MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Dunaújváros – Paksi FC 1:0 (vége)
Nyíregyháza – Pécsi MFC 4:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
MTK Budapest FC
0:2 (0:2)
Diósgyőri VTK
szombat 22.11.2014, 14:00 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik..

A labdarúgó NB I-ben 14 forduló után az MTK az egyetlen együttes amely tartja a lépést a listavezető Videotonnal! A fővárosi kék-fehérek hátránya csupán négy pont az első helyezett mögött, íly módon a Garami legénység jóval a várakozások felett teljesít eddig. Csupán az Újpest tudott 3 pontot elvinni az ideiglenes otthonnak számító Bozsik stadionból, akkor amikor az MTK volt itt a pályaválasztó!
    Most az a szintén dobogóra pályázó, 26 pontos Diósgyőr lesz az ellenfél, amely Tomiszlav Szivics irányításával eddig csupán kétszer kapott ki a bajnokságban, ám így is hét ponttal áll mostani ellenfele mögött!
    A szombat kora délutáni meccsen az MTK célja tehát tapadni a székesfehérváriakra, a Diósgyőré pedig egy bravúrral fellépni a dobogó harmadik fokára, a bajnokság őszi szezonjának végén!
    Azt persze nem szabad feledni, hogy lesz azért még idén két, tavaszról előrehozott forduló is, vagyis javításra még ezt követően is lesz lehetőségük az együtteseknek!
    Ezt, a mindenképpen érdekesnek és izgalmasnak ígérkező találkozót is, szokás szerint a helyszínről közvetítjük az Önök részére, hogy minden rezdülésről azonnal értesüljenek!
    Jó meccset és jó szórakozást kívánunk!

„Mindig ünnep, ha az MTK ellen játszunk, Garami Józsi bácsit, a fővárosiak edzőjét nagyon tisztelem, ellene meccselni mindig élmény – idézi a boon.hu Tomiszlav Szivicset, a DVTK vezetőedzőjét. – Emiatt nagyon várom én, és a csapat is ezt az összecsapást, már csak azért is, mert nagy a tét, hiszen ez hatpontos mérkőzés."

Mintegy 10 perc múlva kezdődik az MTK-Diósgyőr rangadó itt, a Bozsik József stadionban, amely ugyebár a Hidegkuti Aréna újjáépítésének idejére a kék-fehérek számára a hazai pályát jelenti!
    A kezdőcsapatok illetőleg a cserepadokat böngészve látható, hogy a miskolciaknál elképesztően komoly nevek várnak bevetésre, Szivics mester rendkívül bő keretből válogathatott a mai napon!
    Természetesen nem gyenge a pillanatnyilag az ezüstérmes pozíciót elfoglaló MTK névsora sem, de így, első ránézésre, a nevek alapján a DVTK talán erősebbnek tűnik!
    Persze a három pont sorsa majd a pályán nyújtott teljesítmények alapján dől majd el!
    Most már tényleg rögtön kezdődik a 15. forduló egyik slágermérkőzése, tartsanak velünk!

Az utóbbi időszakban megszokott létszámokhoz képest nagyon szépszámú vendégtábor foglal helyet a Bozsikstadion állóhelyén, vagyis a hangulatra várhatóan nem lesz majd panasz!

Kivonultak a csapatok, tiszta feketében a Diósgyőr, fehér mezben, kék nadrágban az MTK!
    Jó szórakozást!

MTK Budapest FC: Hegedűs L. – Poór, Kálnoki Kis, Vukmir, Hidvégi – Vass Á., Thiam – Vass P., Kanta J., Hrepka – Torghelle. Szakmai igazgató: Garami József
    Cserék: Groppioni (kapus), Bese, Sergio, Horváth Zs., Csiki, Hajdú Á., Deutsch.

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Szalai V., Kádár T., Husic – Elek Á., Gosztonyi, Marjanovics, Egerszegi – Griffiths, Takács T. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
    Cserék: Rados (kapus), Alves, Bacsa, Bognár I., Grumics, Jenner, Barczi.

Játékvezetők: Szabó Zsolt (Medovarszki János, Becséri Gergely; 4. jv.: Horváth Róbert).

Egy nemrég elhunyt egykori MTK törzsszurkolóra emlékeztek a jelenlévők!
    Isten nyugosztalja!

