Budapešť – Debreceni HK 5:2 (vége) | Nové Zámky – Ferencváros Bp. ESMTK 3:4 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 09.01.2015, 18:00MOL Liga

Egy fordulatos mérkőzésen nyert ma este Érsekújvárban a Fradi, pedig a harmadik harmad elején a 48-ik percig kezükben tartották az újváriak a meccset, majd jött Rafaj Attila, aki két góllal fordítani tudott és eldöntötte a mérkőzést. A Fradi sorozatban harmadszor győzte le a címvédőt, ami igazán szép teljesítmény. Az Érsekújváriak fontos három pontot veszítettek ma este, ellenben a Fradinak jól jönnek ezek a pontok az újpestiekkel vívott csatában a hatodik továbbjutó helyért. (20:12:30)

60:00

59:31
    Chrenko passzol Kowalczyknak, aki keményen lövi meg a pakkot, de az a plexire vágódik.

58:54
    A Fradi is időt kér!

58:40
    Kowalczyk bombáját védi Budai.

58:09
    Slavomír Chlebec időt kért és lehozza Cikánekot a kapuból. Hatan a négy ellen játszik az Érsekújvár!

58:09
    Hazai lehetőség az egyenlítésre, Lencsés kap két percet a végjátékban akadályozásért!

57:10
    Čaládi került ziccerbe Budai előtt, megvolt a lehetőség az egyenlítésre.

56:03
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Megfordítja a Fradi a meccset, Ketten maradtak egy ellen az újvári kapu ellőtt a ferencvárosiak, végül RAFAJ ATTILA lőtte Cikánek kesztyűje alatt be a Fradi vezető gólját. Gólpasszok: Václav Novák, Lencsés Tamás.

54:45
    Németh egészen közelről hagyja ki a ziccert!

54:00
    Először Marek Dubec fonákkal, majd a másik oldalon Kiss Ákos a körök közül lőtt mellé. Szétszakadt a pálya, le föl folynak a támadások.

53:30
    A másik oldalon Miroslav Štefanka lövése suhant el Budai kapuja mellett, egyetlen hiba és eldőlhet a három pont sorsa.

52:30
    Kiss Gábor puffantott a kékről a kapu mellé.

52:00
    Frolík tört be a Fradi harmadába, majd Kiss Ákos lelopta a pakkot a botjáról és tilosra vágta a pakkot.

51:10
    Kisebb nyomást gyakorol most a hazai gárda a Fradi harmadában.

50:35
    Felpörgött ismét a mérkőzés, gyors a játék ezekben a percekben.

49:10
    Kowalczyk lövését blokkolja Kiss Ákos, megszerzi a pakkot, és egyedül tör be Cikánek elé, aki szépen védi lövését.

48:35
    Izgalmas lesz még a végjáték. Kiss Ákos lőtt most veszélyesen Cikánek kapujára.

48:04
    Egy váratlan ellentámadásból, és egy hazai védelmi hibát kihasználva, RAFAJ ATTILA a körök közül kapásból egyenlít! Gólpassz: Václav Novák.

48:00
    Az érsekújváriak birtokolják most többet a korongot.

47:30
    Kowalczyk hozta el Cikánek előtt a bulit, majd Faith passzolt Chrenkónak les helyzetbe.

47:00
    Eddig kiállítás nélkül a harmadik harmad.

46:30
    Moravec lövését blokkolják, majd az ismétlést Cikánek védi, jöhet a buli.

46:00
    Podstavek és Weissmann forgatták meg a Fradi védelmét, végül kihozza Németh révén a Fradi a pakkot.

45:15
    Le föl folynak ezekben a másodpercekben a támadások, most éppen Cikánek véd a lepkéssel.

44:35
    Támadó hibából indul meg a Fradi, majd Kiss Ákos fejezi be lövéssel az akciót.

44:00
    Dubek passzolt Rafajnak, aki kapásból jobb oldalról lőtt, Cikánek a védőhálóra küldte a pakkot.

43:15
    Hazai tilos felszabadítás.

43:00
    Dubec keményen, de szabályosan küldte Pappot a jégre.

