Diósgyőri VTK – Ferencvárosi Torna Club 2:1 (vége) | Debreceni VSC – Budapest Honvéd FC 4:0 (vége) | Paksi FC – KTE-Phoenix Mecano 2:3 (vége)
Pécsi MFC – Fehérvár 0:2 (vége) | Újpest FC – Dunaújváros 3:0 (vége)
Diósgyőri VTK
2:1 (1:1)
Ferencvárosi Torna Club
szombat 04.10.2014, 14:00 • DVTK-stadion, Miskolc • OTP Bank Liga

Megtört a 32 éves Diósgyőri átok, sikerült legyőzniük a Ferencváros csapatát hazai környezetben.

Az első félidő izgalmai a második félidőben sem hagytak alább, a szünetben Szivics Tomiszláv rendet tett a hazai fejekben, és sikerült megszerezniük a vezetést.
    Thomas Doll sem panaszkodhat, jól játszott a csapata, végig egyenrangú ellenfelek voltak, de ezúttal pontok helyett a Fradi csak tapasztalatot vihet a fővárosba,

Tartsanak velünk az OTP Bank Liga következő meccsein is. (15:57:36)

90+5

90+3
    A kispadnál kitört a balhé, megállt a játék, a hazai szurkolók a meccs lefújását követelik.

90+3
    Támadnak a vendégek, aminek hazai szabadrúgás a vége.

90+2
    Gosztonyi balról gurította be a labdát Bacsa felé, de Matteosnak sikerült menteni.

90+1
    A hazai csapatnál a labda, próbálnak labdát tartani.

90
    4 percet hosszabbít a játékvezető.

89
    Antal Botond, a hazaiak kapusa sárga lapos figyelmeztetésben részesül.

88
    Dilaver adta távolól, Antal öklözött, Alves lent maradt.

87
    Bacsa indítását Griffiths próbálta átvenni, de Bönig hátulról becsúszva veszélyesen mentett,Griffithst ápolni kell.

86
    Bödét keresték középen, de megszerezték a vendégek indul az ellentámadás.

85
    Böde beadását Kádár fejelte ki, megszüntetve ezzel a veszélyt.

84
    Bognár helyett Egerszegi Tamás, a vendégeknél pedig Cukic helyett Nalepa a pályán.

83
    Gera készítette le a labdát Bödének, akinek lövését Alves blokkolta.

83
    Mateos döntöttel fel csúnyán Bacsát, a lap elmarad.

81
    Lamah helyett Nagy Dániel a pályán.

81
    Husic próbálta maga elé csúsztatni Bognár labdáját, de érkezett a védő.

80
    Bönig kapott sárgát szövegelésért.

80
    Jobb oldali beadást követően Lauth 7 méterről fejelt a kapu mellé.

79
    A szabadrúgást követően Antal érkezett és öklözött a vonalon kívülre.

79
    Újabb kemény belépő. Okuka rúgta fel Gerát a tizenhatos sarkánál. Veszélyes helyről végezheti el a szabadot a Fradi.

78
    Egyre paprikásabb a hangulat a pályán, több durva belépő, összeszólalkozások jellemzik a játékot.

77
    Okuka dobta a labdát a kapu elé, Griffiths elől elfejelték a vendégek.

76
    Cukic lépett oda Bognárnak. Vigyáznia kell a belépőkkel, mert van már sárgája.

75
    Pavlovic csúszott be Takácsnak a bal oldalon, megmentve ezzel csapatát egy veszélyes támadástól.

74
    Grumic helyett Bacsa Patrik a pályán.

73
    Dilaver beadását követően Antal öklözött, a kipattanót Somalia lőtte mellé-fölé.

73
    Lamah végezhetett el szögletet, Antalnak sikerült kiöklözni.

72
    Bacsa készülődik a hazaiaknál.

71
    Gera lépett be Bognárnak, a játékvezető szerint szabályos volt, óriási füttyszó kíséri a döntését.

70
    Takács maradt lent, Cukic és Grumic szólalkozik össze ezen.

69
    Griffithst húzták le a félpályánál, megakadályozva ezzel a hazai ellentámadást.

68
    Busai helyett Lauth lép a pályára, támadóval erősít Thomas Doll.

67
    Bignár indította a jobbon Griffithst, Mateos még közbe tudott lépni és semlegesítette a támadást.

67
    Husic a tizenhatosan belül próbálkozott balról, de Pavlovic blokkolta.

66
    Zeng a Diősgyőri Stadion a hazai szurkolóktól.

"Mi vagyunk a legnagyobbak" zengi egy emberként a közönség.

65
    Nincs komolyabb sérülés, Somalia lebaktat a pályáról.

65
    Somalia és Gosztonyi párharcát követően a földön maradt a vendégek játékosa.

64
    A vendég kapu elől dobhatták be a hazaiak, de nem alakult ki veszélyes helyzet.

63
    Somalia próbált középre szaladni, Husic szerelte, őt pedig Busai borította fel.

62
    A második hazai gól óta nagyon megnőtt az iram.

61
    Jobbról adott be Böde, Alves az utolsó pillanatban mentett Somalia elől becsúszva.
    TAKÁCS - 2:1

59
    A DVTK gólt szerzett!

Gosztonyi beadását követően Griffiths csúsztatott a labdába Takács irányába, aki levette a labdát majd 7 méterről a kapuba bombázott.

