Oroszország – Dánia 5:2 (vége) | Svájc – Lettország 1:2 (hosszabbítás vége) | Szlovákia – Norvégia 2:3 (vége)
Svédország – Kanada 4:6 (vége)
Oroszország
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Dánia
szerda 06.05.2015, 16:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Rusové v prvním dnešním zápase ostravské skupiny porazili Dánsko 5:2.Rusko – Dánsko 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)Branky: 11....

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on 6. květen 2015

Aki csak a végeredményt látja, azt hiheti, hogy az oroszok könnyedén nyerték meg a találkozót, domináns teljesítménnyel. De ez közel sem volt így, a dánok kimondottan megnehezítették az oroszok dolgát, 2:1 és 3:2 után is voltak jócskán gólszerzési lehetőségeik az egyenlítéshez, de végül ezek nem vezettek eredményre.

Oroszország hozta a kötelezőt, három ponttal gazdagodtak, még ha nem is túl fényes teljesítménnyel, ezzel kilenc pontosak, Dánia pedig maradt egyetlen pontocskával a tabella hátsó felében.

Oroszország – Dánia: 5-2!
    ---- (18:28:14)

60:00

59:35
    Storm keresztpassza pontatlan, megszerzik hátul az oroszok.

59:10
    Lauridsen és Malkin vesztek össze egy szituációt követően, a lökdösődés vége páros kiállítás.

59:10
    Yakovlev lőtt balról, Dahm védett, de nem áll meg a játék.

58:30
    Innentől semmi esélye sem maradt Dániának, 48 másodperc alatt végleg lerendezte Oroszország a meccset.
    Vladimir TARASENKO - 5:2

57:51
    Oroszország gólt szerzett!
    VLADIMIR TARASENKO a jobb oldalon cselezgetett, majd bal kézzel óriási bombagólt ragaszt a kapus válla mellett a hálóba! Szétestek a dánok végül, 5-2!
    Gólpassz: Viktor Antipin.
    Sergej MOZYAKIN - 4:2

57:03
    Elképesztően nagy gólt szerez SERGEI MOZYAKIN!! Hárman vezették rá két dán védőre, Kulyomin összehozott két védőt a jobb oldalon, jött a keresztpassz, ahol érkezett Mozyakin, elhúzta balra a kapus mellett, majd éles szögből is felvarrta a keresztvas alá! 4-2!
    Gólpassz: Nikolai Kulyomin, Yevgeni Malkin.

56:30
    Panarin középről ismét takarásból tüzelt, Dahm újabb hárítása a dolog vége.

56:05
    Mozyakin bal oldali lövését védi Dahm, nem sokkal később Kulykov tüzel középről, ismét Dahm a végállomás.

55:30
    Medvedev a jobb oldalon indul meg, de folyamatosan zavarja egy védő, el is adja végül.

54:57
    Panarin takarásból tüzelt egy jó kis szólót követően, Dahm fejjel hárított, onnan ment ki a korong a palánkon kívülre.

54:15
    Anisimov kapott hatalmasat a palánknál, O. Lauridsen volt kíméletlen. Vérzik is az orosz játékos, de nincs kiállítás.

53:25
    Tilos felszabadítás az oroszok részéről, eléggé játszik a tűzzel Oroszország egy gólos előnyben.

53:01
    Panarin a bal oldali kísérlete a kapuvasról pattant vissza, Kulyomin nem tudott erőt adni az ismétlésbe.

52:40
    Hardtnak is kicsit hosszú a korong, Bobrovskinak nem kellett közbeavatkoznia.

52:15
    Kovalchuk kapott túl hosszú indítást, Lauridsen gyűjti be hátul.

51:10
    Az eddigi öt gólból három emberelőnyben esett, közben elakad egy orosz támadás.

50:25
    Előbb Shipachov, majd Kulyomin tüzelt közelről, Dahm először nehezebben, majd könnyebben hárított.

50:00
    Sokba kerülhet Oroszország számára ez a lagymatag tempó, így nem fáradnak ki a dánok, ha még egy gólt szereznek, simán kiharcolhatják a döntetlent az északiak.
    Thomas SPELLING - 3:2

49:36
    Dánia gólt szerzett!
    Rosszul kilőtt korong a kapu elől, THOMAS SPELLING köszönte szépen, középen átvette az orosz "gólpasszt" és hatalmas bombagólt lőtt! 3-2!

49:15
    Kiemelik a harmadból az oroszok, egészen Dahmig jut hátra.