42:30
    Buli Budai jobb oldalán, ismét Brandis lő kapásból mint a harmadik gólnál, de most a kapu mellett megy el a korong.

41:45
    Huba hozza fel az újvári támadást, feláll a Zámky, majd Weissmann került ziccerbe, de Cerny kiszorította a kapu mögé.

41:00
    Nem sikerült gólra váltani az egyperces előnyt, Faith újra játékban.

40:10
    Faith még a büntető padon, folytatódik a Fradi előny.

40:01

A második harmadban felpörgették a hazaiak a játékot, egyre aktívabbak és veszélyesebbek voltak Budai előtt, ami meghozta a harmad végéig eredményét. Két góllal megfordították az állást, igaz a Fradinak is voltak ziccerei, de Cikánek jól állta a sarat ebben a harmadban, így a harmadik felvonást a hazaiak kezdik egygólos előnnyel.

40:00

39:30
    Cikánek kap a sisakjába egy kemény löketett, a játékvezető megállítja a játékot.

39:00
    Faith kap két percet, lehetőség az egyenlítésre.

38:55
    Rafaj kerülhetett volna helyzetbe, de nem kezelte le jól a pakkot a döntő pillanatban.

38:45
    A harmad végére átvette az irányítást a hazai scapat.

38:00
    Chrenko helyzetben, közelről Budai mamutjaiba lövi a pakkot, aki gyorsan rátenyerel a kipattanóra.

37:01
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    A buli után ROBERT BRANDIS botjára kerül a korong, aki egyből keményen a felsőbe lövi az újváriak vezető gólját. Gólpassz: Miroslav Štefanka.

36:20
    Ďurčo lövését csak kiütni tudja Budai, majd Huba ismétlését bravúrral védi.

35:45
    Nem tud felállni a Zámky, sikerül kivágni a Fradinak a pakkot.

35:01
    Moravec kap két percet a Fradi csapatából fogásért.

34:55
    Valamivel aktívabb a hazai gárda, a Fradi kontrákra rendezkedett be.

34:45
    A buli után előbb Chrenko, majd Faith közeli lövését védte remekül Budai kapus.

34:30
    Pontatlan Fradi indítás végén tilos felszabadítás.

34:00
    A másik oldalon kapásból lőtt a kapu mellé Juraj Faith, ez is ziccer volt a javából.

33:15
    Revák fonákkal a kapu mellé lőtte a ziccert!

32:45
    Ismét Papp ment el a jobb oldalon, majd jobbról éles szögből próbálkozott. Cikánek a lepkéssel védett.

32:00
    Papp rögtön a buli után lőtt veszélyesen Cikánek kapujára, aki a mamutjával védte a lövést.

31:15
    Frolík nyúlt bele veszélyesen Budai előtt a egy belőtt korongba.

30:55
    Fokozódik a hazai nyomás, most hibáztak a játékvezetők, tilos felszabadítást ítéltek a Fradi ellen, végül a középkörben lesz a buli.

30:20
    Chrenko ismét, most Cerny állítja meg és hozza ki a harmadból a pakkot.

30:00
    Chrenko botjáról lopták le az utolsó pillanatban a korongot.

29:10
    Kiegyenlített játék folyik a jégen, kevés megszakítással. Budai védett egy távoli lövést.

28:30
    Élesedik a meccs, minden egyes korongért nagy küzdelem folyik ezekben a percekben.

27:20
    Kiss Ákos lövését blokkolták a hazai védők. Buli Cikánek előtt.

26:40
    Kiegészült a Ferencváros!

26:10
    Sikerül kivágni Nováknak a pakkot egész Cikánek elé.

25:30
    Beszorul a Fradi, de nem találja a rést a hazai csapat a Fradi védelmében.

25:00
    Weissmann lövését védi a lepkéssel Budai.

24:39
    Kiss Gábor kap két percet bottal akasztásért.

24:30
    Óriási hazai ziccer ismét, Kowalczyk lőtte közelről mellé a korongot.

23:33
    PETER KLOBÚČNIK helyezkedett jól Budai kapus előtt, aki Ondrej Štefanka belőtt passzát lőtte közelről a hálóba. Gólpasszok: Ondrej Štefanka, Juraj Ďurčo.

