Barcelona – Rayo Vallecano 6:1 (vége) | Real Sociedad – RCD Espanyol 1:0 (vége) | Villarreal – Real Club Celta de Vigo 4:1 (vége)
Atlético Madrid – Valencia 1:1 (vége)
Atlético Madrid
1:1 (1:0)
Valencia CF
vasárnap 08.03.2015, 21:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

A rengeteg szabálytalansággal (a mérkőzésen 12 sárga és egy piros lap született) tarkított találkozón végül döntetlen született, a csapatok megosztoztak a pontokon.
    Az Atlético az első félidőben fölényben játszott, a matracosoknak a 33. percben sikerült is megszerezni a vezetést.
    A fordulást követően azonban a Valencia volt aktívabb, a vendégek góljára azonban egészen a 78. percig kellett várni, Mustafi közelről fejelt a kapuba.
    A hajrát még megnyomta a Madrid, de újabb gól már nem született a mérkőzésen.
    Köszönöm a figyelmet! (22:57:32)

90+3

90+3
    A mérkőzés utolsó momentumában a Valencia ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, az egyik hazai védő könnyedén felszabadított.

90+2
    Suarez kapott sárga lapot buktatásért.

90+1
    A hazaiak ívelhettek be szabadrúgást jobbról a Valencia tizenhatosára, a hosszúról Mandžukić visszafejelte középre, Godín centikkel maradt le róla.

90+1
    Lucas Orban jött be a lecserélt Piatti helyett.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90
    Fuego buktatásért megkapta a második sárga lapját, idő előtt mehet zuhanyozni.

89
    Tiago lőtte be a szabadrúgást a Valencia tizenhatosára, az egyik vendégvédő kivágta a labdát.

89
    Godín kapott sárga lapot kakaskodásért.

89
    Barragan kapott sárga lapot kakaskodásért.

88
    Fuego kapott sárga lapot belépőért.

87
    Juanfran futott lesre, szabadrúgással jöhet kifelé a Valencia.

86
    Egy balról érkezett beadást középen Negredo fejelt fölé mintegy hat méterről.

85
    Mandžukić ügyesen megtartotta a labdát a vendégek tizenhatosán belül, a kapu elé bepasszolt labdáját már kivágták a védők.

84
    Moyà kirúgása után Mandžukić volt szabálytalan, a vendégek jöhetnek szabadrúgással saját térfelükről.

83
    Az Atlético balról ívelt be szögletet, középen Diego Alves magabiztosan lehúzta.

82
    Balról tekerték középre a labdát a hazaiak, az egyik vendégvédőnek sikerült felszabadítani.

81
    Jimenez jött be a lecserélt Gabi helyett.

80
    A Valencia hajt továbbra is, a vendégek már a győzelemért mennek.
    MUSTAFI - 1:1

78
    A Valencia gólt szerzett!
    A vendégek balról ívelhettek be szabadrúgást a madridi kapu elé, Parejo betekert labdája a felső lécről jött le, a kipattanót pedig SHKODRAN MUSTAFI mintegy három méterről a kapuba fejelte.

77
    A Valencia birtokolja a labdát a hazaiak térfelén, a vendégek bizonyára megnyomják a mérkőzés hajráját.

75
    Godín a tizenhatos elől rúgta ki bedobásra a labdát, centiken múlt hogy az egyik vendégjátékos nem érte el.

74
    A balról elvégzett valenciai szöglet nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

72
    Balról érkezett középre a vendégek beadása, az egyik hazai védő szögletre mentett.

71
    Mandzukic kapott sárga lapot szövegelésért.

70
    Bívelhetett be szögletet az Atlético, a betekert labdát a hosszúról visszafejelték középre, Tiago szembe a kapuval mintegy három méterről a felső lécet találta csak el.

69
    Suarez jött be a lecserélt Koke helyett.

68
    Gomes jött be a lecserélt Pérez helyett.

67
    Mandžukićot próbálták elől megjátszani a társak, a vendégvédők előnyösebb helyzetben voltak, meg is oldották a feladatukat.

66
    Jobbról ívelhetett be szabadrúgást a Madrid a vendégek tizenhatosára, egy lövési kísérlet ugyan ment kapura, de a blokkban elakadt.

64
    Koke fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, távoli próbálkozását Diego Alves védte.

63
    A vendégek tizenhatosára belőtt szabadrúgás veszélytelen, a vendégek felszabadítottak.

62
    Buktatás után az Atlético ívelhet be szabadrúgást a vendégek tizenhatosára.

61
    Mandzukic jött be a lecserélt Fernando Torres helyett.

60
    Továbbra is nagy taktikai csapat folyik a pályán, a Valencia jóval aktívabb mint az első félidőben, helyzetek viszont nincsenek.