58
    Barczi Dávid helyett Gosztonyi András a pályán a hazaiaknál.

57
    Közben a hazaiaknál Gosztonyi készülődik beállni.

57
    Barczi harcolt ki lövőhelyzetet kb. 18 méterre, de erőtlen lett a lövése.

56
    Lamah egyéni akciót követően tört be a bal szélről, Antalnak sikerült megállítania.

55
    Dilaver tette a labdát középre, de senki nem érkezett.

54
    Gera lőtt 17 méterről jóval a kapu mellé.

54
    Husic mentett becsúszva a jobb szélen Somalia elől.

53
    Elek rúgta fel keményen Cukicot, ismét sárga lapos belépő.

52
    Husic próbált kapura törni, de rengeteg védővel találta magát szemben.

51
    Bognár próbálta meglepni jó 30 méterről Dibuszt, de résen volt a vendég kapus és lehúzta a ficak felé tartó labdát.

50
    Cukic kapott ezúttal sárgát, Eleket rántotta le.

49
    Busai rúgta fel Eleket a félpályánál, a mozzanat sárga lapot ért.

49
    A vendégek Bödét keresték bent középen a labdával, de Kádár megakadályozta,

48
    Bognár passzolt Grumic irányába, de nem jutott el hozzá a labda.

47
    Egy ütközést követően Grumic marad a gyepen.

46
    Griffiths indult meg középen egyedül, sikerült szerelni, de a labda Grumic elé pattant, aki pont Dibuszba bikázta.

46

Két gólt láthattunk az első félidőben, a hazaiak hamar megszerezték a vezetést Grumic jóvoltából, amire a vendégek perceken belül válaszoltak Gera góljával.

A két gól után kiegyenlített félidőt láthattunk, mindkét csapat próbálkozott, olykor sikerült veszélyes helyzeteket kialakítani, de gólt már egyik csapat sem tudott lőni.

Várjuk a második félidőt, hogy mit tud kitalálni a két edző és sikerül-e valamelyik csapatnak megszerezni a 3 pontot.

Tartsanak velünk a szünet után is!

45+1

45+1
    Barczi került a földre egy csúnya belépőt követően, a lap azonban elmaradt.

45
    1 percet hosszabbít a játékvezető.

44
    Grumic kapott egyet Busaitól, jöhet a Diósgyőr.

43
    Barczi próbálkozott Griffithshez juttatni a játékszert balról, de a védők kifejelték előle a labdát.

43
    Böde futott lesre a bal szélen.

42
    Bal szélen próbált építkezni a Diósgyőr, de elhalt az akció.

41
    Bognár labdáját követően Okuka adta be jobbról, ezúttal a hórihorgas Griffiths nem tudott beleérni.

40
    Busai volt szabálytalan Okuka-val szemben.

39
    Lamah próbálkozott 20 méterről, a védőkről kipattant a lövés.

38
    Griffiths – Pavlovics összecsapást követően a hazai játékos maradt lent, a bíró továbbot intett.

38
    Böde került szinte ziccerbe, nem tudta megoldani a helyzetet, a védők felszabadítottak.

36
    Somalia folyamatos füttykoncertet kap a viselkedése miatt.

35
    Támadtak a vendégek, sikerült labdát szereznie a Diósgyörnek, a támadás azonban veszélytelen volt.

34
    Somalia maradt a földön, a játékvezető szerint semmi nem történt.
    Nagy füttyszó közepette Somalia mérgesen felkel.

34
    A második szögletet sem tudták kihasználni a hazaiak, szabadrúgás kifelé.
    Közben Bacsa indul melegíteni.

33
    Bognár szögletét Takács elől újabb szögletre fejelték a védők.

33
    Okuka adta be jobbról, nagyon magasra ugrott és sikerült a jobb alsó felé tolnia de Dibusz óriásit vetődve védte a fejest.

32
    Próbálnak nyomást gyakorolni a hazaiak, de nem alakul ki veszélyes helyzet.

30
    Busai cselezgetett a tizenhatosan belül bal oldalon, begurította a labdát, Lamah lövését Antal védte, végül Bognár szabadított fel.

