Levante – Athletic Bilbao 0:2 (vége) | UD Almería – Getafe CF 1:0 (vége) | Sevilla – RCD Espanyol 3:2 (vége)
Barcelona – Villarreal 3:2 (vége)
Sevilla FC
3:2 (2:1)
RCD Espanyol
vasárnap 01.02.2015, 19:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Primera División

Remek mérkőzésen, megérdemelten nyert 3:2-re a Sevilla. 21-szer lőttek kapura, három góljuk mellett lőtek két kapufát is. A vendégek két kapura tartó lövésből két gólt szereztek de ez sem volt elég a pont szerzéshez.
    A 2:1-es első félidő végén kiállitották Casilla-t még, a tizenhatoson kivül kezezett, ez rányomta a bélyegét a meccsre. Igaz sikerült még a 77. percben egyenliteni váratlanul, viszont a 89.percben Aspas remek lövésével megnyerte a meccset a Sevillanak. Köszönjük megtisztelő figyelmüket, a végeredmény tehát 3:2! Viszontlátásra! (20:56:03)

90+3

90+3
    21:4 a lövések száma, egészen elképesztő.

90+2
    Iborra tizennégy méterről lőtt üresen, kilőtte a stadionból.

90+1
    A beadás picit hosszú lett, a fejes pedig fölé szállt.

Három perc a ráadás!

90
    Szabadot kapott az Espanyol A táv 28 méter. Egyenlitési lehetőség ez!

89
    Aspas kapott sárgát túlzott gólörömért.
    ASPAS - 3:2

89
    IAGO ASPAS kapott remek labdát a tizenhatoson belülre, majd kapura fordult, és a hosszú alsót lőtte ki. Preciz befejezés! 3:2!

88
    Vidal jobb szélről érkező lapos beadását Colotto vágta ki.

88
    Navarro kapott szabadrúgást az ellenfél térfelén, kicsibe el is végezték.

86
    Aspas végezte el kicsiben a sarokrúgást, ezt követően nem sikerült veszélyt kialakitani Paul kapujára.

85
    Suarez húsz méteres lövése centikkel suhant el a felső léc felett. Egy védő még beleért, szöglet jön.

83
    Vidal középre tett labdája is elakadt.

82
    Figueiras középre tett labdáját Gonzalez vágta ki.

Az Espanyol gólt szerzett!

VICTOR SANCHEZ 18 méterről tekerte a bal felsőbe a labdát.A kapusnak esélye sem volt. Tiz emberrel egyenlitett az Espanyol! 2:2!

75
    Negyedóra a rendes játékidőből.

74
    Banega a hosszú sarokra lőtt, de nem talált társat átadása.

74
    Ezúttal Aspas harcolt ki szögletet a túloldalon.

72
    Gonzalez középre tett labdáját kivágták.

71
    Garcia harcolt ki szögletet.

70
    Ismét szöglethez jutott a Sevilla, de beadás lecsorgott, majd Pau vetődött rá a labdára.

69
    Banega beadásából nem született gólhelyzet.

68
    Szabadot kaptak a hazaiak, jó harminc méterre a kaputól. A beadásra Aspas ugrott fel fejelni, próbálkozása a jobb alsó mellett pattant ki. Beleért még egy védő is, tehát szöglet.

66
    Banega könyökölt, ez is sárga.

66
    Aspas próbálkozása közvetlen közelről szintén a lécen csattant!

65
    Figueiras beadását kivágták a védők.

64
    Vitolo tizenöt méterről lőtt sistergős kapufát!

61
    Fél óra a meccsből, picit vissza vett a Sevilla a második félidőre, de ez a félidő is élvezhető.

60
    Garcia tizenöt méteres bombája centikkel suhant el a hosszú alsó saroktól.

59
    5 védő vihette 4 támadóra a labdát, de az egyik védő sarkában elakadt a Sevilla kontrája.

58
    A középre tett labdát felfejelték, majd Pau ugrott, és begyűjtötte.

58
    Szabadot kapott a Sevilla a tizenhatos előteréből.

56
    Figueiras felrúgta ellenfelét, sárga lap.

55
    Gonzalez lövése egy méterrel suhant el Rico kapuja felett.

54
    Micsoda megoldás. Adott egy bőrt az ellenfelének Iborra, majd Aspast kereste, de ez a passz is egy picivel erősebb lett a kelleténél, és Pau megfogta.

