23:27
(14:14)
> >
Az első félidőben végig fej-fej mellett mentek a csapatok, majd a fordulást követően két hazai góllal indított a Ferencváros. Ezután azonban a Szentendre zsinórban négyet vágott, és a mérkőzés végéig már nem is engedte ki a győzelmet a kezéből.
A hazaiak támadásban sokszor tanácstalanok voltak, a távoli lövéseiket Holló nagy százalékban védte. A zöld-fehéreknél ma a kapusteljesítményt nem dicsérhetjük, a vendégek győzelméhez minden bizonnyal ez is hozzájárult.
A Magyar Kupa következő fordulójában a Szentendre lesz ott, a ferencvárosiak a bajnokságra koncentrálhatnak.
29:21
(16:11)
> >
Az első félidő közepéig tartotta magát a Fehérvár, ekkor még a vezetésért is támadhattak egy alkalommal, de a kapufát találták el, és mintha ez adta volna meg a jelet a hazaiaknak, aki tempót váltottak, amit nem bírt követni a vendég gárda.

A második félidőben már csak a gólkülönbség volt a kérdés, 11 góllal is mentek már a győriek, de a végére feltámadt a Fehérvár, és feljöttek nyolcra, ez mindenképpen elfogadható és reális különbség is a két csapat mai játéka között.
18:24
(6:9)
> >
A vártnál talán könnyebben nyer a Dunaújváros! Jobban játszottak végig, ők uralták a találkozót!
Az érdieknél sok volt a hiba, gyenge a támadójátékuk!
És Triffa zseniális védései is kellettek a vendégek sikeréhez, de mint tudjuk minden csapatépítés úgy kezdődik, hogy végy egy jó a kapust!
A vendégek megérdemelten nyertek!
Köszönöm a figyelmüket!
27:22
(14:13)
> >
Az első negyed óra elteltével a szükséges mértékben uralta a játékot a Veszprém, előtte többnyire a horvátok vezettek 1-1 góllal rendre. A 25. perc körül megvolt a három gólos előnyünk, amit újra csak ki tudtak egyenlíteni a zágrábiak, akik szívósan tartották magukat, nem adták fel. Végül egyetlen találat volt az előnyünk a szünetben.

A második félidőben nagyon bekezdtünk, azonnal négy góllal elhúztunk egyről, a horvátok időkéréssel próbálták megállítani a rohamainkat. Sokáig ping-pongoztunk 4-5 gól között, majd kihasználtuk a horvátok 14 perces gólcsendjét arra, hogy nagyon stabil, 6-7 gólos fórra tegyünk szert. Ez bőven elég volt a végéig.

A mai napon sokat pihenhetett Ruesga, Zeitz, Marguc, Terzic és Sulic is, Nagy László nem is lehetett a pályán sérülése miatt, de így is magabiztosan, nem túlhajtva magát szerezte meg a három pontot a Veszprém. Ezzel 100%-os teljesítménnyel 21 pontos már a magyar csapat.

MKB-MVM Veszprém – RK PPD Zágráb: 27-22!