22:45
    Budai véd könnyedén egy távoli lövést.

22:15
    Marek Dubec majdnem ziccerbe került, de hosszú volt egy kicsit a passz, így a kapu mögött végződik az akció.

21:50
    Huba passzolt Frolíknak a saját harmadában, aki megindul előre, ám a Fradi védők remekül szerelték.

21:15
    Egy-egy támadás eddig mindkét oldalon, most egy kissé pontatlanná vált a játék.

20:45
    Az ellentámadás végén Faith próbálta ki Budai figyelmét.

20:20
    Elhozta a Fradi a kezdő bulit, és már támadnak is.

20:01

A csapatok már a kezdőkörben, hamarosan kezdődik a második harmad.

Nagyon jól kezdte a Fradi a mérkőzést, aktívan letámadták a hazaiakat és két gyors góllal lepték meg ellenfelüket. Az újváriak sokáig nem tudtak válaszolni, de a harmad végére feljött a hazai gárda és a hajrában egy percen belül akár az egyenlítés is összejöhetett volna nekik. A második harmad így egygólos vendég előnnyel kezdődik.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    A harmad végére nagyon feljött a hazai csapat.

19:06
    Nem tudott felszabadítani a Fradi és végül ERIK ČALÁDI a Budairól kipattanó korongot lövi közelről a hálóba. Gólpasszok: Juraj Ďurčo, Martin Baron.

18:15
    Nagy hazai nyomás az előnyben, óriási helyzet Podstavek előtt, aki közelről nem tudta belőni az üres kapuba a pakkot.

17:44
    Papp Csaba kapott két percet testre ütésért.

17:21
    Kiegészült a hazai csapat.

17:00
    Podstavek ugrott ki kontrába, de kimarad a lehetőség.

16:30
    Feláll a Fradi, járatják a korongot, de a Zámky jól védi a kapu előtti területet.

16:00
    Rafaj takarásból leadott lövését védi Cikánek, ez volt az első Fradi kísérlet az emberelőnyben.

15:21
    Sucharda kap két percet bottal akasztásért, a ferencvárosiak előtt a lehetőség.

14:00
    Németh próbálkozott egy lövéssel a kékről, de csak a jól védekező Suchardát találta el.

13:30
    A másik oldalon Kowalczyk bombája vágódott a palánknak, majd Budai kapus csípte el a pakkot.

13:00
    Kiss Ákos ugrott ki a jobb oldalon és a jobb kör tetejéről keményen durrantott a kapu mellé.

12:30
    Egyelőre úgy néz ki nagyon jól felkészültek a Fradi játékosai a mai meccsre.

12:00
    Huba kemény lövését blokkolták a Fradi védők, bedobás következik Budai jobb oldalán.

11:20
    Revák lövését védte Cikánek, buli következik.

10:35
    M.Štefanka indítását, nem tudta jól lekezelni Podstavek.

10:00
    Kisebb hazai nyomás a Fradi kapuja előtt, de sikerül kihozni a vendégeknek a pakkot.

09:10
    Ferencvárosi tilos felszabadítás.

08:38
    Egy újabb remek akció után már kettőre növelte a Fradi PÁL ZOLTÁN révén vezetését, aki Guren passzát továbbitotta a kapuba. Gólpassz: Miloslav Guren.

07:30
    A vezetető gól után folytatódik a vendégek aktivitása.

06:24
    Gyorsan kihasználta a Fradi az előnyt, Novák lövése után RAFAJ ATILLA lőtte közelről a vendégek első gólját. Gólpasszok: Václav Novák, Miloslav Guren.

06:10
    Klobúčnik kap két percet gáncsolásért.

06:10
    A másik oldalon Rafaj került ziccerbe, de csak Cikánek kapusba lőtte a pakkot.

05:45
    Podstavek hozta ki a kapu mögül a korongot, M.Štefanka botjára akarta passzolni, de pontatlan volt a kísérlet.

05:10
    Guren újra játékban, kiegészült a Fradi.

04:45
    Kiss Gábor vágta ki a korongot, jól védekezik a Fradi.