53
    Aspas lőtt passza egy leheletnyivel erősebb lett a kelleténél, Pau begyűjtötte.

52
    Banega lövése három-négy méterrel fölé szállt.

51
    Szabadot kaptak a vendégek a félpályán, de a középre tett labda rövid lett, az akciónak vége.

50
    Banega 24 méteres lövését vetődve védte Pau.

49
    Carrico előreivelt labdáját Pau magabiztosan gyűjti be.

48
    Sevillai labdatartás jó két perce. Uralják a meccset.

46
    Montanes helyére Garcia érkezik, ezzel el is fogytak az Espanyol cseréi.

46
    Beto kapust Rico váltja, feltehetőleg sérülés miatt.

46

11:1 a lövések száma, a kapura tartó pedig 5:1. A labdabirtoklási ráta 67:33, mindenben jobb a Sevilla, és megérdemelten vezet! Emellett hat sárga , és egy piros is volt. Nem eseménytelen a meccs az már biztos!

Parádés félidőn vagyunk túl, ahol a hazaiak akarata érvényesült. Noha a vezetést egy jogos büntetőből Stuani szerezte az Espanyolnak, ezt követően folyamatosan nyomás alá helyeződött az Espanyol kapu. Ziccerek, lövések sorozatát láthattuk a hazaiaktól. A gólcsendet Figueiras harmincöt méteres bombagólja törte meg, ezzel egyenlitett a Sevilla, majd egy remek centerezést követően Vitolo már a vezetést is megszerezte. Ez még semmi, hiszen a 40. percben Casilla a tizenhatoson kivül kezezett, és egyből pirosat kapott. Kilátástalan a vendégek helyzete, nehéz elképzelni, hogy akár egy pontot is szerezzen. Hamarosan folytatjuk, mindenképp tartsanak velünk!

45+1

45
    Egy perc a ráadás.

44
    Arribas megmozdulása sárgát ért.

43
    Trükkösen akarták a hazaiak a szabadot elvégezni, de hiba csúszott az utolsó passzba, Pau rávetődött a labdára.

42
    Mezőnyjátékost kell értelemszerűen lehozni. Sevilla helyére Pau érkezett.

40
    Hatalmas helyzetbe került a Sevilla, a kijövő kapust átemelték volna normál körülmények között, és gól lett volna, de kezezett, és mehetett zuhanyozni!

40
    Casilla 22 méterre kapujától kézzel ért a labdába, egyből piros lap!

40
    Vidal szabálytalan a pálya középső harmadában.

A Sevilla gólt szerzett!

Espanyol labdavesztést kegyetlenül kihasználták a hazaiak. Vidal remekül centerezett egyenesen VITOLO MACHIN elé, akinek nem volt nehéz dolga, az üres kapuba könnyedén bevágta. 2:1 a Sevillanak!

35
    Tiz perc van ebből a remek félidőből.

34
    A sérült Moreno helyére Alvaro érkezik.

34
    Figueiras átadása nem volt pontos, a labda kiment az alapvonalon.

34
    Moreno a pályán kivül, nem tudja folytatni!

33
    Moreno ápolása miatt áll a játék.

33
    10:1 a próbálkozások száma, kapura ebből 4, illetve 1 tartott.

32
    Banega 24 méteres lövése méterekkel fölé szállt.

31
    Szuper mérkőzés, egy másodpercig nem unatkozhatunk.

30
    Colotto-ról ment ki a labda, bedobás jöhet a Sevilla részére.

28
    Vitolo középre tett labdáját kivágták.
    FIGUEIRAS - 1:1

26

PARÁDÉS GÓL! A forduló megkockáztatom legnagyobb gólja. DIOGO FIGUEIRAS harminc méterről bombázott a léc alá. Eszméletlen jelenet volt. A kapusnak esélye sem volt! 1:1.

26
    Banega beadását Lopez fejelte ki, újabb sarokrúgást.

26
    Hazai szöglettel folytatódik a meccs.

25
    7:1 a próbálkozások száma, még is a vendégek vezetnek.

24
    Kolodziejczak szabálytalan a pálya középső harmadában.

24
    Miket hagynak ki a hazaiak, a jövő évi helyzetek is kimaradnak. Ezúttal fejjel veszélyeztetett Aspas, akinek a fejese a bal alsó mellett suhant el!

23
    A szabadrúgást követően Aspas harcolt ki szögletet.

22
    Sevillai szabadrúgás. A távolság jó negyven méter. Banega a labda mögött.

21
    Sanchez megmozdulása sárga lapot ért.

20
    Atya ég, mekkorát védett Casilla! Talán a forduló védése volt, három méterről lőttek, és reflex szerű mozdulattal a gólvonalról szedte ki a labdát! Bravúr.

19
    Óriási helyzetet hagyott ki a Sevilla. A bal szélről érkező beadásra három hazai játékos is érkezett, mindenki előtt elsuhant a labda! Nem sokon múlt.

