Barcelona – Rayo Vallecano 6:1 (vége) | Real Sociedad – RCD Espanyol 1:0 (vége) | Villarreal – Real Club Celta de Vigo 4:1 (vége)
Atlético Madrid – Valencia 1:1 (vége)
Atlético Madrid
1:1 (1:0)
Valencia CF
vasárnap 08.03.2015, 21:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Rangadó következik a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 26. fordulójában, a harmadik Atlético Madrid hazai pályán fogadja a negyedik Valenciát.

Arra kicsinek tűnik az esély, hogy az Atlético bajnoki címét meg tudja védeni, azonban a matracosok mindenképpen BL-selejtezőt érő helyen szeretnék zárni a szezont, erre pedig minden esélyük meg is van.
    A Valencia is a Bajnokok Ligájában szeretne szerepelni jövőre, így a két csapat céljai ebben a kérdésben megegyeznek.

A hazaiak a múlt fordulóban a másik közvetlen rivális, a Sevilla otthonában szerepeltek, és gólnélküli döntetlennel egy értékes pontot hoztak el Andalúziából. A vendég Valencia az utóbbi időben meggyőzőbb teljesítményt nyújt aktuális ellenfelénél, Negredóék az elmúlt négy bajnoki mérkőzést zsinórban megnyerték.

Ha a két gárda nem szeretne túlságosan leszakadni a Real és a Barcelona kettőstől, akkor bizony győzni kell. De ez ugye csak az egyik csapatnak sikerülhet....

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Atlético Madrid: Moyà – Godín, Siqueira, Giménez, Torres Juanfran – Gabi (C), Koke, Mendes, Turan – Raúl García, F. Torres

Cserék: Oblak – Gámez, Cani, Hernández, Mandžukić, M. Suárez, Jiménez

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Gayá, Otamendi, Mustafi – Parejo (C), Fuego, Pérez, Feghouli – Negredo, Alcácer

Cserék: R. Yoel – Augusto, Rodrigo, Gomes, de Paul, Orban, Cancelo

Játékvezetők: Jaime – Barbero, Carrera.

1

1
    Az Atlético Madrid kezdte a találkozót.

2
    Torres felé ment egy mélységi indítás, Diego Alves jött a kapujából és összeszedte a labdát.

3
    Bedobás után a Valencia tartotta a labdát, de a vendégek nem sokáig tudták megőrizni.

4
    Balról érkezett a vendégek beadása, középen Negredo akrobatikus mozdulattal próbálta kapura tenni a labdát, próbálkozása elakadt a blokkban.

6
    Az Atlético tekerte be balról a labdát, középen a vendégvédők felszabadítottak.

7
    A Valencia tartja a labdát a középpályán, egyelőre azonban nehezen fejlődik fel a támadása.

8
    Parejo labdája pontatlan, a madridiak megszerezték azt.

10
    Egyelőre komoly taktikai csata folyik a pályán, érezhetően tart egymástól a két csapat.

11
    A Valencia vezetett támadást, de a hazai védelem mögé már nem sikerült bejátszani a labdát.

12
    Parejo szabálytalansága után a Madrid végezhetett el szabadrúgást, de a hazaiak semmilyen veszélyt nem tudtak belőle kialakítani.

13
    Torres felé ment egy indítás, az Atlético támadójának magas volt, nem érhette el.

14
    Jobbról ívelhetett be szögletet a hazai csapat, középen Diego Alves könnyedén lehúzta.

16
    Aktívabb az Atléticó, a hazaiak a labdát is többet birtokolják.

17
    A madridiak játszották be a labdát a Valencia tizenhatosára, Torres könyökölte le ellenfelét, szabadrúgás kifelé.

17
    Fernando Torres kapott sárga lapot könyöklésért.

19
    Arda Turan játszotta be a labdát a Valencia kapuja elé, a vendégvédők szögletre mentettek.

20
    Koke beívelt szöglete veszélytelen, a vendégeknek sikerült felszabadítaniuk.

21
    A Valencia jobb híján saját térfelére szorul vissza, fölényben játszik az Atlético.

22
    Fuego volt szabálytalan, a hazaiak ívelhetnek be szabadrúgást a Valencia tizenhatosára.

23
    A hazaiak beívelt szabadrúgása veszélytelen, a védők felszabadítottak, de a Valencia csak kis időre tudta megtartani a labdát.

24
    Újabb beívelést láthattunk a vendégek kapujához, de Godin már lesen volt. Szabadrúgás kifelé.

