perc a ráadás.

45+1
    Stones mögé ívelnek egy labdát, Howard jön ki a kapujából, fejjel tisztáz Izmajlov elől.

45+2

Az első negyedóra a Krasznodaré volt, nagy fölényben játszottak, majd magára talált az Everton, pár szép lövéssel jelezték, hogy ők is a három pontra hajtanak.

A félidő vége felé ismét a Krasznodar támadott többet, Ari meg is szerezte a vezetést Jagielka hibája után, ezzel került megérdemelten előnybe a hazai csapat.

46

46
    Atsu helyére Lukaku jön ki a második félidőre.

46
    Jedrzejczyk beadását mentik szögletre a védők.

47
    Szögletből szöglet lesz, Pereyra ível utána középre, Ari próbálkozik egy trükkel, szerelik, majd újabb szöglet jön a hazaiaknak jobbról.

48
    Pereyra szöglet után Laborde elé kerül a labda, aki nem jut lövéshez, felszabadítanak a védők.

49
    Barry indítása pontatlan McGeady felé, dobhat a Krasznodar.

50
    Ari elől ad haza Stones, előre vágja a labdát Howard.

51
    Lukaku nem ér el egy előrevágott labdát a bal szélen.

51
    Jagielka ível előre, megelőzik Lukakut fejjel a 16-os vonalánál.

52
    Laborde vesz át kézzel egy labdát a 16-os előterében.

53
    Eto'o-t szerelik szabálytalanul a kezdőkörben.

54
    Lukaku ugratná ki Osmant a balösszekötő helyén, lesen a középpályás.

55
    Izmajlovot szerelik a bal szélen a védők, mielőtt beadhatná a labdát.

55
    Ahmedov teszi be laposan a labdát balról, Jagielka vágja ki Ari elől.

56
    Pereyra veszíti el a labdát a bal szélen, de az Everton nem jut át vele a felezővonalon.

57
    Ahmedov indítását menti oldalra Hibbert a bal szélen.

58
    Ahmedov remek labdát ad Kalesin elé, szögletre vágják a beadását a védők.

58
    Pereyra szögletét Howard húzza le a rövid saroknál.

58
    Lukaku löki el a védőjét miközben indul egy előreívelt labdára.

59
    Kalesin rúgja fel McGeadyt a felezővonalnál.

59
    Hibbert jobb oldali beadását menti szögletre a védők üggyel-bajjal.

60
    Baines szögletét Ari fejeli ki a kapu elől.

60
    Kontrával indulhat Laborde, pontatlan az indítása.

61
    Jagielka újabb hibája után előbb Izmajlov, majd Ahmedov lőhet, blokkolnak a védők.

62
    Pereyra szöglete jön balról, veszélytelen, majd Izmajlov ível be jobbról, Ari fejel, de gyengén, Howard véd könnyedén.

63
    Több mint egy óra eltelt a meccsből, megérdemelten vezet a Krasznodar, ha így folytatják, akkor növelhetik is az előnyüket.

65
    Jagielka szereli Laborde-ot a jobb szélen.

65
    Bedobás után megtartja a labdát a Krasznodar.

66
    Wanderson szlalomozik három védő között, kis szerencsével visszapattan hozzá a labda, de 10 méterről a felső lécre emel!

67
    Elakad az Everton támadása a 1-os előterében egy pontatlan passzon, utána indul Ari Jagielka mellett egy előrevágott labdára, szabálytalankodik a csatár.

