Szeged 2011 – Békéscsaba 0:3 (vége) | Szigetszentmiklós – Szolnok 1:2 (vége) | Cegléd – Ajka 2:2 (vége)
Soroksár – Kaposvári Rákóczi FC 2:0 (vége) | BFC Siófok – Mezőkövesd Zsóry FC 1:2 (vége) | ZTE – Balmazújváros 3:3 (vége)
Sopron – Gyirmót 1:1 (vége)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
0:3 (0:2)
Békéscsabai Előre 1912 SE
szombat 08.11.2014, 13:30 • Grosics Akadémia Sporttelep, Gyula • Merkantil Bank Liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (15:23:10)

A délkeleti rangadón a nagy formában lévő Békéscsaba sima, fölényes győzelmet aratott a Szeged 2011 gyulai otthonában. A vendégek bő 20 perc alatt lőtt két góljukkal gyorsan eldöntötték a mérkőzést, majd roppant rutinosan, remek védekezéssel őrizték előnyüket. A hajrában egy újabb találattal kétséget sem hagyott a Békéscsaba, s összességében teljesen megérdemelt győzelmet aratott a védekezésben sebezhető, támadásban pedig ma nagyon keveset mutató hazaiak ellen.

90+3

90+3
    Máté jobb oldali szabadrúgását Tóth Balázs fejeli a legvégén a kapu mellé.

90+2
    Kertész helyén Tölgyesi a vendégek, s egyben a meccs utolsó cseréje.

90
    Három perc hosszabbítást jelez a bíró.

89
    A szabadrúgást azonban túlkombinálták a vendégek, nem alakult ki belőle gólveszély.

88
    Belecan megfogja a labdát, de kilép vele a tizenhatoson kívülre, szabadrúgás és sárga lap a hazai kapusnak.

87
    Szilágyi helyett Zsilinszki a második csabai csere.

86
    Büntetőt kérnek számon a vendégek Takács bírón, de mindhiába.

85
    A nagy hazai rohamozás közepette megnyíltak a kontrák lehetőségei a csabaiak előtt, nem elképzelhetetlen, hogy betalálnak még ma.

84
    Újabb győzelmével a Békéscsaba tovább folytathatja harcát a feljutásért, míg a szegedieknek marad a középmezőny.

82
    Oláh Lóránt legurított labdáját Máté lövi a tizenhatoson kívülről a kapu mellé.

81
    Sok jelenlévő szurkoló szerint azonban ha reggelig játszanának, ma akkor sem tudnának gólt lőni a Szeged 2011 futballistái.

80
    Tíz perccel a vége előtt a győztes kiléte már eldőlt, a kevés fennmaradó kérdés egyike, hogy be tudnak-e valahogy találni a hazaiak?

78
    Mátéék elkeseredetten harcoltak, harcolnak a szépítő találat megszerzéséért, de a csabai védők rendre meg tudják őket állítani már a tizenhatos előterében.

77
    A harmadik vendégtalálat végképp eldöntötte a meccset, bár sok kérdőjel a 21. perc óta eddig sem volt...

75
    A Békéscsaba gólt szerzett!
    Bagi átadásával a frissen beállt BIRTALAN BOTOND a tizenhatos vonalától egy lövőcsellel indult befelé, majd 7 méterről helyezte a labdát Belecan hálójába.

75
    A vendégek támadója, Kertész színészkedésért kapja az első csabai sárga lapot.

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 14. Balázs, 21. Király, 75. Birtalan

Lapok:   28. Zelenyánszki (SZEG), 41. Oláh L. (SZEG), 88. Belecan (SZEG) – 75. Kertész (BCS)

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Belecan – Farkas, Markovic, Tóth B., Mészáros – Fitos (69. Kéri), Máté, Zabari (58. Pászka), Zelenyánszki – Oláh L., Germán (23. Oláh G.). Edző: Nyilas Elek
    Cserék: Rozs (k), Hegedűs E., Kéri, Kovács B., Pászka, Oláh G., Szabó

Békéscsabai Előre 1912 SE: Póser – Balogh Milán, Koszó, Balog Zs., Juhász – Berki, Balázs (62. Birtalan), Bagi, Király – Kertész (92. Tölgyesi), Szilágyi (87. Zsilinszki). Edző: Zoran Szpisljak
    Cserék: Koszecz (k), Zsilinszki, Tölgyesi, Birtalan, Vólent, Balogh Miklós, Viczián

Játékvezetők: Takács – Demeter, Szilágyi – Nazsa