Szigetszentmiklós – Szeged 2011 1:2 (vége) | – Mezőkövesd Zsóry FC 2:1 (vége) | Balmazújváros – Sopron 1:1 (vége)
Ajka – Aqvital FC Csákvár 3:4 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – ZTE 2:3 (vége) | Békéscsaba – Cegléd 3:0 (vége)
Szolnok – Soroksár 2:3 (vége) | Gyirmót – BFC Siófok 2:2 (vége)
Gyirmót FC Győr
2:2 (2:0)
BFC Siófok
vasárnap 31.05.2015, 18:00 • Gyirmót Stadion, Győr-Gyirmót • Merkantil Bank Liga

Egy gyors góllal adta meg a mérkőzés alaphangját a Gyirmót, ők alakítottak ki több helyzetet, de a Siófok is többször veszélyeztette a hazai kaput. A félidő hajrájában végül a Gyirmót tizenegyesből megduplázta az előnyét. A játék képe azonban még izgalmas folytatást ígért.

A Siófok azonban nem csak izgalmassá tette a második félidőt, de megérdemelten egyenlíteni is tudtak, míg a hazaiak a hosszabbítás utolsó perceiben elhibáztak egy büntetőt is, ami stílszerűen jellemezte a számukra balul sikerült szezont, hiszen nem sikerült kiharcolniuk a feljutást a legmagasabb osztályba.

A Siófok rászolgált az egy pontra, az ő céljuk más volt, mint a Gyirmóté, a bennmaradásért harcoltak és ők is elbuktak, búcsúznak a második vonaltól. (20:08:08)

90+5

90+4
    Magasföldi a bal sarokra lőtte a büntetőt, Ambrusics jól érezte meg az irányt és kivédte!

90+4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Horváth (BFC Siófok).

90+3
    Tizenegyest ítélnek a Gyirmótnak, Horváth rántotta le Magasföldit a tizenhatoson belül.

90+3
    Piros lapot kap Nagy J. (BFC Siófok) az előző tettéért.

90+2
    Nagy János próbálja meg megtartani a szögletzászlónál a labdát, szerelik, majd ő buktatja Présingert.

90+2
    Gárdos megsérült, Kozma a helyén.

90+1
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ambrusics (BFC Siófok) időhúzásért.

90+1
    Három perc a hosszabbítás.

90
    Magasföldi húsz méteres bal lábas lövése zúg el bal sarok mellett.

90
    A pálya közepén gyötrik most egymást a csapatok, de nincsenek helyzetek.

88
    Magasföldi indul egy jó csellel a bal szélen, de Fülöp jó ütemben szereli, dobhat a Siófok.

87
    Madarász ível előre egy szabadrúgást, Magasföldi elől fejelik ki a védők a labdát.

86
    Csere a BFC Siófok-nél/nál: lemegy Hanzl, bejön Vass.

86
    Horváth Attila marad lenn egy ütközés után a felezővonalnál, de folytatja a játékot.

85
    Fülöp cselezget a jobb oldalon, de szerelik a védők a tizenhatos oldalvonalánál.

84
    Fülöp indítása hosszú Gárdosnak, a védők gyűjtik be a labdát.

Gólok: 5. Madarász, 37. Graszl (bünt.) – 64. Futó, 68. Nagy J. (bünt.)

Lapok:   67. Graszl (GYFC) – 36. Mogyorósi (SIO), 71. Fülöp (SIO), 82. Hanzl (SIO), 90+1. Ambrusics (SIO), 90+4. Horváth (SIO)   90+3. Nagy J. (SIO)

kimaradt büntető: 90+4. Magasföldi (GYFC), kapus Ambrusics hatástalanítva

Gyirmót FC Győr: Somogyi – Nagy S., Beliczky, Madarász, Bobál (73' Oross), Présinger, Papp K., Cseri (57' Gyurján), Graszl, Lázár, Kiss M. (84' Magasföldi)

Cserék: Rusák – Gyurján, Oross, Bohner, Lengyel, Magasföldi, Szegi

Vezetőedző: Sisa Tibor

BFC Siófok: Ambrusics – Mogyorósi, Nagy J., Futó, Polényi, Gárdos (90+2' Kozma), Horváth, Hanzl (86' Vass), Fülöp, Papp M.(57' Peszmeg), Csató

Cserék: Kis T. – Erdei, Peszmeg, Molnár, Vass, Kozma, Kovács

Vezetőedző: Soós Imre

Játékvezetők: Fábián Mihály – Galán Roland, Punyi Gyula