Ipress Center-Vác – Siófok 29:22 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Hypo Niederösterreich 28:31 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Siófok 22:28 (vége)
Ipress Center-Vác – Hypo Niederösterreich 35:24 (vége)
Ipress Center-Vác
35:24 (15:17)
Hypo Niederösterreich
szombat 03.09.2016, 18:30 • Városi Sportcsarnok, Vác • Ipress Kupa

Teljes fordulatot láthatott a közönség ezen a mérkőzésen, a Hypo az első félidőt is szinte végigvezette, majd a második elején is folyamatosan előnyben volt, néha négy találattal. A Vác csak vergődött, a védekezése egyenesen pocsék volt. Aztán egyszer csak megtalálták az ellenszert a váciak a Hypo támadásaira, Arenhart is elkezdett fogni és egy 10:2-es rohammal megfordították a mérkőzést.

A Hypot az első félidő alapján óriási dicséret illeti, de alighanem sok volt egy napon a két meccs ennek az egy soros csapatnak. A Vác számításaim szerint ezzel a győzelemmel megnyerte az Ipress Kupát, de holnap azért még két remek mérkőzés vár ránk, amit szintén élőben közvetítünk 15 és 17 órai kezdettel.

A gólszerzésben a hazaiaknál Nascimento elképesztőt produkált, kilenc találatot jegyez, ahogy Sonja Basic is kiemelkedő ugyanennyi góllal. Kiemelkedő volt még Soós Viktória négy góllal és ritkán látható harcossággal. A fiatalok közül Kácsor Gréta letette névjegyét a nagyok között is. A Hyponál Kovács Patrícia és Kiss Kitty járt az élen, de a második félidőben már nem akadt kiemelkedő teljesítmény a vendégeknél. A második játékrész eredménye sokatmondó, 20:7... Az átformált váci védekezés lett a győzelem kulcsa.

Vác – Hypo: 35-24!
    ---- (19:59:42)

Mérkőzés vége. (35:24)
    60
    A slusszpoén azonban Sonja BASICÉ, aki a dudaszó előtti másodpercben még betalál átlövésből. Az utolsó 20 percben teljesen megfordult a meccs képe és a Vác szerencséje is. (35:24)
    60
    HAURUM beállóból még betalál 10 mp-cel a vége előtt. (34:24)

60
    Kácsor szépen tör be, de a ziccert Flöck kifogja. Utolsó perc közben. (34:23)
    59
    Claudia WESS a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót. (34:23)
    59
    BASICRA nem léptek ki megfelelően, ő köszönte szépen és átlőtte a falat. (34:22)

59
    Kovács Klaudia fűzte át a falon magát, ám a ziccert mellé dobta. (33:22)
    58
    TAKÁCS Bianka emberhátrányban is tisztára játszotta magát középen. (33:22)

58
    Az utolsó három percben járunk, a meccs eldőlt. Közben visszatért Takács, de kint van Kácsor még. (32:22)

57
    Kácsor bűnhődik két percig az iménti hátulról történő lökésért. (32:22)
    57
    HAURUM estében talál be a kapuba egy nagyon hosszú indításnál, hátulról lökték is. (32:22)

57
    Soós lövése a blokkon lelassul, majd Flöck zsákmánya lesz. (32:21)

57
    Soóst cibálják, szabaddobás. (32:21)

57
    Kácsornak kellett lőnie passzívnál, blokkolják, a Hypo hosszú indítása azonban elérhetetlen, csak Balognak jó. (32:21)

56
    Soós külön őrzőt kapott Posch személyében. (32:21)

56
    Balog Judit érkezett a kapuba, egyből védi is Topic átlövését. (32:21)

56
    Takács feleslegesen kiállíttatja magát egy látványos visszahúzással. Két perc. (32:21)