Újpest FC – Békéscsaba 1:2 (vége) | – NK Osijek 2:0 (vége)
2:0 (1:0)
NK Osijek
szombat 27.06.2015, 16:00 • Illovszky Rudolf-Stadion, Budapest • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Három NB II-es szezont követően újra a magyar labdarúgó első osztály idényére készül a Szanyó Károly vezette Vasas FC. A 6-szoros magyar bajnok angyalföldi együttes június 16-án kezdte a felkészülést a 12 csapatos, 33 fordulós bajnokságra, amelynek első fordulójában Diósgyőrben kezdi a szezont július 18-án.

Az NK Osijek ellen már a második felkészülési összecsapásán lép pályára a fővárosi csapat, hiszen egy hete Telkiben 2-0-ra maradt alul a ciprusi Apollon Limassol ellenében. Ezen a találkozón már két új igazolás is bemutatkozott Novák Csanád és Póser Dániel személyében. A héten több új igazolást jelentett be Vancsa Miklós. Nagy Gergely személyében újabb kapus érkezett, míg a védelem megerősítésére az U20-as világbajnokságot megjárt Osváth Attilát, és a 29 esztendős szerb Tomislav Pajovic-ot szerződtette a Vasas. Ugyancsak Angyalföldön folytatja a 26 éves szerb középpályás Milos Adamovics. A legnagyobb erősítés azonban Mohamed Remili megtartása, az előző szezonban 19 gólt szerző csapatkapitány 2018-ig kötelezte el magát a klubhoz. Négy fiatal Vasas Kubala Akadémián nevelkedett játékos is a felnőtt együttessel kezdte meg a felkészülést és vélhetően utazhatnak a július 4-től az ausztriai edzőtáborba.

Az új igazolások közül ki lép pályára, illetve mire képes a horvát első osztály 8. helyezettje ellen Szanyó Károly fiai azt megtudhatják 16:00-kor kezdődő helyszíni közvetítésünkből.

Vasas FC: Hermány B. – Bori, Pajovic, Tamás L., Hangya – Vida, Adamovic – Vass P., Lázok J., Remili – Novák

NK Osijek: Mikulic – Matas, Lukic, Arsenic, Pavic – Kurtovic, Radotic, Sorsa – Grgic, Anic, Perosevic.

A Vasas piros-kék szerelésben lép pályára, míg az Eszék fehér mezben és kék nadrágban.

1

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

2
    Grúz és az újonnan igazolt Pajovic passzolgat hátul.

3
    A Kecskemétről érkező Novák Csanádot keresték egy előreívelt labdával, de a vendég védők szerelni tudták a hórihorgás támadót.

4
    A horvátok passzolgattak a kapu előtt, majd az ötösön belül Tamás László tudott tisztázni a csatár elől.

4
    Az első vendég sarokrúgás után nem alakult ki veszély.

5
    Jobboldali beadást húzott le Hermány magabiztosan.

6
    Lázok pörgette a kiugró Novák elé a labdát, a csatár 10 méteres lövésébe a védő vetődött bele.

7
    Lázok szögletét a hosszú oldalon Remili fejelte középre, éppen Novák Csanád fejére, de a csatár 7 méterről a kapu fölé bólintott.

9
    Az Eszék a saját térfelére visszahúzódva várja a hazai támadásokat.

10
    A céltalanul előre ívelt labdát Hermány gyűjtötte be.

11
    Hangya indította Lázokot a bal szélen, de a támadó pontatlanul vette át a labdát, vendég bedobás.

12
    Újfent Hangya indított a bal oldalon, ezúttal Remilit, akinek beadása a védőről pattant szögletre.

12
    Vass Patrik szögletét Mikulic öklözte a mezőnybe.

13
    Perosevic révén kontrázhattak a vendégek, de a Vasas jól zárta vissza.

14
    Vida ívelte a labdát Vass elé, a szélső gondolt egy merészet és 30 méterről kapura ívelt, azonban a próbálkozása célt tévesztett.

15
    Lázok kényszerítőzött szépen Vass Patrikkal, a támadót csak szabálytalanul tudták megállítani a vendégek.

16
    Vida 35 méteres szabadrúgása nem talált kaput.

18
    Bori jobboldali beadását húzta le Mikulic.

19
    Vass Patrik húzogatott a jobb odalon, majd passzolt vissza Vidához, akinek beadását szögletre tisztázták a vendég védők.