29
    Böde tartotta fel Alvest, hazai szabadrúgás a saját térfelükről.

28
    Mindkét vezetőedző együtt él a játékkal, folyamatosan taktikai utasításokkal látják el csapatukat.

27
    Grumic tette be a labdát jobbról, Takács kapásból lőtt jó 20 méterről a kapu felé.

26
    Lamaht indította ollózva Gera, de Okukát nem tudta befűzni.

25
    Ismét Grumic labda eladását követően alakult ki Fradi támadás,a hazai védők megint észnél voltak.

24
    Grumic eladta a saját térfelén a labdát, Böde indult meg, de Kádár az utolsó pillanatban odaért és becsúszva szerelt,

23
    Okuka jobbról adta be, Takács érkezett középen és Dibusz kezébe fejelte a labdát.

22
    Husic szerzett labdát, a bal szélről próbálta beadni, de nem jött össze neki.

21
    Bognár indította volna Takácsot egy félpályás keresztlabdával, de Takácsot szabálytalannak látta a játékvezető.

19
    Barczi bal oldali beadását követően Griffiths emelkedett nagyon magasra és hosszúra fejelte a labdát, ami azonban centikkel a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

19
    Jobb oldali beadást követően Somalia fejelte a léc felé a tizenegyes pont vonaláról.

18
    Griffiths-t ketten borították fel a középpályán, a sípszó azonban elmaradt.

17
    Barczi próbálkozott 25 méterről, csak a védőket találta el, aztán Kádár lőtte el a labdát a kapufa mellett.

16
    Griffiths indult meg bal oldalon, de Mateos résen volt és szögletre mentett.

15
    Busai szerzett labdát a középpályánál, próbált kapura törni, de a védők megakadályozták.

14
    Somali próbált jobb oldalról beadni, de Barczi sikeresen megakadályozta.

13
    Ismét a középpályás játéké a főszerep.

12
    Takács kapott sárga lapot Mateos lökéséért.

10
    Lamah adta be balról a labdát, Gera érkezett a hosszúnál, de mellé fejelte.

10
    Gera szögletét Alves fejelte ki, vendég bedobás.

9
    Busai próbálkozott bal szélen, Kádár szögletre mentett.
    GERA - 1:1

8
    A Fradi gólt szerzett!

Lamah indult meg bal szélen, a kapufáról kipattanó labdát GERA lőttte a kapuba.

7
    A középpályán folyik a játék, egyik csapat sem tud veszélyes támadást produkálni.
    GRUMIC - 1:0

5

Grumic tette ki jobb szélre Takácsnak, aki középre rúgta a labdát,GRUMIC érkezett a tizenhatoson belül és Dibusz mellett a hálóba passzolta a labdát.

4
    Gera húzta a földre Okukát a hazai alapvonalnál.

3
    Cukic lépett oda Grumicnak, de nem látta szabálytalannak a játékvezető.

2
    Lamah próbálkozott kétszer balról, de mindkétszer a védőket találta el, a második kipattanót Gera 15 méterről fölé rúgta,

2
    Támadtak a hazaiak, de megakadt a támadás a tizenhatos előtt, utána pedig Elek szabálytalankodott.

1
    Bödét keresték a vendégek középen, Kádár azonban észnél volt.

1
    Hátul járatja a labdát a hazai csapat, innen próbálnak építkezni.

1

A hazai csapat kezdi a mérkőzést.

A hazai csapat piros-fehér, a vendégek fekete-arany mezben lépnek a pályára.

Az OTP Bank Liga 10. fordulójában a tabella 4. helyén álló és otthon még veretlen Diósgyőr fogadja az őt üldöző Ferencvárost, akiknek csak 1 pont a hátránya a hazaiakhoz képest.

Az előző forduló egyik csapatnak sem sikerült gondtalanul, a hazaiak a Videotontól kaptak ki egy szerencsétlen öngóllal, míg a fővárosiak a Haladást látták vendégül, de csak egy 0-0-ás eredményt sikerült kicsikarniuk.

Mindenképpen rangadóról beszélhetünk, a két csapat összecsapásai mindig emlékezetesek voltak, igazi preztízsmérkőzés.

Várhatóan mindkét csapat a legerősebb kezdővel lép pályára és próbálnak 110%-ot nyújtani.

A hangulatra biztosan nem lesz panasz, a Diósgyőri Stadionban telt ház előtt kell összecsapnia a két együttesnek.

Tartsanak velünk, hogy ne maradjanak le semmiről!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik..

Balázs Czakó

Gólok: 5. Grumic, 59. Takács – 8. Gera

Lapok:   12. Takács (DVTK), 53. Elek (DVTK), 89. Antal (DVTK) – 49. Busai (FTC), 50. Cukic (FTC), 80. Bönig (FTC)

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Alves, Kádár, Husic – Elek, Bognár(Egerszegi), Barczi(Gosztonyi) – Takács, Griffiths, Grumic(Bacsa)
    Cserék: Rados, Debreczeni, Egerszegi, Bori, Marjanovic, Gosztonyi, Bacsa
    Vezetőedző: Szivics Tomiszláv

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Bönig, Mateos, Pavlovic, Dilaver – Busai(Lauth), Cukic(Nalepa) – Lamah(Nagy Dániel), Gera, Somalia – Böde
    Cserék: Jova, Nagy Dániel, Bosnjak, Nalepa, Kukuruzovic, Nagy Dominik, Lauth

Vezetőedző: Thomas Doll

Játékvezetők: Iványi – Viszokai, Kormányos II. – Erdős, Szőts

Nézőszám: 11000