Soroksár – Szigetszentmiklós 0:0 (vége) | Cegléd – Szolnok 3:4 (vége) | ZTE – Békéscsaba 0:0 (vége)
Sopron – Ajka 4:4 (vége) | Szeged 2011 – BFC Siófok 1:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Balmazújváros 3:1 (vége)
Gyirmót – 0:0 (vége)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
1:2 (1:0)
BFC Siófok
szombat 21.02.2015, 14:00 • Grosics Akadémia Sporttelep, Gyula • Merkantil Bank Liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (15:58:33)

A második félidő legelején a legjobbkor jött a vendégek egyenlítő gólja, ami nagyon megzavarta a hazaiakat, továbbra is a Siófok maradt támadásban. Győzelmüket végül büntetőből harcolták ki, ami a szegediek szerint igen véleményes volt ugyan, de ettől eltekintve a játék képe alapján nem nevezhető érdemtelennek a siófokiak mai sikere.

Negyedóra futball nem elég a győzelemhez, de még a pontszerzéshez sem, ez lehet a mai nap tanulsága szegedi szempontból. Az esélyesebb hazaiak remekül kezdtek a Siófok ellen, kapujához szorították a vendégcsapatot, s egy bombagóllal a vezetést is gyorsan megszerezték. Negyedóra után azonban fokozatosan bátorodott fel, s vette át az irányítást a Balaton-parti gárda, s már a szünetig is Szántai bravúrjai akadályozták csak meg, hogy ne találjanak be.

90+3

90+2
    A vendégek is kihasználják harmadik cserelehetőségüket, Molnár Marcell helyére Erdei áll be a legvégére.

90
    Három perc a hosszabbítás.

90
    Horváth szerzett labdát, majd 18 méterről lőtt magasan a hazai kapu fölé.

89
    Nem tud ugyanis komoly nyomást helyezni ellenfelére a hajrában Nyilas Elek csapata, a Siófok magabiztosan tartja előnyét.

88
    Az ősszel 1:1-re végzett a két csapat Siófokon, most a jelek szerint a Balaton-partiak örülhetnek majd.

86
    Visszahúzódott saját térfelére a Siófok, de komoly helyzetet nem tudnak kialakítani a hazaiak.

85
    Ivancsics helyén Vass Máté a vendégek második cseréje.

84
    Oláh Gergő 30 méteres, egy blokkoló lábon lelassuló lövését biztos kézzel védi Tajti kapus.

83
    Igyekszik nyomni a Szeged, de a vendégek egyelőre rutinosan őrzik előnyüket.

81
    A zsinórban második hazai korner után is Polényi szabadít fel fejjel.

80
    Mészáros a rövidre mozgó Oláh Lórántot keresné a szögletből, de Polényi ismét menteni tud az alapvonalon túlra.

79
    A túloldalon a frissen beállt Polareczki harcol ki szögletet Polényivel szemben.

78
    Andorka visszatett labdáját a második hullámban érkező Ivancsics tűzi rá, de lecsúszott labdája méterekkel kerüli el Szántai kapuját.

77
    A labda azonban egyértelműen többet van a vendégeknél, így pedig nehéz dolga lesz a létszámában megfogyatkozott szegedi csapatnak.

75
    Az ex-egerszegi Polareczki bevetésével egyértelműen a támadósort igyekszik erősíteni Nyilas Elek.

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 6. Oláh G. – 47. Gárdos, 65. Andorka (bünt.)

Lapok:   24. Markovic (SZEG)   64. Szabó P. (SZEG)

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Szántai – Zelenyánszki (56. Szabó P.), Markovic, Tóth, Mészáros – Fitos (74. Polareczki), Oláh G., Hegedűs M. (46. Zabari), Berde – Oláh L., Germán. Edző: Nyilas Elek
    Cserék: Belecan (k), Hegedűs E., Manga, Szabó Cs., Szabó P., Polareczki, Zabari

BFC Siófok: Tajti – Fülöp, Mogyorósi, Csató, Polényi – Molnár (92. Erdei), Horváth – Gárdos, Ivancsics (85. Vass), Futó (46. Peszmeg) – Andorka. Edző: Soós Imre
    Cserék: Ambrusics (k), Erdei, Peszmeg, Kozma, Hanzl, Vass

Játékvezetők: Nazsa – Varga, Kulcsár – Szilágyi