Budapešť – Debreceni HK 5:2 (vége) | Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 3:4 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 09.01.2015, 18:00MOL Liga

Egy fordulatos mérkőzésen nyert ma este Érsekújvárban a Fradi, pedig a harmadik harmad elején a 48-ik percig kezükben tartották az újváriak a meccset, majd jött Rafaj Attila, aki két góllal fordítani tudott és eldöntötte a mérkőzést. A Fradi sorozatban harmadszor győzte le a címvédőt, ami igazán szép teljesítmény. Az Érsekújváriak fontos három pontot veszítettek ma este, ellenben a Fradinak jól jönnek ezek a pontok az újpestiekkel vívott csatában a hatodik továbbjutó helyért. (20:12:30)

60:00

59:31
    Chrenko passzol Kowalczyknak, aki keményen lövi meg a pakkot, de az a plexire vágódik.

58:54
    A Fradi is időt kér!

58:40
    Kowalczyk bombáját védi Budai.

58:09
    Slavomír Chlebec időt kért és lehozza Cikánekot a kapuból. Hatan a négy ellen játszik az Érsekújvár!

58:09
    Hazai lehetőség az egyenlítésre, Lencsés kap két percet a végjátékban akadályozásért!

57:10
    Čaládi került ziccerbe Budai előtt, megvolt a lehetőség az egyenlítésre.

56:03
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Megfordítja a Fradi a meccset, Ketten maradtak egy ellen az újvári kapu ellőtt a ferencvárosiak, végül RAFAJ ATTILA lőtte Cikánek kesztyűje alatt be a Fradi vezető gólját. Gólpasszok: Václav Novák, Lencsés Tamás.

54:45
    Németh egészen közelről hagyja ki a ziccert!

54:00
    Először Marek Dubec fonákkal, majd a másik oldalon Kiss Ákos a körök közül lőtt mellé. Szétszakadt a pálya, le föl folynak a támadások.

53:30
    A másik oldalon Miroslav Štefanka lövése suhant el Budai kapuja mellett, egyetlen hiba és eldőlhet a három pont sorsa.

52:30
    Kiss Gábor puffantott a kékről a kapu mellé.

52:00
    Frolík tört be a Fradi harmadába, majd Kiss Ákos lelopta a pakkot a botjáról és tilosra vágta a pakkot.

51:10
    Kisebb nyomást gyakorol most a hazai gárda a Fradi harmadában.

50:35
    Felpörgött ismét a mérkőzés, gyors a játék ezekben a percekben.

49:10
    Kowalczyk lövését blokkolja Kiss Ákos, megszerzi a pakkot, és egyedül tör be Cikánek elé, aki szépen védi lövését.

48:35
    Izgalmas lesz még a végjáték. Kiss Ákos lőtt most veszélyesen Cikánek kapujára.

48:04
    Egy váratlan ellentámadásból, és egy hazai védelmi hibát kihasználva, RAFAJ ATTILA a körök közül kapásból egyenlít! Gólpassz: Václav Novák.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 20. Čaládi (Ďurčo, Baron), 24. Klobúčnik (O.Štefanka, Ďurčo), 38. Brandis (M.Štefanka) – 7. Rafaj (Novák, Guren), 9. Pál (Guren), 49. Rafaj (Novák), 57. Rafaj (Novák, Lencsés)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Sucharda, Ďurčo, Čaládi (A), Faith (A), Chrenko – Huba, Baron, M.Štefanka, Frolík, Weissmann – Šiška, Kowalczyk, Podstavek, Marek Dubec (C), O.Štefanka – Hrudík, Ďuriš, Brandis, Klobučník, Púchovský.

Edző: Slavomír Chlebec.

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Marton) – Moravec, Guren, Dubek, Novák (C), Rafaj – Lencsés (A), Lévai, Farkas, Németh, Papp – Hegyi, Cerny, Galló, Kiss G.(A), Kiss Á. – Revák, Mach, Hardi, Pál.

Edző: Szakács Ferenc.

Játékvezetők: Bachúrik, Druga – Soltész, Somos