68
    Ahmedov ível be jobbról, Hibbert kicsit kétségbeesve fejeli ki szögletre.

69
    Pereyra szögletét Eto'o fejeli ki a kapu elől, Laborde lövi rá, megpattan, Howard véd könnyedén.

70
    Eto'o adja el a 16-os előterében a labdát.

70
    Baines indítja Lukakut, lesen a cserecsatár.

71
    Laborde helyén Mamajev.

72
    Lukaku vesz le egy labdát az ötös sarkánál, majd éles szögből ő ballal, Dikan védi szögletre.

73
    Baines szöglete veszélytelen, majd szabálytalanságot lát a bíró a hazaiaktól a jobb szélen.

74
    Baines íveli be a szabadot, Sigurdsson fejeli ki a rövid sarokról.

75
    Az utóbbi percekben az Everton támad nagy erőkkel, igazi helyzetbe még nem tudtak kerülni.

76
    McGeady száll bele Jedrzejczykbe a hazai térfélen, szabadrúgás jön.

76
    Eto'o pontatlan passza Lukaku irányába, jöhet a Krasznodar,

77
    Lukaku ad be balról, szögletre mentenek a védők.

77
    Baines bal oldali szögletét kifejelik a védők a kapu elől.

78
    Lukaku fordul le a védőjéről, elhagyja a labdát, mintha kezezés lett volna, de megy tovább a játék.

79
    Az Evertonnál a labda, de nem tudnak mit kezdeni a felállt védelemmel.

80
    Osman jó cselek után ível be balról, Lukaku csak a túloldalon, a vonal mellett éri el a labdát.

81
    McGeady húzza mg a jobb szélen, Kalesin szögletre menti a beadását.

82
    Baines szöglete ezúttal is veszélytelen.

82
    Az Everton gólt szerzett!
    Baines ível be jobbról a 16-os sarkáról, SAMUEL ETO'O érkezik az ötösön, és térddel juttatja a jobb sarokba a labdát! 1:1
    ETO'O - 1:1

83
    Az utóbbi 10 percben sokat támadott az Everton, de nem volt benne a gól a játékukban, mégis sikerült egyenlíteniük.

84
    Howard húz le egy beívelt labdát.

84
    Pereyra helyére Petrov érkezik.

85
    Osman jó labdaátvétel után ível be balról, Sigurdsson fejeli ki a rövid sarokról.

86
    Lukaku cselezget a 16-oson belül, elpattan tőle a labda, majd Osman elől vágják ki a védők.

87
    Lukakut látják szabálytalannak a hazai kapu előtt, szabadrúgás kifelé.

88
    Pár perc van hátra, az Everton birtokolja többet a labdát most, találnak még egy gólt?

89
    Szöglettel jöhet az Everton balról.

90
    Baines íveli be a szabadrúgást, Lukaku fejel a hosszú saroknál, Dikan véd bravúrral a bal sarok előtt!

90+1
    3 perc a ráadás.

90+1
    Jedrzejczyk löki fel Bainest a bal szélen, szabadrúgás.

90+2
    Gibson íveli be a szabadot, kifejelik a védők.

90+2
    Barry íveli előre a labdát a bal szélen Lukaku felé, pontatlanul.

90+3
    Lukaku szabálytalankodik a hazai 16-osnál.

90+3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lukaku (Everton FC), nem engedte elvégezni a szabadrúgást.

90+3
    Wanderson lőhet 20 méterről, Howard védi a középre tartó labdát.

90+4

Jó mérkőzés volt ez, amelyen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, de a második félidő felétől érezhetően ráültek az eredményre, ez megbosszulta magát, mert ugyan az Everton nem vezetett igazán veszélyes akciókat, de Samuel Eto'o csak talált egy gólt, ezzel ponttal távozik az Everton a Krasznodar otthonából. (19:53:37)

Gólok: 43. Ari – 82. Eto'o

Lapok:   90+3. Lukaku (EVE)

FK Krasznodar: Dikan – Jedrzejczyk, Sigurdsson, Granquist, Kalesin – Gazinszkij – Izmajlov (64' Wanderson), Ahmedov, Pereyra (84' Petrov), Laborde (71' Mamajev) – Ari

Cserék: Szinisztyin – Adzsindzsal, Burmisztrov, Mamajev, Martinovics, Petrov, Wanderson

Everton FC: Howard – Hibbert, Stones, Jagielka, Baines – Gibson, Barry – McGeady, Atsu (46' Lukaku), Osman – Eto'o

Cserék: Robles – Alcaraz, Besics, Browning, Lukaku, Naisimith, Oviedo

Játékvezetők: Huseyin Göcek – Mustafa Eyisoy, Orkun Aktas (törökök)