04:20
    Faith fekszik a jégen, kisebb sérüléssel bajlódik, de szerencsére nincs nagyobb baj.

04:00
    Novák hozta ki a Fradi harmadából a korongot.

03:30
    Ďurčo eresztett el e kékről egy kemény lövést, Budai első komolyabb védése a meccsen.

03:06
    A mérkőzés első kiállítása, Guren kap két percet a Fradi csapatából.

02:20
    Aktívan kezdenek a vendégek, Revák lövését védi ismét Cikánek.

02:00
    Podstvavek ment el a bal oldalon, de Lévai remekül szerelte.

01:30
    Galló a kapu mögül fordult be Cikánek elé, aki ismét figyelmes volt és védett.

01:10
    Novák lövésébe még Rafaj nyúlt bele Cikánek előtt, aki a védőhálóra ütötte ki a pakkot.

00:20
    Dubek került az első másodpercekben a körök között helyzetbe Cikánek hárította a lehetőséget.

00:01

A csapatok már sorakoznak a kék vonalon, hamarosan elkezdődik a mérkőzés.

Edző: Slavomír Chlebec.

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Marton) – Moravec, Guren, Dubek, Novák (C), Rafaj – Lencsés (A), Lévai, Farkas, Németh, Papp – Hegyi, Cerny, Galló, Kiss G.(A), Kiss Á. – Revák, Mach, Hardi, Pál.

Edző: Szakács Ferenc.

Játékvezetők: Bachúrik, Druga – Soltész, Somos.

Harmadik alkalommal látogat az idei évadban a jelenleg hetedik helyezett Ferencváros a címvédő Érsekújvár otthonába. Eddig teljesen kiegyenlített az egymáselleni mérleg, mindkét csapat két-két győzelmet könyvelt el rendes játékidőben. A legutóbbi két csatát kisebb meglepetésre a Fradi csapata nyerte a címvédő ellen, 5-4-re Újvárban, és 4-3-ra Pesterzsébeten. Az érsekújváriak legutóbb a Csíkszereda csapatát győzték le 3-2-re, és jelenleg nagy harcban vannak az elődöntőt érő első két hely valamelyikéért. Négy csapat is pályázik a két kiadó helyre, ezért a címvédő nem igen hullajthat már pontokat az alapszakasz hátralévő meccsein. A jelenleg hetedik Fradinak minden esélye megvan, hogy megküzdjön az újpestiekkel a továbbjutást jelentő hatodik helyért. Igaz, ehhez a hátralévő meccseken elkellene kezdeni gyűjtögetni a pontokat, ha be akarják hozni a lilákat.

A zöld-fehérek a legutóbbi hazai meccsüket a Megyeri úton játszották a Brassó ellen, mivel a pesterzsébeti jégcsarnok szén-monoxid szivárgás miatt még nem volt alkalmas a meccs rendezésére. A mérkőzés 1-0-s ferencvárosi vezetéssel indult, és 7-1-es brassói győzelemmel végződött. Érsekújvárban a címvédő lesz a mérkőzés favoritja, meglátjuk mennyire viselte meg a Fradit a Brassó elleni nagyarányú vereség, és a e heti rosz edzési lehetőségek a Népligetben. Mindenestre jó mérkőzés várható a bajnok otthonában. A mérkőzés szöveges közvetítését, pár perccel este hat óra előtt kezdjük az érsekújvári téli stadionból.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 20. Čaládi (Ďurčo, Baron), 24. Klobúčnik (O.Štefanka, Ďurčo), 38. Brandis (M.Štefanka) – 7. Rafaj (Novák, Guren), 9. Pál (Guren), 49. Rafaj (Novák), 57. Rafaj (Novák, Lencsés)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Sucharda, Ďurčo, Čaládi (A), Faith (A), Chrenko – Huba, Baron, M.Štefanka, Frolík, Weissmann – Šiška, Kowalczyk, Podstavek, Marek Dubec (C), O.Štefanka – Hrudík, Ďuriš, Brandis, Klobučník, Púchovský.

Játékvezetők: Bachúrik, Druga – Soltész, Somos