1. FC Köln – Eintracht Frankfurt 4:2 (vége) | SC Paderborn 07 – Bayer Leverkusen 0:3 (vége)
SC Paderborn 07
0:3 (0:0)
Bayer Leverkusen
vasárnap 08.03.2015, 17:30 • Benteler-Arena, Paderborn • Bundesliga

Az eredmény sima vendéggyőzelmet sejtet, de igazából a mérkőzés nagy része alatt kiegyenlített volt a küzdelem.
    A találkozón egészen körülbelül a hetvenedik percig csendes mederben csordogált a játék, kisebb-nagyobb helyzetek ugyan mindkét oldalon előfordultak, de gólnak nem örülhettek a szurkolók.
    A Leverkusen a 73. percben egy beívelés után Papadopoulos fejesgóljával vezetést szerzett, majd egy remek vendégtámadás után Son a 85. percben eldöntötte a három pont sorsát. A találkozó utolsó momentumában Son ismét villant, megkoronázva ezzel mai teljesítményét.
    Győzelmével a Leverkusen feljött a negyedik helyre, míg a Paderborn maradt a tizenhatodik.
    Köszönöm a figyelmet! (19:30:31)

90+3
    SON - 0:3

90+3
    A Leverkusen gólt szerzett!
    A 93. percben a vendégek újabb gólt szereztek. A labda HEUNG-MIN SON-hoz került, aki mintegy 17 méterről azonnal a kapu bal sarkába tekert. Szép egyéni kivitelezés volt!

90+2
    Meha jobbról elvégzett szöglete veszélytelen, a vendégek építkezhetnek.

90+1
    Kutschke lapos beadása után Stoppelkamp szépíthetett volna közelről a végén, Leno azonban a helyén volt.

90
    Három perc lesz a ráadás.

88
    A hazaiak tartják a labdát a Leverkusen tizenhatosa előtt, végül nem sikerült a védelem mögé bejátszani.

87
    Kutschke volt szabálytalan, a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

85
    Sakk-matt helyzet után a vendégek növelni tudták előnyüket! A labdát jobb szélen Brandt kapta, centerezése után a hosszúról Casro azonnal visszafejelte középre, HEUNG-MIN SON pedig senkitől sem zavartatva mintegy hét méterről bebelsőzte a labdát.
    - 0:2

83
    A gól kicsit megroppantotta a hazaiakat, a Leverkusen irányít most egyértelműen.

82
    Szép vendégtámadás után nem sok hiányzott a gólhoz! A Leverkusen balról tekerte középre a labdát, Brandt kapásból mintegy tíz méterről azonnal kapura tette, Kruse lábbal védett nagyot.

81
    Kutschke volt szabálytalan, a Leverkusen jöhet szabadrúgással a középpályáról.

79
    Kießling szabadon lőhetett, jobbról mintegy nyolc méterről suhintotta kapura a labdát, Kruse azonban a helyén volt. A hazaiak kapusa ezt követően a gyepen maradt, gyógyulása után folytatódhat a játék.