25
    A Valencia jöhetett bedobással, a vendégek utána hamar elveszítették a labdát.

26
    A szokásosnak mondható forgatókönyv a pályán, az Atlético birtokolja a labdát, építi a támadásokat

27
    Fernando Torres cselezgetett a jobb szélen, beadnia nem sikerült a labdát, szöglettel viszont vigasztalódhat az Atlético.

28
    A hazaiak jobbról elvégzett szöglete után középen már Gimenez szabálytalankodott, szabadrúgás kifelé.

29
    Gayá maradt lent egy belépőt követően, a pályán jegelik a lábát.

31
    Mustafi kapott sárga lapot buktatásért.

32
    Harcból és küzdelemből nincs hiány a pályán, de az ember esztétikai igényei nem igazán elégülnek ki.

33
    Az Atlético gólt szerzett!
    A mérkőzésen az eddig is aktívabb hazaiak megszerezték a vezetést! Az Atlético szabadrúgást ívelhetett be a Valencia tizenhatosára, középen Tiago mellel előkészített, KOKE pedig mintegy 15 méterről a kapu bal sarkába vágta a labdát.
    KOKE - 1:0

34
    Piatti kapott sárga lapot buktatásért.

36
    Juanfran lesen volt, a Valencia jöhet kifelé szabadrúgással.

37
    A vendégek az elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítették a labdát, a Madrid építkezhet.

38
    Továbbra is rengeteg szabálytalanság tördeli a mérkőzést, most éppen a hazaiak jöhetnek szabaddal.

39
    Raúl García tekerte be jobbról a labdát, Diego Alves magabiztosan lehúzta a levegőből.

41
    A hazaiak vezettek támadást, a jobbról középre küldött labda magas, a másik oldalról jöhet bedobással a Valencia.

42
    A vendégek passzolgatnak saját térfelükön, majd szabaddal jöhetnek a középpályáról.

44
    A pálya közepén gyűri egymást a két csapat. A Valencia jobbról tekerte középre a labdát, mindenki feje fölött elszállt.

45
    Bedobás után az Atlético birtokolja a labdát, a vendégek tizenhatosáig már nem jutottak el a hazaiak.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    Enzo Perez kapott sárga lapot belépőért.

45+1
    A hazaiak elvégzett szabadrúgása után a játékvezető lefújta az első félidőt.

45+1

Az első félidőben végig az Atlético volt aktívabb, a vendégek legtöbbször saját térfelükön védekeztek. A matracosok a 33. percben szereztek vezetést Koke jól eltalált lövése után.
    A mérkőzést eddig a sok kisebb-nagyobb szabálytalanság jellemezte, a játékvezetőnek gyakran közbe kellett avatkoznia.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

46

47
    A Valencia jöhetett saját térfeléről szabadrúgással. A vendégek tartják a labdát, igaz előre nem nagyon jutnak.

48
    Kényelmes passzolgatást látunk a vendégektől, próbálják kijjebb csalogatni a Madridot.

49
    Enzo Perez lépett oda ellenfelének, a hazaiak jöhetnek saját térfelükről szabadrúgással.

50
    Negredo addig szövegel, míg a játékvezető elővette a sárga lapot.

52
    A Valencia azért jóval aktívabb mint az első félidőben, igaz helyzeteket ne tud kidolgozni.

53
    Szabálytalanság állandóan a pályán, alig van folyamatos játék.

54
    Jobbról ívelhetett be szabadrúgást a Valencia a hazaiak tizenhatosára, az egyik védő könnyedén kifejelte a labdát.

55
    Támad-támad a Valencia, a vendégek közel nem törődtek bele a vereségbe.

56
    Otamendi kapott sárga lapot belépőért.

57
    Egy beadást követően Raul Garcia fejelt kapura, Diego Alves azonban magabiztosan védett.

58
    Siqueira is besárgult buktatásért.

58
    Feghouli helyett Rodrigo érkezett.

60
    Továbbra is nagy taktikai csapat folyik a pályán, a Valencia jóval aktívabb mint az első félidőben, helyzetek viszont nincsenek.

61
    Mandzukic jött be a lecserélt Fernando Torres helyett.

62
    Buktatás után az Atlético ívelhet be szabadrúgást a vendégek tizenhatosára.

63
    A vendégek tizenhatosára belőtt szabadrúgás veszélytelen, a vendégek felszabadítottak.

64
    Koke fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, távoli próbálkozását Diego Alves védte.

66
    Jobbról ívelhetett be szabadrúgást a Madrid a vendégek tizenhatosára, egy lövési kísérlet ugyan ment kapura, de a blokkban elakadt.

