MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Szombathelyi Haladás 1:0 (vége) | Dunaújváros – Paksi FC 1:0 (vége)
Nyíregyháza – Pécsi MFC 4:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
MTK Budapest FC
0:2 (0:2)
Diósgyőri VTK
szombat 22.11.2014, 14:00 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Teljesen egyértelmű volt a helyzet a mai, kispesti mérkőzésen! A vendég Diósgyőr magabiztosan szerzett két Griffiths-góllal tetemes előnyt még a szünet előtt és ezt könnyedén meg is tartotta a második félidőben!
    Az MTK küzdött, erölködött ugyan, de nem volt a támadójátékukban átütőerő!
    A Diósgyőr kétgólos győzelme teljességgel megérdemelt, így a borsodiak, akiket lelkes közönségük Budapesten is végig buzdított, egyelőre felléptek a dobogóra, míg az MTK így is várakozáson felüli pontmennyiséget – 33-at – gyűjtött 15 forduló alatt!
    Innen, a Bozsik stadionból köszönjük a megtisztelő figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (15:55:39)

90
    Kettő perc a ráadás a meccs végén!

90
    Torghelle lőtte a labdát a jobb sarokba, de időközben már les volt, így a gól nem érvényes!

89
    Thiam buktatta a megiramodó Bacsát a bal oldalon, újabb sárga lap!

87
    A legnagyobb MTK helyzet maradt ki, Kanta beemelt labdája valahogy Thiam elé került, akinek hétméteres fejesét Aantal nagy bravúrral szögletre tornázta!

84
    A pontrúgásból Kanta József a DVTK sorfalát találta telibe!

83
    Jenner buktatta Horváthot a diósgyőri 16-os jobb oldalvonalén, sárga lap és MTK szabadrúgás!

78
    Marjanovics helyén Julian Jenner a pályán, ez a DVTK mai utolsó cseréje!

76
    Vukmir kapott sárga lapot reklamálásért!

75
    A túloldalon Griffiths labdája vágódott le az MTK védelméről!

74
    Thiam bombázott 13 méterről a diósgyőri védelembe, a lepattanó labda végül Antal zsákmánya lett!

73
    Horváth Zsolt kapott középütt egy remek kiugratást, de kissé elhamarkodottan, 17 méterről, jobbal a diósgyőri kapu fölé küldte a labdát!

71
    Husic tört előre, de 13 méteres gurítása csemege lett Hegedűs kapusnak!

68
    Takács helyén Grumics a pályán a DVTK-ban!

67
    Thiam elől merész kivetődéssel mentett Antal a diósgyőri ötösön!

64
    Kanta József 23 méteres lövése magasan a diósgyőriek kapuja fölé szállt!

62
    Kanta beívelése után Torghelle középütt nem találta el a labdát!

58
    Gosztonyi helyén Bacsa játszik tovább a Diósgyőrben!

57
    Gyors MTK akció; Bese ívelt át a bal oldalra, ahonnan Horváth centerezett, de Torghelle 13 méterről a kapu fölé lőtt!

55
    Kanta József sarokrúgását Horváth Zsolt nem tudta a diósgyőri kapu irányába csúsztatni!

51
    A frissen beálló Horváth Zsolt kapott labdát a balösszekötő helyén, Antal kifutott a kapujából, de az MTK játékosa mintegy 17 méterről a bal kapufa mellé emelt!

48
    Torghelle mintegy 17 méterről, jobbal, félfordulattal lőtt a diósgyőri kapu fölé!

46
    Kettős MTK csere a szünetben; Vass Patrik és Hrepka helyén Horváth Zsolt és Bese Barnabás játszik tovább!

Lassan jönnek az együttesek a folytatásra, azonnal kezdődik a második félidő!
    Vajon tud -e újítani az MTK, vagy a Diósgyőr hazaviszi a három pontot, ez a nagy kérdés!
    Tartsanak velünk és mindent megtudhatnak!

Eddig nincs különösebb vita itt, a Bozsik stadionban! A Diósgyőr teljes mértékben uralja a meccset és két Griffiths találattal magabiztosan vezet egy félidő után!
    Az MTK egyelőre csak erölködik, nem találják a játék ritmusát a kék-fehérek!
    Meglátjuk, mit hoz a folytatás, ha erre Önök is kívánccsiak, tartsanak velünk a szünet után is!

45+1
    Egy lefejlt labdát Thiam lőtt 17 méterről, jobbal, de az elkerülte a diósgyőri kaput!

45
    Egy perc a ráadás a félidő végén!

43
    Gosztonyi sarokrúgása után megint a szenzációsan játszó Griffiths támadta a labdát, de a hatméteres fejes ezúttal elkerülte az MTK kapuját!

38
    Kádár hibája után Vass Patrik 12 méteres lövése vágódott szögletre!

35
    Kanta József állított meg szabálytalanul egy kibontakozó diósgyőri akciót, ez is lap!

32
    A DVTK gólt szerzett!
    Gólszerző GRIFFITHS. Villámgyors DVTK akció végén, Takács középre emelt labdáját megint GEORGES GRIFFITHS értékesítette, ezúttal hét méterről a bal alsó sarokba csúsztatott! A labda a kapufa tövéről pattant a gólvonalon túlra! 0-2

31
    Okuka szúrta rá a labdát jó messziről, Hegedűs ezúttal védett a jobb sarok előtt!

28
    Torghelle rúgott oda Marjanovicsnak, itt a meccs első sárga lapja!

20
    A sarokrúgást követően az előrehúzódó Kálnoki Kis fejelt négy méterről a diósgyőri kapu mellé!

15
    Okuka felívelt labdájának Hegedűs kapus alászaladt, de Takács Tamás annyira meglepődött ettől, hogy 5 méterről az üresen maradt kapu mellé fejelt!

