Debreceni VSC – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (vége) | Győr – SBA 1:0 (vége) | FK DAC 1904 – Fehérvár 0:1 (vége)
FK DAC Dunaszerdahely 1904
0:1 (0:0)
MOL Fehérvár FC
szombat 21.02.2015, 16:30 • Városi Stadion, Dunaszerdahely • Felkészülési mérkőzések

Vége. A Videoton FC utolsó felkészülési meccsén nagyot küzdve, kilenc cserét bevetve győzött 1-0-ra a DAC ellen.
    Gyurcsó szabadrúgásgólja azt jelenti, hogy a Vidi felkészülése során – az amatőr státuszú San Pedro 5-1-es legyőzése mellett – csak két rögzített szituáció után tudott betalálni.
    A DAC jól játszott, a végén nyomást is tudott helyezni az NB I listavezetőjére, de ma meg kell elégednie a szoros vereséggel. (18:20:28)

86
    Továbbra is a Dunaszerdahely birtokolja a labdát.

84
    Nagyon nyom most a DAC.

83
    Még egy szöglet, ez nem veszélyes.

81
    Újabb DAC-szöglet, ezt is kibekkeli a Vidi.

80
    Hazai szöglet, nem veszélyes.

79
    Chakla helyén Juhász.

77
    Stepanovsky lő 15 méterről, Calatayud véd nagyot!

59
    A remekül játszó Kovács helyén Ivanovski.

55
    Elég sok Vidi-játékos kezdett el melegíteni, cserék várhatóak.

53
    Jobbról adott be a DAC, a hosszún Szolnoki ment szögletre.

51
    A Vidi gólt szerzett!

Gyurcsó Ádám áll oda a szabadrúgáshoz és 23 méterről nagy gólt lő! 1-0 a Vidinek!

50
    Ljubicic faultolja Gyurcsót nem messze a tizenhatostól, sárga!

47
    Hatalmas Vidi-lehetőség, Kobács ugratja ki Nikolicsot, aki lefutja a hazai védőt, ám Polacek kifut és menteni tud a támadó elől!

47
    Nem volt csere a szünetben.

46

Vége az első félidőnek. Az első 20-25 percben jóval aktívabb volt a hazai csapat, ám Kovácsnak köszönhetően ezt követően feljavult az NB I listavezetője is, így 0-0-ás félidővel vonulhattak az öltözőbe a csapatok. Hamarosan folytatás!

44
    Marévalnak íveli be a Vidi, de a kapus tisztázni tud.

43
    Nikolics ismét lesen, de most Kovácstól Oliveira kapja, akit felrúgnak 22 méteren. Szabadrúgás.

40
    Oliveira is lesen.

38
    A negyedik Vidi-szögletet is könnyedén tisztázták.

37
    Niko ad be balról, a védők szögletre fejelnek.

35
    Filipe Oliveira kap sárga lapot.

31
    Nikolics újra lesen.

28
    Most a Vidinél van többet a labda, de helyzet nem alakult ki.

25
    Nikolic indult meg lesen.

22
    Stepanovsky kerül helyzetbe, Chakla tisztáz!

20
    Stepanovsky tört be jobbról, majd középre passzol ziccerből, így a Vidi védői menteni tudnak.

18
    Kovács István öt DAC-játékos kicselezése után Nikolic elé tálal, de a hazai kapus jól érkezik és ment.

15
    Chakla ment szépen hátul.

10
    Egy kicsit aktívabb az elején a DAC.

6
    DAC-helyzet, Kwin marad le kevéssel a hosszún.

5
    Két Gyurcsó-szöglet, de egyik sem veszélyes.

2
    Stepanovsky lő 20 méterről, Calatayud véd.

2
    A DAC kezdte a meccset.

1

A magyar himnuszt éneklik a mérkőzés előtt.

A Videoton piros-kékben játszik ma.

A hazaiak kék-sárgában vannak.

Székesfehérvárról 70-80 szurkoló érkezett.

A találkozóra a belépés egyébként ingyenes.

Mindkét csapatnak ez lesz az utolsó téli felkészülési találkozója.

A Videoton FC téli felkészülésének utolsó állomásához érkezett. Mai ellenfele Felvidéken a DAC Dunaszerdahely együttese lesz, azaz Szlovákia első számú "magyar" egyesülete.
    A Vidi eddigi eredményei vegyesek, hiszen a két spanyolországi edzőtábor során ugyan öt gólt rúgtak az egyik helyi alacsonyabb osztályú együttesnek, az UD San Pedronak (5-1), ám a többi találkozón összesen egy gólt szereztek: a dél-koreai Suwon ellen kaptak ki 3-1-re. A többi eredmény: 0-2 a 1860 München ellen, 0-1 a Lokomotiv Moszkva és a CSZKA Moszkva ellen, illetve 0-0-ás döntetlen a Dinamo Kijev együttese ellen.
    A DAC útja valamivel hosszabb volt: eddig összesen nyolc meccset játszottak, melyeken 3 győzelem (Senica, 3-0; 1-0, Pohang Steelers; 1-0, Siroki Brijeg), 3 döntetlen (Duslo Sala, 1-1; Mattersburg, 2-2; Győri ETO, 1-1), 2 vereség (0-2, Zbojovka Brno; 0-1, Baník Ostrava) a mérleg.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.