Diósgyőri VTK – Ferencvárosi Torna Club 2:1 (vége) | Debreceni VSC – Budapest Honvéd FC 4:0 (vége) | Paksi FC – KTE-Phoenix Mecano 2:3 (vége)
Pécsi MFC – Fehérvár 0:2 (vége) | Újpest FC – Dunaújváros 3:0 (vége)
Diósgyőri VTK
2:1 (1:1)
Ferencvárosi Torna Club
szombat 04.10.2014, 14:00 • DVTK-stadion, Miskolc • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik..

Az OTP Bank Liga 10. fordulójában a tabella 4. helyén álló és otthon még veretlen Diósgyőr fogadja az őt üldöző Ferencvárost, akiknek csak 1 pont a hátránya a hazaiakhoz képest.

Az előző forduló egyik csapatnak sem sikerült gondtalanul, a hazaiak a Videotontól kaptak ki egy szerencsétlen öngóllal, míg a fővárosiak a Haladást látták vendégül, de csak egy 0-0-ás eredményt sikerült kicsikarniuk.

Mindenképpen rangadóról beszélhetünk, a két csapat összecsapásai mindig emlékezetesek voltak, igazi preztízsmérkőzés.

Várhatóan mindkét csapat a legerősebb kezdővel lép pályára és próbálnak 110%-ot nyújtani.

A hangulatra biztosan nem lesz panasz, a Diósgyőri Stadionban telt ház előtt kell összecsapnia a két együttesnek.

Tartsanak velünk, hogy ne maradjanak le semmiről!

A hazai csapat piros-fehér, a vendégek fekete-arany mezben lépnek a pályára.

A hazai csapat kezdi a mérkőzést.

1

1
    Hátul járatja a labdát a hazai csapat, innen próbálnak építkezni.

1
    Bödét keresték a vendégek középen, Kádár azonban észnél volt.

2
    Támadtak a hazaiak, de megakadt a támadás a tizenhatos előtt, utána pedig Elek szabálytalankodott.

2
    Lamah próbálkozott kétszer balról, de mindkétszer a védőket találta el, a második kipattanót Gera 15 méterről fölé rúgta,

3
    Cukic lépett oda Grumicnak, de nem látta szabálytalannak a játékvezető.

4
    Gera húzta a földre Okukát a hazai alapvonalnál.

5
    A DVTK gólt szerzett!

Grumic tette ki jobb szélre Takácsnak, aki középre rúgta a labdát,GRUMIC érkezett a tizenhatoson belül és Dibusz mellett a hálóba passzolta a labdát.
    GRUMIC - 1:0

7
    A középpályán folyik a játék, egyik csapat sem tud veszélyes támadást produkálni.

8
    A Fradi gólt szerzett!

Lamah indult meg bal szélen, a kapufáról kipattanó labdát GERA lőttte a kapuba.
    GERA - 1:1

9
    Busai próbálkozott bal szélen, Kádár szögletre mentett.

10
    Gera szögletét Alves fejelte ki, vendég bedobás.

10
    Lamah adta be balról a labdát, Gera érkezett a hosszúnál, de mellé fejelte.

12
    Takács kapott sárga lapot Mateos lökéséért.

13
    Ismét a középpályás játéké a főszerep.

14
    Somali próbált jobb oldalról beadni, de Barczi sikeresen megakadályozta.

15
    Busai szerzett labdát a középpályánál, próbált kapura törni, de a védők megakadályozták.

16
    Griffiths indult meg bal oldalon, de Mateos résen volt és szögletre mentett.

17
    Barczi próbálkozott 25 méterről, csak a védőket találta el, aztán Kádár lőtte el a labdát a kapufa mellett.

18
    Griffiths-t ketten borították fel a középpályán, a sípszó azonban elmaradt.

19
    Jobb oldali beadást követően Somalia fejelte a léc felé a tizenegyes pont vonaláról.

19
    Barczi bal oldali beadását követően Griffiths emelkedett nagyon magasra és hosszúra fejelte a labdát, ami azonban centikkel a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

21
    Bognár indította volna Takácsot egy félpályás keresztlabdával, de Takácsot szabálytalannak látta a játékvezető.

22
    Husic szerzett labdát, a bal szélről próbálta beadni, de nem jött össze neki.

23
    Okuka jobbról adta be, Takács érkezett középen és Dibusz kezébe fejelte a labdát.

24
    Grumic eladta a saját térfelén a labdát, Böde indult meg, de Kádár az utolsó pillanatban odaért és becsúszva szerelt,

25
    Ismét Grumic labda eladását követően alakult ki Fradi támadás,a hazai védők megint észnél voltak.

26
    Lamaht indította ollózva Gera, de Okukát nem tudta befűzni.

27
    Grumic tette be a labdát jobbról, Takács kapásból lőtt jó 20 méterről a kapu felé.

28
    Mindkét vezetőedző együtt él a játékkal, folyamatosan taktikai utasításokkal látják el csapatukat.

29
    Böde tartotta fel Alvest, hazai szabadrúgás a saját térfelükről.

30
    Busai cselezgetett a tizenhatosan belül bal oldalon, begurította a labdát, Lamah lövését Antal védte, végül Bognár szabadított fel.