1

1
    A DVTK kezdte a játékot!

1
    Griffiths nyolcméteres, de gyengécske fejesét fogta simán Hegedűs!

2
    Vukmir indítása volt túl hosszú Torghellének előre!

3
    Kálnoki Kis vágta ki Husic bal oldali beadása után a labdát!

4
    Most egy bal oldali szögletet fejelt ki az MTK középhátvédje!

5
    Egyelőre egy kissé beszorul a saját térfelére a kék-fehér együttes!

6
    Okuka nagyszerűen adott középre jobbról, Takács Tamás jobbal, 13 méterről egyből lőtt, Hegedűs magabiztosan fogta a középre tartó labdát!

7
    Hidvégi bal oldali bdobását követően, Thiam mintegy 14 méterről lőtt ballal a bal alsó sarok mellé, de egy védőn is megpattant a labda, így MTK szöglet jöhet!

8
    A DVTK gólt szerzett!
    Gólszerző GRIFFITHS. Gyors borsodi ellenakció végén Elek Ákos 12 méteres lövését Hegedűs lábbal még védte, a kipattanó aztán GEORGES GRIFFITHS elé került, aki hat méterről a kapu közepébe passzolt! 0-1

9
    Eddig a magyar NB I-hez képest nagyon jó a mérkőzés!

10
    Vukmir szorul ápolásra a bal oldalon, egy összecsapást követően!

11
    Hidvégi küldte előre a labdát az iménti szabadrúgásból, de könnyedén kifejelték azt a diósgyőri védők!

12
    Thiam szerelte szépen a gólszerző Griffiths-et az MTK védelmének bal oldalán!

13
    Most Szalai Vilmost kellett ápolni egy komoly ütközés után, jöhet előre a Diósgyőr!

15
    Okuka felívelt labdájának Hegedűs kapus alászaladt, de Takács Tamás annyira meglepődött ettől, hogy 5 méterről az üresen maradt kapu mellé fejelt!

16
    Torghellét rúgta meg Szalai a bal szélen!

17
    Torghellétől Hrepka Ádám elé került a labda, de Ő nem jutott lövéshez 14 méterre a DVTK kapujától!

18
    Egy MTK kényszerítő és Thiam bemelt labdája után végül Kádár messziről fejelt haza!

19
    Kanta harcolt ki egy MTK szögletet a jobb oldalon.

20
    A sarokrúgást követően az előrehúzódó Kálnoki Kis fejelt négy méterről a diósgyőri kapu mellé!

21
    Szöglet a túloldalon is, de itt Poór ki tudta fejelni a labdát!

22
    Vass Ádám esett nagyot a saját térfelén, jöhet előre az MTK!

23
    Vukmir jónak ígérkező indítását Hrepka nem tudta átvenni a diósgyári 16-oson belül!

24
    Vass Patrik távoli lövése kerülte el a DVTK kapuját!

24
    Griffiths lökte Poórt, az MTK 16-osán, jöhet előre a pályaválasztó csapat!

25
    Kálnoki Kis nagyon hosszan vágta előre a labdát, így az nem volt használható!

26
    Torghelle harcolt ki egy szabadrúgást, már a diósgyőri térfélen!

27
    Antal Botond rúghatja ki a labdát!

28
    Torghelle rúgott oda Marjanovicsnak, itt a meccs első sárga lapja!

29
    Ápolni is kell a DVTK szerb légiósát!

30
    Most Griffiths maradt lesen, jöhet előre az MTK!

31
    Okuka szúrta rá a labdát jó messziről, Hegedűs ezúttal védett a jobb sarok előtt!

32
    Gólszerző GRIFFITHS. Villámgyors DVTK akció végén, Takács középre emelt labdáját megint GEORGES GRIFFITHS értékesítette, ezúttal hét méterről a bal alsó sarokba csúsztatott! A labda a kapufa tövéről pattant a gólvonalon túlra! 0-2

33
    Sokkal magabiztosabb és jobb is eddig a Diósgyőr!

34
    Megint a meglehetősen indolensen futballozó Torghelle Sándort kellett nyugalomra intenie Szabó Zsolt játékvezetőnek!