58
    Feghouli helyett Rodrigo érkezett.

58
    Siqueira is besárgult buktatásért.

57
    Egy beadást követően Raul Garcia fejelt kapura, Diego Alves azonban magabiztosan védett.

56
    Otamendi kapott sárga lapot belépőért.

55
    Támad-támad a Valencia, a vendégek közel nem törődtek bele a vereségbe.

54
    Jobbról ívelhetett be szabadrúgást a Valencia a hazaiak tizenhatosára, az egyik védő könnyedén kifejelte a labdát.

53
    Szabálytalanság állandóan a pályán, alig van folyamatos játék.

52
    A Valencia azért jóval aktívabb mint az első félidőben, igaz helyzeteket ne tud kidolgozni.

50
    Negredo addig szövegel, míg a játékvezető elővette a sárga lapot.

49
    Enzo Perez lépett oda ellenfelének, a hazaiak jöhetnek saját térfelükről szabadrúgással.

48
    Kényelmes passzolgatást látunk a vendégektől, próbálják kijjebb csalogatni a Madridot.

47
    A Valencia jöhetett saját térfeléről szabadrúgással. A vendégek tartják a labdát, igaz előre nem nagyon jutnak.

46

Az első félidőben végig az Atlético volt aktívabb, a vendégek legtöbbször saját térfelükön védekeztek. A matracosok a 33. percben szereztek vezetést Koke jól eltalált lövése után.
    A mérkőzést eddig a sok kisebb-nagyobb szabálytalanság jellemezte, a játékvezetőnek gyakran közbe kellett avatkoznia.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45+1

45+1
    A hazaiak elvégzett szabadrúgása után a játékvezető lefújta az első félidőt.

45+1
    Enzo Perez kapott sárga lapot belépőért.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45
    Bedobás után az Atlético birtokolja a labdát, a vendégek tizenhatosáig már nem jutottak el a hazaiak.

44
    A pálya közepén gyűri egymást a két csapat. A Valencia jobbról tekerte középre a labdát, mindenki feje fölött elszállt.

42
    A vendégek passzolgatnak saját térfelükön, majd szabaddal jöhetnek a középpályáról.

41
    A hazaiak vezettek támadást, a jobbról középre küldött labda magas, a másik oldalról jöhet bedobással a Valencia.

39
    Raúl García tekerte be jobbról a labdát, Diego Alves magabiztosan lehúzta a levegőből.

38
    Továbbra is rengeteg szabálytalanság tördeli a mérkőzést, most éppen a hazaiak jöhetnek szabaddal.

37
    A vendégek az elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítették a labdát, a Madrid építkezhet.

36
    Juanfran lesen volt, a Valencia jöhet kifelé szabadrúgással.

34
    Piatti kapott sárga lapot buktatásért.
    KOKE - 1:0

33
    Az Atlético gólt szerzett!
    A mérkőzésen az eddig is aktívabb hazaiak megszerezték a vezetést! Az Atlético szabadrúgást ívelhetett be a Valencia tizenhatosára, középen Tiago mellel előkészített, KOKE pedig mintegy 15 méterről a kapu bal sarkába vágta a labdát.

32
    Harcból és küzdelemből nincs hiány a pályán, de az ember esztétikai igényei nem igazán elégülnek ki.

31
    Mustafi kapott sárga lapot buktatásért.

29
    Gayá maradt lent egy belépőt követően, a pályán jegelik a lábát.

28
    A hazaiak jobbról elvégzett szöglete után középen már Gimenez szabálytalankodott, szabadrúgás kifelé.

27
    Fernando Torres cselezgetett a jobb szélen, beadnia nem sikerült a labdát, szöglettel viszont vigasztalódhat az Atlético.

26
    A szokásosnak mondható forgatókönyv a pályán, az Atlético birtokolja a labdát, építi a támadásokat

25
    A Valencia jöhetett bedobással, a vendégek utána hamar elveszítették a labdát.

24
    Újabb beívelést láthattunk a vendégek kapujához, de Godin már lesen volt. Szabadrúgás kifelé.

23
    A hazaiak beívelt szabadrúgása veszélytelen, a védők felszabadítottak, de a Valencia csak kis időre tudta megtartani a labdát.