32
    Próbálnak nyomást gyakorolni a hazaiak, de nem alakul ki veszélyes helyzet.

33
    Okuka adta be jobbról, nagyon magasra ugrott és sikerült a jobb alsó felé tolnia de Dibusz óriásit vetődve védte a fejest.

33
    Bognár szögletét Takács elől újabb szögletre fejelték a védők.

34
    A második szögletet sem tudták kihasználni a hazaiak, szabadrúgás kifelé.
    Közben Bacsa indul melegíteni.

34
    Somalia maradt a földön, a játékvezető szerint semmi nem történt.
    Nagy füttyszó közepette Somalia mérgesen felkel.

35
    Támadtak a vendégek, sikerült labdát szereznie a Diósgyörnek, a támadás azonban veszélytelen volt.

36
    Somalia folyamatos füttykoncertet kap a viselkedése miatt.

38
    Böde került szinte ziccerbe, nem tudta megoldani a helyzetet, a védők felszabadítottak.

38
    Griffiths – Pavlovics összecsapást követően a hazai játékos maradt lent, a bíró továbbot intett.

39
    Lamah próbálkozott 20 méterről, a védőkről kipattant a lövés.

40
    Busai volt szabálytalan Okuka-val szemben.

41
    Bognár labdáját követően Okuka adta be jobbról, ezúttal a hórihorgas Griffiths nem tudott beleérni.

42
    Bal szélen próbált építkezni a Diósgyőr, de elhalt az akció.

43
    Böde futott lesre a bal szélen.

43
    Barczi próbálkozott Griffithshez juttatni a játékszert balról, de a védők kifejelték előle a labdát.

44
    Grumic kapott egyet Busaitól, jöhet a Diósgyőr.

45
    1 percet hosszabbít a játékvezető.

45+1
    Barczi került a földre egy csúnya belépőt követően, a lap azonban elmaradt.

45+1

Két gólt láthattunk az első félidőben, a hazaiak hamar megszerezték a vezetést Grumic jóvoltából, amire a vendégek perceken belül válaszoltak Gera góljával.

A két gól után kiegyenlített félidőt láthattunk, mindkét csapat próbálkozott, olykor sikerült veszélyes helyzeteket kialakítani, de gólt már egyik csapat sem tudott lőni.

Várjuk a második félidőt, hogy mit tud kitalálni a két edző és sikerül-e valamelyik csapatnak megszerezni a 3 pontot.

Tartsanak velünk a szünet után is!

46

46
    Griffiths indult meg középen egyedül, sikerült szerelni, de a labda Grumic elé pattant, aki pont Dibuszba bikázta.

47
    Egy ütközést követően Grumic marad a gyepen.

48
    Bognár passzolt Grumic irányába, de nem jutott el hozzá a labda.

49
    A vendégek Bödét keresték bent középen a labdával, de Kádár megakadályozta,

49
    Busai rúgta fel Eleket a félpályánál, a mozzanat sárga lapot ért.

50
    Cukic kapott ezúttal sárgát, Eleket rántotta le.

51
    Bognár próbálta meglepni jó 30 méterről Dibuszt, de résen volt a vendég kapus és lehúzta a ficak felé tartó labdát.

52
    Husic próbált kapura törni, de rengeteg védővel találta magát szemben.

53
    Elek rúgta fel keményen Cukicot, ismét sárga lapos belépő.

54
    Husic mentett becsúszva a jobb szélen Somalia elől.

54
    Gera lőtt 17 méterről jóval a kapu mellé.

55
    Dilaver tette a labdát középre, de senki nem érkezett.

56
    Lamah egyéni akciót követően tört be a bal szélről, Antalnak sikerült megállítania.

57
    Barczi harcolt ki lövőhelyzetet kb. 18 méterre, de erőtlen lett a lövése.

57
    Közben a hazaiaknál Gosztonyi készülődik beállni.

58
    Barczi Dávid helyett Gosztonyi András a pályán a hazaiaknál.

59

Gosztonyi beadását követően Griffiths csúsztatott a labdába Takács irányába, aki levette a labdát majd 7 méterről a kapuba bombázott.
    TAKÁCS - 2:1

61
    Jobbról adott be Böde, Alves az utolsó pillanatban mentett Somalia elől becsúszva.

62
    A második hazai gól óta nagyon megnőtt az iram.

63
    Somalia próbált középre szaladni, Husic szerelte, őt pedig Busai borította fel.

64
    A vendég kapu elől dobhatták be a hazaiak, de nem alakult ki veszélyes helyzet.

65
    Somalia és Gosztonyi párharcát követően a földön maradt a vendégek játékosa.

65
    Nincs komolyabb sérülés, Somalia lebaktat a pályáról.

66
    Zeng a Diősgyőri Stadion a hazai szurkolóktól.

"Mi vagyunk a legnagyobbak" zengi egy emberként a közönség.