48:40
    Kulikov száll ki két percre magas bot miatt. Dán emberelőny.

48:35
    Antipin ismerte fel, hogy a dánok éppen cserélnek, a bal oldalon betört a támadó harmadba, lőtt, de mellé szállt.

48:05
    Mozyakin lövése a palánkon csattan, Malkin érkezett a kipattanóra de nem tudott kapura fordulni vele.

47:30
    Most már látható, hogy ezen a meccsen Oroszország már nemigen fog felpörögni igazán, de egyelőre ez a tempó és forma is elég lehet a győzelemhez.

46:11
    Hardt keresztpassza után M. Lauridsen lövi mellbe Bobrovskit, ebben több volt.

45:43
    Jakobsen a bal szárnyon húzott el, éles szögből lőtt végül, Bobrovski könnyedén fogja.

45:15
    Kiegészültek az oroszok, Starkov lő végszóra, de ez mellé száll.

44:10
    Malkin zavar a támadó harmadban, a kapu felé pattan róla a korong, Dahm fogja, majd gyorsan ki is teszi.

43:50
    Három az egyben vitték a dánok kapura, Hardt a jobb oldalról rábombázta erőből, de a bal kapuvas mellé trafált!

43:08
    Boedker kapott egy nagyot Shirokovtól, két perces kiállítás.

42:30
    A. Poulsen tüzelt középen, egy lecsorgó korongot lőtt kapura, elakad a lövés, Bobrovski pedig hárít.

42:10
    Starkov a jobb oldalon indult meg, de ahogy visszafordult, elcsúszott, így el is veszíti.

40:50
    Malkin tört előre középen, majd lőtt, de kevéssel kapu mellé.

40:01

Sokáig úgy állt a dolog, hogy a rengeteg lövés ellenére Oroszország elveszíti ezt a harmadot, de egy újabb emberelőnyös találattal megint két gólos az orosz fór. Érdekes utolsó harmadunk lehet, mert Dánia egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet továbbra sem.

Oroszország – Dánia: 3-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:20
    Sokba került Dániának az értelmetlen kiállítás, újra két gólos az orosz fór.
    JEVGENIJ DADONOV - 3:1

38:45
    Medvedev bal oldali lövésébe csodálatosan ért bele DADONOV, róla pattant a korong a kapu jobb oldalába! 3-1!
    Gólpassz: Yevgeni Medvedev, Ilya Kovalchuk.

38:21
    Túl sok dán játékos a jégen egyszerre, jó ideig hatan voltak. Két perc Dániának.

38:10
    Malkin nagy bombája megy mellé jobbról, végül kihozzák a dánok.

37:25
    Hardt közelről próbálta a kapuba tuszkolni a korongot, de Bobrovski betonbiztosan állt a helyén, már az oroszok fordulnak.

36:40
    Jakobsen csúszott lesre, Kristensen passzolt későn.

36:05
    Kiegészült Oroszország, nem álltunk távol attól, hogy egyenlítsen is Dánia.

35:50
    Dadonov hátrányban viharzik el a jobb oldalon, majd lő, Dahmnak bizony nyújtóznia kellett.

35:15
    Green teszi vissza lövésre, Kristensen azonban mellé lő, végül kikerül a korong a harmadból.

34:40
    Bobrovski védi Hardt, majd Kristensen nagy erejű lövését, most beszorulnak az oroszok.

34:04
    Egy ideje már hat mezőnyjátékossal támadtak a dánok, mert orosz kiállítás volt függőben. Belov áll ki két percre gáncsolás miatt.

33:00
    Starkov vitte be a korongot a bal oldalon, ő egyébként oroszos neve ellenére dán állampolgár (bár orosz származású). A dánok tartják elől a korongot egy ideje.

31:55
    Dadonov lő balról, Dahm ezt könnyedén védte.

31:30
    Dadonov tette vissza lövésre a kapu mögül, Shipachov a kapu előtt csak centikkel marad le a korongról.

30:45
    Rengeteg a pontatlanság most a játékban, végül Belov visszaszerzi a korongot.

29:50
    Hiába a sok orosz helyzet eddig a harmadban, mégis Dánia szerez gólt, amivel izgalmassá teszik a kissé langyos találkozót. Vajon ez feltüzeli az oroszokat?
    Morten GREEN - 2:1

29:35
    MORTEN GREEN a jobb oldalról a kapu mögül csúszott a kapus elé, majd laposan közelről a hosszú alsó felé lőtt, éppencsak átcsúszott a vonalon a jobb alsónál, de átcsúszott, szépít Dánia! 2-1!
    Gólpassz: Thomas Spelling, Oliver Lauridsen.