35
    Kanta József állított meg szabálytalanul egy kibontakozó diósgyőri akciót, ez is lap!

37
    Kálnoki Kis ezúttal menteni tudott az MTK 16-osán belül a lendületes és gólveszélyes Griffiths elől!

38
    Kádár hibája után Vass Patrik 12 méteres lövése vágódott szögletre!

39
    Az MTK sarokrúgás után végül felszabadult a DVTK kapuja!

40
    Megint beszorult egy kicsit az MTK együttese!

41
    Most Torghelle volt a "szenvedő fél", de ebből csak egy MTK szabadrúgás lett!

42
    Okuka harcolt ki egy diósgyőri szögletet a jobb oldalon Hrepka mellett!

43
    Gosztonyi sarokrúgása után megint a szenzációsan játszó Griffiths támadta a labdát, de a hatméteres fejes ezúttal elkerülte az MTK kapuját!

44
    Megint Antal rúghatja ki a labdát a másik kapunál!

45
    Egy perc a ráadás a félidő végén!

45+1
    Egy lefejlt labdát Thiam lőtt 17 méterről, jobbal, de az elkerülte a diósgyőri kaput!

45+2

Eddig nincs különösebb vita itt, a Bozsik stadionban! A Diósgyőr teljes mértékben uralja a meccset és két Griffiths találattal magabiztosan vezet egy félidő után!
    Az MTK egyelőre csak erölködik, nem találják a játék ritmusát a kék-fehérek!
    Meglátjuk, mit hoz a folytatás, ha erre Önök is kívánccsiak, tartsanak velünk a szünet után is!

Lassan jönnek az együttesek a folytatásra, azonnal kezdődik a második félidő!
    Vajon tud -e újítani az MTK, vagy a Diósgyőr hazaviszi a három pontot, ez a nagy kérdés!
    Tartsanak velünk és mindent megtudhatnak!

46

46
    Kettős MTK csere a szünetben; Vass Patrik és Hrepka helyén Horváth Zsolt és Bese Barnabás játszik tovább!

48
    Kádár rúgta ki a labdát a diósgyőri 16-oson!

48
    Torghelle mintegy 17 méterről, jobbal, félfordulattal lőtt a diósgyőri kapu fölé!

49
    Horváth Zsolt lövésszerű beadását mentette könnyen Antal Botond!

50
    Egerszegi balról közpre küldött labdájából most nem lett igazi gólveszély az MTK kapura!

51
    A frissen beálló Horváth Zsolt kapott labdát a balösszekötő helyén, Antal kifutott a kapujából, de az MTK játékosa mintegy 17 méterről a bal kapufa mellé emelt!

53
    Megint a diósgyőri kapus rúghatja ki a labdát!

54
    Elek vezette bele a labdát a fővárosiak védelmébe!

54
    Bese harcolt ki szögletet a jobb oldalon, az MTK-nak!

55
    Kanta József sarokrúgását Horváth Zsolt nem tudta a diósgyőri kapu irányába csúsztatni!

56
    Griffiths elől most Hegedűs kapus kivetődve fel tudta szedni a labdát!

57
    Bese középre tett labdáját mentette a borsodi védelem.

57
    Gyors MTK akció; Bese ívelt át a bal oldalra, ahonnan Horváth centerezett, de Torghelle 13 méterről a kapu fölé lőtt!

58
    Gosztonyi helyén Bacsa játszik tovább a Diósgyőrben!

60
    Bacsa elől kivetődve fogta meg a labdát Hegedűs!

61
    MTK lesállás miatt Antal rúghatja előre a labdát!

61
    Poórt rúgták fel a jobb oldalon a diósgyőriek, MTK szabadrúgás!

62
    Kanta beívelése után Torghelle középütt nem találta el a labdát!

63
    Okuka szerzett labdát a felezőnél, de a passz nem volt jó Bacsának!

64
    Kanta József 23 méteres lövése magasan a diósgyőriek kapuja fölé szállt!

65
    Egy Thiam-Torghelle kényszerítő utén mentett partdobásra a diósgyőri védelem.

66
    Kanta egy kissé elhamarkodottan küldte előre szabadrúgásból a labdát, könnyedén mentett a borsodi védelem.

67
    Thiam elől merész kivetődéssel mentett Antal a diósgyőri ötösön!

67
    Husic beadásáról maradt le Takács Tamás a tóloldalon, középütt!

68
    Takács helyén Grumics a pályán a DVTK-ban!

69
    Elek Ákos előretörését akadályozta meg az MTK jobb oldali védelme!

70
    Griffiths most nem tudott szögletet kiharcolni az MTK 16-osán belül.

71
    Husic tört előre, de 13 méteres gurítása csemege lett Hegedűs kapusnak!

72
    Bese kiszorított helyzetben már nem tudta jobbról középre adni a labdát!

73
    Horváth Zsolt kapott középütt egy remek kiugratást, de kissé elhamarkodottan, 17 méterről, jobbal a diósgyőri kapu fölé küldte a labdát!