67
    Husic a tizenhatosan belül próbálkozott balról, de Pavlovic blokkolta.

67
    Bignár indította a jobbon Griffithst, Mateos még közbe tudott lépni és semlegesítette a támadást.

68
    Busai helyett Lauth lép a pályára, támadóval erősít Thomas Doll.

69
    Griffithst húzták le a félpályánál, megakadályozva ezzel a hazai ellentámadást.

70
    Takács maradt lent, Cukic és Grumic szólalkozik össze ezen.

71
    Gera lépett be Bognárnak, a játékvezető szerint szabályos volt, óriási füttyszó kíséri a döntését.

72
    Bacsa készülődik a hazaiaknál.

73
    Lamah végezhetett el szögletet, Antalnak sikerült kiöklözni.

73
    Dilaver beadását követően Antal öklözött, a kipattanót Somalia lőtte mellé-fölé.

74
    Grumic helyett Bacsa Patrik a pályán.

75
    Pavlovic csúszott be Takácsnak a bal oldalon, megmentve ezzel csapatát egy veszélyes támadástól.

76
    Cukic lépett oda Bognárnak. Vigyáznia kell a belépőkkel, mert van már sárgája.

77
    Okuka dobta a labdát a kapu elé, Griffiths elől elfejelték a vendégek.

78
    Egyre paprikásabb a hangulat a pályán, több durva belépő, összeszólalkozások jellemzik a játékot.

79
    Újabb kemény belépő. Okuka rúgta fel Gerát a tizenhatos sarkánál. Veszélyes helyről végezheti el a szabadot a Fradi.

79
    A szabadrúgást követően Antal érkezett és öklözött a vonalon kívülre.

80
    Jobb oldali beadást követően Lauth 7 méterről fejelt a kapu mellé.

80
    Bönig kapott sárgát szövegelésért.

81
    Husic próbálta maga elé csúsztatni Bognár labdáját, de érkezett a védő.

81
    Lamah helyett Nagy Dániel a pályán.

83
    Mateos döntöttel fel csúnyán Bacsát, a lap elmarad.

83
    Gera készítette le a labdát Bödének, akinek lövését Alves blokkolta.

84
    Bognár helyett Egerszegi Tamás, a vendégeknél pedig Cukic helyett Nalepa a pályán.

85
    Böde beadását Kádár fejelte ki, megszüntetve ezzel a veszélyt.

86
    Bödét keresték középen, de megszerezték a vendégek indul az ellentámadás.

87
    Bacsa indítását Griffiths próbálta átvenni, de Bönig hátulról becsúszva veszélyesen mentett,Griffithst ápolni kell.

88
    Dilaver adta távolól, Antal öklözött, Alves lent maradt.

89
    Antal Botond, a hazaiak kapusa sárga lapos figyelmeztetésben részesül.

90
    4 percet hosszabbít a játékvezető.

90+1
    A hazai csapatnál a labda, próbálnak labdát tartani.

90+2
    Gosztonyi balról gurította be a labdát Bacsa felé, de Matteosnak sikerült menteni.

90+3
    Támadnak a vendégek, aminek hazai szabadrúgás a vége.

90+3
    A kispadnál kitört a balhé, megállt a játék, a hazai szurkolók a meccs lefújását követelik.

90+5

Megtört a 32 éves Diósgyőri átok, sikerült legyőzniük a Ferencváros csapatát hazai környezetben.

Az első félidő izgalmai a második félidőben sem hagytak alább, a szünetben Szivics Tomiszláv rendet tett a hazai fejekben, és sikerült megszerezniük a vezetést.
    Thomas Doll sem panaszkodhat, jól játszott a csapata, végig egyenrangú ellenfelek voltak, de ezúttal pontok helyett a Fradi csak tapasztalatot vihet a fővárosba,

Tartsanak velünk az OTP Bank Liga következő meccsein is. (15:57:36)

Balázs Czakó

Gólok: 5. Grumic, 59. Takács – 8. Gera

Lapok:   12. Takács (DVTK), 53. Elek (DVTK), 89. Antal (DVTK) – 49. Busai (FTC), 50. Cukic (FTC), 80. Bönig (FTC)

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Alves, Kádár, Husic – Elek, Bognár(Egerszegi), Barczi(Gosztonyi) – Takács, Griffiths, Grumic(Bacsa)
    Cserék: Rados, Debreczeni, Egerszegi, Bori, Marjanovic, Gosztonyi, Bacsa
    Vezetőedző: Szivics Tomiszláv

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Bönig, Mateos, Pavlovic, Dilaver – Busai(Lauth), Cukic(Nalepa) – Lamah(Nagy Dániel), Gera, Somalia – Böde
    Cserék: Jova, Nagy Dániel, Bosnjak, Nalepa, Kukuruzovic, Nagy Dominik, Lauth

Vezetőedző: Thomas Doll

Játékvezetők: Iványi – Viszokai, Kormányos II. – Erdős, Szőts

Nézőszám: 11000