28:55
    Gyakorlatilag egyetlen lövéssel megúszták ezt a hátrányt a dánok, már teljes létszámban.

28:10
    Hardt másodszor lopta le a keresztpasszt emberelőnyben, az oroszok továbbra sem túlzottan pörgeti a tempót.

27:05
    Malkin bombázta kapura egy keresztpasszt követően, Dahm a karjával védte a próbálkozást.

26:43
    Boedker áll ki két percre gáncsolás miatt, orosz emberelőny.

26:20
    Ebben a harmadban már 6-1 a lövésarány Oroszország javára, az első harmadban összesen volt 8 kísérletük.

25:30
    Mozyakin a bal oldalon húzta meg, önzetlenül Kulyominnak passzolt, aki a jobb oldalon kísérte az akciót, átvette, majd lőtt, Dahm nagy bravúrral védett a lepkéssel, bár fogni nem tudta.

24:10
    Belov hozta volna játékba Plotnikovot egy visszatett koronggal kapu mögül, de megelőzik a dán védők.

23:25
    Tarasenko hozza fel a korongot, de elakad és kénytelen hátrafelé passzolni Plotnikovnak.

22:55
    Tikhonov kapta vissza lövésre, a kapu bal oldalát választotta, Dahm igen jó reflexszel hárított a lepkéssel!

22:30
    Időközben ki is egészült Dánia, meglehetősen könnyedén megúszták ezt a hátrányt.

21:50
    Chudinov ütője eltörik a bal oldali lövésnél, a kísérlet kevésbé lett erős, egy bekkről vágódik le.

21:00
    Kovalchuk alatt csúszik el a korong, egyelőre nem tudtak lőni az oroszok előnyben.

20:01

Álmosan kezdtek az oroszok, az első percekben semmilyen különöset nem nyújtottak. A dánok egyébként sem játszanak alárendelt szerepet, mert a lövésarány is 8-9. Igaz, az orosz lövések általában sokkal veszélyesebbek. Két gólos fórt így is kiharcolt magának Oroszország, bár nem pörög túlságosan egyelőre.

Oroszország – Dánia: 2-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

20:00
    Két percet kap Nicholas Jensen bottal ütés miatt. Orosz emberelőnnyel fog kezdődni a második harmad.

19:52
    Shirokov lő keresztbe egy korongot, nem érkezik társ, de kiállítás lesz utólag a dánoknak.

19:30
    A nemrég visszatért Medvedev egy kapusról kipattanó korongot próbált elérni, de Dahm rá tudott tenyerelni.

18:52
    Shipachov csúszott lesre a jobb oldalon.

18:30
    J. Jensen elcsúszik a lövés pillanatában, így az meghiúsul, nincs már sok hátra a kiállításból.

17:50
    Nagy birkózás a korongért a palánk mellett, majd Kristensen a kék vonal közeléből tüzelt, Bobrovski üti oldalra.

16:56
    Kiállítás, Medvedev kap kettő percet fogásért. Elég sokat áll a játék.

16:28
    Bobrovski védi Bjorkstrand lövését jobbról, nem okozott neki nagy gondot.

15:15
    Orosz támadás akad el, egészen Bobrovskihoz kerül hátra, de nem áll a játék.

14:25
    Nicolas Jensen került lövőhelyzetbe a bal oldalon, tisztán lőhetett, de Bobrovski lábbal hárított!
    SERGEI MOZYAKIN - 2:0

13:17
    SERGEI MOZYAKIN egy kapu mögül visszalőtt korongra érkezett a második hullámban és kegyetlenül bebombázta a felső sarokba! 2-0!
    Gólpassz: Yevgeni Malkin.

13:10
    Jesper Jensen a jobb oldalon került lövőhelyzetbe, de a lövése a jobb kapuvas mellett suhan el.

11:51
    Anisimov a kapu közvetlen közeléből próbálta áttuszkolni jobbról a korongot a kapus alatt, nem sikerült, mert Dahm remekül fogta a szöget.
    ARTEM PANARIN - 1:0

10:53
    Eddig bírták a nyomást a dánok hátrányban, ARTEMI PANARIN kapta lövésre a bal oldalon, jól nekikészült és bebombázta erőből a rövid felsőbe! 1-0!
    Gólpassz: Yevgeni Dadonov. Vadim Shipachyov.