20
    Vass Partik végezhetett el két sarokrúgást gyors egymásutánban. Másodszorra a 16-oson álló Remilihez ívelt, aki kapásból lőtt a kapu fölé.

21
    Vida szerzett labdát a vendégek térfelén, de Novák hosszan tolta meg a labdát, így oda a lehetőség.

22
    Grgic 20 méteres lövése nem jelentett veszélyt Hermány kapujára.

23
    Vass Patrik csapott le egy előreívelt labdára, eltolta a játékszert a kapus mellett, aki buktatta. Büntető.

24
    Mikulic jóvá tette hibáját, miután Remili balalsóba tartó büntetőjét védte.

25
    Vass Patrik újabb veszélyes sarokrúgását Tamás László fejelte fölé 6 méterről.

26
    Vida szerzett labdát újfent a vendég térfélen, de ebből sem tudott helyzetet kialakítani a Vasas.

28
    A vendégek a saját térfelükre visszahúzódva védekeznek és onnan próbálnak meg kontrákat vezetni eddig kevés sikerrel.

29
    Hangya szabálytalansága után Perosevic ívelhetett középre, Bori fejjel tudott menteni.

30
    A jobb szélen szövögette a támadását a hazai csapat, de Vass Patrik passza pontatlan volt Borinak.

31
    A Vasas gólt szerzett!

Lázok vezette fel a bal oldalon a labdát, majd a második ütemben érkező REMILI MOHAMED elé passzolt, aki állítgatás nélkül 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

32
    Egy ütközést követően a gólszerző marad lent a gyepen.

33
    Pajovic ívelést Novák csúsztatta Vass Patrik elé, azonban a vendég védők figyeltek és megszerezték a játékszert.

34
    Grgic 20 méteres középre tartó lövését védte Hermány.

35
    Hangya futotta le a védőjét, aki csak lerántani tudta egy sárga lapért cserébe.

36
    A kezét fájlaló gólszerző nem tudott visszatérni a pályára, Ádám Martin váltja.

37
    Pavic-ot Culjak váltja a balhátvéd posztján.

39
    Hangya beadását Novák Csanád pörgette a kapu mellé a rövid saroknál.

40
    Bori beadása a becsúszó védőről pattan szögletre.

42
    Vass Patrik szögletét ezúttal a rövid oldalon kifejelik a vendégek.

43
    Vida remek passzából Vass Patrik tört be a büntetőterületen belülre, a csereként beállt Culjak azonban becsúszva szögletre mentett.

44
    Bori beadását Tamás László fejelte a kapu fölé.

45

Az első játékrészben a Vasas járatta a labdát, de veszélyeztetni többnyire pontrúgás után tudott. Remili Mohamed ugyan előbb büntetőt hibázott a 24. percben, de hét percre rá Lázok passzát követően már nem hibázott, így hazai vezetésnél ért véget az első játékrész.

Sorcsere a Vasasnál a szünetben. A második félidőre az alábbi 11 futott ki: Nagy G. – Osváth, Preklet, Grúz, Görgényi – Gál M., Berecz Zs. – Ádám M., Czvitkovics, Murka – Kenesei

46

46
    A Vasas kezdte a második 45 percet.

47
    Ádám Martin csapott le egy labdára az eszéki 16-os sarkánál, majd a középen érkező Kenesei elé passzolt, de a 6 méteres lapos lövést Mikulic védte.

48
    Kenesei passzolt a Murka elé a 16-oson belül, a fiatal csatár egy csel után 7 méterről passzolt lövés helyett, így a vendég védelem feltudott szabadítani.

49
    Ádám Martin lépett oda ellenfelének keményen, de megúszta egy figyelmeztetéssel.

50
    Preklet feje fölött szállt el a labda, de Grúz Tamás szerelni tudta a vendégek támadóját.

51
    Egy baloldali eszéki beadást követően Grúz dobta támadásba övéit.

52
    Ádám Martin egy csellel becsapta védőjét, a második eszéki védő azonban már nem cicózott és szabálytalanul megállította a csatárt.

