23:27
(14:11)
> >
A mérkőzésen végül érvényesült a papírforma, a nagyobb játékerőt képviselő Dunaújváros begyűjtötte a két pontot.
Az első félidő huszadik percéig fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a hazaiak produkáltak egy ötgólos sorozatot. A szünetre háromgólos MTK-Budapest vezetésnél mehettek a csapatok.
A fordulást követően egy teljesen új Dunaújváros lépett pályára, úgy tűnik Mátéfi Eszter fejmosása hatásos volt. A vendégek hamar egalizáltak, majd el is léptek a kék-fehér együttestől.
A hajrában már csapongó volt a játék, de igazából a dunaújvárosi győzelem nem forgott veszélyben.
Triffa Ágnesről egyelőre nincs hír, nem tudni sérülése mennyire súlyos.
29:20
(18:5)
> >
Álomszerűen kezdett a Siófok a mérkőzés elején, 7:0-ra meglépett, ez nagyjából rá is nyomta bélyegét a találkozóra, mind az első, mind a második félidőre. Az első félidőben egyáltalán nem tudott felpörögni a Fehérvár, a Siófok kiválóan védekezett és még a sok ziccerhibázás ellenére is tetszés szerint lődözhette góljait, főként gyors indításból.

A fordulás után, a 13 gólos előny tudatában visszavett a Siófok, érezhetően nem tudtak már megfelelően koncentrálni, egészen hét gólig zárkózott a Fehérvár. A végén ismét hozzá tudtak tenni a hazaiak, kilenc lett a vége, a tízet megúszta az FKC. Ma egyáltalán nem tudott felnőni a feladathoz a Fehérvár, az első félidőben elképesztően gyenge teljesítményt nyújtottak, a másodikban már többet engedett nekik a felsőházba igyekvő Siófok.

Amennyiben a Siófok megnyeri Vácott a mindent eldöntő találkozót jövő szombaton, biztosan felsőházi résztvevő. Amennyiben nem nyer, az Érd és a Dunaújváros mögött csak ötödik lesz. Ez a mérkőzés tűnt nehezebbnek, de a vártnál sokkal könnyebben alakult. Pastrovics extra teljesítményt nyújtott, a védekezés is parádés volt Deáki és Németh vezérletével.

Siófok – Fehérvár: 29-20!
----
34:25
(18:11)
> >
Ugyan az előzetesen célként kitűzött 10 gólos különbség nem lett meg végül, azonban ma egyértelműen a hazai együttes volt a jobb. Volt egy pár perces hazai rövidzárlat a második játékrész derekán, amikor 6 gólra zárkózott az ellenfél, de Szucsánszki remek játékával végül magabiztos siker született.
28:21
(14:10)
> >
A Vardar alaposan elporolta a mai napon az eddig 100%-os Veszprémet, de ez több gondolatot is felvethet bennünk. Azon kívül hogy elképesztően sokat hibázott az MKB a mai napon, a Vardar pedig kitűnően pörgött, a Veszprémen látszott a tét nélküliség. Látszott a tegnapi barátságos mérkőzés miatti fásultság is, ez a sorrend így egészen biztosan elhibázott volt.

Kérdés, hogy valóban teljesen odatette-e magát a magyar csapat erre a mérkőzésre abban a tudatban, hogy így is, úgy is megnyerték már az alapszakaszt. A Vardar minden hibánkat könyörtelenül kihasználta. A felzárkózásunk után jött egy óriási hullámvölgy, zsinórban 6-7 gólt is kaptunk, azzal végleg eldőlt a meccs és a borzalmas 7:1-es kezdéssel együtt ez már végképp leírta az esélyeinket. Támadásban Sulicon kívül senki sem emelhető ki, ma nem ment egyszerűen a játék. Örülhetünk, hogy vége a mérkőzésnek.

Vardar Szkopje – MKB-MVM Veszprém: 28-21!