67
    Mandžukićot próbálták elől megjátszani a társak, a vendégvédők előnyösebb helyzetben voltak, meg is oldották a feladatukat.

68
    Gomes jött be a lecserélt Pérez helyett.

69
    Suarez jött be a lecserélt Koke helyett.

70
    Bívelhetett be szögletet az Atlético, a betekert labdát a hosszúról visszafejelték középre, Tiago szembe a kapuval mintegy három méterről a felső lécet találta csak el.

71
    Mandzukic kapott sárga lapot szövegelésért.

72
    Balról érkezett középre a vendégek beadása, az egyik hazai védő szögletre mentett.

74
    A balról elvégzett valenciai szöglet nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

75
    Godín a tizenhatos elől rúgta ki bedobásra a labdát, centiken múlt hogy az egyik vendégjátékos nem érte el.

77
    A Valencia birtokolja a labdát a hazaiak térfelén, a vendégek bizonyára megnyomják a mérkőzés hajráját.

78
    A Valencia gólt szerzett!
    A vendégek balról ívelhettek be szabadrúgást a madridi kapu elé, Parejo betekert labdája a felső lécről jött le, a kipattanót pedig SHKODRAN MUSTAFI mintegy három méterről a kapuba fejelte.
    MUSTAFI - 1:1

80
    A Valencia hajt továbbra is, a vendégek már a győzelemért mennek.

81
    Jimenez jött be a lecserélt Gabi helyett.

82
    Balról tekerték középre a labdát a hazaiak, az egyik vendégvédőnek sikerült felszabadítani.

83
    Az Atlético balról ívelt be szögletet, középen Diego Alves magabiztosan lehúzta.

84
    Moyà kirúgása után Mandžukić volt szabálytalan, a vendégek jöhetnek szabadrúgással saját térfelükről.

85
    Mandžukić ügyesen megtartotta a labdát a vendégek tizenhatosán belül, a kapu elé bepasszolt labdáját már kivágták a védők.

86
    Egy balról érkezett beadást középen Negredo fejelt fölé mintegy hat méterről.

87
    Juanfran futott lesre, szabadrúgással jöhet kifelé a Valencia.

88
    Fuego kapott sárga lapot belépőért.

89
    Barragan kapott sárga lapot kakaskodásért.

89
    Godín kapott sárga lapot kakaskodásért.

89
    Tiago lőtte be a szabadrúgást a Valencia tizenhatosára, az egyik vendégvédő kivágta a labdát.

90
    Fuego buktatásért megkapta a második sárga lapját, idő előtt mehet zuhanyozni.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Lucas Orban jött be a lecserélt Piatti helyett.

90+1
    A hazaiak ívelhettek be szabadrúgást jobbról a Valencia tizenhatosára, a hosszúról Mandžukić visszafejelte középre, Godín centikkel maradt le róla.

90+2
    Suarez kapott sárga lapot buktatásért.

90+3
    A mérkőzés utolsó momentumában a Valencia ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, az egyik hazai védő könnyedén felszabadított.

90+3

A rengeteg szabálytalansággal (a mérkőzésen 12 sárga és egy piros lap született) tarkított találkozón végül döntetlen született, a csapatok megosztoztak a pontokon.
    Az Atlético az első félidőben fölényben játszott, a matracosoknak a 33. percben sikerült is megszerezni a vezetést.
    A fordulást követően azonban a Valencia volt aktívabb, a vendégek góljára azonban egészen a 78. percig kellett várni, Mustafi közelről fejelt a kapuba.
    A hajrát még megnyomta a Madrid, de újabb gól már nem született a mérkőzésen.
    Köszönöm a figyelmet! (22:57:32)

Gólok: 33. Koke – 78. Mustafi

Lapok:   17. Fernando Torres (ATM), 58. Siqueira (ATM), 71. Mandzukic (ATM), 89. Godín (ATM), 90+2. Suarez (ATM) – 31. Mustafi (VAL), 34. Piatti (VAL), 45+1. Enzo Perez (VAL), 50. Negredo (VAL), 56. Otamendi (VAL), 88. Fuego (VAL), 89. Barragan (VAL)   90. Fuego (VAL)

Atlético Madrid: Moyà – Godín, Siqueira, Giménez, Torres Juanfran – Gabi (C) (81. Jimenez) (C), Koke (69. Suarez), Mendes, Turan – Raúl García, F. Torres (61. Mandzukic)

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Gayá, Otamendi, Mustafi – Parejo (C), Fuego, Pérez (68. Gomes), Feghouli (58. Rodrigo)– Negredo, Piatti (90. Orban)

Játékvezetők: Jaime – Barbero, Carrera