10:39
    Malkin a jobb oldalon próbálta a rövid felsőbe tenni, Dahm átért és fogta a kísérletet!

10:20
    Chudinov, majd Mozyakin bombázta kapura jobbról, de mindkét esetben a blokkon halt el a próbálkozás.

09:46
    Dadonov iramodott meg a bal oldalon, Jakobsen azonban szabálytalanul állítja meg. Bottal akasztás miatt két perc a dán játékosnak.

09:00
    Jó ideje adogattak már az oroszok a dán kapu környékén, de végül lövés nélkül veszítenek korongot.

08:20
    Kovalchuk a jobb oldalon iramodott meg, majd erős lövést eresztett meg, Dahm védte a rövid oldalt!

07:35
    Tarasenko a jobb oldalon kapott korongot, szépen húzott középre, majd közelről tüzelt, Dahm testtel hárított!

07:00
    Némiképp csalódást keltő eddig a találkozó, kevés az igazán nagy helyzet, nem túl jó az iram, 2-2 a lövésarány, nem kapkodják el.

06:35
    Orosz helyzet, Malkin kapott korongot középen, kapura fordult féltávolról, majd lőtt, Dahm jól zárta a szöget.

06:04
    Shirokov a bal oldalon iramodott meg, de nem jó a keresztpassz, Kovalchuk ugyanis fennakadt előtte már egy védőn.

05:03
    Boedker tüzelt jobbról, de beadásszerű lövésére Bobrovski könnyedén tenyerel rá.

04:45
    Yakovlev lőtte a korongot a kapu mögé, majd a visszapassz már pontatlan, kikerül a támadó harmadból.

03:30
    Belov lövése lepattan Dahmról, de a játékvezető megállítja a játékot, azt hitte, birtokolja a korongot a kapus.

03:05
    Staal lőtt közelről, megpattant a lövése egy védőn, Bobrovski könnyedén fogta így.

02:55
    Kiegészültek az oroszok, Belov gyűjti be a korongot hátul.

02:20
    Kristensen ütött el a korong felett, majd ki is került a pakk a támadó harmadból.

01:30
    Hardt tüzelt középről, Bobrovski és a kapu mellett is elsuhant.

00:51
    Kulyomin a támadó harmadban állíttatja ki magát két percre, bottal akasztás az ok.

00:15
    Négy hiányzó a dánoknál, ez bizony nem növeli az egyébként sem túl komoly esélyeiket. Pirosban a dánok, fehérben az oroszok.

00:01

Oroszország: Bobrovski (Khudobin) – Yakovlev, Belov, Panarin, Dadonov, Shipachyov – Kulikov, Antipin, Mozyakin, Malkin, Kulyomin – Chudinov, Medvedev (A), Plotnikov, Anisimov, Tarasenko – Mironov, Tikhonov, Shirokov, Kovalchuk (C)

Dánia: Dahm (Galbraith) – Lauridsen M., Kristensen, Storm, Bjorkstrand, Jensen J. (A) – Boedker, Madsen, Jakobsen, Hardt, Jensen N. – Uldall, Lauridsen O., Green, Staal, Spelling – Starkov, Poulsen

Játékvezetők: 13 MAYER Timothy (USA) , 16 BJORK Tobias (SWE) – 58 MILLS Bevan (CAN) , 59 SEMJONOV Anton (EST).

Folytatódik a csehországi A csoportos jégkorong világbajnokság. Oroszország és Dánia csapnak össze a csoportmérkőzések negyedik körében. Az oroszok kiválóan kezdték a tornát két győzelemmel, 11:5-s gólkülönbséggel. A dánok ezzel szemben két vereséggel indítottak, igaz, az egyik csak a ráadást követően, így egy pontjuk azért van a dánoknak. Az oroszok számára a csoportelsőségről döntő mérkőzés úgyis az amerikaiak elleni összecsapás, Dánia ellen elméletileg nem okozhat gondot a három pont megszerzése.

A kanadai táblázaton egyébként két orosz játékos is igen előkelő helyet foglal el (1. és 3. hely, bár még igen szoros az állás), Dadonov és Sipacsov termeltek eddig elég szépen (5 pont), de Panarinnak is négy pontja van még.

A találkozó szerdán 16:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 11. Panarin (Dadonov, Schipachyov), 14. Mozyakin (Malkin), 39. Dadonov (Medvedev, Kovalchuk), 58. Mozyakin (Kulyomin, Malkin), 58. Tarasenko (Antipin) – 30. Green (Spelling, Lauridsen), 50. Spelling