74
    Thiam bombázott 13 méterről a diósgyőri védelembe, a lepattanó labda végül Antal zsákmánya lett!

75
    A túloldalon Griffiths labdája vágódott le az MTK védelméről!

76
    Vukmir kapott sárga lapot reklamálásért!

78
    Marjanovics helyén Julian Jenner a pályán, ez a DVTK mai utolsó cseréje!

79
    Nincs már sok hátra a rendes játékidőből, csoda lenne ha az MTK ma pontot mentene a roppant magabiztos Diósgyőr ellen!

81
    Az MTK térfelén tartja jól a labdát egyelőre a Diósgyőr együttese!

82
    Griffiths lökése miatt jöhet kifelé szabadrúgással az MTK csapata!

83
    Jenner buktatta Horváthot a diósgyőri 16-os jobb oldalvonalén, sárga lap és MTK szabadrúgás!

84
    A pontrúgásból Kanta József a DVTK sorfalát találta telibe!

85
    Kanta nem tudott jól átvenni egy labdát tíz méterre a diósgyőri kaputól, oda az MTK lehetőség!

86
    Vass Ádám beívelését hatástalanította a DVTK védelme!

87
    A legnagyobb MTK helyzet maradt ki, Kanta beemelt labdája valahogy Thiam elé került, akinek hétméteres fejesét Aantal nagy bravúrral szögletre tornázta!

88
    A sarokrúgást követően már felszabadult a diósgyőriek kapuja!

89
    Thiam buktatta a megiramodó Bacsát a bal oldalon, újabb sárga lap!

89
    Jenner adott középre a szabadrúgásból, de kifejelték a labdát az MTK védői!

90
    Torghelle lőtte a labdát a jobb sarokba, de időközben már les volt, így a gól nem érvényes!

90
    Kettő perc a ráadás a meccs végén!

90+1
    Vass Ádám küldte előre a labdát, de mint egy gumifalról úgy jönnek vissza ezek az indítások a DVTK védelme segítségével.

90+1
    Torghelle ezúttal sem tudott érvényes gólt szerezni, elsuhant a labda a csatár lába előtt!

90+2

Teljesen egyértelmű volt a helyzet a mai, kispesti mérkőzésen! A vendég Diósgyőr magabiztosan szerzett két Griffiths-góllal tetemes előnyt még a szünet előtt és ezt könnyedén meg is tartotta a második félidőben!
    Az MTK küzdött, erölködött ugyan, de nem volt a támadójátékukban átütőerő!
    A Diósgyőr kétgólos győzelme teljességgel megérdemelt, így a borsodiak, akiket lelkes közönségük Budapesten is végig buzdított, egyelőre felléptek a dobogóra, míg az MTK így is várakozáson felüli pontmennyiséget – 33-at – gyűjtött 15 forduló alatt!
    Innen, a Bozsik stadionból köszönjük a megtisztelő figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (15:55:39)

Juhász Attila

Gólok: 8. Griffiths, 32. Griffiths

Lapok:   28. Torghelle (MTK), 35. Kanta J. (MTK), 76. Vukmir (MTK), 89. Thiam (MTK) – 83. Jenner (DIO)

MTK Budapest FC: Hegedűs L. – Poór, Kálnoki Kis, Vukmir, Hidvégi – Vass Á., Thiam – Vass P. (Horváth Zs. a szünetben), Kanta J., Hrepka (Bese, a szünetben) – Torghelle. Szakmai igazgató: Garami József

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Szalai V., Kádár T., Husic – Elek Á., Gosztonyi (Bacsa, az 58.), Marjanovics (Jenner, a 78.), Egerszegi – Griffiths, Takács T. (Grumics, a 68.) Vezetőedző: Tomiszlav Szivics