8
    Gólszerző GRIFFITHS. Gyors borsodi ellenakció végén Elek Ákos 12 méteres lövését Hegedűs lábbal még védte, a kipattanó aztán GEORGES GRIFFITHS elé került, aki hat méterről a kapu közepébe passzolt! 0-1

7
    Hidvégi bal oldali bdobását követően, Thiam mintegy 14 méterről lőtt ballal a bal alsó sarok mellé, de egy védőn is megpattant a labda, így MTK szöglet jöhet!

6
    Okuka nagyszerűen adott középre jobbról, Takács Tamás jobbal, 13 méterről egyből lőtt, Hegedűs magabiztosan fogta a középre tartó labdát!

Egy nemrég elhunyt egykori MTK törzsszurkolóra emlékeztek a jelenlévők!
    Isten nyugosztalja!

MTK Budapest FC: Hegedűs L. – Poór, Kálnoki Kis, Vukmir, Hidvégi – Vass Á., Thiam – Vass P., Kanta J., Hrepka – Torghelle. Szakmai igazgató: Garami József
    Cserék: Groppioni (kapus), Bese, Sergio, Horváth Zs., Csiki, Hajdú Á., Deutsch.

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Szalai V., Kádár T., Husic – Elek Á., Gosztonyi, Marjanovics, Egerszegi – Griffiths, Takács T. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
    Cserék: Rados (kapus), Alves, Bacsa, Bognár I., Grumics, Jenner, Barczi.

Játékvezetők: Szabó Zsolt (Medovarszki János, Becséri Gergely; 4. jv.: Horváth Róbert).

Kivonultak a csapatok, tiszta feketében a Diósgyőr, fehér mezben, kék nadrágban az MTK!
    Jó szórakozást!

Az utóbbi időszakban megszokott létszámokhoz képest nagyon szépszámú vendégtábor foglal helyet a Bozsikstadion állóhelyén, vagyis a hangulatra várhatóan nem lesz majd panasz!

Mintegy 10 perc múlva kezdődik az MTK-Diósgyőr rangadó itt, a Bozsik József stadionban, amely ugyebár a Hidegkuti Aréna újjáépítésének idejére a kék-fehérek számára a hazai pályát jelenti!
    A kezdőcsapatok illetőleg a cserepadokat böngészve látható, hogy a miskolciaknál elképesztően komoly nevek várnak bevetésre, Szivics mester rendkívül bő keretből válogathatott a mai napon!
    Természetesen nem gyenge a pillanatnyilag az ezüstérmes pozíciót elfoglaló MTK névsora sem, de így, első ránézésre, a nevek alapján a DVTK talán erősebbnek tűnik!
    Persze a három pont sorsa majd a pályán nyújtott teljesítmények alapján dől majd el!
    Most már tényleg rögtön kezdődik a 15. forduló egyik slágermérkőzése, tartsanak velünk!

„Mindig ünnep, ha az MTK ellen játszunk, Garami Józsi bácsit, a fővárosiak edzőjét nagyon tisztelem, ellene meccselni mindig élmény – idézi a boon.hu Tomiszlav Szivicset, a DVTK vezetőedzőjét. – Emiatt nagyon várom én, és a csapat is ezt az összecsapást, már csak azért is, mert nagy a tét, hiszen ez hatpontos mérkőzés."

A labdarúgó NB I-ben 14 forduló után az MTK az egyetlen együttes amely tartja a lépést a listavezető Videotonnal! A fővárosi kék-fehérek hátránya csupán négy pont az első helyezett mögött, íly módon a Garami legénység jóval a várakozások felett teljesít eddig. Csupán az Újpest tudott 3 pontot elvinni az ideiglenes otthonnak számító Bozsik stadionból, akkor amikor az MTK volt itt a pályaválasztó!
    Most az a szintén dobogóra pályázó, 26 pontos Diósgyőr lesz az ellenfél, amely Tomiszlav Szivics irányításával eddig csupán kétszer kapott ki a bajnokságban, ám így is hét ponttal áll mostani ellenfele mögött!
    A szombat kora délutáni meccsen az MTK célja tehát tapadni a székesfehérváriakra, a Diósgyőré pedig egy bravúrral fellépni a dobogó harmadik fokára, a bajnokság őszi szezonjának végén!
    Azt persze nem szabad feledni, hogy lesz azért még idén két, tavaszról előrehozott forduló is, vagyis javításra még ezt követően is lesz lehetőségük az együtteseknek!
    Ezt, a mindenképpen érdekesnek és izgalmasnak ígérkező találkozót is, szokás szerint a helyszínről közvetítjük az Önök részére, hogy minden rezdülésről azonnal értesüljenek!
    Jó meccset és jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok: 8. Griffiths, 32. Griffiths

Lapok:   28. Torghelle (MTK), 35. Kanta J. (MTK), 76. Vukmir (MTK), 89. Thiam (MTK) – 83. Jenner (DIO)

MTK Budapest FC: Hegedűs L. – Poór, Kálnoki Kis, Vukmir, Hidvégi – Vass Á., Thiam – Vass P. (Horváth Zs. a szünetben), Kanta J., Hrepka (Bese, a szünetben) – Torghelle. Szakmai igazgató: Garami József

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Szalai V., Kádár T., Husic – Elek Á., Gosztonyi (Bacsa, az 58.), Marjanovics (Jenner, a 78.), Egerszegi – Griffiths, Takács T. (Grumics, a 68.) Vezetőedző: Tomiszlav Szivics