53
    Kenesei Krisztián 20 méteres szabadrúgása centikkel ment el a jobboldali kapufa mellett.

54
    Kurtovic-ot Mihaljevic váltja a vendégeknél.

55
    Perosevic szabadrúgását Nagy Gergő vetődve szedte össze a berobbanó támadó elől.

56
    Kapuscsere a vendégeknél: atöbb bravúrt is bemutató Mikulic helyén Malenica.

57
    A második félidő elején látott Vasas rohamok alább hagytak és az eszékiek járatják a labdát.

58
    Sorsa tört be a 16-oson belülre Görgényi mellett, de centerezését Gál lefülelte.

59
    Kettőt is cserél az Eszék: Lukic és Sorsa le, Cakalic és Bekavac be.

60
    Ádám Martin lőtt kiszorított szögből, kísérlete a védőben halt el.

61
    A bal szélen felfutó Görgényi nem tudta befutni Grúz indítását.

62
    Újfent a vendég cseréltek. Arsenic helyén Ugarkovic az utolsó fél órára.

63
    Perosovic vett le egy előreívelt labdát, majd estében lőtt méterekkel a kapu fölé.

64
    Továbbra is a Vasas játszik mezőnyfölényben, de már nem akkorában mint az első 55 percben.

65
    Újfent cserél a vendégek mestere. Perosevic-ot Strkalj váltja.

66

Görgényi kapott remek kiugratást a bal oldalon, majd levezette a labdát az alapvonalig. A középre passzolt labdájára CZVITKOVICS PÉTER érkezett és 8 méterről a kapu közepébe passzolt.

67
    És még mindig nem értek véget a vendég cserék. Radotic megy le, Aganspahic a helyén a folytatásban.

69
    Kenesei 20 méteres lövése pattant ki a kapusról, a kipattanóra Murka csapott le, de Malenica bravúrral védeni tudta a közeli próbálozást.

70
    Kenesei szöglete után Preklet fejese kerülte el a kaput.

71
    A vendégek alig tudják áthozni a labdát a felezővonalon.

72
    Preklet fájdalmas arccal marad lent a földön.

73
    Nincs újabb kényszerű csere a hazaiaknál, egy rövidebb ápolás után védő folytatni tudja a játékot.

74
    Kenesei vette át a bal lábára a labdát a kaputól 20 méterre, lövése egy vendég védőn megpattanva vágódott szögletre.

76
    Grúz szabálytalan középen Kenesei szögleténél.

76
    Nagy Gergő húzza le a könnyedén Mihaljevic beadását.

78
    Az eszék járatja a labdát, de veszélyt nem jelentenek Nagy Gergő kapujára.

79
    Négy támadó vezethette három Vasas védőre a labdát, de Grúz tudott szögletre menteni a hezitáló támadó mellett.

81
    Culjak szögletét a rövid saroknál kifejelték a hazai védők, a lecsorgó labdát Mihaljevic lőtte fölé 30 méterről.

82
    Ádám Martin baloldali beadása találta üresen Keneseit, a csatár 9 méteres fejesét Malenica védte vetődve.

84
    Hátul adogatnak a hazaiak.

87
    Nagy Gergő lábbal többet találkozik a labdával, mint kézzel az egész mérkőzésen.

89
    Görgényi beadása pontatlan volt a társaknak.

90

A mérkőzés egészében a Vasas játszott fölénybe és ez két gólos győzelmet ért a NK Osijek ellen. A félidőben sort cserélő Szanyó Károly fiai így második felkészülési mérkőzésüket már megnyerték és így mehetnek az ausztriai edzőtáborba. (17:46:43)

Sándor Gergő

Gólok: 31. Remili Mohamed, 66. Czvitkovics Péter

Lapok:   35. Matas (OSI)

kimaradt büntető: 24. Remili (VAS), kapus Mikulic hatástalanítva

: 1. félidő: Hermány B. – Bori, Pajovic, Tamás L., Hangya – Vida, Adamovic – Vass P., Lázok J., Remili – Novák
    2. félidő: Nagy G. – Osváth, Preklet, Grúz, Görgényi – Gál M., Berecz Zs. – Ádám M., Czvitkovics, Murka – Kenesei