18
    Stuani szabálytalan az ellenfél térfelén.

17
    A jobb szélről érkező beadást egy fejes követett, amibe nem volt kellő erő, és ez csemege igy Casilla-nak.

16
    Carrico 18 méteres lövésével majdnem válaszolt. Lövése a jobb alsó mellett gurult ki az alapvonalon.
    STUANI - 0:1

15

CHRISTIAN STUANI a bal alsóba lőtte erőből a büntetőt! A kapus majdnem elérte, de a labda a hálóban kötött ki! 0:1.

14
    Beto kapott sárgát, csoda hogy nem piros!

14
    Büntetőt kapott az Espanyol! Beto buktatta a támadót!

13
    Canas buktatta Vitolot, viszonylag hamar besárgult ő is.

13
    67:33 a labdabirtoklás aránya szűk negyed órát követően.

12
    Vidal kapott sárgát műesés miatt.

11
    Aspas jobb szélről érkező beadása üres területre ment, a labdát azonban begyűjtötte a társ a túloldalon. Nyomnak a hazaiak.

10
    Navarro szabálytalan a középpályán.

10
    Lassan fejlődött fel a támadás, rendeződni tudott a Sevilla.

9
    A középre tett labdát kivágták, kontrázhat az Espanyol.

8
    Vidal kapott szöglettel felérő szabadrúgást.

7
    Salva Sevilla középre tekert labdáját kifejelték, a kontrát pedig csirájában elfojtották a kék mezes védők.

7
    Kolodziejczak takaritott, jöhet az első vendég szöglet.

6
    Espanyol bedobás jöhet.

5
    Vitolo beadását felfejelték, majd Casilla magabiztosan lehúzta.

4
    Aspas jöhet szöglettel, melyet kicsiben végeztek el. Ezt követően szintén ő tette középre de ellenfélhez passzolt.

3
    Már most látható a játék képe, miszerint a Sevilla házigazdához, és meccs esélyeshez méltóan letámad, és magához ragadja a kezdeményezést.

2
    Colotto húzódott előre fejelni, de a sevillai védők kivágták előle a labdát.

1
    Fehérben a Sevilla, kékben az Espanyol.

1

A Primera Division 21. fordulójában a Sevilla fogadja az Espanyolt.

A Sevilla hétközben 1:0-ra győzött a kupában, de első meccsen 3:1-re elszenvedett vereségének köszönhetően kiesett a kupából. Éppen az Espanyol búcsúztatta őket, akiket most vendégül látnak, és visszavághatnak.
    A Sevilla jelenleg az ötödik a tabellán 39 ponttal. Az egyetlen csapat, amely még veretlen otthon! Tiz meccsből hetet nyertek, három döntetlen mellett. Gólarányuk 19:5!

Az Espanyol a kilencedik a tabellán 26 ponttal. Idegenben botrányosan teljesitenek, a leggyengébb a mérlegük az összes csapat közül! Tiz meccsen mindössze egyszer győztek, két x, és hat vereség mellett! Öt pontot szereztek idegenben, amig otthon 21-et.

A két csapat őszi bajnokiján a Sevilla győzött idegenben 2:1-re, majd a kupában 3:1-re győzött az első meccsen az Espanyol, a visszavágón a Sevilla győzött, igy a kupában 3:2-es összesitéssel az Espanyol jutott tovább! Itt az idő visszavágni! Jó meccs lesz! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok: 26. Figueiras, 35. Vitolo, 89. Aspas – 15. Stuani (bünt.), 77. Sanchez

Lapok:   12. Vidal (SEV), 14. Beto (SEV), 37. Iborra (SEV), 44. Arribas (SEV), 56. Figueiras (SEV), 66. Banega (SEV), 80. Bacca (SEV), 89. Aspas (SEV) – 13. Canas (ESB), 21. Sanchez (ESB)   40. Casilla (ESB)

Sevilla FC: Beto ( 46' Rico ) – Navarro (C), Kolodziejczak, Arribas, Figueiras – Carrico, Iborra – Vitolo ( 79' Vitolo ), Banega ( 79' Bacca ), Vidal – Aspas
    Cserék: Rico – Bacca, Coke, Deulofeu, Mbia, Munoz, Suarez

Edző: U. Emery

RCD Espanyol: Casilla – Lopez, Colotto, Moreno ( 34' Moreno ), Fuentes – Canas, Sanchez (C) – Montanes ( 46' Garcia ), Gonzalez, Sevilla ( 42' Pau ) – Stuani
    Cserék: Pau – Alvarez, Alvaro, Caicedo, Garcia, Lucas, Mattioni