22
    Fuego volt szabálytalan, a hazaiak ívelhetnek be szabadrúgást a Valencia tizenhatosára.

21
    A Valencia jobb híján saját térfelére szorul vissza, fölényben játszik az Atlético.

20
    Koke beívelt szöglete veszélytelen, a vendégeknek sikerült felszabadítaniuk.

19
    Arda Turan játszotta be a labdát a Valencia kapuja elé, a vendégvédők szögletre mentettek.

17
    Fernando Torres kapott sárga lapot könyöklésért.

17
    A madridiak játszották be a labdát a Valencia tizenhatosára, Torres könyökölte le ellenfelét, szabadrúgás kifelé.

16
    Aktívabb az Atléticó, a hazaiak a labdát is többet birtokolják.

14
    Jobbról ívelhetett be szögletet a hazai csapat, középen Diego Alves könnyedén lehúzta.

13
    Torres felé ment egy indítás, az Atlético támadójának magas volt, nem érhette el.

12
    Parejo szabálytalansága után a Madrid végezhetett el szabadrúgást, de a hazaiak semmilyen veszélyt nem tudtak belőle kialakítani.

11
    A Valencia vezetett támadást, de a hazai védelem mögé már nem sikerült bejátszani a labdát.

10
    Egyelőre komoly taktikai csata folyik a pályán, érezhetően tart egymástól a két csapat.

8
    Parejo labdája pontatlan, a madridiak megszerezték azt.

7
    A Valencia tartja a labdát a középpályán, egyelőre azonban nehezen fejlődik fel a támadása.

6
    Az Atlético tekerte be balról a labdát, középen a vendégvédők felszabadítottak.

4
    Balról érkezett a vendégek beadása, középen Negredo akrobatikus mozdulattal próbálta kapura tenni a labdát, próbálkozása elakadt a blokkban.

3
    Bedobás után a Valencia tartotta a labdát, de a vendégek nem sokáig tudták megőrizni.

2
    Torres felé ment egy mélységi indítás, Diego Alves jött a kapujából és összeszedte a labdát.

1
    Az Atlético Madrid kezdte a találkozót.

1

Atlético Madrid: Moyà – Godín, Siqueira, Giménez, Torres Juanfran – Gabi (C), Koke, Mendes, Turan – Raúl García, F. Torres

Cserék: Oblak – Gámez, Cani, Hernández, Mandžukić, M. Suárez, Jiménez

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Gayá, Otamendi, Mustafi – Parejo (C), Fuego, Pérez, Feghouli – Negredo, Alcácer

Cserék: R. Yoel – Augusto, Rodrigo, Gomes, de Paul, Orban, Cancelo

Játékvezetők: Jaime – Barbero, Carrera.

Rangadó következik a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 26. fordulójában, a harmadik Atlético Madrid hazai pályán fogadja a negyedik Valenciát.

Arra kicsinek tűnik az esély, hogy az Atlético bajnoki címét meg tudja védeni, azonban a matracosok mindenképpen BL-selejtezőt érő helyen szeretnék zárni a szezont, erre pedig minden esélyük meg is van.
    A Valencia is a Bajnokok Ligájában szeretne szerepelni jövőre, így a két csapat céljai ebben a kérdésben megegyeznek.

A hazaiak a múlt fordulóban a másik közvetlen rivális, a Sevilla otthonában szerepeltek, és gólnélküli döntetlennel egy értékes pontot hoztak el Andalúziából. A vendég Valencia az utóbbi időben meggyőzőbb teljesítményt nyújt aktuális ellenfelénél, Negredóék az elmúlt négy bajnoki mérkőzést zsinórban megnyerték.

Ha a két gárda nem szeretne túlságosan leszakadni a Real és a Barcelona kettőstől, akkor bizony győzni kell. De ez ugye csak az egyik csapatnak sikerülhet....

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Gólok: 33. Koke – 78. Mustafi

Lapok:   17. Fernando Torres (ATM), 58. Siqueira (ATM), 71. Mandzukic (ATM), 89. Godín (ATM), 90+2. Suarez (ATM) – 31. Mustafi (VAL), 34. Piatti (VAL), 45+1. Enzo Perez (VAL), 50. Negredo (VAL), 56. Otamendi (VAL), 88. Fuego (VAL), 89. Barragan (VAL)   90. Fuego (VAL)

Atlético Madrid: Moyà – Godín, Siqueira, Giménez, Torres Juanfran – Gabi (C) (81. Jimenez) (C), Koke (69. Suarez), Mendes, Turan – Raúl García, F. Torres (61. Mandzukic)

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Gayá, Otamendi, Mustafi – Parejo (C), Fuego, Pérez (68. Gomes), Feghouli (58. Rodrigo)– Negredo, Piatti (90. Orban)

Játékvezetők: Jaime – Barbero, Carrera