20:27
(10:12)
> >
Megérdemelten nyertek a montenegróiak.

Sokáig szoros volt a mérkőzés, de a 2. félidő derekán állandósult a 3-4 gólos montenegrói előny. A meccs utolsó 10 percében azonban teljesen szétestek a németek és végül 7 gól lett köztük.

A németek ezzel az eredménnyel gyakorlatilag 'elszálltak', ezzel szemben a címvédő montenegróiak tovább roboghatnak Budapest felé.

A mérkőzés végeredménye: Németország – Montenegró, 20-27.

Köszönjük a figyelmeteket, tartsatok velünk legközelebb is!
29:26
(12:14)
> >
Óriási meglepetésre a svédek megverték a franciákat.

A mérkőzés elején rengeteg hibával játszottak a svédek, a franciák már 6 góllal is vezettek. A félidő végére azonban rendeződött a svéd védelem, így végül 2 gólra felzárkóztak a franciákhoz és 12-14-el vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidőt lehengerlően kezdték a svédek, Hagman vezérletével és gyors indításgólokkal átvették a vezetés. Lacrabere játéka vissza esett a meccs elejéhez képest és ez a francia támadójátékon is meglátszódott.

Végül a svédek az utolsó percekben már nem engedték ki a győzelmet a kezükből és 29-26-ra megverték a franciákat és így átvették a vezetést a csoportban.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok, tartsatok velünk legközelebb is!
30:20
(17:10)
> >
Végig uralva a játékot nyerte meg Hollandia, így feljött a tabella első helyére és játszhat egy ki-ki mérkőzést Montenegróval és Franciaországgal még Szlovákia esélyei elszálltak.

A két legjobb játékos Skolkova és Polman.

28:32
(10:15)
> >
Az első félidő nem túl acélos újvárosi támadójátéka után a második félidőben csak kevéssel javultak fel a játék ezen szekciójában, védelmük pedig helyenként teljesen szétesett. Ezt használta ki a nagyobb sebességgel játszó, tetszetős akciókat is felvonultató és jó néhány kiváló egyéni teljesítménnyel is előrukkoló Mezőkövesd, akik a huszadik perctől az ötvenedikig fokozatosan nyolcgólosra tudták duzzasztani a megszerzett előnyüket. A végére a négy gólos különbség, azt kell, hogy mondjam, az Újváros számára hízelgő. Akadtak ugyan tetszetős akcióik, de ez a későbbiekben a bentmaradáshoz kevés lesz, ahhoz komoly feljavulásra lesz szükségük. Győzelmével kicsivel közelebb került a felsőházi rájátszáshoz a vendég csapat (7. hely, 6-1-9, 13 pont), a Balmazújváros (10. hely, 2-1-14, 5 pont) pedig nem tudta utolérni a hétpontos PLER-t.
25:27
(9:15)
> >
És ezzel vége a mérkőzésnek. Egy nagyon színvonalas és küzdelmes mérkőzést láthatott a közönség. Mind két csapat nagyon szépen szerepelt és senkinek sincs oka a szomorúságra.
22:27
(12:13)
> >
Időnként döcögött a szekér, de alapvetően a 40. perc környékén már körvonalazódott, hogy ezt a mérkőzést sem fogja ma elveszíteni a Veszprém. Az első játékrészben még jól tartotta a lépést a Metalurg Szkopje, de az MKB a második játékrész derekán vezetett már hét találattal is.

Mikler hozott egy jó átlagot a kapuban, de a védekezés különösen dicsérhető előtte. Schuch, Terzic, Sulic, Zeitz kiválóan védekeztek, támadásban főként Chema és Ilic volt elemében, a végén Nilsson is sokat hozzátett. Nem hoztunk igazán kiemelkedő mérkőzést, de amit kellett, annyit beletett a Veszprém ebbe a mérkőzésbe, hogy az utolsó percekben ne kelljen tartani az oroszlánbarlang hangulatától. Voltak nagyon szép megmozdulások a Metalurgtól is, Vugrinec és Dukic emelhetők ki és a kapus, Mitrevski.

Ezzel a Veszprém továbbra is 100%-os, a 12. mérkőzésén is győzni tud, újabb három ponttal gazdagodik a magyar csapat és fölényesen vezeti a SEHA-Ligát.

Metalurg Szkopje – MKB-MVM Veszprém: 22-27!